|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 16:14:38   
pich
Pozdravljeni!Z novim zakonom "socialne države" sva bila s partnerjem očitno ogoljufana in ker si tega ne bova dovolila, sva se skupaj s pravnikom odločila, da greva z najino zgodbo v medije in ker vem, da nisva edina, vas pozivam, da se nama pridružite še ostali, saj bomo le tako morda slišani in se bo kaj zgodilo!
Na kratko-dobila sva zavrnjeni pritožbi o OD in plačilu vrtca z obrazložitvijo, da v času odločanja o oddani vlogi ni bilo na voljo podatkov o dohodnini iz leta 2010 ( midva sva oddala vlogo dec.2012, ko sva seveda že imela v rokah odločbo o dohodnini iz leta 2010) in so zato uporabili podatke iz leta 2009, ko je bil kapitalski dobiček in je bilo seveda za njih to ugodneje. Prekleta banda!!!
Če je kdo pripravljen stopiti na najino stran- za lastne pravice, naj se mi oglasi. Hvala,lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 16:20:52   
tashq
živijo,so meni tudi upoštevali leto 2009 za leto 2013 (bila sem študentka,zato niso vzeli leta 2010), ampak se vama žal ne bom pridružila. saj vama bodo leto 2010 upoštevali naslednje leto,tako kot meni. tako da, oprostita, mislim, da malo pretiravata.

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 17:22:49   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: pich

Pozdravljeni!Z novim zakonom "socialne države" sva bila s partnerjem očitno ogoljufana in ker si tega ne bova dovolila, sva se skupaj s pravnikom odločila, da greva z najino zgodbo v medije in ker vem, da nisva edina, vas pozivam, da se nama pridružite še ostali, saj bomo le tako morda slišani in se bo kaj zgodilo!
Na kratko-dobila sva zavrnjeni pritožbi o OD in plačilu vrtca z obrazložitvijo, da v času odločanja o oddani vlogi ni bilo na voljo podatkov o dohodnini iz leta 2010 ( midva sva oddala vlogo dec.2012, ko sva seveda že imela v rokah odločbo o dohodnini iz leta 2010) in so zato uporabili podatke iz leta 2009, ko je bil kapitalski dobiček in je bilo seveda za njih to ugodneje. Prekleta banda!!!
Če je kdo pripravljen stopiti na najino stran- za lastne pravice, naj se mi oglasi. Hvala,lp!



Oh no uboga no. Vsak se im pravico pritožiti,torej zakaj se nista če smatrata da je prišlo do napake ?če sta imela v rokah odločbo o dohodnini bi jima pa pač odnesli

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 17:27:40   
petea
Za obe:
ZUPJS v 15. členu določa, da se upoštevajo podatki preteklega, če pa v času odločanja še niso na voljo, pa predpreteklega leta.


pich,
ne razumem, zakaj bi tebi upoštevali leto 2010 in 2009 - glede na datum oddaje vloge bi ti morali upoštevati dohodnino za leto 2011

tashg,
tudi pri tebi mi ni jasno, kaj bi naj pri letošnjem odločanju upoštevali prihodke leta 2009; tudi tebi bi morali upoštevati leto 2011 oz. če se odloča v teh dneh, celo pri nekaterih podatki za leto 2012

dohodki leta 2009, 2010 pri aktualnih odločbah več ne smejo biti uporabljeni

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 18:03:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pich

Pozdravljeni!Z novim zakonom "socialne države" sva bila s partnerjem očitno ogoljufana in ker si tega ne bova dovolila, sva se skupaj s pravnikom odločila, da greva z najino zgodbo v medije in ker vem, da nisva edina, vas pozivam, da se nama pridružite še ostali, saj bomo le tako morda slišani in se bo kaj zgodilo!
Na kratko-dobila sva zavrnjeni pritožbi o OD in plačilu vrtca z obrazložitvijo, da v času odločanja o oddani vlogi ni bilo na voljo podatkov o dohodnini iz leta 2010 ( midva sva oddala vlogo dec.2012, ko sva seveda že imela v rokah odločbo o dohodnini iz leta 2010) in so zato uporabili podatke iz leta 2009, ko je bil kapitalski dobiček in je bilo seveda za njih to ugodneje. Prekleta banda!!!
Če je kdo pripravljen stopiti na najino stran- za lastne pravice, naj se mi oglasi. Hvala,lp!


