|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamolčan oče
12.3.2005 19:00:11   
babylove
Mati otroku noče povedati, kdo je oče. Otrok odrašča brez očeta in tudi ko odraste, mati varuje skrivnost - torej ne čaka na čas, ko bo otrok dovolj star, da bi razumel.

Meni se to zdi skrajno egoistično, saj ima otrok pravico do obeh staršev ne glede na to, da ga mati hoče samo zase. Ali karkoli pač hoče s takim ravnanjem...

Kaj pa vi mislite o takšni situaciji?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Zamolčan oče
12.3.2005 19:02:30   
ZARA
...mati nujno rab eno lekcijo!!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Zamolčan oče
12.3.2005 19:05:51   
borovnička
Ponavadi se to materi potem vse vrne. Otrok odraste in spozna končno očeta in vidi pravo sliko. Kar nekaj primerov poznam, ko je otrok zasovražil mamo, ker je lagala o očetu ali pa kot v tem primeru, molči o njem.

Nikakor ni prav. Oče je oče pa naj bo kakršnikoli.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Zamolčan oče
12.3.2005 19:41:09   
mika
Tudi jaz sem mnenja, da kakorkoli je, otrok mora poznati oba starša, in se sam prepričati ali je v redu al ne. Hudo je ko se partnerja preko otrok hočeta drug drugemu maščevati.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Zamolčan oče
12.3.2005 20:33:01   
Teni_
Tudi jaz sem mnenja, da mora otrok vedet, kdo je njegov oče. Je :hudicek:, če čakaš na pravi čas, da mu poveš, potem pa pri 5 ni pravi čas, pa pri desetih ni pravi čas, pa v puberteti ni pravi čas in tako naprej, potem pa sploh ni pravega čas. Brezveze.

LP,
Mojca:nosecka:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Zamolčan oče
12.3.2005 21:21:34   
Jutra
Mama ima gotovo tehtni razlog. Zato ne pomeni, da je egoistična. Nasprotno! Celo zelo pogumna, da je :duda: obdržala in ga sama vzgajala.;)

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Zamolčan oče
12.3.2005 22:08:25   
Gina
Meni se pa to ne zdi pogumno.
Če to dela zato, ker je nanj jezna, potem je to brez smisla.
Če to dela zato, ker je oče nezrel in ni prevzel odgovornosti za otroka, potem to kljub vsemu ni fer do otroka. Otrok se mora v določeni fazi in pri določenih letih sam odločit, ali in kakšna čustva bo gojil do očeta, ne glede na vse. Če je oče res nevreden otrokove ljubezni, bo otrok to slej ko prej dojel in bo cenil mamo. Če pa mu te možnosti ne bo dala, potem tudi nje ne bo cenil, saj mu očitno (svojemu otroku) ne zaupa dovolj, da bi mu pustila svobodno odločitev, da oceni še sam, kakšen njegov oče v resnici je.
Poleg tega se ljudje spreminjamo. Čez 10 let bo morda ta oče vendarle tudi imel rad svojega otroka in mu nekaj nudil, tako čustveno kot finančno. Če je mama še vedno jezna nanj, ni tega otrok čisto nič kriv, vzela pa mu je spet očeta.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Zamolčan oče
12.3.2005 23:37:59   
Nogavička
Lahko, da želi otroka zaščititi.


(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Zamolčan oče
13.3.2005 6:51:39   
Jutra
Se strinjam, Nogavička;)

Kaj pa, če je mati zanosila pri posilstvu, ali pa da je bila nenačrtovana nosečnost (on pa nasilnež, kriminalec...). Lahko je oče materi zabičal, da se naj nikdar več ne vmešava v njegovo življenje, da ne priznava otroka (ima npr. že svojo družino).
Kaj pa če je mati želela zavestno imeti enostarševsko družino in je zanosila z darovanimi semenčicami, ko je oče itak anonimen in je bila njegova identiteta zanjo nepomembna?

Kaj pa npr. osveščenost otrok, ki so iz različnih razlogov živeli pri krušnih starših ali pa bili posvojeni? Razkrivanje takšne resnice je zelo kočljiva in RESNIČNO potrebuje pravi trenutek v življenju.

