|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 19:56:08   
Stanislava_
Ker se tako spodobi (ne spodobi se živeti na koruzi)?
Ker ste se tako ljubila?
Ker si bila noseča?
Ker so tako želeli starši?
Ker je fino imeti fešto?
Ker se splača?
...?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 20:05:21   
mama.
Ker imaš rad osebo s katero si, pol se pa zaj..., bolš je bit sam in uživat.user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 20:23:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ker se tako spodobi (ne spodobi se živeti na koruzi)?
Ker ste se tako ljubila?
Ker si bila noseča?
Ker so tako želeli starši?
Ker je fino imeti fešto?
Ker se splača?
...?


Ker je to zunanja oblika intimnih odlocitev, s katero veliko enostavneje uredis pravno-formalne zadeve.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 21:22:06   
malaMravljica
hmm.. ker me je zarocil, ker sem bila noseca in je rekel, da kolk bo vse lazje s priimkom, ocetovstvom in papirji, ker sva se imela in se imava rada.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 21:48:53   
..noname..
..preprosto..ker sva si to želela user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 22:38:13   
Sljiva
Meni poroka prakticno ne pomeni nic, ne rabim neke potrditve, zaobljube, ni mi to garancija za nic... Zgolj ena formalnost, ki nima nobene zveze z vsakodnevnim zivljenjem, odnosom itd... ohcet za 100 svatov pa sploh nima z mano nobene skupne tocke.
Pa sem porocenauser posted image . Zakaj? Kaj pa vem... od nekdaj sem govorila, da se ne bom porocila, potem pa... ko te clovek po par letih zveze (+ skupno stanovanje + noseca) vprasa ce bi se, kj naj mu recem, NE?!user posted image

Pa mi ni zal. Precej prakticno je moram priznat. V druzbi, sluzbi preprosto recem moz in ne rabim zbirati besed za poimenovanje (partner, fant?), bolj kul zgleda da imam dva priimkauser posted image , njegovega sem dodala. In kar se tice sole oz druzinskih zadev, kjer ni potrebna osebna legitimacija,uporabljam le skupnega, da se takoj ve kdo paše skupaj.

Torej da sklenem: kar nekaj prakticnih koristi, skode pa nobeneuser posted image , prstanov pa itak ne nosiva, ker nama ne potegnejo. Sem pa ze razmisljala, ce bi se prej spomnila, bi sla lahko le dodat njegov priimek, pa bi bila na istem. No, sva pa osrecila stare mame in mame, to pa tudi stejeuser posted image

Yeah, cudna sem!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 22:39:32   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ..noname..

..preprosto..ker sva si to želela user posted image


Tako nekako, ja. Enostavno je bila to pikica na i. Mi pa nikakor ni bila dovolj samo civilna poroka, Je morala nujno biti še cerkevena.

(odgovor članu ..noname..)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 23:24:23   
RIJA*
Nisem se.

Se pa bom, ker si to želi najin otrok...zelo...
Ne bo pa ceremonije, spreminjanja in dodajanja priimkov....nič...samo obred in to bo to.
Enkrat user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj ste se poročili?
1.2.2015 23:42:12   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva
V druzbi, sluzbi preprosto recem moz in ne rabim zbirati besed za poimenovanje (partner, fant?)


duh, ja "LUBI" je, valjda (partnerji so za reve, pih). saj nas je ronja dobro indoktrinirala user posted image

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 0:18:45   
Felicita
...zaradi vize.

Sicer nisva čutila nobene potrebe po poroki.

p.s.: moj mož je bil ''mož'' že dolgo preden sva bila poročena user posted image

< Sporočilo je popravil Felicita -- 2.2.2015 0:19:36 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 8:51:48   
respect
Nisva se in se tudi ne bova.
Kličem ga že itak mož,saj sva že pol svojega življenje askupaj,pišemo se isto .... In tudi ne bo nikjer nobenih težav gledega pravnih zadev ....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 9:00:08   
ronja
duh, ja "LUBI" je, valjda (partnerji so za reve, pih). saj nas je ronja dobro indoktrinirala

Haha, no, tam, kjer se poznamo, lahko kar ime povem, pa jim je jasno, da se sam ne gledava:D. Šefu glih ne bi govorila, da me pride lubi iskat:D. Lahko pa rečeš nemož;).
Kaj pa vem... od nekdaj sem govorila, da se ne bom porocila, potem pa... ko te clovek po par letih zveze (+ skupno stanovanje + noseca) vprasa ce bi se, kj naj mu recem, NE?!

Hehe, jaz sem pa kot mala mislila, da se moraš poročit, če hočeš imet otroke in sem zato rekla, da se bom - ker sem hotela otroke. Ko sem ugotovila, da to ni nujno potrebno pa... sem mu na to vprašanje odgovorila, da se noseča že ne bom poročala, da mi bo na poroki skoz slabouser posted image . Potem sem ga pa vprašala, če si to res on ful želi zaradi sebe ali bolj zaradi običaja. Če bi si zelo želel, bi se poročila, kot bi se on, če bi si jaz želela. Samo si noben ne, razen mam/babic, ki pa nimajo prava glasanja:D. Očetoma/dedkoma je vseeno ko kosovo polje. Nimam nič proti porokam, samo zame niso;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 10:43:17   
Izabelina
nisva se se poročila, zato, ker se on noče, oz prav, da je to nepotrebna in postranska zadeva... js bi se poročila zato, ker mi je to zunanje priznavanje najine zveze...

da dec (moj dec) naglas in pred vsemi reče: ona je moja, ne dam je... ampak očitno ne bo nič iz tega....