Decembra 2012 sta oddala vlogo, dobila odločbo, se pritožila in dobila zavrnjeno pritožbo......vse v roku dobrih 3 mesecev.....user posted image So naenkrat tako hitri....? Ali pa je bil datum oddaje vloge december 2011? Ker potem je nekako smiselno, da se upoštevajo podatki iz leta 2009.......

Malo mi je to čudno....ker se mi zdi da niso rešili še vseh pritožb za OD za leto 2012.....vama pa so rešili že rešili pritožbo za znižano plačilo vrtca in otroški dodatek, ki se nanaša na leto 2013, glede na to, da sta oddala vlogo dec.2012?

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 18:30:10   
josephine27
liliana pri nas so letos veliko hitrešji kot laniuser posted image . smo dobili odločbo že po enem mesecu. oddali decembra, dobili januarja.

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 18:48:23   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Za obe:
ZUPJS v 15. členu določa, da se upoštevajo podatki preteklega, če pa v času odločanja še niso na voljo, pa predpreteklega leta.


pich,
ne razumem, zakaj bi tebi upoštevali leto 2010 in 2009 - glede na datum oddaje vloge bi ti morali upoštevati dohodnino za leto 2011

tashg,
tudi pri tebi mi ni jasno, kaj bi naj pri letošnjem odločanju upoštevali prihodke leta 2009; tudi tebi bi morali upoštevati leto 2011 oz. če se odloča v teh dneh, celo pri nekaterih podatki za leto 2012

dohodki leta 2009, 2010 pri aktualnih odločbah več ne smejo biti uporabljeni

mogoče sem se zmotila in so mi tako odločili lansko leto, letos pa(ko sem oddala decembra 2012) so upoštevali leto 2010, namesto 2011. ne da se mi pogledat ali sem res zamešala.
pri meni vzamejo predpreteklo leto, ker sploh ne dobivam dohodninskih odločb.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 18:49:49   
Polona31
Prav hecno mi je brati odgovore...no saj zato pa je naša država tam kot je!!! Punca prosi za to da stopimo skupaj, da...ker skupaj smo močni!!! Če vsak doma benti in se jezi, ko bi pa bilo treba kaj na glas za povedati pa...v napad na tistega ki začne ˝vstajo˝. Ker naši vrli vodje to vedo, delajo z nami tako kot delajo!!
Ja avtorica teme, sem s tabo in sem pripravljena JASNO IN GLASNO zahtevati nekatere odgovore!!!!

Da še povem kako so nam izračunali OD in vrtec ...dobim odločbo in...do OD nisem upravičena ker meja je 64% in ker naši dohoki znašajo 64% presgamo cenzus...bla bla bla...Ker mi ni bilo nič jasno kako lahko presegamo če pa imamo 64%. No in grem računat v EUR in...mejni znesek na družinskega člana na mesec je 631,93eur, pri nas pa imamo na mesec 631,94eur na družinskega člana na mesec. Lepo ne?!? Za en cent presegamo mejo in nimamo OD in pademo za en razred višje v vrtcu. Imava pa dva otroka in če to preračunam je cca 100eur na mes. manj zaradi ENEGA centa.
In tud se upoštevajo tistih par EUR prihrankov in vrednost parih parcel ki so v takšnem hribu da še koza rabi palico. Odkar sem dobila odločbo sem TAKO JEZNA DA... A naj grem s tisto zemljo plačat položnice??? Saj tiste zemlje ne moremo niti prodati...pa saj je tudi zastonj ne bi nihče vzel, ker si z njo ne more ČISTO NIČ pomagati.
Zelo zelo me zanima zakaj pri obravnavi vlog državljanov bivših JU republik, ne obračunajo premoženja ki ga imajpo v svoji matični domovini???? Ker naj bi bilo podatkov glede njihovega premoženja težko priti,. A zato ker je pri nas mogoče priti do vse podatkov smo mi na slabšem od naših južnih ˝bratov˝ ???? V r...t naj gre takšno varčevanje!!!!!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 18:58:12   
pich
Ja, sem se zmotila- vlogo sva oddala dec.2011, ne 2012, hvala za opozorilo.user posted image  Sem že čisto zmešana s temi datumi...v glavnem- ko sva otroka vpisala sept.2011 v vrtec, sva prej dala vlogo za znižano plačilo, pri kateri so upoštevali leto 2010, še po "starem " zakonu, kar pomeni, da so dobili podatke za leto 2010; par mesecev kasneje, ko so obravnavali novo vlogo, z enakimi podatki, pa pač ni bilo na voljo podatkov iz leta 2010- malo čudno, ne?

