|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učite sl...
15.2.2006 21:27:51   
Anonimen
Naletela sem na en problem. Upam, da je tukaj kdo, ki uči slovenščino.

V šoli se učimo, da pridevnik vedno stoji ob samostalniku. Kaj pa v takem primeru: Otrok je veselo skočil. Zame bi bila beseda veselo tudi pridevnik, vendar ne pojasnuje samostalnika ampak glagol (kako je skočil). Kaj je v tem primeru beseda veselo?

Hvala za pomoč.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
15.2.2006 21:32:50   
Anonimen
Otrok je veselo skočil.
 
S kako? se sprašujemo po prislovu. Po pridevniku pa se sprašujemo s kakšen, kateri, čigav.
 
Ta veselo je torej prislov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
15.2.2006 21:48:19   
Anonimen
O, joj, jaz budala. Tako sem že padla v to razmišljanje, da sem čisto avtomatsko mislila, da je to tudi pridevnik. Zdaj mi je pa čisto logično.

Hvala ti za pomoč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
16.2.2006 7:47:47   
darjatimci
Ali ni to prislovno določilo načina?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
16.2.2006 8:15:12   
naniplus4
Darjatimci pazite na razliko med besednimi vrstami in stavčnimi členi. Prislovna določila so tisto drugo, prislovi pa tako kot samostalniki, glagoli, pridevniki ... besedne vrste. Imajo pa lahko v stavku funkcijo prislovnega določila.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
16.2.2006 9:51:23   
darjatimci
Hvala za opozorilo.

(odgovor članu naniplus4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
16.2.2006 14:36:35   
Anonimen
Sem vedela, da je še en primer, pa se ga niserm mogla spomniti.

Večrat smuča v Kranjski Gori.

Kaj je beseda večkrat? Tukaj spet določa glagol, vprašamo se kolikokrat. Vprašalnica koliko pa velja tudi za pridevnik? A to potem je pridevnik ali je spet kakšen prislov?

(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
16.2.2006 22:25:27   
nejcko
Tudi v tem primeru gre a prislov, po katerem se sprašujemo Kolikokrat? (večkrat).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
17.2.2006 10:10:27   
naniplus4
Ena trotlziher razlaga za razliko med pridevnikom in prislovom je ta, da pridevnik pridenemo k samostalnikom, prislov pa prislonimo k glagolom user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za vse učiteljice, posebno tiste, ki učit...
17.2.2006 20:45:34   
Anonimen
Ma ja. Saj to sem imela tudi sama ves čas v glavi, pa mi je šla ena potem pamet solit, da je pa to tudi pridevnik. Za drugi primer sva se zapeli. Potem pa bolj ko razmišljaš, slabše je in jaz na koncu res že nisem vedela, a sem jaz čisto butasta ali je kaj drugega narobe.

Hvala punce, vsem.

(odgovor članu naniplus4)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?