|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zadolžitve otrok
24.10.2013 12:27:06   
Ursi2
Živjo!

Imam eno vprašanje. Kakšne zadolžitve imajo doma vaši otroci - to mislim v stilu pripravljanja mize, odnašanja smeti,....

Doma imam tri fante stare 5,5 in 3,5 ter 1,5 (pozimi imajo RD) in bi rada, da bi jim dala kake male zadolžitve, da bodo dobili malo občutka za odgovornost. Sedaj mi sicer veliko pomagajo tako pri kuhi kot tudi pri delu zunaj, ka imajo tudi sami veliko željo. Zdej bi pa res rada, da je nekaj, za kar so odgovorni. Seveda bo tamali imel nekaj minimalnega kot npr. pospravljanje svojih čevljev in jaknic, kar počne že sedaj.

Par idej bi bila vesela.

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 24.10.2013 20:18:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 12:42:02   
LuLu
Moja2 (6,5 in 5 let) imata eno edino zadolžitev... pospravljanje za sabo.
To vključuje,
- igrače po stanovanju nazaj v njuno sobo,
- pospravljenje jedilne mize, ko zaključita obrok,
- pospravljanje vseh možnih pripomočkov za ustvarjanje, ko končata svojo umetnino user posted image  razrezane papirčke v koš, barvice nazaj v embalažo,...
- umazana oblačila v koš za perilo,
- nekaj mi zadnje čase štrajkata pri obutvi... kar pustita ležati sredi hodnika, na tem delam trenutno, da spet nazaj v omaro za čevlje pospravita
- vse, kar nasmetita neset_a v koš za smeti.

Pri pospravljanju in kuhanju pa pomagata, če želita. Zaenkrat user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 24.10.2013 12:44:31 >

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 13:02:01   
Paštetka
* razsortirata umazano perilo v ustrezen koš, ko se slečeta
* spucata umivalnik po pranju zob za sabo
* sama pospravljata sobo
* Čevlje, jakne, ko se slečeta pospravita v omaro
* krožnike pospravita za sabo, ko se najemo
* Če ne more sedeti pri pultu pri miru in h+gleda vmes tV in mu zato padajo drobtine na tla, ko se vrtička na stolu, posesa za sabo
* ko se gresta tuširat, si sama pripravita sveža oblačila (perilo, pižamo)
* smeti ločujeta
* ko se nehata igrati z določeno igračo jo pospravita


itak, da vsake toliko malo pozabita oz. nimata časa user posted image . V tem primeru, vsake toliko pogledam skozi prste. Ampak res, vsake toliko user posted image .
Ker jaz tudi znam pustiti kakšen krožnik zvečer v koritu ipd. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 13:04:01   
Ursi2
jA, TUDI PRI NAS JE TAKO, DA KO SE NEHAMO IGRATI, da pospravijo igrače za sabo. Sicer to počnemo velikokrat skupaj, ker pač se tudi jz igram zraven user posted image , ampak to ne pomeni, da jih jz pospravljam oni pa gledajo v luft. Velikokrat mi pomagajo pripravit mizo, če ne za druge, pa vsaj za sebe, po kosilu odnesejo svoje krožnike v umivalnik pa še kake podstavke pomagajo pospravit, umazane obleke v koš za perilo, čevlje in jakne na svoje mesto oz, jakno vsaj čez stolček, da jim jz obrnem kake rokave, če je potrebno.

Pa kadar delamo s kakim plastelinom, pomagata pospravit, pa po rezanju tudi, po kakem barvanju z vodenimi sta čist srečna, če lahko brišeta.Velikokrat me prosita za kake vlažilne robčke, da pobrišeta prah z omare v dnevni sobi ali s kakih igrač (npr. kuhinjce, kakih velikih traktorjev,,,) Tudi zunaj imajo nalogo, da pospravijo kolesa, poganjalce, pomagajo obrezovat rože, grabit listje, pomest liste,...

Ampak to so stvai, ki jih pomagajo, ne morem pa še zahtevat, da sam pograbi vso listje.