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 19:04:36   
pich
Polona31, hvala ti za besede podpore, ker sem kar žalostna, ko berem odgovore nekaterih...midva bi šla v "boj" za vse, ki se jim dogaja krivica, tukaj gre za nekaj tisoč evrov denarja in za človeško dostojanstvo in na tem mestu vabim k sodelovanju tiste, ki imajo podobne izkušnje, pametovanje nekaterih, ki ste z delovanjem naše države očitno zadovoljni, pa mi ni potrebno...upam, da to razumete.

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 19:09:12   
Doll
ne rabim it v boj zate,ker jaz sem poskrbela da ni bilo napake user posted image

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 19:17:57   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31


Za en cent presegamo mejo in nimamo OD in pademo za en razred višje v vrtcu. Imava pa dva otroka in če to preračunam je cca 100eur na mes. manj zaradi ENEGA centa.


Sočustvujem s tabo,ampak nekje mora biti meja. Saj niso postavili te meje, da bi ravno TEBE zaj*.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 20:17:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

liliana pri nas so letos veliko hitrešji kot laniuser posted image . smo dobili odločbo že po enem mesecu. oddali decembra, dobili januarja.


eno je izdaja odločbe, eno pa pritožba.....in pritožbe na ministrstvu rešujejo precej počasi........in še za leto 2012 niso vsega podelali, tako da 2013 še ni prišlo na vrsto......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 20:27:15   
pich
Doll- nisi razumela mojega sporočila- hvalabogu, da nimaš tovrstnih težav, seveda to ne pomeni, da si za to ti poskrbela, jaz pa tukaj iščem ljudi, ki jih imajo in bi jih želeli povedati na glas! Tako da uživaj in se iz te debate raje umakni, kot da nas še ti teptaš z neumnimi izjavami, hvala.
Liliana- mojo pritožbo so rešili prioritetno, urgentno zaradi tožbe iz strani vrtca, drugače bi seveda še čakala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ZUJP-gremo v medije
7.4.2013 21:10:19   
benika
Če smatraš, da so ti upoštevali napačne podatke, se pritoži in vztrajaj. Ne vem zakaj bi bilo potrebno it v medije. Mene so zafrknili tako pri OK, pri vrtcu in pri subvenciji malice, pa smo s pritožbo in osebnim pogovorom vse rešili. To, da pa dohodninska napoved ni na voljo je pa larifari.

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 9:44:32   
mate0ja
Marička pomagaj kok žlehtnobe ene premorete. Resnica je, da nekaterim delajo krivico in druga resnica, da nekateri uslužbenci na socialnih nimajo interesa reševati pritožb in če upravičneci niso vztrajni in zelo dobro utemeljujejo svoje pravice zaradi česar morajo poznati zakon v nulo in še čez, potem potegnejo kratko. In še tretja resnica, da ministerstvo zavlačuje. In zakaj ne bi tisti, ki se jim godi krivica stopili skupaj in ukrepali?

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu yunq123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 9:52:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pich

Ja, sem se zmotila- vlogo sva oddala dec.2011, ne 2012, hvala za opozorilo.user posted image  Sem že čisto zmešana s temi datumi...v glavnem- ko sva otroka vpisala sept.2011 v vrtec, sva prej dala vlogo za znižano plačilo, pri kateri so upoštevali leto 2010, še po "starem " zakonu, kar pomeni, da so dobili podatke za leto 2010; par mesecev kasneje, ko so obravnavali novo vlogo, z enakimi podatki, pa pač ni bilo na voljo podatkov iz leta 2010- malo čudno, ne?


A ko si se pa pritožila na odločbo, pa pritožbi nisi priložila kopijo odločbe o dohodnini za leto 2010?




(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 11:06:41   
petea
Moje mnenje o tem:

mislim, da ne gre za naso slovensko zlobo, ampak da RR-ovke dolocene teme beremo in jih ocenjujemo s premislekom. Sploh taksne, kjer se obravnavajo zadeve, ki so nam bolj znane. Teh hkrati se vsaka pri sebi subjektivno oceni verodostojnost, sposobnost in vrednost zaupanja avtorice.

