|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 19:04:08   
Anonimen
kot pes in mačka.
Bom napisala primer.
Greva v trgovino kupit za oblečt; tega ne maram, onega ne maram, ne ljubi s emi it pomerit....ne rabim.
Me kliče v službo, ka0jnaj obleče, ker gre k sošolcu na RD in bi rada oblekla kapri hlače;  ene hlače so zaflekane, druge niso oprane (pa tudi tiste zaflekane, tretje ne najde, več jih nima. Jaz seveda z glavo v službi se niti nisem mogla spomnit, koliko hlač ima in ji rečem, naj pogleda še za kratke hlače, saj je itak vroče. Njen odgovor je seveda, da v kratkih ne gre. Me kliče še enkrat in ji rečem, da me ne briga, ker je imela že velikokrat možnost, da ji kaj kupim, pa noče in da se naj v tem primeru znajde sama. Začne vpiti, jaz znervirana na spomine, koliko truda je šlo za nakup cunj pa sva prišli domov brez, vpijem nazaj. Ena od naju prekine.
Vam je kaj znano? Kako v teh situacijah ravnate ve?

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 19:09:27   
Raho
Sicer osebno nimam izkušenj s tem, vendar vem, kako ti je. Če imaš kako mlajšo znanko ali sorodnico, jo prosi, če bi šla z njo v šoping, da si pač punca izbere tisto, kar ji je všeč. Mene je za to tudi prosila prijateljica, ker je s hčerjo imela enake težave (ni hotela nobene stvari, ko sta šli kam nakupovat, potem pa so doma bili sami problemi). No, sedaj sem najstnico peljala v šoping jaz in si je punca nabrala stvari in celo poslušala moje mnenje. Še več - na koncu je celo pohvalila moj okus (kljub letomuser posted image ).


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 19:25:44   
Anonimen
Joj, decembrka, ti imas pa prav povsod probleme user posted image .

Naredi tako kot ti predlaga Raho, se mi zdi kul ideja :).

Raho, sanjski poklic zate-modna šoping spremljevalka za najstnice :). Do pubertete svoje bejbe bos taman profesionalka z izkusnjami user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 19:29:30   
TRIŠ
decemberka to me še čaka zato ne bom pametovala me pa že sedaj skrbi.Kje pa je ati.Mislim da pri takih stvareh tudi pomaga moški glasuser posted image

< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 9.8.2009 19:30:06 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 21:26:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Joj, decembrka, ti imas pa prav povsod probleme user posted image .

Naredi tako kot ti predlaga Raho, se mi zdi kul ideja :).

Raho, sanjski poklic zate-modna šoping spremljevalka za najstnice :). Do pubertete svoje bejbe bos taman profesionalka z izkusnjami user posted image .


Po tvoje jamram
po svoje iščem nasvete oz. dam drugim vedet, da sem tudi jaz včasih v ne veselem položaju
ampak vsaj nisem kot ti, ki svoj nos utakne povsod tam, kjer odprem temo in komentira
in pljuva po mojih vprašanjih in odgovorih.
Očitno uživaš v tem, ko drugi izpostavimo probleme oz, vprašanja ali pa si nam celo fouš, ker očitno nimaš kaj počet - ne v službi ne doma. Očitno mora biti tvoje življenje grozno dolgočasno.
Nikjer pa nisem zasledila na RR, da bi pisalo, ne sprašuj in ne jamraj, ne komentiraj.
In ja, bom,  odpirala bom teme, postavljala vprašanja, dajala odgovore.....