Rada bi pa, da bi npr imeli, da vsak dan eden pripravi mizo ali da ima npr. tavečji čez smeti, ta srednji npr, da počisti umivalnik, ko si umijemo zobke, tamali mogoče tudi nekaj malega.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 13:06:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

* Če ne more sedeti pri pultu pri miru in h+gleda vmes tV in mu zato padajo drobtine na tla, ko se vrtička na stolu, posesa za sabo



user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 13:08:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

* spucata umivalnik po pranju zob za sabo


Joj, to se mi še morata navadit. Včasih se vprašam s čim sta si sploh zobe umivala ali da nista ki samo umivalnik zribala  user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 13:44:47   
Polona31
Pri nas ju skušamo učiti pospravljanja ampak...ta mali (16mes.) takoj ko pridemo v hišo vzame copatke in kaže da naj ga preobujemo, čeveljčke takoj pospravi, isto pri oblačilih...ko se reče da je treba pospraviti igrače, tako gre in meče igrače v škatlo. Ta večji (4leta)...1001 izgovor za vsako stvar!!!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 15:40:44   
Izabelina
naša ima nalogo pripravit mizo (3 leta je stara)...
kjer pa močno šepamo VSI je pa pospravljanje igrač...ker se meni ne da stat zraven, da jo navadim, da jih pospravi in ker se meni ne da pospraviti igrač potem te ležijo povsod in ponoči, ko grem delat flaško za tamlajšo včasih skor padem, ko se v temi umikam in prestopam in plezam čez goro igrač... ampak sm si sama kriva... in to je naš naslednji projekt!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 15:53:56   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Pri nas ju skušamo učiti pospravljanja ampak...ta mali (16mes.) takoj ko pridemo v hišo vzame copatke in kaže da naj ga preobujemo, čeveljčke takoj pospravi, isto pri oblačilih...ko se reče da je treba pospraviti igrače, tako gre in meče igrače v škatlo. Ta večji (4leta)...1001 izgovor za vsako stvar!!!!


tudi mi imamo podobno situacijo, tamala pridna, tavelika velikokrat kakšen izgovoruser posted image user posted image

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
24.10.2013 17:33:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ursi2)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 22:10:15   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Naši (7 in 4,5) morata pripravit mizo za kosilo čez vikend, pospravit z mize za sabo, pomesti kuhinjo (en dan ena, en dan druga), zložiti posodo iz pomivalca (kar ne dosežeta, dasta na pult (spet en dan ena, en dan druga), ko pospravljamo stanovanje, morata zraven sodelovat, dobita krpe in brišeta prah, postlati morata svoji postelji, vsak dan pospravit igračke in na splošno pospravljat za sabo (čevlje, bunde, igrače,...).
Potem so pa še take usput zadolžitve, ko recimo kuham, prosim eno ali drugo, da gre po krompir v klet, po peteršilj pred hišo, mleko v hladilnik ali kaj podobnega, včasih zlagata čisto perilo, to bo počasi postala redna zaposlitev.


A se to vam ne zdi preveč?user posted image Resno? Potem smo pri nas res preveč demokratični.Pri nas delamo podobno kot pri Lulu:
Moja2 (6,5 in 5 let) imata eno edino zadolžitev... pospravljanje za sabo.
Ne vem no- osebno sem mnenja, da so to vsekakor še otroci, ki jih nekako ne moreš izkoristiti kot vprežno živino. Po drugo strani, pa mi smrdi ta beseda "moraš". Pri nas se na splošno oba trudiva otrokom vcepiti v zavest, da je to tudi njihova hiša. Da takrat , ko pospravljajo za sabo, skrbijo tudi zato, da bo tudi njihov dom pospravljen, da bodo njihovi prijateljčki prišli k njim domov v čist in pospravljen kraj in ne v ropotarnico.
In tudi drugače pri naših otrocih veliko bolj zaleže beseda ali mi lahko prineseš, ali lahko pobereš, ali lahko pospraviš za sabo...kot pa to " moraš" narediti.


< Sporočilo je popravil patrino -- 24.10.2013 22:11:19 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
24.10.2013 22:33:17   
aknela123
en namig:
ker se tako nam odraslim, kot tudi otrokom kar lasje postavijo pokonci, ko nekdo reče "gremo zdaj pospravit igrače" lahko rečemo "igrače bomo dali nazaj na svoje mesto". user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
24.10.2013 22:34:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 7:24:00   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Sem pa sama pri starosti 7. let kuhala kosilo za celo družino


dej ti meni raje povej kaj si znala pri sedmih letih od kosila že skuhat. user posted image

In nenazadnje, to da ena pomete kuhinjo...


kako pa lahko mala z metlo, in štilom od metra in pol, pometa? ne znam si predstavljat da res kaj pomete.. pa da bi recimo sama z eno roko metlo držala in z drugo smetišno, ter smeti lepo gor pometla - no way.