Jaz sem do njenih zapisov skepticna, ker:
- se v njenih sporocilih pojavlja prevec vsebinskih napak (napacne letnice, napacno ime zakona, ki ga je zapovrh se narobe zapisala), zato ocenjujem, da je podobno povrsno izgledala tudi pritozba,
- vrtec po mojem mnenju dolznikov ne tozi, ce ze kaj, potem zaradi dolgov sprozi izvrzbo,
pa se se najde kaksen argument.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 11:48:02   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Marička pomagaj kok žlehtnobe ene premorete. Resnica je, da nekaterim delajo krivico in druga resnica, da nekateri uslužbenci na socialnih nimajo interesa reševati pritožb in če upravičneci niso vztrajni in zelo dobro utemeljujejo svoje pravice zaradi česar morajo poznati zakon v nulo in še čez, potem potegnejo kratko. In še tretja resnica, da ministerstvo zavlačuje. In zakaj ne bi tisti, ki se jim godi krivica stopili skupaj in ukrepali?


ne vem, če je kdo tukaj žleht. mislim, da je večina uporabnic (vključno z mano) povedala samo svoje mnenje, da pich pretirava in da bi lahko zadevo rešila kako drugače, ne s tožbo(predlogi so bili podani). če se pa pich in partner odločita za tožbo, jima noben ne brani in prav tako se jima lahko kdorkoli priduži.

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Moje mnenje o tem:

mislim, da ne gre za naso slovensko zlobo, ampak da RR-ovke dolocene teme beremo in jih ocenjujemo s premislekom. Sploh taksne, kjer se obravnavajo zadeve, ki so nam bolj znane. Teh hkrati se vsaka pri sebi subjektivno oceni verodostojnost, sposobnost in vrednost zaupanja avtorice.

Jaz sem do njenih zapisov skepticna, ker:
- se v njenih sporocilih pojavlja prevec vsebinskih napak (napacne letnice, napacno ime zakona, ki ga je zapovrh se narobe zapisala), zato ocenjujem, da je podobno povrsno izgledala tudi pritozba,
- vrtec po mojem mnenju dolznikov ne tozi, ce ze kaj, potem zaradi dolgov sprozi izvrzbo,
pa se se najde kaksen argument.


jaz osebno nisem skeptična, ker se tudi meni dogajajo napake, ko preveč na hitro odreagiram in niti ne pomislim dobro,kaj pišem(kot glede letnic malo prej). kaj pa bi imela pich od laganja?

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 13:48:55   
petea
Kako naj vem, s kaksnimi dejanskimi razlogi vse se ljudje na novo prijavijo na RR.

Pri tako obcutljivih temah se mi pa zdi pomembno, da avtor pravilno navede bistvene podatke, sploh ce se obrne na forumase s prosnjo za izpostavljenost in osebno sodelovanje.
Ce pa moramo najprej se razciscevati, ali je prehitela s svojo pritozbo mnozico vecmesecev cakajocih, ali je pritozbi ustrezno prilozila dokazila, ali njene ostale navedbe drzijo, potem pac - ko se kolicina napak in nejasnosti iz pisanja v pisanje povecuje - postanem skepticna do cele zadeve.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 16:49:43   
Lukka
Draga Pich!

Zgodbo si začela zelo napadalno in ne da mi srček, da bi verjel, da si zgolj "od države" ogoljufana, izpljunena iz pravičnega sistema, skratka da si državljanka, ki se bori z mlini na veter, nevedoča kje so meje te okrutne države.

Mož, pravniki, prednostno reševanje vloge.... Očitno si ženska, ki obvlada sistem te države (ovo tamo, ovo vamo, mimo vrste, v žepe čvrste). Pravnika si najela, da bi ti pomagal odpraviti krivico? Koga naj najamejo punce tukaj gor, ker so tebe prednostno obravnavali?
Glej, oprosti, zdiš se mi ženska, ki enostavno hvatiš krivine in ko te užgejo po prstih prideš sem gor in želiš dobiti neke ljudi, ki se bodo v tvojem imenu borili, ti boš pa na čelu te kolone. Na koncu pa pravice potegnila ti, ostali pa se bodo obrisali pod nosom?! Kje si pa prej bila? Zakaj pa nisi prišla sem gor in rekla, punce, da se da se hitreje odloči, mene bodo prednostno obravnavali, zato ker bom storila to in to?

Iskreno upam, da ne zvenim nesramno, ampak lepše jaz tega ne morem zavit v celofan. Spodbujanje nekih medijskih zgodb je pa početje, ki zame nima nikakršnega ugleda. Mediji niso pravna država. Gospa Pich - pravna država se začne pri posamezniku in nadaljuje na sodiščih.