Zato ne moremo kar na slepo neko mamo/staršev obsojati. Če pa razpravljamo samo hipotetično, no, potem smo pa lahko vedno vsi zelo pametni.:zmeden2:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Zamolčan oče
13.3.2005 7:30:32   
wawa
se strinjam z Barbaro 2004, sicer je res, da ima otrok pravico zvedeti kdo je oče.

Vendar pa, če je oče vedel za nosečnost, pa se sam ne pobriga, da bi prišel do otroka in z njim vspostavil stik, zakaj bi potem begali otroka z informacijo kdo je njegov oče, potem pa mu rekli, ja amapk veš ne moreš videti svojega očeta ker te noče:zmeden:

Poleg tega je res da ima lahko mati zellloooo utemeljen razlog za to da ne pove in je ne moremo vedno obsojat....!!!!!!!!!!!

Pod tretjič pa se strinjam s tistimi, ki so to dejanje obsodile, vendar le v primerih, ko je takšno laganje in skrivanje, sredstvo matere za razno razna maščevanja!!!!

Lep dan!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Zamolčan oče
13.3.2005 8:04:48   
Bela
:bravo:wawa se strinjam.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Zamolčan oče
13.3.2005 9:01:58   
dory
Evo egoiske :)

Jaz sem se sama odlocla za otroka,ker mi je otrokov oce dal ultimat..on ali otrok...potem,ko je bilo prepozno za splav je prisel nazaj...zakaj? Zato,da bi mi zagrenil zivljenje,ker sem mu ga,z otrockom tudi jaz...koliko sovrastva premore oseba,sem videla sele takrat...jaz naivna namrec zivim za luno:zmeden:...se vedno je poskusal vse,da bi se znebil otrocka in s temu posledicno tudi mene...vozil me je na izlete,kjer bi se lahko poskodovala...a se nisem...potem pa je poskusil se zadnje...bila sem v 6.mesecu nosecnosti,ko me je vrgel znak nazaj na tla...da o bolecini ne govorim...takrat mi je odstopila posteljica in po cudezu je otrok prezivel...skratka ni mu uspelo,da bi se naju znebil...po vsem tem,sem se zaklela,da bom poskrbela za najino varnost..na zive in mrtve...

Oceta nisem priznala in ga tudi ne bom...otrocku bom sicer povedala zanj,a stikov ne zelim...jih bosta imela ze vzpostavila sama,na otrokovo zeljo,ko bo pac dovolj star...mi je prioriteta varnost in zascita otroka kot pa tole...

Pa nej bom egoiska gor al dol...

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Zamolčan oče
13.3.2005 9:09:11   
dory
A se tole..da se cez leta taksen ocka spremeni...hehe dejstvo,da se stare veje ne da upognit drzi kot pribito...ce pa ga vest pece je to striktno njegov problem...naj bi mislil prej...

Razumem najstnike ampak da ga nekdo tkole zabluzi pri 30-ih...oprostite,temu ni povratka!:hudicek:...

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Zamolčan oče
13.3.2005 9:35:18   
Anonimen
Ojoj, Teja, tega pa nisem vedela. No, tu se točno vidi, da se nikakor ne da stvari posploševat. Vsaka mamica ima svojo zgodbo.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Zamolčan oče
13.3.2005 10:02:19   
Jutra
Teja, vse spoštovanje do tvoje požrtvovalnosti, ljubezni in poguma za tvojega sončka:)
Žal mi je, da obstajajo tudi takšne zgodbe. Zato si takšne mamice kot si ti, zaslužijo vso podporo in razumevanje!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Zamolčan oče
13.3.2005 10:23:20   
kalimero
Ravno zato, ker obstajajo take zgodbe, kot je Tejina, ne moremo soditi na podlagi tega, kar je napisala babylove.
Lahko nekaj pametujemo in moraliziramo, pravih dejstev pa ne poznamo.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Zamolčan oče
13.3.2005 10:55:06   
malika
Poznam primer že odraslega moškega, ki mu mati še vedno taji očeta. Tudi oče naj ne bi vedel, da ima sina.
Z mamo zdaj že dve leti ne govori, ker ji je postavil ultimat,ampak ona vztrajno molči. Zakaj, ve samo ona.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Zamolčan oče
13.3.2005 11:00:01   
baguSka
:rozica::rozica::rozica::rozica: takim mamicam kot je teja.!!!

