|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzdrževani družinski člani
14.12.2012 21:47:15   
kokosh
Iz računovodstva delodajalca sem dobila poziv za oddajo obrazca o uveljavljanju olajšave za VDČ pri izračunu akontacije dohodnine (tole (1)).

Od prej poznam pa vlogo za uveljavljanje posebne olajšave za VDČ (tole (2)).

Kakšna je razlika med tema dvema vlogama? Če en od naju že uveljavlja otroka po (1), si ga potem ne moreva razdeliti po (2)? Kaj se v praksi bolj splača?

Z možem sva oba zaposlena, jaz sem ob informativnem izračunu doplačevala okoli 50 eur dohodnine, mož je dobil nazaj okoli 300 eur preveč plačane dohodnine, imava enega otroka.

Hvala za pojasnila :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzdrževani družinski člani
14.12.2012 22:30:54   
enea
čakaj, ne razumem, zakaj od delodajalca? jaz grem vsako leto na davčno upravo in tam izpolnem tisti (2 tvoj)obrazec za VDČ.
Oddaja tega obrazca je do februarja meseca,... vsaj zdaj dve leti je tako,.. prej je bilo do konec januarja,...
na strani davčne uprave je vsako leto obrazec za informativni izračun dohodnine,... jaz si vsako leto preračunam kam naj dam 2 otroka,... najbolj se splača( upam da še) tistemu, ki ima večjo plačo,... lahko pa otroke ( oz. VDČ) deliš na mesece,... primer: k tebi od jan- april, njemu od maja do dec. pač si izračunah kaj ti najbolj ugaja,.. jaz ponavadi naredim tako, da ne plača nobeden, dobiva oba,..
oziroma: da me ne bo katera šinfala, to kar sem napisala je bilo prej dokler sem delala 4+ ure, sedaj ko delam samo 4, pa pišem obe k njemu, ker meni itak vsako leto sedaj vrnejo vse kar sem med letom odvajala, ker imam premalo plače za njihov cenzus oz. lahko bi bilo tudi tako da mi delodajalec sploh ne bi nič odvajal in dal vse meni, ampak enkrat na leto dobit skor 200 € tudi ni slabouser posted image

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzdrževani družinski člani
15.12.2012 7:13:23   
Dashenka
Midva čez leto ne uveljavljala olajšave za otroka, zato pa januarja vsako leto oddava preko eDavkov vlogo za olajšavo. To pa stori tisti, ki je v preteklem letu imel višjo letno bruto plačo.

Junija oz julija vrnjeno dohodnino pa potem zaravimo na dopustu.
Vem, da na ta način kreditiram državo, ampak tistih nekaj 100 EUR je pa mi je prav fajn dobit v enem kosu.user posted image

Zato, če ne želiš uveljavljat olajšave za otroke čez leto, potem pač ne izpolniš obrazca, ki ti ga ponuja delodajalec. V tem primeru pa le ne pozabi oddat vloge za vzdrževane člane na Durs.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzdrževani družinski člani
17.12.2012 0:13:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Iz računovodstva delodajalca sem dobila poziv za oddajo obrazca o uveljavljanju olajšave za VDČ pri izračunu akontacije dohodnine (tole (1)).




Ta obrazec verjetno moraš oddati, ker ti je delodajalec že med letom, vsak mesece pri plači, upošteval uvelaljavljanje olajšave za VDČ, ali pa si dobila obrazec za leto 2013?....

Od prej poznam pa vlogo za uveljavljanje posebne olajšave za VDČ (tole (2)).


To je pa vloga, ki jo oddaš, če med letom, pri plači vsak mesec nisi uveljavljala olajšave za VDČ....ali pa če si, pa zdaj želiš to spremeniti.....

Kakšna je razlika med tema dvema vlogama? Če en od naju že uveljavlja otroka po (1), si ga potem ne moreva razdeliti po (2)? Kaj se v praksi bolj splača?


Komot si lahko otroka razdelita, tudi če eden od vaju že uveljavlja otroka.....

Razlika med vlogama je pa ta, da s prvo vlogo daš delodajalcu "privolitev", da ti že med letom, ko ti vsak mesec obračunava plačo, upošteva tudi olajšavo za VDČ....z drugo vlogo, pa na DURSu uveljavljaš olajšavo za VDČ (če je med letom nisi, ali pa če želiš spremeniti podatke, ki so bili posredovani DURSu s strani tvojega delodajalca med letom - recimo, ker ti je bolj ugodno, da so pol leta otroci pri tebi, pol leta pa pri možu in ne tako, kot je tvoj delodajalec sporočil DURSu, da so vseh 12 mesecev pri tebi)...



< Sporočilo je popravil liliana -- 17.12.2012 0:15:22 >

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 15:45:56   
caramel
A kdo od vas ve, največ koliko prihodkov lahko ima oseba, ki jo partner uveljavlja kot vdč? 2.066 € letno?

Hvala za odgovor!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 15:54:27   
enea
za tiste mesece, ko si dobivala dohodke nisi vzdrževan član, za ostale pa lahko

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 16:06:28   
petea
mislim, da je znesek 2.382,13 €

vsaj tako sklepam po pisanju na tej spletni strani: http://www.zds.si/si/baza-znanja/davki-prispevki/mesecni-obracun/davcne-olajsave/

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 17:02:09   
caramel
Enea v bistvu me zanima za mami, ki dobiva nadomestilo iz ZPIZa.