Poleg tega pa bi rad rekel še en stvar - pa ne zato, ker sem sam istospolen, temveč zato, ker ne moremm verjetn da ljudje niste striktni in načelni pri vsem. Dve leti nazaj ste zavrnili družinski zakonik. Jaz sem ga bral na internetu. Odličen zakon, zgolj ZA zaščito malčkov in staršev. Noro!!! Res Noro! Zavrnili ste ga??? Zato, ker je menda en tip po Brezjah letal in nabiral neke volilne glasove da gre za to da "pedri ne bodo imeli otrok". Mislim, jaz tega ne razumem. Sicer ne živim v tej državi, ampak mi ja pa tako bizarno to izgledalo, da tukaj sosedom sploh nissem upal povedat, kakšen zakon ste zavrnili. Pa za vse otroke so bile super stvari notri dodane. Ampak ne, ste ga zavrnili. S tem ste pa pokazali državi, da vas boli k.... za otroke. In država vam ta isti k..... tudi vrača. Verjemite. V vsaki državi obstaja človek (je jih več, skupina) ki samo spremlja medijsko stanje in obvešča vrhove....Oni berejo iz vrstic. Pa ne hecam se, da ne boste mislili. Zakonik ni bil na pladnju takrat kar tako, da bi nam in vam pomagali otročke zaščitit, temveč je bil vržen z drugim namenom. Ste že kdaj slišali da nekaj dajo ven in se zadaj druge stvari spelejjo? To pomeni malo drugače, nekaj dajo ven in s tem testirajo dejansko javno mnenje.
Brez zamere, ampak ugotovili so, da brez težav vse kar se tičejo, otrok, vrtcev, otroških nadomestil, še vedno delajo po svoje, ker je folk še vedno v tem pogledu "konzervativen". Žal.
Pich - si bila kje v medijih med pri družinskem zakoniku?
Hej, pa ne mislit, da sem karkoli pisal sebi v bran. Kje pa! Meni je celo fajn, da ga niste sprejeli. Res. Če pridem s svojo istospolno družino živet v Slovenijo bo to carsko. Dobival bom doklade kot brezposelni očka, samohranilec... Ha, živel bi ko grof, mož pa bi svojo doktorsko plačo imel na računu brez težav, jaz bi pa mel vrtec zastonj. Hja, tko je, če ste zavrnili take zakonike. Meni ni treba nič iz računa moža jemat in dvigovat, če pridem v Slo in zaprosim za vrtec. Itak nase ne priznajo. Skratka, še enkrat. Meni ste medvedjo uslugo naredili.
Ker tu na severu kjer zdaj živim, jih nič ne briga če jaz nimam službe. Me mora mož preživljat, ker je njegova plača dobra, nimam kaj praskat, da bi kako podporo dobil... Ja ja... Enakopravnost. Vedno boljši ste v Slo, verjetno se pa res vrnem hihihihihihihihihihih :)))
Pa nehajte že s temi mediji, ker so vas že čisto začarali. Vsak naj pred svojim pragom popuca, pol naj se pa na drugega spravi. Ne pa da jih še prosite, naj gredo k vam pucat... Lepo vas prosim no. Pa lep pozdrav iz Severa!

(odgovor članu pich)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 17:40:46   
Lukka
Mediji so tisti, ki bi morali vam sporočati od države, ne pa tisti, ki bi od vas sporočili državi. Takrat je nekaj hudo narobe. Ampak zato pa ni kriva država, pa leva pa zelena, pa desna, pa farška pa komunistična, pa ne vem kakšna še. Samo en krivec je - posameznik. In ko pozameznik zbere trop (vidim da se zbira preko forumov) nastane pač trop podivjanih in džungla država - iz tega pridejo banane in pač posledično "banana sistem"



_____________________________________________________________________________
V bivši jugi ni blo banan... Se jih ni dalo kupit.... Nič hudega, hvala bogu tudi opic ni bilo.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 21:47:16   
BellaB
Strinjam se, da ima vssaka zgodba dve plati.

Drugace pa... nocem bit zleht, ampak v vsaki odlocbi je na koncu naveden pravni pouk. Vsak drzavljan ima moznost pritozbe. Ce ministrstvo mecka se lahko vlozi pritozba zaradi molka organa. Sprozi pa se lahko tudi upravni spor. (najeti pravnik bi moral to vedeti!!) Itd. Mediji so res skrajni ukrep. Predvsem pa sem skepticna do njih, ker zadevo zelo enostransko predstavijo. Strinjam se, da tale socialna zakonodaja ki jo imamo zdaj, niti slucajno ni vredu, saj je naredila vec skode kot koristi, krivice pa vidim vsakokrat, ko dezuram na brezplacni pravni pomoci.

