|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposlovanje?
16.1.2011 19:10:29   
Jill
Pozdravljeni,

že v naslovu sem postavila vprašanje in bi bila hvaležna za vaše odgovore. Torej stvar je taka: imam nekaj let delovne dobe, po porodniški sem končala na ZZZRS, iskala službo ampak, tudi ker še nimam diplome, je nisem dobila. Sedaj sem se pač odločila, da si za prioriteto vzamem čas in končno rešim teh nekaj izpitov in diplomiram. Naletela pa sem na nerazumevanje na Zavodu, kjer me je svetovalka 'napadla' in mi očitala neaktivnost (kljub 15 poslanim prošnjam za došolano smer in tudi še nedokončano) in dejstvo, da če do sedaj nisem diplomirala tudi še nekaj časa ne bom. Torej, razumem, da če si na Zavodu si aktivni iskalec zaposlitve. To pa je tudi vse kar ti zavod nudi, razen dodatnih seminarjev in kakšnih tečajev, ki jih sofinancira, mar ne?
Torej, kaj lahko izgubim, če se odločim, da do cca septembra dam na prvo mesto faks (in se odjavim z Zavoda - me je tudi svetovalka vprašala kaj sploh počenjam pri njih)? Kako to vpliva na plačevanja vrtca, vdrževanega člana, ipd? Kako se to odraža pri iskanju zaposlitve? Če izbirajo med mano in nekom, ki je na Zavodu - je res, da ima tisti prednost?
Upam, da razumete mojo dilemo in boste odgovarjale le tiste, ki ste podkovane v tem oz lahko posredujete podatke iz prve roke.



_____________________________

Vklopil bom dolge luči in temno prihodnost spremenil v svetlo. (by Loesje)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
16.1.2011 19:43:54   
Klemy82
Te razumem, ker sem v podobni situaciji kot ti, pred diplomo, sem pa že eno leto doma, nisem pa prijavljena na Zavodu.
Torej, ne bom ti dolgovezila, ampak ti odgovorim na vprašanja.
 V kolikor ne prejemaš socialne pomoči, eden od pogojev zanjo je prijava na Zavodu, se zate ne bo dosti spremenilo. Edino kar je, če nisi zavarovana prek partnerja, se boš verjetno morala zdravstveno zavarovati kot samoplačnik, kar pa tudi ni tak velik strošek, obvezno cca 14 eur, dodatno cca 24 eur. Za otroške dodatke in vzdrževanega člana se gledajo tvoji dohodki, ne to, ali si prijavljena v evidenci brezposelnih oseb.
 Glede tvoje dosedanje aktivnosti/neaktivnosti glede iskanja službe, ne bom komentirala, ker ne vem niti, kakšno službo iščeš in koliko časa, kakšen je tvoj zaposlitveni načrt, 15 poslanih prošenj je lahko veliko ali pa malo, odvisno. Je pa tako, da Zavod razpisuje razne programe in subvencije za delodajalce, da zaposlijo nekoga iz njihove evidence, dlje časa brezposelnega, in tako osebo lahko delodajalec raje zaposli, ker dobi denar od države, vsekakor pa ni to noben kriterij, oz obveza zanj. Delodajalec bo zaposlil tistega, ki bo zanj najustreznejši kandidat, s subvencijo ali brez nje, razen če mu je glavni motiv ta denar.. tu pač ne moreš nič.
Prav tako ti kot brezposelni osebi pripada cel kup  brezplačnih ali delno subvencioniranih stvari (zastonj vpis v knjižnico, popust pri mesečni, recimo) in za to rabiš potrdilo od Zavoda.
Sama najbolje poznaš svojo situacijo, daj na papir + in - prijave na Zavod, pa boš videla, kaj je zate najbolje.
V kolikor ne misliš koristiti raznih delavnic, izobraževanj, tečajev, ki ti jih Zavod lahko nudi in financira, imaš pa občutek, da od ostalega ni koristi zate, potem se odjavi. Službo si boš itak morala najti sama, noben Zavod ti je ne bo, lahko pa ti pri tem pomagajo. Odločitev pa je čisto tvoja.user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Jill)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
16.1.2011 21:18:14   
Jill
Klemy - hvala za odgovor. Opažam, da se mi zaenkrat več plusekov nabira na drugi strani Zavoda. Bom še malo prespala situacijo in se nato odločila kako naprej. V bistvu to kar si želim delati dobim le z diplomo in z njo si potem lahko brez skrbi najdem službo v svoji stroki user posted image .

