|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zabredli
27.2.2007 15:26:12   
Anonimen
Saj sploh ne vem zakaj pišem, ampak nekam moram izlit,pa magari sem.

Saj vem, sami smo si krivi, zakaj pa nismo sproti plčevali položnic, ampak pri teh dohodkih ,ki jih imamo nam mesečno zmanjka nekje 300€, pa ne živimo na veliki nogi. Imamo kredit za stanovanje, ki ga je treba plačat, če hočeš kje živet in če nočeš, da te vržejo ven. Jest je treba, pa dobro, jaz nisem toliko pomembna, otroka pa sta. Potem se pač odločiš, kaj boš plačeval. In so se nam položnice nakopičile. Danes sem dobila od sodišča, da moram v osmih dneh plačat, ali pridejo rubeži. user posted image  Eh ja, bomo že nekako zrihtali, zanimam me samo, ali tudi vam ostajajo kakšne položnice. Da se malo potolažim, da nismo edini.

PA ne me sedaj napadat, ampak mi je pasalo, da sem se malo potožila, ker mi ostali rečejo: saj bo, bomo že rešili. Če smo vse do sedaj, pa bomo še to. Meni pa sploh ni prijetno to s sodiščem.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:38:52   
soncece24
Vedno gledam, da najprej plačam položnice, potem pa vse ostalo. Žal mi je, da ste prišli tako daleč, verjamem, da ti ni lahko. Rešil te bo pa samo dober finančni načrt, pa eden od vaju, al pa še boljše oba si poskusita najt kakšno dodatno popoldansko delo, da bo malo več denarja pri hiši, pa se bosta tudi iz dolgov počasi izkopala.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:49:08   
Anonimen
Tudi midva najprej plačava položnice nato pa vse ostalo.

Verjamem da je težko se znajti v taki situaciji, ampak sedaj  je zadnji čas da si naredite načrt za naprej.
Mogoče bi lahko kredit podaljšali(recimo iz 10 let na 20) če je možno, vzeli premostitveni kredit vsaj da plačate položnice, ker drugače boste plačevali še sodišče in obresti...
Poizkusita si najti kakšno popoldansko delo(pospravljanje po hišah, likanje...), sploh če znaš recimo tipkat ali pa frizirat ali kaj podobnega je super.
Mogoče bi se pozanimala če kakšen lokal v okolici rabi čistilko(je kar dobro plačano) ipd.
Tudi mož si lahko najde kakšno dodatno delo. Sedaj bo pomlad, ljudje bodo zidali, pleskali...
Ali pa košnja trave ipd.

Kaj pa kakšni sorodniki? A obstaja kdo ki bi vam lahko pomagal trenutno da se rešite teh dolgov?

Upam da se boste izvlekli iz težavuser posted image

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:54:06   
Anonimen
Aaj, da ne bo kdo mislil, da sploh ne plačava položnic, ampak pri eni stvari (mesečno 150€) nama zmanjka. Kredit je pa že na 20 let, ampak je 415 € obroka.Ne vprašat, koliko bomo preplačali, ampak je bil to edin način. Moj gre tu in tam kdaj komu kaj naredit (barvanje, vodovod...), ampak to je samo, ko ga kdo rabi. To, kar pa je ostalo (kar sem dobila iz sodišča), je pa od lanskega leto, ko smo imeli še manj in se zdaj vleče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:55:14   
total
Žal mi je za vaju,sama nisem hvala bohu v teh težavah,kaj pa če bi prosili domače za pomoč,vsaj da poravnate???

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:55:50   
Lunc_a
vse se da zmneiti.Pokličeš tam pač kjer so vas tožili in poveš,če lahko plačaš na obroke

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:56:51   
Anonimen
Mi najprej poplačamo vse položnice, potem pa gremo naprej.

Poskusi se s tistimi, ki si jim dolžna dogovoriti za obročno odplačevanje, da vam ne bodo rubili. Ali pa premostitveni kredit. Ali pa podaljšanje tega kredita. Nekako se boste že izvlekli, samo bolj pozitivno je treba gledati na stvar. Še ni bilo, da ni bilo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zabredli
27.2.2007 15:57:26   
Anonimen
Moji so še na slabšem kot mi, o njegovih pa ni izgubljala besed. Raje si dajo noge posekat, kot, da bi se za nas sploh zanimali.

Hvala vam za vse napisano!