(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 21:27:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TRIŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 21:28:35   
Anonimen
Ati ni slaba zamisel, enkrat je že bil z njo v nakupu in uspešno, očitno ga bom morala kar njega drugič poslati.
Če bi pa prosila kolegice, pa hči ne bi hotela iti z njo, ker ji bi bilo preveč nerodno. Ni pa slaba ideja, mogoče jo uspem še prepričati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 21:30:08   
Anonimen
Metulj333, in kako se z mamo razumeta zdaj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 21:32:57   
skuštrana
Decemberka, zakaj pa ji ne daš neko vsoto denarja( pač toliko kot si namenila za to) in si naj gre kupit sama, v družbi prijateljice? Jaz nisem nikoli hotela it v šoping skupaj z mamo, ker pač ne greva skupaj..še zdaj neuser posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 21:45:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 21:46:09   
Anonimen
Se mi zdi še premajhna, da bi kupovala sama s prijateljico (12 let), edino če bi ju zapeljala, sama pa počakala nekje blizu.
Tudi to bom premislila, hvala za nasvet.

Drugače sem pa danes v šopingu kupila 3/4 hlače, številko sem vedela. Prodajalko sem vprašala, kako lahko zamenjam in unovčim v primeru, da tega ne bo marala. Pa dajo dobropis brez določenega roka, kdaj ga lahko zapravim. Prinesem hlače domov vpije, da jih ne mara. Oba z možem ji rečeva, da naj jih vsaj proba. Po pregovarjanju jih je. Začne stokati in jamrati, da ji niso všeč.  Nekaj časa jo pregovarjava, da so zdaj take moderne (ker so res), pol pa rečeva, obupava, saj res, čist so gnile (to besedo sva pobrala od nje), naj jih da kar dol, da jih bom raje nazaj nesla. Pa pravi, da gre gledat, katera mikica ji bo kaj pasala zraven. To se pravi, da jih bo obdržala.
Tolk sva se nasmejala, da se ne da povedat.
Je pa mož rekel, da bo šel on z njo, ko bo treba tako, kot je šel njegov oče z njim. Šel je z njim v trgovino, ukazal , da tam bodo kupili to in to, naj si zbere in pika. Seveda na strog način.
i nam dolgčas, kaj, kot da se mali cukri prelevijo v pošastiuser posted image


< Sporočilo je popravil decembrka -- 9.8.2009 21:53:27 >

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 22:16:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 22:30:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

joj, pa je res se mala! user posted image  no, mogoce bo pa oci z avtoriteto kaj dosegel!

zelim vama cimvec zivcev in dobre volje!


Hvala. Najbrž bom še kdaj kakšno zgodbo napisala na RR. Še bolj pa da kar dnevnik pišem, po puberteti pa obe s hčero  prebereva.user posted image
Pa žal mi je za tvojo mamo, da je ni več.


< Sporočilo je popravil decembrka -- 9.8.2009 22:31:04 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 22:50:01   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Greva v trgovino kupit za oblečt; tega ne maram, onega ne maram, ne ljubi s emi it pomerit....ne rabim.
Me kliče v službo, ka0jnaj obleče, ker gre k sošolcu na RD in bi rada oblekla kapri hlače;  ene hlače so zaflekane, druge niso oprane (pa tudi tiste zaflekane, tretje ne najde, več jih nima. Jaz seveda z glavo v službi se niti nisem mogla spomnit, koliko hlač ima in ji rečem, naj pogleda še za kratke hlače, saj je itak vroče. Njen odgovor je seveda, da v kratkih ne gre. Me kliče še enkrat in ji rečem, da me ne briga, ker je imela že velikokrat možnost, da ji kaj kupim, pa noče in da se naj v tem primeru znajde sama. Začne vpiti...



