|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 10:46:49   
Jessy
Ja, vse se nekaj zbirajo in slišijo med seboj, le nas ni nikjer! Pa si še me izmenjajmo izkušnje!
Nekaterim se je že končalo prvo trimesečje, ostale pa bodo pravkar tam, tako da se nam lahko kar pošteno oddahne, da smo iz "ta hujšega"!

Meni se je trebušček že začel izoblikovati, sicer je še majhen ampak prikupno okrogel. Kilogrami so šli na začetku hitro gor, potem pa nazaj dol, tako da sem do danes pridobila 1,5 kg, mi je pa mož rekel, da sem pridobila nekaj maščevja okrog pasu :(. Ampak, kaj čmo, tak je naš davek, kajne?
Prva posvetovalnica je tudi že za menoj, v naslednjo gremo 1.3., na nuhalni pa nisem bila.
:duda: še ne čutim (vem, da je še prezgodaj), ampak budno spremljam vsak večer, če se slučajno kaj pojavi.

Sem še kaj pozabila? Če sem, dodajte ve!
Lepo crtajte bušije in se stiskajte z vašimi lubiji!

lp, Jessy (14.t 3 dni)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.2.2005 11:27:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 11:34:19   
Kety
Tudi jaz sem ze gledala, ce je ze odprta tema za avgustovke. Super Jessy, da si jo odprla. Jaz sem danes dopolnila 11t in se pocutim kar uredu.

Trebuscek se mi se ne pozna prav veliko, no, meni se zdi, da se ze vidi, drugi pa ga se ne zaznajo, sem pa tudi jaz pridobila le okoli pasu oz. na trebuscku. Mazem se ze obcasno, da slucajno ne bi nastale kake strije ze tako zgodaj. Mislim, da sem ze mimo slabosti, ki so se pojavile v 8 in 9 tednu. Sedaj mi je mogoce vcasih slabo zvecer, ce sem zelo utrujena.:) Na tehtnici se pa ne pokazejo dodatni kg, ceprav ogromno jem. Velikokrat po malo. Ampak res velikokrat. :ups:

16.2. greva z mozekom na NS, ker je to baje lepo dozivetje, pa tudi zaradi pretekle ponesrecene nosecnosti, kjer je slo za nepravilno delitev celic. Mi je g. svetovala, da je pametno it!

Uzivajte in se veliko crkljajte!9nebesa

LP Kety, 11t

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 13:03:49   
Tiamo
Hojla še ena avgustovka, 13 6/7t.

Pridobila sem 2 kg, trebušček viden, nobenih hlač ne morem zapreti:zmeden:. Tudi prsi so se mi povečale vendar ne za veliko. Do 11 tedna so me mučile slabosti,zdaj me pa samo napenja in skoz nekaj špika.

Na nuhalni sem že bila, beba je bila živahna. Naslednji pregled imama 14.02.

LP Tia74+:duda:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 13:18:02   
urši77
Evo še mene!
Smo v 12t, nuhalno mamo 21.2. pri dr.Strahovi,svojo :duda: sem tudi že vsa ganjena občudovala na ekranu UZ-ja, slabosti se počasi umikajo iz dnevnega reda, trebušček se pa tudi lepo napenja. S kg sem še vedno 2 v minusi - sem jih kar nekaj izgubila z bruhanjem.
Kakih posebnih želja glede hrane nimam, me pa mika sadje, navadni jogurti in "dojenčkasta hrana"(frutki, čokolešnik,...) Smrdi mi meso in močni parfumi.
Edino nekaj me pa moti - kar pogosto me peče zgaga, pa ni važno kaj pojem, ali sploh kaj, sem poiskusila že vse mogoče zadeve, pa... me žge po celem požiralniku...groza...Dobro vsaj to, da je omejeno na večerne ure!
Ma, smo preživeli še kaj hujšega:)

LP in uživajte, kar se da:muca:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 13:40:38   
Tiamo
Urši77

en nasvet proti zgagi...pojej par mandeljov. Ne jih pojest veliko, ker ti bo slabo. 4-5 jih pojej pa mine, saj mene mine. :bravo: Drugače pravijo, da če te zgaga peče, dojenčku rastejo laski, ampak v 12t je verjetno še prezgodaj.

Drugače pa tudi meni paše dojenčkasta hrana..čokolešnik,mnjam. :sloncek: :sloncek:

LP

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 14:01:15   
Jessy
he...he...čokolešnik....MNJAMI!!!!! Očitno smo vse nore nanj!
Meni pa ne dišijo sladice, mi pa bolj paše meso (prej mi ni bilo do njega, zdaj pa).