Petea hvala! To bo to! Znesek, ki sem ga navedla zgoraj, je zapisan v zakonu, pa se mi je dozdevalo, da se vsako leto spremeni...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 18:32:15   
snowgirl
Hej...

Zdej mam pa še jz eno vprašanje glede vzdrževanih družinskih članov. Sama sem študentka, ampak sem bila od februarja naprej na ''porodniški'' oz sem z marcem začela prejemati starševski dodatek. Konec leta 2012 sem nekaj malega delala preko ŠS in v letu 2012 zaslužila 1488€. Partner pa je zaposlen in je hčerko uveljavljal že čez leto kot VDČ, sama tega sploh nisem vedela, očitno so mu to v službi kr uredili. Skratka, po informativnem izračunu naj bi letos spet plačal dohodnino. Zato me zanima, če oddava vlogo še zame, da me on uveljavlja kot VDČ, me lahko da za uveljavljanje skozi celo leto, ker zneska preko ŠS itak nisem presegla, ali se kot prihodki poleg teh preko ŠS štejejo tudi nakazlia, nakazana od CSD? Hvala že vnaprej, če mi bo katera znala povedat.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 18:54:41   
petea
Lahko te uveljavlja za vse mesece, ko te je vzdrževal.

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzdrževani družinski člani
16.1.2013 22:33:39   
nananaja
snowgirl, starševski dodatek se je sredi leta povečal, zato bodi pozorna.
Če pogledaš zgoraj link od petea, vidiš, da je olajšava 198,51 na mesec, toliko je meja mesečnega dohodka, ki ga imaš lahko kot vzdrževan družinski član.
V mesecih, ko si prejemala le starševski dodatek po nižji vrednosti (196 evrov se mi zdi), nisi pa zaslužila nič preko šs, te partner lahko uveljavlja (tudi mesec, ko si prejela pomoč ob rojstvu otroka, to se ne šteje v tvoj dohodek), kasneje pa presegaš mejo, saj je po novem starševski dodatek 251 evrov. Na letni ravni ti gotovo presegaš mejo za uveljavljanje, zato obvezno napišita mesece.

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzdrževani družinski člani
21.1.2013 18:59:27   
ovnica7

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Od prej poznam pa vlogo za uveljavljanje posebne olajšave za VDČ (tole (2)).



Jaz se tudi danes ukvarjam s tem katero vlogo oddati, kdaj in kam; sem lani rodila in to izpolnjujem prvič. Ampak tale link z DURS-a je na vlogo za leto 2011! Sem gledala po dursovih straneh in nisem našla vloge za leto 2012. Našla pa sem jo preko enega drugega portala na linku http://www.uradni-list.si/files/RS_-2012-102-03866-OB~P001-0000.PDF#!/pdf.
Ali je možno, da konec januarja durs še ni dal povezave na vlogo, ki se mora oddati do 5.2.??

Torej, sedaj oddam na durs to vlogo. Kaj pa prvo pa oddam, ko bom šla v službo, če želim, da se mi vzdrževani član upošteva vsak mesec pri plači? Ker meni se zdi pa bolje, da med letom dobim več, pa kasneje plačam državi, če je že treba. Kaj a drugo leto potem tudi izpolnim to drugo vlogo, ker do vrnitve v službo letos otroka ne bom uveljavljala? A kasneje pa če izpolniš prvi obrazec in ti delodajalec to sproti obračunava pa najbrž ni več treba izpolnjevati ne prve niti druge vloge, razen če delaš kakšno spremembo, ali kako je to?

Komot si lahko otroka razdelita, tudi če eden od vaju že uveljavlja otroka.....
A to je tudi možno? A potem se tistemu, ki je med letom uveljavljal otroke, to nekako 'stornira' in plača več dohodnine?

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzdrževani družinski člani
22.1.2013 10:29:22   
petea
povezavo imaš tukaj - striček Google vse najde user posted image

Že pri izpolnjevanju vloge za porodniško si imela možnost izbrati, da ti bodo upoštevali VDČ za čas porodniškega nadomestila, prav tako lahko ko se boš vrnila v službo, tam daš obrazec za upoštevanje VDČ skozi leto


ja, če celo leto uveljavljaš VDČ in je tako najbolj optimalno za oba starša, ne rabiš potem naslednje leto vlagati tega obrazca, ki je v priponki, razen če želiš kaj spreminjati (če boš šele po vrnitvi v službo začela uveljavljati VDČ, pa ga boš potem morala dati, če ga boš uveljavljala za celo leto oz. če ga oče sedaj do konca porodniške ne uveljavlja ...)

Ja, v vlogi lahko zahtevaš drugačno uveljavlajnje VDČ, ker lahko sedaj z informativnim izračunom že preračunata vajine dohodke za 2012 in vidita, kdo in za koliko mesecev rabi olajšavo za otroka, da se za vaju oba dohodninska napoved najbolj idealno izide

(odgovor članu ovnica7)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?