Še enkrat hvala!

J


_____________________________

Vklopil bom dolge luči in temno prihodnost spremenil v svetlo. (by Loesje)

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
16.1.2011 21:29:39   
Precious
user posted image Jill zavod te ne bo pošiljal na delovna mesta v tvoji stroki. prijateljica im diploma pa je ravno pred kratkim dobila da mora iti na razgovor za natakarico

(odgovor članu Jill)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
16.1.2011 23:33:53   
Jill
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

user posted image Jill zavod te ne bo pošiljal na delovna mesta v tvoji stroki. prijateljica im diploma pa je ravno pred kratkim dobila da mora iti na razgovor za natakarico


Vem ja (napisano je bilo v pomenu, da ko bo diploma si bom sama poiskala službo v svoji smeri). Zato pa premišljujem o smislu biti sploh pri njih. Ker tudi mene so (glede na mojo primarno izobrazbo) napotili v neko ****bžlj smer. Pa saj za čistilko bi šla, mi ni problem. Ampak baje imam preveliko izobrazbo user posted image user posted image user posted image user posted image V mesni industriji se pa kot vegeterijanka ne 'najdem' user posted image


_____________________________

Vklopil bom dolge luči in temno prihodnost spremenil v svetlo. (by Loesje)

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 8:49:06   
Kerensa*
Odgovor na naslovno vprašanje:

V tvojem primeru izključno zato, da si številka za državno statistiko.

Skratka - odjavi se. Sploh pa od takšne svetovalke. Meni bi vse to, kar je rekla tebi, rekla samo enkrat. Pa še to najbrž ne brez posledic.

(odgovor članu Jill)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 9:01:52   
suzy85
Lani oktobra sem se prijavila na ZRSZ, ker mi je potekel status študenta. Konec novembra sem diplomirala, HB začnem s 1.2. pripravništvo.
Pozitivna stvar, ki jo imam od ZRSZ, so le brezplačne knjižnice! user posted image Pa tudi na izpit iz ZUPa sem se prijavla (mi ga bodo oni plačali), čeprav čakam že več kot 2 meseca nanj. Drugače pa od njih nimam nič, na žalost! user posted image


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 9:03:41   
Kerensa*
No, gledano s tega vidika je pozitivnen tudi 50%-ni popust pri nakupu mesečne vozovnice mestnega potniškega prometa. V LJ to velja, za drugje pa ne vem.

(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 9:05:36   
Precious
Aha,sem te narobe razumela user posted image   kakorkoli že tisto kar se boš odločila bo ok. Jaz sem brezposelna že lep čas,pa na zavodu nisem prijavljena,ker nimam nič od njega

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 10:04:38   
~Biba~
situacijo glede tvojih vprašanj ti je klemy zelo dobro razložila.
Potrdilo iz evidence Zavoda potrebuješ pri knjižnjici, pri zavarovanju(obveznem- kot občan) in dodatnem.verjetno tudi v vrtcu, če hočeš imeti znižano plačilo, pri iskanju službe, pa to nima nobenega vpliva.

jaz bi na tvojem mestu menjala svetovalko; imaš vso pravico! če se ti izobražuješ
(pišeš diplomo), da bi dobila zaposlitev, naj te pusti pri miru za teh par mesecev; ker službe ti tako ali tako ne bojo našli! In če je v redu svetovalec  se da zmenit z njim.

P.S. Pri menjavi svetovalca, ti bo verjetno pomagal namig, da se po novem lahko prijaviš na "kateri koli" Zavod, ne glede na tvoje prebivališčeuser posted image


(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 11:03:01   
Precious
Znižano plačilo itak imaš,če nimaš prihodkov,ni pomembno če si na zavodu ali ne