Predvsem pa sem skepticna do jahanja po medijih zaradi podobnih zgodb kot je bila una "za 124 eur so mi zarubili hiso". Ja itak. Vsak ki mal boljse pozna zakon o izvrsbi in zavarovanju bo takoj spregledu, da je se neki zadaj.

Lukka... kar pa se tice zavrnitve druzinskega zakonika, me je SRAM da imam take sodrzavljane, ki so se pustili prepricat kleru in ga zavrnili. SRAM! tebi zelim pa sreco!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ZUJP-gremo v medije
8.4.2013 23:09:18   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Lukka... kar pa se tice zavrnitve druzinskega zakonika, me je SRAM da imam take sodrzavljane, ki so se pustili prepricat kleru in ga zavrnili. SRAM! tebi zelim pa sreco!


Enako. In če bosta z možem kdaj na obisku v naši deželici, bi šla marsikatera izmed nas z veseljem z vama na kofeuser posted image

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ZUJP-gremo v medije
9.4.2013 7:50:05   
zaspancek1
Hm, mogoče sem jaz drugače razumela zgodbo - avtorica pritožila in dobila pritožbo zavrnjeno. Torej ji preostane samo še socialni spor (to piše v tistem pravnem pouku spodaj). In če gre res za to, da so ji upoštevali napačno leto (podatki za naslednje leto pa so že davno znani), bi tudi jaz pošizila. No, saj sem, ampak zaradi drugih stvari. In res, dokler ne dobiš takšnega zmazka z drugostopenjskega organa, težko verjameš, da se res dogajajo takšne šlamparije. Npr. pritožila sem se na izračun tistega viška kvadratov, za kolikor pač naša hiša presega tisti cenzus. Znesek je bil ogromen in ne glede na vse mogoče izračune, tega nikakor nisem dobila (za ostale parcele se je dalo vse čisto ok izračunat). In vse, kar se pričakovala od ministrstva, je, da bodo napisali - znesek ali vsaj toliko kvadatov je viška× vrednost (ali pa kako drugače), ne pa samo napisano, da so podatki vzeti z GURS in da so pravilni.user posted image Halo - tudi jaz sem jih vzela, pa je pri ostalih parcelah štimalo, pri teh kvadratih viška (tudi ti so vzeti z GURS) in vrednosti pa nisem čarovnik, da bi znala dobiti to številko. Potem je bilo še kup takpnih "obrazložitev" še za druge stvari, na katere se npr. sploh nisem pritožila (ja, pa je bilo vseeno napisano, da je zavrnjeno - samo ne vem točno kajuser posted image ), pa npr. obrazložitev, zakaj niso upoštevali stanovanjskega kredita - katastrofa od pravnika tista ženska, ki je to spacala. Najbrž še za sabo ni prebrala. Ah, se mi še zdaj dvigne pritisk, ko pomislim na tisto.... Pa ni vredno, res ne...
Aja, še ta cvetka - takoj, ko smo dobili zavrnjeno pritožbo za lansko leto (hm, ja takoj - po več kot 10. mesecihuser posted image ), ki ti jo prepošlje matični CSD, smo čez dva dni dobili še odločbo za letošnje leto. Hm, da letos tistih viška kvadratov sploh ni upoštevanih, je najbrž brezveze omenjatuser posted image . Da bi sprožala socialni spor, se mi po pravici povedano, ne da in nimam toliko časa in denarja, da bi plačevala odvetniku (pa verjamem, da bi zaradi tako debilne obrazložitve lahko dosegla kaj), poleg tega pa obstaja ogromna verjetnost, da bi pa našli kakšno drugo "bogastvo" in spet zakomplicirali kaj drugega (no, sicer najbrž ne toliko, da bi spremenilo razred, ampak pri teh čaranjih se res nikoli ne ve). Tako da sem zaključila s temi CSDji in ministrstvom. Se ne grem več, ker ni vredno mojih živcev in časa, otroke pa bomo že preskrbeli tudi brez teh par evrov, ki jih plačujemo več.

Aja, še to - Lukka, ne zlivaj svojega gneva nad druge kar vsevprek. Kakor koli je že žalostno, da je bil zakonik zavrnjen, to ni tema tukaj. Odpri novo, pa se bomo tam pogovarjali.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 9.4.2013 7:55:02 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?