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 10:45:24   
respect
Iza zivljenje ti bo lepse,ko bos nehala drugim dokazovati . in poroka vsaj zame ni nobeno dokazovanje...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 10:49:02   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: respect

Iza zivljenje ti bo lepse,ko bos nehala drugim dokazovati . in poroka vsaj zame ni nobeno dokazovanje...


hmmm, zame pa je dokaz ne drugim ampak meni in njemu... samo sm se nekak sprijaznla s tem, da se ne bova poročila, sej mogoče še boljš... zdej sva itak v neki jami, kdo ve če nama bo uspel splezat ven...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 11:21:14   
ronja
V principu je poroka res nastala kot dokaz skupnosti, da sta se dva odločila bit skupaj, kot je Izabelina rekla. In večina ljudi jo še zdaj tako smatra - kot "pogodbo" med dvema človekoma, da vsem povesta, da bosta skup ostala. Tako da to ni neka za lase privlečena zadeva. Razlika je samo v tem, da nekateri imajo to željo, nekateri pa ne. Nekateri pa naredijo poroko samo zaradi žura ali ker se spodobi ali ker si en od njiju želi.
Izabelina, kaj te muči? Veš, da bosta našla pot ven! Saj se oba trudita, ne? Če se še ne, se bosta pa verjetno kmalu začela, vsak par ima kdaj kako jamo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 11:23:54   
respect
Vecina ne misli tako,vsaj te,ki jih jaz poznam. Sem tudi mnenja ,da ne rabim drugim dokazovati nic ;) .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 11:29:14   
ronja
No, to je uradna razlaga psihologov, zakaj je poroka nastala in kaj predstavlja, sem jo že parkrat kje brala od različnih ljudi. Verjamem pa, da vsak dojema drugače. In me čisto zanima, kako jo drugi dojemajo - navsezadnje če je to čisto intimna zadeva, samo za njijudva, potem ne rabiš ne prič, ne svatov, ne papirja, se lahko zmeniš v enem pogovoru na 4 oči... Večinoma pa si ljudje želijo to povedat pred drugimi oz. da drugi vidijo, da si se tako odločil in obredi imajo svojo moč, vendar so namenjeni posamezniku v družbi, da se tej sporoči to in to.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 11:36:51   
gsatalema
Jaz sem se v prvi vezi hotela poročit, pa je takratni partner imel neke čudne pogoje, katerih nisem mogla izpolnit in se nisva HB......
Potem sem rekla nikol se ne bom poročila, samo za to, da bi ljudje videli da imam moža, pa da bi se enako pisali, ali zaradi birokracije...
Pri drugem partnerju pa sem rekla - poroka med malico user posted image , hitro, kratko samo 4 in je to to... in glej ga zlomka, kasneje poroka na veliko user posted image user posted image in ni mi žal user posted image

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 11:41:27   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: respect
pišemo se isto ....

A sta starša uskladila priimka ali imata prvotna priimka ista?


IZVIRNO SPOROČILO: respect
In tudi ne bo nikjer nobenih težav gledega pravnih zadev ....

Misliš ali veš?

P.s.: Po metodologiji, ki se vodi v uradni evidenci CRP si namreč samska ... user posted image

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 12:45:22   
RIJA*
zanimivo, tudi jaz sem kao samska user posted image

csd pa nas vztrajno vodi kot družinouser posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 13:51:57   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
V principu je poroka res nastala kot dokaz skupnosti, da sta se dva odločila bit skupaj, kot je Izabelina rekla. In večina ljudi jo še zdaj tako smatra - kot "pogodbo" med dvema človekoma, da vsem povesta, da bosta skup ostala. Tako da to ni neka za lase privlečena zadeva. Razlika je samo v tem, da nekateri imajo to željo, nekateri pa ne.


ja, tudi jaz to tako vidim. da ni palamudenja in da si ne mores kar premislit za en popoldan, ker te je razpistolil tisti dan user posted image jaz dojemam moza drugace kot bi "partnerja" - nekak mi je partnerstvo bolj vetrska zadeva, kot fant in punca... oz. dojemam jo tako pri sebi. samo jaz sem tudi rekla, da ko se bom porocila, se bo samo 1x in tisto "ima da drzi" - tako da sem RES bila previdna preden sem rekla "ok, folk, tole je pa pogodba - skupnost v dobrem in zlu, tok da veste; fasten your seatbelts for a bumpy adventure" user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 14:12:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
samo jaz sem tudi rekla, da ko se bom porocila, se bo samo 1x in tisto "ima da drzi" - tako da sem RES bila previdna preden sem rekla "ok, folk, tole je pa pogodba - skupnost v dobrem in zlu


4 mesece po poroki ločitev

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 14:13:57   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
csd pa nas vztrajno vodi kot družinouser posted image


saj ne vedo, kaj delajo ... user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj ste se poročili?
2.2.2015 16:55:16   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
samo jaz sem tudi rekla, da ko se bom porocila, se bo samo 1x in tisto "ima da drzi" - tako da sem RES bila previdna preden sem rekla "ok, folk, tole je pa pogodba - skupnost v dobrem in zlu


4 mesece po poroki ločitev


ok, to nisem jaz, sej to veš? user posted image

sicer pa ni presenetljivo, glede na: Jodie je bila pred Davidom poročena s poslovnežem Aidanom Butlerjem. Večni da sta dahnila leta 2005, razšla pa sta se že po 18 mesecih.
temu se pa res reče: naslednji..... user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Pleničke
Miška2006

Kdaj se je vaš otrok "rešil" pleničk (ponoči in podnevi)?

pred 1 letom starosti (14%)

do 2 leta starosti (25%)

do 3 leta starosti (44%)

do 4 leta starosti (10%)

do 5 leta starosti (2%)

po 5 letu starosti (5%)


Število vseh glasov: 393

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!