Ja, pri nas bi bilo do treh pikic lahko enako, s tem da v trgovine hodit sploh noče naš mulc, mulka pa nikdar nima cunj opranih, zlikanih, ali jih sploh kao nima. Ko začne vpiti, ji rečem da mi je žal, ampak da ji ne morem pomagat, ker mi ni niti povedala, da česa nima, niti ni hotela z mano, ko sem jo spraševala  če gre v štacuno, niti ni rekla, da rabi kakšno coto za danes, torej naj vpraša še najboljšo frendico, če ima kaj za posodit, če bo umrla od sramu če bo imela obstoječe cunje, ali pa naj si jih zlika..., pa cmok in čao. Odložim mobi brez razburjanja. Če se to dogaja doma, se pa obrnem in grem. Saj veš, z mulci debatirat je mision imposibile. njihov cilj je znervirat te, da boš še ti trpel, kot trpijo isti hip oni. Saj ne gre za hlače, ki bi jih ti morala pirčarat. Sfrustrirani so, ker ne gre vse po planih, ampak to je življenjsko, kaj češ. Brez smisla razpravljat z njimi, ker pomagat ne moreš, če parlamentiraš in jim dokazuješ kaj vem kaj. Izogni se kreganju, pa se obrni in pojdi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 22:52:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Z mojo pubertetnico sva
9.8.2009 22:52:34   
Gina
Aja, jaz vzamem našo mulko in njeno prijateljico, pa gremo v trgovino, kjer pomerjata do onemoglosti. Izbereta si sami. Tudi trgovino izbereta sami. Meni se ne zdi tako zgodaj, ampak čisto normalno. Da bi jaz kaj kupila zanjo sama ne pride v poštev. Mogoče za mulca kdaj, pa še to mu mms pošljem, da pove, če bo nosil kaj takega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Z mojo pubertetnico sva
10.8.2009 8:39:21   
skuštrana
Decemberka, jaz sem sama šla v trgovino v 1. letniku srednje šole - 14 let, ampak dandanes je vse prej. Naredi tako kot pravi Gina - vzemi njo, njeno frendico in jih pelji, pol pa pojdi na kavo, oni2 pa naj v miru kupujetauser posted image

Saj bo, boš videla. Če ne prej, pri 20-tih se vse umiriuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Z mojo pubertetnico sva
10.8.2009 13:39:31   
alda
Decemberka naša šjora jih bo tudi konc oktobra 12 in sem na začetku mislila, da opisuješ njouser posted image !
Če greve midve po nakupih se vse ustavi že pri njenih vztrajanjih da HOČE imet firmo....pa naj jo ima ampak s svojo žepnino, ker jaz ji ne bom kupila copate za 45€ sam zato ker so Adidas, ko ji bodo čez 2-3mesca premajhni, ker ji noge res hitro rastejo...in ker fake..kot ona pravi ne bo nosila, pa največkrat ostane brez vsega.user posted image
No ko pa gre s tatkom pa seveda kupita in dobita vse, ker tata pa vedno kupi tisto kar ona želi, ker važno je da bo nosila.
...je pa kljub nabasani omari vedno boga ona, ker nima nič za oblečt user posted image ..pa jo kar preslišim, ker s prerekanjem in dokazovanjem res nisem in ne pridem nikamor, ker kot sem že enkrat na eni drugi temi napisala: včasih je že zjutro tok pametna, kot da bi za zajtrk že pojedla vso pamet sveta user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Z mojo pubertetnico sva
10.8.2009 13:51:20   
honey
Mislim, da je najboljša rešitev določena vsota denarja in naj si sama izbere in kupi, kar hoče. Jaz sem bila ista. Nič od tega, kar je bilo moji mami všeč, meni ni bilo. Navsezadnje je obupala in mi dala denar in sem šla sama v nabavo. Kupila sem si (to mi je edino ostalo v spominu) potiskane hlače, ki so bile takrat 20 let ful moderne, take jeans varianta z nekimi rožami - kot bi pogledal tiste stare stare jogije, čisto enake so bile. Seveda je fotr znorel, da kaj se gre (mami), da mi je to dovolila kupit, ampak so bile edine hlače, ki sem jih nosila. S tem, da mi jih je ona kupila že prej kar nekaj, pa nobenih nisem marala. Te so bile edine, ki sem jih zgulila do konca.