Sovražm take moške...:grrr::grrr::grrr::grrr: Če
se tem stvorom sploh lohk tko reče :zmeden:

Sama ne morm presodt al povedat al ne. Mogoče bi
lohk vedla šele v nastali situaciji.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Zamolčan oče
13.3.2005 11:02:40   
baguSka
V tem primeru k ga je povedala malika mi je na pamet pršlo le eno. Taka mati je trdno odločena da bo očeta skrivala. Meni se zdi najbolj krut razlog recimo v tem primeru: če oče ali stric ali pa nedko iz družine 'posili' to dekle. Ali nej bi potemtakem svojemu sinu povedala:..sine tvoj ata je tvoj dedi :zmeden::zmeden::zmeden:

Predstaulite si to..:((

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Zamolčan oče
13.3.2005 11:08:37   
ZARA
ojej...tejin primer je vsekakor izjema,verjetno je takih se milijon!!!
Vcasih res prehitro posplosujemo zadeve...

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Zamolčan oče
13.3.2005 11:10:42   
malika
teja, kapo dol pred tabo. Si vredna vsega spoštovanja!

:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Zamolčan oče
13.3.2005 12:33:51   
Gina
Uh, žal mi je Teja.:rozica: Res nisem pomislila na vse primere. Na tvojem mestu bi tudi jaz prekinila vse stike z njim. Edino pametno. Čeprav nisem prepričana, da bi celo življenje molčala otroku, kdo je njegov oče. Še vedno se mi zdi, da bi vsaj kot odrasel pa vendarle moral vedeti vse o očetu, vključno s tem, kako se ga je hotel znebiti. Pa saj to si pa itak rekla, da se bo otrok sam odločil, ko bo starejši. Jaz ti res želim enega fejst fanta, ki bo lepo skrbel za vaju oba, pa ki vaju bo imel zares rad.:):):)

Ko sem tisto pisala, sem imela pred očmi znanko, ki otroku taji očeta iz čisto drugih razlogov.

Tretja stvar je, kaj reči otroku, če je oče kriminalec, ali je bila mati posiljena. Jaz bi najbrž vseeno lažje živela, če bi otroku povedala resnico. Seveda ne kot majhnemu, ker to ne bi imelo smisla. Saj če pomislim iz stališča sebe, se mi zdi, da bi raje vedela, da je moj oče tak in tak, kot pa da vse življenje sploh ne bi vedela kdo je. In lažje bi mi bilo sprejet, da sem otrok neznanega darovalca semena, kot pa, da bi se moja mami delala skrivnostno. Celo življenje bi me žrla ta nevednost.

Smo pa ljudje različni, tako da mogoče pa je komu lažje živet v nevednosti. Kaj pa vem. Lahko je pametovat, ko nisi v taki situaciji. Res je to.:(

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Zamolčan oče
13.3.2005 19:08:35   
wawa
teja. zelo žalostna zgodba, si ena tistih z neverjetnim pogumom in ljubeznijo, občudovanja vredna. Veloko sreče s tvojim sončkom in ena:rozica: zate!

LP

Wawa

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Zamolčan oče
13.3.2005 19:13:06   
t_t_y
Meni npr. je popolnoma vseeno ali bi vedela kdo je ali ne,
saj sem tako ali tako živela brez njega. Kaj mi bo torej ime in slika (to je namreč vse kar imam od očeta)? A se to mogoče katera vpraša?
No, ali pa mogoče nimate podobnih izkušenj.

lp

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Zamolčan oče
13.3.2005 19:18:48   
baguSka
T_t_y gre se zato če otrok želi vedt pa mama noče povedat. In ne zato če otrok noče vedt pa mama hoče povedat.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Se boste poročili?
zoyaa



da (22%)

ne (15%)

mogoče (26%)

sem že (33%)

po 30.letu (3%)


Število vseh glasov: 310

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!