Nasploh, pri nas tako, pri vas drugače, različnost nas bogati, če jo znamo sprejeti, še posebej, ker ne gre za nobene skrajnsoti.


ti, men se zdi, da če hočejo - naj kar! tud če dela tako, da moraš še enkrat za njim, nima veze. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 8:17:59   
uškinamama
Skrbi za :
- dobre ocene v šoli
-da ima pripravljene potrebščine za naslednji dan ( sledi kdaj mora povedati bralno značko, kdaj rabi dodatni dres za rokomet, vsakodnevno branje...)
- osnovne zadeve, ki mu ne dišijo preveč. Pač vsakodnevni dolgčas user posted image  ( preobut, pospravit čevlje, umit roke, preoblečt, pospravit za seboj z mize, igrače pospravit, stuširat, zobke umit)
- skrb za paličnjake, mačke
- ekstra zadeve, ki so mu v  veliko zadovoljstvo ( trgatev, pobiranje oljk, čiščenje avta, kakšna hišna dela -pomaga možu npr. menjat žarnice, kaj pošraufat)
- občasno skuha sam (smo zraven zaradi plina) Obvlada govejo juho, muffine, golaž z mletega mesa. Rad pomaga v kuhinji.

Vse dnevne obveznosti mu vzamejo cca 30-40 minut dnevno. Ostalo igraaaaa.user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 8:21:10   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Moja2 (6,5 in 5 let) imata eno edino zadolžitev... pospravljanje za sabo.
To vključuje,
- igrače po stanovanju nazaj v njuno sobo,
- pospravljenje jedilne mize, ko zaključita obrok,
- pospravljanje vseh možnih pripomočkov za ustvarjanje, ko končata svojo umetnino user posted image  razrezane papirčke v koš, barvice nazaj v embalažo,...
- umazana oblačila v koš za perilo,
- nekaj mi zadnje čase štrajkata pri obutvi... kar pustita ležati sredi hodnika, na tem delam trenutno, da spet nazaj v omaro za čevlje pospravita
- vse, kar nasmetita neset_a v koš za smeti.

Pri pospravljanju in kuhanju pa pomagata, če želita. Zaenkrat user posted image


Moj 5 letnik ima popolnoma enake zadolžitve. Edino ob nedeljah še pripravi mizo za kosilo. Za 2 letnika pa raje ne bi komentirala. Že pospravljanje igrač za sabo je taka muka, dretje,... na koncu mu večji še daje potuho in največkrat on posprvi za oba, ker večinoma se igrata skupaj. Pa njegove copate moram vedno lovit po stanovanju.

Ta večji je bil pa ful hecen. Nikoli ni pospravljal copat in čevljev ( vedno sem se morala dajati z njim) in potem en dan pride domov in vse lepo pospravi v vrsto. Pa pravi, da so bili z vrtcem v vojašnici in imajo tam vojaki vse lepo postavljeno v vrsto. Tako, da sem bila s tem obiskom vojašnice izredno zadovoljnauser posted image . Potem sem mu pa rekla, da vojaki vsak dan pospravijo svojo posteljo za samo ko zjutraj ustanejo. Pa žal ni delovalo LOL: Aja pospravljanje postelje se mi zdi tudi ene taka primerna zadolžitev za to starost. Moj jo še ne.

_____________________________



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 8:40:06   
Ursi2
punce, hvala za vse ideje in komentarje.

No, tudi jz sem živela na kmetiji in sem najmlajša pa je bilo logično, da mormo naredit vse in smo morali videt delo. Tudi jz sem že zlo hiter pomagala v hlevu, kuhala kosilo, pomivala, pekla, tudi drva sem pomagala cepit, na začetku sem jih sicer samo vozla stran in zlagala. Ampak pri 9-ih sem tudi jz skuhala kosilo, pomagala v žagi, ki smo jo tudi imeli doma, pomagala v hlevu in kadar staršev ni bilo doma, sva bila z bratom zadolžena za opravila v hlevu, sestra, ki je 7 let starejša pa ni nikoli kazala interesa in tudi tega ni veliko počela.

Tako da mislim, da je dobro, da otrok vidi delo, da pomaga, da ga vključuješ zraven in mu dovoliš da dela, tudi če ne naredi tako super pa tipi topi, kot si želiš. Ampak sej bo prišel do tega. Tudi pri nas se kar tepejo, ko čistimo okna pa vrata, kdo bo in potem si razdelimo, kdo katera okna. Tudi pometata, kolikor pa lahko, pa če polijeta, pač pobrišeta.
Sej naučit se pa mora, ne mormo pričakovat, da mu 10 let ne dovoliš pometat, pol pa daš metlo v roke, more pa vse znat.

Tudi naši hočejo pomagat pri kuhi in potem npr. olupim skuhan krompir pa ga narežeta, pomagata delat salato, skuhat puding, gres, govejo juho.,..... sEVEDA SEM ZRAVEN, SAJ SE VSI TRIJE sučejo okrog štedilnika in morem bit pozorna, ampak sem vesela, dokler hočejo. Za vikend, ko imamo skupaj zajtrk, jim rečem, naj se lepo igrajo, pa bom počasi pripravila zajtrk, pa so že za mano, če mi lahko pomagajo npr. skuhat gres, namazat toast,skuhat kavo, ....