Če je ne spustiš same v šoping, jo pelji, pa če hoče vzeti s sabo kakšno prijateljico, v tisto trgovino oz. v trgovski center, kamor bo pač hotela iti. Potem ji daj določen vsoto denarja, za katero si ji pripravljena kupit oblačila in naj to zapravi. Pa če si bo kupila 1 hlače in 1 majico ali pa samo 1 majico ali samo 1 hlače. Povej ji, da ima ta denar za vse obleke, ki jih trenutno potrebuje. Da ne bo recimo vse zapravila za 1 hlače, potem ti bo pa težila, da rabi še majico, pulover ali karkoli že. To je to in konec. Ker s tem, da bo šel ati z njo v trgovino in ji povedal, kaj naj kupi, ne vem, če boste kaj dosti uspešni. Ker mislim, da namen šopinga, da se cunja potem nosi, ne da leži v omari.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Z mojo pubertetnico sva
10.8.2009 20:48:56   
ThinkPink
Se še spomnite, kako je bilo ko smo mi (tastari) bi otroci? Nas je kdo vozil v nakupovalne centre in nas prosil, da si kaj izberemo? Ja, to bo. Kar je mama kupila, to se je nosilo. In njen okus, nasproti mojemu je čist kontra.

Kaj pa če jo pelješ v trgovino (nak. center), ji daš določeno vsoto denarja, za katero veš, da bo našla nekaj, se počiš na kavico in ji daš pol ure, da si kupi hlače? Jaz zase vem, da me ful moti, če je kdo zraven, ko izbiram, če mi kdo vsiljuje kaj mi paše...Četudi je šla kdaj mama z mano, sem vedno čutila nek pritisk, da pa zdaj moram to in to...

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Z mojo pubertetnico sva
11.8.2009 7:31:56   
*piškotek*
Tudi pri naših dveh puncah je nakupovanje oblačil prava nočna mora user posted image

Pri zdnjih nakupih, sva ju peljala z user posted image  v nakupovalni center (oziroma po večih po Ljubljani, da ne bo pomote user posted image ) - midva sva šla v miru na kavico, onidve v trgovino in sta si ogledali stvari, če ni bilo nič sta šli naprej, če pa je bilo kaj vredno nakupa, pa je ena prišla po naju, da sva šla pogledat (ceno mislim user posted image ) in če je bilo sprejemljivo, smo kupili in šli tako naprej... Ja, dan je ponavadi takrat doooollllgggg....user posted image
Drugače pa taveliki (15 let) damo tudi že določeno vsoto € in gre potem sama s prijateljicami po trgovinah, tamala (12 let) pa še ni šla sam...

_____________________________

------------------------------------
Če sončka ni, sonček bodi ti!
------------------------------------

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Z mojo pubertetnico sva
11.8.2009 10:09:08   
SINEJA
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Joj, decembrka, ti imas pa prav povsod probleme user posted image .

Naredi tako kot ti predlaga Raho, se mi zdi kul ideja :).

Raho, sanjski poklic zate-modna šoping spremljevalka za najstnice :). Do pubertete svoje bejbe bos taman profesionalka z izkusnjami user posted image .


Po tvoje jamram
po svoje iščem nasvete oz. dam drugim vedet, da sem tudi jaz včasih v ne veselem položaju
ampak vsaj nisem kot ti, ki svoj nos utakne povsod tam, kjer odprem temo in komentira
in pljuva po mojih vprašanjih in odgovorih.
Očitno uživaš v tem, ko drugi izpostavimo probleme oz, vprašanja ali pa si nam celo fouš, ker očitno nimaš kaj počet - ne v službi ne doma. Očitno mora biti tvoje življenje grozno dolgočasno.
Nikjer pa nisem zasledila na RR, da bi pisalo, ne sprašuj in ne jamraj, ne komentiraj.
In ja, bom,  odpirala bom teme, postavljala vprašanja, dajala odgovore.....







