|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzdrževani člani
9.6.2013 21:36:52   
Shorty_
Jih uveljavljate sproti ali enkrat letno?

Zakaj ste se tako odločili?

LP Shorty
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzdrževani člani
9.6.2013 23:00:01   
sazi
sproti
zato ker 6-18 mesecev kasneje, ko ti vrnejo dohodnino ta že precej izgubi na vrednosti

res ne razumem tega,ko nekateri raje dobijo na koncu "ker je fajn dobit več denarja naenkrat" - OK, če imaš problem z zapravljanjem, lahko isti znesek še s trajnikom odvedeš vsak mesec - na koncu imaš cca 5% več

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 9:54:26   
nyna84
Na koncu, ker imava zelo slabo izkušnjo.
Ko sva imela starejšo prijavljeno sproti, sva dobila konec leta položnico od DURSa. In če imam komaj za sproti, kje naj jim takrat potegnem denar?
Jaz sem bila takrat še študentka (ker sem imela republiško štipendijo, me niso priznali kot vzdrževanega družinskega člana), moj je imel pa 120.000 SIT plače. Smo dobili za plačat 27.000 SIT. user posted image user posted image
Od takrat jih nimava prijavljenih. Dobiva enkrat letno tisti znesek, ki ga potem koristno porabimo.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 10:07:00   
mamica deklicam
dokler sem bila zaposlena, sem ju imela prijavljene sproti. Sedaj ju bo mož prijavil na koncu, ker baje se tako naredi, če imaš s.p.

Meni osebno je bolje, da imam otroke odvedene pri plači. Tako tudi ni potrebno misliti, da februarja oddajaš še en list papirja. Saj te mediji opozarjajo, a še vedno lahko pozabišuser posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 11:04:05   
Claudia99
Ja tudi mene zanima kako je s tem.Ker moj je namreč pred kratkim menjal službo...in je imel v prejšnji službi sina prijavljenega sproti.Zdj bi pa rada to spremenila.Ima katera izkušnje kako se to naredi?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 11:27:39   
mamica deklicam
mislim, da je tako:
sproti je imel prijavljenega do dne izteka prejšne službe. Če ga sedaj noče imeti in bi vidva to rada uveljavljala samo enkrat letno, potem ga nimata prijavljenega in bosta naslednje leto v februarju(mislim, da je takrat potrebno) ga uveljavljala od naslednjega dne in do konca leta.

če je bil recimo zadnji dan v prejšni službi 31.5., boš nato tam izpolnila od 1.6. do 31.12.

(odgovor članu Claudia99)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 11:44:18   
Claudia99
Hvala za odgovor.Me pa še nekaj zanima?Kako pa je s tem da se da nekje izračunati da potem vidiš da za katerega starša je bolje da ga tisto leto piše?Če me zastopiš kaj hočem vprašati?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 11:49:56   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Claudia99

Hvala za odgovor.Me pa še nekaj zanima?Kako pa je s tem da se da nekje izračunati da potem vidiš da za katerega starša je bolje da ga tisto leto piše?Če me zastopiš kaj hočem vprašati?




Izračunaš.
Midva vedno kombinirava, da dobiva optimum.
Med letom imam oba celo leto uveljavljana jaz. Januarja pa v informativnem izračunu izračunam za moža in zame varante po mesecih:
Jaz 0 mesecev oba, mož oba 12 mesecev in potem tako vseh 12 variant. Neklje okoli variante 5-7 mesecev pride razlika med doplačilom in vračilom najugodnejša in tisto potem oddam.

Obvezno pa oddajta potem oba in ne glede na to, kako sta uveljavljala med letom, saj oni tam izračunajo, kiliko ti pripada olajšave in koliko si dejansko že plačal dohodnine.

Torek, ko oddaš dodaten obrazec obvezno za moža npr. jan do avgust in zate september do december. pač kakor izračunata, da je optimalno.