(odgovor članu Lunc_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:03:43   
soncece24
Povej bolj natančno komu sta dolžna - glede na višino zneska je verjetno kakšno ogrevanje al pa kaj podobnega? Ponavadi se da kr zmenit, če si dovolj hitra. Če so te pa dali že v izvršbo, pa po mojem nimaš kaj dosti za naredit, razen, da si poskusiš denar kje sposodit in se zmenit z njimi, da plačaš vsaj glavnico, obresti ti pa odpišejo.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:04:07   
Anonimen
Ne vem kaj naj ti napišem. Edino verjetno je to, da resnično, ampak resnično črtate iz vašega življenja vse tiste stvari, ki so kupljene po nepotrebnem. Pa naj bo to cigareti (mesečno je to cca, 20 tisoč-bivših), sladkarije, parfumi, šminke, na hrani pa itak lahko marsikaj prišparaš...za otroke, če jih imata, ne kupujte novih oblek, če jih resnično ne potrebujejo, poskusi jih raje kje dobiti, sigurno se bo kakšna dušica našla, ki jih bo rade volje podarila.

Drugače pa po eni strani mi je hudo, da ste prišli do tega, po rugi strani pa naj vam bo to vsem tukaj, ki berete v poduk, da prvo položnice, nato ostale stvari. Pa brez zamere anonimna.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:11:43   
Anonimen
Anonimna, od dneva, ki so vam po pošti napovedali rubežnika, pa do dneva, ko vas bo zares iskal. oz. kasneje v prisotnosti policije, če vas ne najde doma, bo preteklo kar nekaj časa. Mislim, da dovolj, da lahko vsaj malo zberete denar.
Je pa tudi tako, da ko pride tako daleč, da imaš rubežnika na vratih, se še vedno lahko zmeniš, da bi odplačala vsaj en del, npr. 50 EUR, pa se stvar spet zavleče in ti ne rubijo. Kolko poznam stvari, rubeži niso glih zaželeni, raje vidijo, da se vrne dolg v obliki denarja. Je pa lahko kaki zaj... rubežnik, ki uživa v rubežu oz. slovek s katerm se ne bo dalo nič zmenit.
Ampak, saj pišem, da dokler res pozvoni na vratih, bo še nakj časa minlo, pa probajte vsaj nekaj EUR nakazat... da pokažete "voljo", da bi dolg poravnali.
Bo se pa že rešla situacija, žal, vem, da kar hitro lahko padeš v pufe...
Držim pesti, da boste čimprej rešli.
LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:12:07   
Anonimen
Ja, to so obratovalni storški - dolžna sva malo manj kot 950€. Sicer ni neka ogromna vsota, ampak za nas je.

Novih oblačil pa tako ali tako že dolgo nismo kupili, ker smo dobili. Drugače pa ja, treba po nareit finančni načrt.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:13:28   
Anonimen
Še to, ja... tudi pri dobrem rubežniku se lahko zmeniš za obresti oz. stroške, da ti jih zmanjša...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:15:13   
soncece24
950 € ni veliko, ampak, če jih nimaš, je lahko tudi ogromno, se pa jih da "napraskat". recimo poskusita prodat kakšno vrednejšo stvar, če imata recimo kak boljši avto, pa kupita slabšega, recimo. Samo ena izmed idej user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:19:24   
Anonimen
Še to, ja... tudi pri dobrem rubežniku se lahko zmeniš za obresti oz. stroške, da ti jih zmanjša...


Pa ne da bi koga strašila, vendar takih bedarij ne pišite več. Ko pride rubež, so prisotni tudi policisti, in ni jih malo. Če pa bi bil to privat-najeti rubež, pa je to drugače.

Rubežniki preko sodišča pridejo, pozvonijo, če te ni doma, dobiš zelo hitro novo obvestilo sodišča, da tega niso opravili. Plačaš pa čisto vse, potne stroške, urne postavke rubežnikov, najem prostora, kjer bo rubež spravljen. To niso heci. Obresti od glavnice pa kar rastejo in rastejo. Lepo vas prosim, ne pišite takih bedarij, ker zasebni rubežniki so čisto nekaj drugega kot rubežniki preko sodišča. In z njimi ni heca, saj same veste kako in kaj je na Slovenskem sodišču, samo denar pobirajo.....pa brez zamere, povem kar vem iz zanesljivih virov, sestrin mož je rubežnik preko sodišča!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zabredli
27.2.2007 16:47:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Še to, ja... tudi pri dobrem rubežniku se lahko zmeniš za obresti oz. stroške, da ti jih zmanjša...


Pa ne da bi koga strašila, vendar takih bedarij ne pišite več. Ko pride rubež, so prisotni tudi policisti, in ni jih malo. Če pa bi bil to privat-najeti rubež, pa je to drugače.