Bravo decembrka,zato pa je ta forum,da če smo v kakšni dilemi prosimo za pomoč in nasvete.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Z mojo pubertetnico sva
12.8.2009 6:44:33   
Jožica Č.
podpiram decemberko-komu pa ni všeč pa naj ne bere in naj nima komentatjev.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image popolnoma enako dogajanje, kot da bi sama pisala vse te vrstice in prispevke .A so otroci podobni v nekem obdobju-puberteti. Pri nas je največji problem z nakupi pri hčeri(15) vendar ji takoj dam vedet ,da se naj ne zafrkava ,ker bo šla domav brez vsega,pa se to kar veliko krat zgodi in potem traja ,da mamico spravi spet v trgovine .Sin pa nima težav, ker mu je vseeno kaj obleče samo da je rdeča,modra in črna barva .Mislim, da še rabi kako leto dve, da bo začel komplicirat. Drugače pa, ja imamo kar vsi težave  .
Pa spet ponovno poudarjam -težavice,ker smo srečni, da so zdravi!!!user posted image user posted image

(odgovor članu SINEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Z mojo pubertetnico sva
13.8.2009 7:24:51   
kerala
Meni se zdi najboljši predlog tale s kolegico. Jaz imam dve najstnici, 13 in 14, pa skupaj nakupujeta, včasih še s kako kolegico in super laufa! Me celo s sabo vzameta kdaj, ali pa pokličeta vsaj takrat, ko je treba plačatuser posted image . Preverjam pa vedno, kaj sta si kupili. Nekatere v njunih letih, celo nekatere sošolke, so oblečene kot p****, kar se mi zdi totalno nesprejemljivo.

Pa še celo z mano gresta kdaj v shopping, kot svetovalki, uau... se imamo super, mi izbirata cunje, nosita v garderobo in prav dobro jima gre! No, verjetno uživam bolj jaz kot oni dve, čeprav jima muka tudi ni, ker sem tudi jaz bolj mladostna in jima je moj stil všeč. Včasih si tudi kaj sposodita ali pa dobita, ko jaz ne nosim več, tako da imata pri vsem skupaj tudi svoj interesuser posted image

Izpadov pa ne toleriram! Obveznost imata, da skrbita za svoje stvari, jih pripravita kadar so umazane, ker se s tem, da imata umazano, jaz ne mislim obremenjevati. Operem kar je pripravljeno, ostalega ne. Kar pa rabita, res tudi dobita. Odgovornost za svoje stvari probavam čimbolj preusmeriti nanju.

Vloga očeta je pa vsekakor velika. Kadar je potrebno, stopi vmes in zadeve razčisti. Velikokrat v mojo, včasih pa tudi v njuno korist.

Vsekakor pa je preizkušanje meja in probavanje vsakdanja praksa, težave so in vedno bodo, ampak kot je zapisala Jožica Č. - najpomembneje je, da smo zdravi in se imamo radi!

_____________________________

Živa, 12.1.1995
Duna, 12.6.1996
Taras, 20.8.2009 (54cm, 3.980g)
1. mesec: 61cm, 4.945g
2. mesec: 66cm, 5.415g
3. mesec: 67cm, 6.245g
6. mesec: 76cm, 8.060g

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Z mojo pubertetnico sva
15.8.2009 22:09:12   
Anonimen
Joj to moram vam povedat.
Smo preživele včeraj en lušten šoping, kupile hlače, superge in še kaj. Brez krega in izpadov.user posted image user posted image user posted image
Samo šla sem z njo in morala sem biti čisto tiho (čeprav mi n ivedno uspelouser posted image saj veste, ženske), sploh v garderobi, ko je  pomerjala. user posted image Začasno sva prijatli,user posted image

< Sporočilo je popravil decembrka -- 15.8.2009 22:10:04 >

(odgovor članu kerala)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?