(odgovor članu Claudia99)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 14:53:41   
DeVilla
Dobr da imam same računovodje v žlahti, mi oni zračunajo, da je prav... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 16:33:02   
pupika199
Enkrat letno, ker nam tisti denar takrat pride prav za registracijo avta.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 16:58:16   
Claudia99
Hvala ti Saziuser posted image

(odgovor članu pupika199)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 17:38:25   
Maat

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

Sedaj ju bo mož prijavil na koncu, ker baje se tako naredi, če imaš s.p.



S.p. lahko tudi med letom uveljavlja olajšavo za VDČ, če le je imel višjo davčno osnovo, kot so tiste pripadajoče olajšave user posted image

Drugače pa imava tudi midva olajšave med letom... iz istega razloga kot Sazi. Pa ponavadi še tako preračunam, da dajem ugovore na informativne izračune, tako da plačam šele enkrat septembra user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzdrževani člani
10.6.2013 18:49:08   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Maat


IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

Sedaj ju bo mož prijavil na koncu, ker baje se tako naredi, če imaš s.p.



S.p. lahko tudi med letom uveljavlja olajšavo za VDČ, če le je imel višjo davčno osnovo, kot so tiste pripadajoče olajšave user posted image

Drugače pa imava tudi midva olajšave med letom... iz istega razloga kot Sazi. Pa ponavadi še tako preračunam, da dajem ugovore na informativne izračune, tako da plačam šele enkrat septembra user posted image


kakor ga poznam, se ne bo nič pritoževal, ko bo poleti dobil denar v enem kosu user posted image
user posted image . Ga bomo hitro porabili ali za morje ali registracijo

(odgovor članu Maat)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzdrževani člani
11.6.2013 9:34:31   
Rosi*
Midva vedno na koncu, pred oddajo vedno skombiniram, kdo bo koliko časa imel otroke prijavljene, da je seveda za nas boljše. ;)

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzdrževani člani
12.6.2013 8:14:32   
Ponosna mamica
V primeru, da vam podjetje odteguje dohodnino po zakonu in da nimate drugih dohodkov, je vedno najbolje, da koristi olajšavo starš, ki ima večji dohodek....čista matematika.

_____________________________

Naš navihanček nas je razveselil 28.05.2012, od takrat je življenje pravljica.

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzdrževani člani
12.6.2013 9:30:07   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Ponosna mamica

V primeru, da vam podjetje odteguje dohodnino po zakonu in da nimate drugih dohodkov, je vedno najbolje, da koristi olajšavo starš, ki ima večji dohodek....čista matematika.

Že res, ampak če nima veliko večjega dohodka, je včasih smiselno uveljavljane porazdeliti obema staršema. Pri nas je nekaj razlike, ampak če bi olajšavo uveljavljal eden za vse leto, bi bila na slabšem,kot če razporediva vsak nekaj mesecev.

(odgovor članu Ponosna mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzdrževani člani
12.6.2013 9:53:55   
mate0ja
Jaz sem za enkrat letno. Zato da iz tega lahko maks potegneva. Imava oba približno enako plačo. razlike so pri kakih stimulacijah, nadurah ali božičnicah ..... Na koncu si tako urediva, da uveljavlja tisti, ki ima višji bruto, ker gre olajšava po % od plače.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vzdrževani člani
12.6.2013 10:28:27   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Jaz sem za enkrat letno. Zato da iz tega lahko maks potegneva. Imava oba približno enako plačo. razlike so pri kakih stimulacijah, nadurah ali božičnicah ..... Na koncu si tako urediva, da uveljavlja tisti, ki ima višji bruto, ker gre olajšava po % od plače.


Olajšava je fiksni znesek in nima veze z % bruto plače. Tudi če uveljavljaš med letom, lahko na koncu vse spremeniš tako, da "lahko iz tega maks potegneš".