Počasi kolegica, niso to bedarije, ni isto poznati rubežnika prek sestre ali imeti z njimi dejansko opravka.
Kot si napisala, je pač ta sestrin mož eden od tistih rubežnikov, o katerih sem pisala, da se z njimi ne da zmenit.
Pri vseh poklicih je tako, ali so ljudje s katerimi lahko sklepaš kakšne kompromise ali pa ne. Tako je tudi pri rubežnikih. Niso vsi isti.
Policist so prisotni kasneje, če te rubežnik ne najde parkarat. Vem, da je tako.
Pišem pa o rubežnikih prek sodišča, ne privat rubežnikih.
Prehitro si se zatipkala, da so to bedarije... so dogodki, ki se dogajajo različnim ljudem, pri različnih okoliščinah itn.
So pa to vse moje izkušnje in še najmanj bedarije. kaj misliš, da lažem anonimni user posted image  Ja nimam kaj drugega za delat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zabredli
27.2.2007 18:27:00   
nuala
Kot rečeno je edina možnost ta, da si z možem dobita dodatno delo ( kot razumem, nimate več iz česa prišparat ) in čim prej se dogovorita za obročno odplačevanje.
Ker dolg bo definitivno trebe plačat, je pa v interesu upnika, da vi to nekako plačate, ne da rubijo. In kot pravilno rečeno, proces rubeža traja nekaj časa. Ne razumem pa, kako da vama niso rubili na računu, osebnih dohodkov?

Morda pripomba; mogoče imate stanovanje, za katerega plačujete preveč. Ali pride v poštev, da prodate stanovanje in vzamete kako cenejše ( ker drugače boste verjetno vedno imeli težave )?

Vsekekor srečno, upam, da se izkopljete.




_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zabredli
27.2.2007 18:42:45   
Anonimen
Pojma nimam zakaj ne na račun. Za stanovanje sva vzela 55.000 €(to je bila tudi cena stanovanja) kredita (oz. smo vzeli - 4 osebe), za ta deran že tako ali tako dobiš bolj malo. To so že cene 1- sobnega stanovanja, mi pa smo dobili 2,5.


(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zabredli
27.2.2007 18:48:24   
Anonimen
Glej jas sem se tudi znašla v takšni situaciji, da nisem mogla plačevati redno položnic, imela kredit itd. Šla sem na CSD, čeprav sem bila zaposlena in prosila za izredno denarno pomoč, zaradi trenutne materialne ogroženosti.
Skopiraj te zadeve in probaj na CSD, vsaj malo si boš poplačala zadeve.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zabredli
27.2.2007 18:48:49   
Anonimen
Kredit je pa že na 20 let, ampak je 415 € obroka.


Ne razumem čisto dobro, zakaj vam zmanjka? Če se vzeli toliko kredita, to pomeni vsaj neto plačo 1250 €, če sta plačo obremenila do ene tretjine.

Po tej logiki vama od plače ostane še ca. 830 € oz. 200.000 SIT za ostale stroške. Nisem štela potnih stroškov, prehrane in otroških dodatkov. Za kaj porabite razliko?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zabredli
27.2.2007 18:56:05   
Anonimen
Ne predstavljam si,da bi svoje pufe nosila na socialno.Razumem če bi bili lačni in zato šli na socialno,ampak zaradi pufof pa res ne.Zadnjič je ena napisala,da se pokrij samo toliko,kolikor je dolga odeja.
Socialna podpira veliko takih,ki si to ne zaslužijo,tisti ki so pomoči res potrebni pa ostajajo sami.Žalostno,toda resnično.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zabredli
27.2.2007 19:04:15   
Anonimen
Saj pufi se kopičijo, da lahko daš družini kaj za jesti.
Smo pač eni z tako malimi dohodki, da se komaj preživljamo.
Saj CSD ne bo dala pomoči kar tko v tri dni, moraš prinesti vse koliko članov in koliko dohodka. To se pravi kdor dobi pomoč je ogrožen.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zabredli
27.2.2007 19:21:30   
Anonimen
Ta kredit je bil vzet tako, da so jemali 4 dohodke in stanovanje od mojih staršev.Vse ostale banke nam niti slučajno ne bi dale kredita.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zabredli
27.2.2007 19:24:20   
Anonimen
Aja, drugače pa skupaj dobila okoli 1000€. ( še malo manj). V tistem času, ko so se ti pufi nakopičili ni sva dobila niti toliko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zabredli
27.2.2007 20:52:25   
muki1
Hmmm, težko je..... kaj pa, če bi prodali stanovanje? Če praviš, da imate 2,5 sobno bi ga morda za več, kot ste vzeli kredita. Ne vem no, jaz bi res raje živela še en čas v najemu, kot pa bila do vratu v dolgovih naslednjih 20 let.....to ni življenje. Edino, če se vam obetajo boljši časi.......

Verjetno bo smešno če napišem, da vzameta izredni limit, saj ga najbrž že imata..... user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?