|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zacimbe na okenski polici...:)
28.2.2011 16:03:59   
Freya88
Ok... koncno sem kupila zelisca za na okensko polico... ki sem si jih zelela ze 100 let:)

Zdej me pa zanima, kako to zalivat... sem kupila v Kalii, pa nekak pozabla prasat...?:S Zaenkrat imam doma drobnjak, petersilj in baziliko... vem da jih je treba dnevno obracat za 45°, to je pa tudi vse kar vem:S

Torej, ce bi bila katera tolk dobra... da bi mi malce povedala kako zalivat ipd bi bila zelo hvalezna:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
28.2.2011 16:20:56   
eva1
Skoraj vse začimne uspevajo najbolje pri tem. od 15-18 stopinj(tko sem prebrala) redno jih je treba zalivati, morajo biti skoz vlažna, drugače pa meni uspevajo nekaj časa, potem pa propadejo, pa spet druge kupim user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
28.2.2011 21:38:18   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
drugače pa meni uspevajo nekaj časa, potem pa propadejo user posted image


Tudi moja izkušnja je taka user posted image

Sedaj imam zelišča na zeliščnem vrtu user posted image

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
1.3.2011 8:31:40   
Freya88
Ampak js nocem da moja zelisca propadejo?:/

Pa a to vama zgnijejo (al karkoli) vsa zelisca ki jih imata?

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
1.3.2011 11:07:12   
norge
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Ampak js nocem da moja zelisca propadejo?:/

Pa a to vama zgnijejo (al karkoli) vsa zelisca ki jih imata?


Meni tudi redno propadejo :-(((user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
1.3.2011 13:54:43   
Freya88
Pa dobro, a komu uspevajo sploh?:(

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
1.3.2011 17:18:48   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Pa dobro, a komu uspevajo sploh?:(


Meni tudi neuser posted image . Ko so pri koncu, kupim nove. Imam pa največkrat na polici drobnjak, peteršilj, baziliko, šatraj, rožmarin.
No edino rožmarin se mi obnese.user posted image

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 1.3.2011 17:19:28 >

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
1.3.2011 17:25:51   
svetlomodra
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Skoraj vse začimne uspevajo najbolje pri tem. od 15-18 stopinj(tko sem prebrala) redno jih je treba zalivati, morajo biti skoz vlažna, drugače pa meni uspevajo nekaj časa, potem pa propadejo, pa spet druge kupim 


15-18 je pa mal premal. in če je pri teh nizkih stopinjah premokro zagotovo ne delajo dobr. poleti imamo taka zelišča na vrtu in poleti ni 15-18 stopinj. in med enim in drugim zalivanjem je zemlja izsušena. tko, da.... izposodi si knjigo Kuhinjska zelišča v loncih.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
2.3.2011 7:42:10   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: svetlomodra
15-18 je pa mal premal. in če je pri teh nizkih stopinjah premokro zagotovo ne delajo dobr. poleti imamo taka zelišča na vrtu in poleti ni 15-18 stopinj. in med enim in drugim zalivanjem je zemlja izsušena. tko, da.... izposodi si knjigo Kuhinjska zelišča v loncih.


Js jih imam v kuhinji, kjer je ponavadi 19-20°C... tega ne morem in ne nameravam spremenit:) Drugace pa, v nasi knjiznici nimajo te knjige:/ si pa bom sposodila katero drugo... mogoce izvem pa kje drugje... mogoce kak napotek iz knjige, ki ti je ostal v spominu?;)
lahko bi se pa tudi do kalie spravla recimo:) no ja, hvala vsem:)

(odgovor članu svetlomodra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
2.3.2011 8:40:44   
dps1
jaz jih mam čez zimo not na kuhinjski polici na oknu, pa uspevajo. jih pa moram redno zalivati - to je skoraj vsak drugi dan.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
4.3.2011 7:10:12   
Freya88
Js jih zalivam dnevno... ampak to ni zalivanje kot tako.. ampak jih s sprico pospricam po zemlji...

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
4.4.2011 12:27:37   
2mama
zelišč ne zalivajte preveč (korenine zgnijejo in propadejo). jaz jih imam poleti na okenski polici na južno stran, cel dan žge sonce. zalijem pa malo, enkrat na tri do štiri dni. in super uspevajo.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
28.4.2011 13:33:14   
Shorty_
no jaz sem pa danes prvič posadila drobnjak - baje je čebulni in petršilj v teglčekuser posted image upam da bo uspevalo

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
28.4.2011 13:40:18   
Freya88
No ja, men so sli v lepe kras.ne vse tri zacimbe... bom pa zdej tudi jaz poskusla tako, da jih bom sadila sama...
...Shorty RR --> porocaj;)

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
28.4.2011 22:17:48   
Gina
Katere začimbe bi pa ti imela?

Peteršilj rabi senčno rastišče, pa globok lonec, ker sicer ne more razviti korenine. POstavi ga na okensko polico - tudi zimo preživi.
Bazilika je itak rastlina, ki jo poseješ, zraste in jo potrgaš, potem umre. Tudi na vrtu - se pravi to ni trajnica. Če jo boš sejala, ne pokrij semen z zemljo, ker kali na svetlem - samo špricaj po zemlji s šprico. Rabi veliko toplote in svetlobe.
Drobnjak ima rajši mrzlo kot toplo vreme in zunaj cveti že zdajle. Preden iz semena zraste, kar mine en cajt. Boljše od koga ki ima vrt da ti ga malo odstopi.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
30.4.2011 20:13:04   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Katere začimbe bi pa ti imela?

Peteršilj rabi senčno rastišče, pa globok lonec, ker sicer ne more razviti korenine. POstavi ga na okensko polico - tudi zimo preživi.
Bazilika je itak rastlina, ki jo poseješ, zraste in jo potrgaš, potem umre. Tudi na vrtu - se pravi to ni trajnica. Če jo boš sejala, ne pokrij semen z zemljo, ker kali na svetlem - samo špricaj po zemlji s šprico. Rabi veliko toplote in svetlobe.
Drobnjak ima rajši mrzlo kot toplo vreme in zunaj cveti že zdajle. Preden iz semena zraste, kar mine en cajt. Boljše od koga ki ima vrt da ti ga malo odstopi.


Tocno te tri, ki si jih napisala... tako da, hvala za vse napisano... zdej mi je veliko bolj jasno zakaj in kako:)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zacimbe na okenski polici...:)
7.5.2011 11:21:13   
Shorty_
Evo moj peteršilj in drobnjak je doživel selitev v globji lonecuser posted image pa tudi prva trgatev za zeliščne kruhke je že mimouser posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?