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzdrževani člani
24.6.2013 17:19:26   
nananaja
nekaj časa sem uveljavljala za nazaj, potem sem se pa končno odločila in v službi izpolnila en obrazec ter začela uveljavljat sproti. Midva pač nimava problema, da bi zapravila vse sproti, nikoli nimava problema tiste tri mesece, ko je treba plačat registracije, vedno uspeva sproti našparat denar za drva, za dopust in podobno. Torej sem se odločila, da ne bom več sponzorirala države z obrestmi. Včasih si dobil marca odločbo in maja denar, sedaj konec maja dobiš šele odločbo in potem julija denar - kot da je to tako težko naredit prej...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vzdrževani člani
25.6.2013 18:25:53   
sunny24
Jst bi pa nekaj vprašala glede vzdrževanih članov...Torej, moj partner je marca dal odpoved v službi, je pa lastnik firme d.o.o., ni zaposlen v firmi, ne nakazje si plače, tudi na zavodu ni...A potem ga jaz lahko prijavim drugo leto kot vzdrževanega člana ali ne. Aja, pa naslov stalnega prebivališča tudi nimava enakega, čeprav živiva skupaj.

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vzdrževani člani
25.6.2013 18:56:19   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

Jst bi pa nekaj vprašala glede vzdrževanih članov...Torej, moj partner je marca dal odpoved v službi, je pa lastnik firme d.o.o., ni zaposlen v firmi, ne nakazje si plače, tudi na zavodu ni...A potem ga jaz lahko prijavim drugo leto kot vzdrževanega člana ali ne. Aja, pa naslov stalnega prebivališča tudi nimava enakega, čeprav živiva skupaj.
pomojem že zato ne gre skozi... imata vsaj začasno skupno?user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vzdrževani člani
25.6.2013 19:30:41   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

Jst bi pa nekaj vprašala glede vzdrževanih članov...Torej, moj partner je marca dal odpoved v službi, je pa lastnik firme d.o.o., ni zaposlen v firmi, ne nakazje si plače, tudi na zavodu ni...A potem ga jaz lahko prijavim drugo leto kot vzdrževanega člana ali ne. Aja, pa naslov stalnega prebivališča tudi nimava enakega, čeprav živiva skupaj.
pomojem že zato ne gre skozi... imata vsaj začasno skupno?user posted image



Gre.
Skupno prebivališče, ne stalno, ne začasno, ni pogoj za uveljavljanje vzdrževanega družinskega člana, saj tudi ni izrecni pogoj dokazovanja obstoja izvenzakonske skupnosti, ki se jo lahko dokaže tudi drugače, četudi partnerja nimata uradnega skupnega prebivališča.


sunny24,
kot vzdrževanega družinskega člana ga lahko uveljavljaš za tiste mesece, ko tvoj partner nima svojih prihodkov oz. so le-ti nižji od 190,62 € mesečno (v tem primeru lahko uveljavljaš olajšavo v višini razlike med njegovimi prihodki do navedenega zneska).
Kot lastnik d.o.o.-ja si seveda ne more izplačevati plače, verjetno pa si izplačuje kakšen prihodek (t.i. nagrado za poslovodenje, dobiček ipd. ali na letni ali na mesečni ravni). Če ti prihodki presežejo naveden znesek, ne more biti vzdrževani član.



Kopiram še zapis z DURS-ove spletne strani:
Za vzdrževanega družinskega člana velja:
...
Zakonec, ki ni zaposlen in ne opravlja dejavnosti, če nima lastnih sredstev za preživljanje oziroma so ta manjša od 2.287,48 euro.
...
Za zakonca velja oseba, ki živi z zavezancem v zakonski zvezi. Za zakonca velja tudi zunajzakonski partner, če živi z zavezancem najmanj eno leto v življenjski skupnosti, ki je po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo.

< Sporočilo je popravil petea -- 25.6.2013 19:34:13 >

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?