|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 13:21:11   
spella
oziroma ste dojile imam eno vprašanje. Veliko željo imam, da bi dojila, če bo le vse po sreči. Imam pa en preoblem. Takoj po porodu imam operacijo (odstranitev drugega dela ščitnice, ker je bil prvi rakast), ne vem sicer kolk časa po porodu mesec, dva, tri... pa mi prosim svetujte, kaj naj med tem časom (cca. tri dni bom v bolnici na intenzivni) naredim z dojenjem. Ali se bo hotel odtrok še dojiti, ko pridem iz operacije, če bo med tem tri dni na flaški??? Jaz si bom, če bom le mogla med tem ko bom v bolnici izčrpavala mleko, sam moj dragi tud ne bo mogel 10X na dan po mleko pridt??? Kaj bi storile ve, če bi bile v moji situaciji. Saj jaz se bom poskušala za par mesecev potuhnt:)-.

Ker sem prvič noseča in še ne vem kako to z dojenjem vse skupaj poteka, ne zamert, če je neumno vprašanje:(.

Hvala za nasvete.

Lp Špela:rozica::rozica::rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 13:32:54   
Anonimen
Mislim, da bi morali za doječe mamice omogočit bivanje z novorojenčkom. Seveda potem rabioš pomoč in to bi bil lahko očka. Ne vem, če vama bodo to dovolili ampak glede na to, da boš ravno rodila bi se mi to zdelo logično.

Prvi dnevi so najpomembnejši za dojenje. Tudi če boš le ležala bi blo malega fajn čim večkrat pristavit. Sama seveda najbrž po operaciji ne boš zmogla.

Pozanimaj se, če pa ta možnost ne pride v poštev, potem si mleko črpaj. Naj dragi pride čimvečkrat ponj.

Če se bo mali navadil na flaško in se ne bo hotel dojiti, si boš pa vsaj nekaj časa lahko iztiskala mleko in mu dajala svojega.

Jaz bi vsekakor vztrajala na sobivanje, četudi bi bilo treba doplačat.

(odgovor članu spella)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 13:40:56   
kimi
Moje mnenje je če boste začeli na flaško boste težko šli nazaj na dojko. Se strinjam z aljo vztrajaj na sobivanje.

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 13:43:38   
eva1
Ja mogoče si že prej malo mleka stisni, pa ga zmrzni, da bo za prvi dan, pol pa naj ati po njega hodi, ali pa za tiste 3 dni pač naj pije prilagojeno mleko in bo!
Moja sestra je že 6 tednov po porodu dobila M, in tiste dni mali ni hotel dojiti, pa ga je tisti čas hranila po flaški z prilagojenim mlekom, potem pa spet dojila(dojila sta se 1 leto!)
Lp, Eva in Luka

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 14:39:09   
spella
Hvala za tako hitre odgovore. Jaz bom probala operacijo kar mal zavlečt, tja za ene tri, štiri mesece (če sem zdaj čakala 9M, pa zaradi tistih 4 tud še ne bom umrla- če mi je pa tako usojen pa:(). A po treh mesecih dojenja tud noče nazaj na joško, če ga tri dni po flaški hraniš:zmeden:?

LP Špela

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 14:42:16   
Anonimen
Ne, če ga boš tri mesece polno diojila in nič dodajala, potem je bolj verjetno, da potem sploh ne bo hotel po flaški pit.

Jaz sem ji probala sem in tja dat flaško - ni šans!

(odgovor članu spella)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 14:47:39   
spella
OK, pol bom pa kr do 6 mesca počakala, pol bo pa že navadno hrano jedu :)-:)-:)-(dvakrat na dan ga bo pa moj možek pripelu). Saj majo v našem zdravstvu itaq tako dolge čakalne vrste, da me nč ne bodo pogrešal :)-. Men pa tud tako bolj paše. Najrajš sploh nebi šla. Je blo prvič čist dost;).

Lp Špela

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 18:07:40   
mia-1
Mislim da s sobivanjem nebi smeli komplicirati.Jest sm bla ze na veliko oddelkih na praksi, pa so jih mele mamice zraven-v nadstandardni sobi( v vecini).Ce pa je blo na oddelku mal ljudi te pa dajo v sobo kjer bos sama.Sam mal bod tecna!!!

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Za tiste, ki dojite
28.4.2005 20:00:09   
urskas
Zivjo,
Najbolje na probaš operacijo zavleči za vsaj 6 tednov. pri nas smo uporabili flaško dokaj kmalu (5 tednov), pa ni bilo nikakršnih problemov za nazaj k dojenju.
Probaj pa bebico že prej kdaj pa kdaj navaditi na flaško, drugač boš imela (no možek) probleme, ker bebi ne bo navajen.


LP urskas

(odgovor članu spella)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?