No, tole postiljanje postelj je res dobra ideja. To jih pa morem navadit. HVala.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 9:00:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 9:48:38   
mateyka
ma dej nehi, da jaz dam tamali nož v roke mi glih še kaj "za hec" zreže in še kak prst zraven (če bi ji dala pomfri za delat - plus ziher ne bi bil pomfriju niti od daleč podoben). da ne govorim o olju in ploščah - glih tok je odpilena, da bi s prstom probala kok je ojle vroče. plus ziher sem da ne bi zadela časa - koliko traja da se skuha ali ne razkuha. preveč je frflasta v glavo in bi po moje pozabla da kuha vmes (že tko pozabi da gre po hlače v svojo sobo in jo najdem čez 5 min, ko neki druzga dela).

da ne govorim, da bi mi več časa vzelo pucanje kuhinje, če bi njej dala kaj za spanirat, kakor če bi sama šla delat.

no, zaenkrat. mislim, da je ful razlike med recimo 6 in 8 let. 8 letnik je veliko bolj spreten, več zmožen in razume več. no, pa od otroka je odvisno. eni so bolj, drugi manj motivirani za določene stvari.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 10:19:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 10:26:57   
Ursi2
Pri nas pa paniranje mesa poteka tako, da vsi trije pomagajo. Tamali sicer res bolj paca, ampak kaj moreš Drgač pa imamo lepo tekoči trak in gre. Mal že pazim, da ne gre preveč okrog ali po tleh, sploh se pa morta naučit tudi sama mal pazit.
Velikokrat se zgodi, da se mi ob -ih vstaneta in ob . že pečemo muffine ali kekse ali biskvit.

Pač, treba je bit potrpežljiv, pa jim pustit, tud če mal nasvinjajo. Vsaj moje mnenje je tako. Tud špagete dajo kuhat, pomagajo pripravljat čufte,... ko ima kdo RD ali god, pečemo torto skupaj, sploh je užitek, ko jo krasimo. Sicer je kuhinja res taka, ko bi bomba padla, ampak veselje, ko jih ledaš, ko krasijo, p akradejo smetano in se oblizujejo, pa imajo take in drgačne ideje, je meni veeeeeeliiikooo bolj važno, kot to, da bom malo bolj čista kuhinjo. Sploh pa veta, da je treba potem za sabo pospravit, pa vsaj po tavečjem pobrisat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 11:02:22   
alda
Ma v kateri trgovini ste kupili take delovne otroke??

Pri nas sta glavni zadolžitvi 9.letnika UČENJE IN IGRA!!!
samoumevna je skrb za higieno, preobuvanje.
Pri pospravljanju je bolj švoh , prav tako pri gospodinjskih opravilih, tako da če lih ni treba ,ne gre zraven. Pa tudi silim ga ne prav zaradi podobnega razloga kot je Mateyka napisala: prevelika radovednost, kaj se bi dalo vse s pripomočki naredit! user posted image

Punca pa -hmm kot vsaka najstnica: dnevi ko je ko Fata čistačica in meseci ,ko je v njeni sobi ko na minskem polju, pomoč pa taka, kot da bi gledala počasni posnetek user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 11:04:19   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ti, men se zdi, da če hočejo - naj kar! tud če dela tako, da moraš še enkrat za njim, nima veze. user posted image


Točno tako, dat otroku priložnost. Pri nas ni, da nekaj nekdo ne zna ali je še premajhen. Če izrazi željo, naj proba. Tako da pri pospravljanju vedno sodelujeta, ena sesa, druga kaj drugega pospravi. Vaja dela mojstra tako da vedno manjkrat se zgodi, da moram popravljat za njima.
Vsakodnevne stvari kot je priprava šolske torbe, pospravit postlo, odnest krožnike z mize, pomit umivalnik za sabo ipd jima je pa že prišlo v kri tako da sploh ne štejem pod zadolžitve.
Najhuje je zvečer pospravit igrače. Evo tu se pa skoz lovimo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
25.10.2013 11:09:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ZADOLŽITVE OTROK
25.10.2013 11:14:45   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

user posted image Haha, Alda, nekako imam občutek, da utegne ta notranja motivacija pomagati in sodelovati s približevanjem puberteti vse bolj izginevat user posted image



žal se kar strinjam!!
Še sreča, da ni kakega velikega dela v in okoli hiše user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?