Jaz nisem imela nobenih slabosti, zato sem lahko pridno papcala vse dni! :bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
5.2.2005 17:57:55   
hugolina
Pozdravljene;), še ena avgustovka je z vami.
Jaz bom pa v ponedeljek 12t:nosecka:, 16.februarja imam NS (komi čakam, da vidim še 1x svojo pikico). Kg se niso še nič spremenili, pa mam občutek da ful več pojem kot prej. Kakšnih posebnih slabosti nisem imela (upam da ne bodo prišle), bruhala pa sem tudi samo enkrat. Buhi se mi zdi mal napihnjen se pa vidi če se tko ful nazaj nagnem na sredini taka bunkica:)- (a ste to že poskusile?) Prav fino zgleda.

lp

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
6.2.2005 8:10:17   
N30
Živjo!
Tudi jaz imam rok avgusta, noseča pa sem 11 tednov in 3 dni. Na NS pa greva z možem v petek v Domžale. Baje bo delala dr. Geršakova. Kar se tiče kilogramov sem jih pridobila kar 3, ker mi nič ni bilo slabo, niti se mi kaj ne upira, vse ima še boljši okus. Trebušček pa se mi zdi, da je že zrasel, hlače pa mi skoraj nobene niso več prav... Komaj čakam, da opravim NS in da mi povedo, da je vse OK, čeprav me je včasih kar malo strah.
Lep pozdrav vsem nosečnicam in pazite nase oz. na vaju:)
N30

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
6.2.2005 11:01:13   
monja
Jessy, super da si se spomnila še na nas, avgustovke. Čeprav ne vem, kam se naj uvrstim. PDP imam 2.8., a imam takšen občutek da bomo morda pohiteli in ujeli zadnje julijske dni. Bomo videli.

Na NS sem že bila, v MS. Sem zelo zadovoljna. Morda me je le motilo to, da jaz kaj veliko nisem videla, je imela G samo en ekran, obrnjen k sebi. Je pa zato fant videl vse, kar je super. Je pa vse tako kot mora biti. Spola pa še ni bilo mogoče videti.

Vse stare kavbojke in hlače sem že zdavnaj pospravila daleč v omaro in si nabavila dvojne nosečniške, ene kavbojke in ene črne, elegantnejše. Trebušček tudi počasi, a vztrajno narašča in dobiva svojo obliko.

Sem pa v 15t 3/7, glede na zadnji G pregled, ko ti določijo višino nosečnosti.

Še se kaJ javite, avgustovke!!!!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
7.2.2005 8:40:49   
monči
ojla še ena avgustovka vas vse lepo pozdravlja.
Danes stopam v 15 teden 1/7 PDP imam 6.8.Slabosti so hvalabogu minile, tko da zdaj že pridno papcam in se morm kr mal pazit, da se ne bom preveč zredila.
Na NS sem bila in je G rekel da je v redu(upam), trebušček pa tut že pridno rase, tko da sm tut jaz večino garderobe morala že zamenjat.Z mojim se iz dneva v dan bolj veseliva in nestrpno pričakujeva najino štručko 9nebesa

lepo se mejte,pazite nase in se še kaj javite!
lp monči:metulj:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
7.2.2005 10:20:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
7.2.2005 12:21:50   
monči
ojla bubabaya,
če ti po pravici ne vem kako se to računa, jest kr pogledam na koledarček :)in na koledarčku je pokazalo, da se je danes začel 15 t, pol pa ne vem :zmeden:
drugače pa je G tudi meni na pregledu povedal drugačno starost, kot sem jaz mislila.
verjetno si kasneje zanosila in je mogoče po velikosti ploda izračunal starost.
Mogoče bova še na isti dan rodili, kje boš pa rodila?
lp Monči:metulj:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
7.2.2005 13:29:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
7.2.2005 14:02:54   
Jessy
Tudi meni se zdi, da se je Monči malce zmotila. Ja, na koledarju je res št. 15, samo to še ni 15. teden, ampak 14. teden in potem gledaš dneve.
Jaz imam PDP 2.8., pa bom jutri zakorakala v 15. teden.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
9.2.2005 8:25:57   
monči
ojla

jaz na koledarju pogledam takole: datum moje ZM je 30.10, pokaže se mi 15 teden oz.14 t in 2 dni, sam sej to je isto kot da rečen da sem v 15 tednu, a ne?
Kakor jest vidm na tem kartončku, boš ti Jessy zakorakala v 16 teden, vsaj tko je na tem kartončku pokazano,:)
ali ne?
brez zamere, sam rada bi ugotovila kako se računa?
lp Monči:metulj:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Za vse, ki bomo rodile AVGUSTA...
9.2.2005 13:33:01   
Jessy
Monči, ti si danes noseča 14 tednov in 4 dni. Do 12.2. si v 14. tednu, ko ga zapolniš, si dopolnila 14 polnih tednov in se ti začne 15. teden. Še najbolj ti bo jasno, če boš pogledala sam začetek, saj moraš najprej zapolniti prvih 7 dni, da si dopolnila 1. teden nosečnosti.
Jah, malce je hecno in se je res treba kar naučiti, kako se ga bere.

Jaz pa sem danes po koledarčku noseča 15 tednov in 1 dan.

Upam, da sem ti kaj pomagala, drugače pa vprašaj.

lp, Jessy

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?