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 20:03:12   
Pikica_82
Jaz sem na Zavodu že skoraj celo leto, tudi končujem študij, vmes sem zamenjala 4 svetovalke, nobena mi ne gnjavi, vse so rekle, da mi naj bo na prvem mestu dokončanje študija (da je to tudi v interesu Zavoda baje). Nikamor me ne pošiljajo (ne na tečaje, razgovore...), edino vsake 3 mesece se moram javit pri "svoji" svetovalki da malo preveri, kak napredujem. Je pa baje res od Zavoda do Zavoda odvisno, eni težijo ja. Pa od svetovalke, kolk je zaj***. In od tega, kak vtis dobi o tebi, kolk si resna v svojih namenih (besede ene od mojih svetovalk) user posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
17.1.2011 22:31:45   
Sacherca
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

situacijo glede tvojih vprašanj ti je klemy zelo dobro razložila.
Potrdilo iz evidence Zavoda potrebuješ pri knjižnjici, pri zavarovanju(obveznem- kot občan) in dodatnem.verjetno tudi v vrtcu, če hočeš imeti znižano plačilo, pri iskanju službe, pa to nima nobenega vpliva.

jaz bi na tvojem mestu menjala svetovalko; imaš vso pravico! če se ti izobražuješ
(pišeš diplomo), da bi dobila zaposlitev, naj te pusti pri miru za teh par mesecev; ker službe ti tako ali tako ne bojo našli! In če je v redu svetovalec  se da zmenit z njim.

P.S. Pri menjavi svetovalca, ti bo verjetno pomagal namig, da se po novem lahko prijaviš na "kateri koli" Zavod, ne glede na tvoje prebivališčeuser posted image




Kje pa pise kaj o tem?

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
18.1.2011 15:15:04   
~Biba~
Pomembna novost je tudi to, da se oseba lahko prijavi pri katerem koli uradu za delo Zavoda v Sloveniji, ki ga sama izbere. Prijava po novem tako ne bo več vezana na kraj stalnega bivanja ali kraj zadnje zaposlitve. Prijavi se lahko na več različnih načinov: elektronsko, osebno ali po pošti. Brezposelna oseba, ki uveljavlja pravico do denarnega nadomestila, se mora prijaviti na Zavod v roku 30 dni po prenehanju zavarovanja.
kopirano iz http://www.ess.gov.si/obvestila/obvestilo?aid=212

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
18.1.2011 20:32:47   
Sacherca
Hvala Biba user posted image

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
18.1.2011 22:07:58   
Serendipity
No, pa po novem ni več 'policijskih ur' tistih treh ur, ki si si jih moral določiti, da boš čičal doma in čakal, če te pridejo pogledat oz te bodo poklicali. Da pristavim še svoj lonček user posted image

Drugače pa - Jill - popolnoma razumem tvojo dilemo...

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
19.1.2011 9:46:39   
liliana
Če izbirajo med mano in nekom, ki je na Zavodu - je res, da ima tisti prednost?


Tisti ima prednost v tistih primerih, če podjetju, ki zaposli novega delavca Zavod za zaposlovanje kar koli refundira (ali prispevke, ali plačilo za poskusno delo......)


(odgovor članu Jill)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
29.1.2011 23:22:37   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če izbirajo med mano in nekom, ki je na Zavodu - je res, da ima tisti prednost?


Tisti ima prednost v tistih primerih, če podjetju, ki zaposli novega delavca Zavod za zaposlovanje kar koli refundira (ali prispevke, ali plačilo za poskusno delo......)




Tole ne bo čisto držalo...običajno se odločijo za nekoga ki je na Zavodu zato, da ga lahko takoj zaposlijo, medtem, ko nekdo ki ni na Zavodu je načeloma lahko zaposlen in ima odpovedni rok

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj biti prijavljen na Zavodu za zaposl...
29.1.2011 23:23:49   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

Pomembna novost je tudi to, da se oseba lahko prijavi pri katerem koli uradu za delo Zavoda v Sloveniji, ki ga sama izbere. Prijava po novem tako ne bo več vezana na kraj stalnega bivanja ali kraj zadnje zaposlitve. Prijavi se lahko na več različnih načinov: elektronsko, osebno ali po pošti. Brezposelna oseba, ki uveljavlja pravico do denarnega nadomestila, se mora prijaviti na Zavod v roku 30 dni po prenehanju zavarovanja.
kopirano iz http://www.ess.gov.si/obvestila/obvestilo?aid=212


Ja, ampak pri tem ne pozabit, da če si doma naprimer iz LJ in se boš projavil v MB, da boš potem moral hoditi k svojemu svetovalcu v MB in ne v LJ!!

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?