|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 9:55:48   
špelin@
A mogoče kdo ve, če je res, da po 1.1.2009 več ne moreš biti zavarovan po zakoncu, če ostaneš brez službe, in si moraš kot občan plačevati prispevke za OZZ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 9:59:31   
ajataja
Jaz sem še vedno zavarovana po partnerju.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:02:03   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Jaz sem še vedno zavarovana po partnerju.

Saj jaz tudi. Ampak zanima me, če je res sprememba, da se NA NOVO tega več ne da.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:03:43   
ksenija12
Pred nekaj dnevi sem zastavila isto vprašanje tukaj: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=3637836&mpage=1
Sem še enkrat klicala in so mi potrdili, da je tako, zato sem se morala zavarovati kot občan.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:08:45   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12
Pred nekaj dnevi sem zastavila isto vprašanje tukaj: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=3637836&mpage=1
Sem še enkrat klicala in so mi potrdili, da je tako, zato sem se morala zavarovati kot občan.

A potem si moraš sama plačevati OZZ?? Tudi tisti, ki nimajo nobenega dohodka, zaradi partnerjeve plače pa ne prejemajo socialne pomoči??

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:09:52   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12


Pred nekaj dnevi sem zastavila isto vprašanje tukaj: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=3637836&mpage=1
Sem še enkrat klicala in so mi potrdili, da je tako, zato sem se morala zavarovati kot občan.

pol bi pa mogli kako obvestilo poslat ,ampak jaz sem pred tremi dnevi na novo potrdila z.kartico in je šlo normalno tako da sem še zmeraj zavarovana.Če je nov zakon tak ,potem to velja po moje za nove,ki bi se rade zavarovale po partnerju,tisti,ki pa smo že pa ne bodo spreminjali.


(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:11:06   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12




Pred nekaj dnevi sem zastavila isto vprašanje tukaj: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=3637836&mpage=1
Sem še enkrat klicala in so mi potrdili, da je tako, zato sem se morala zavarovati kot občan.



pol bi pa mogli kako obvestilo poslat ,ampak jaz sem pred tremi dnevi na novo potrdila z.kartico in je šlo normalno tako da sem še zmeraj zavarovana.Če je nov zakon tak ,potem to velja po moje za nove,ki bi se rade zavarovale po partnerju,tisti,ki pa smo že pa ne bodo spreminjali.



Saj o tem govorim od vsega začetka: o zavarovanju NA NOVO. Ne mi zdaj zdre.kat teme s mešanjem hrušk in jabolk. Gre za resne stvari.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:16:10   
ajataja
Če se zavaruješ na novo pa že mogoče,da je zakon spremenjen,ampak če si brez dohodkov potem ti zavarovanje plača občina,vsaj pri nas je tako-če si samska,če pa si poročena oz.v  izvenzakonski skupnosti se pa štejejo tudi partnerjevi dohodki in če presegaš cenzus plačuješ sama.Sicer pa pokliči  pa boš vse najbolj točno izvedela.Če si pa že zavarovana po partnerju pa tako ne rabiš kaj spreminjat-


< Sporočilo je popravil ajataja -- 22.1.2009 10:17:34 >

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:18:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
Če se zavaruješ na novo pa že mogoče,da je zakon spremenjen,ampak če si brez dohodkov potem ti zavarovanje plača občina,vsaj pri nas je tako-če si samska,če pa si poročena oz.v  izvenzakonski skupnosti se pa štejejo tudi partnerjevi dohodki in če presegaš cenzus plačuješ sama.Sicer pa pokliči  pa boš vse najbolj točno izvedela.

O hudo, potem tisti sramotno nizki cenzus velja tudi za plačevanje OZZ? Kristus, pa ta banda res na vse pretege spodbuja krajo - beri: lažno samohranilstvo... user posted image
A mogoče kdo ve, kje najti dotični člen v zakonu?

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:21:03   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
Če se zavaruješ na novo pa že mogoče,da je zakon spremenjen,ampak če si brez dohodkov potem ti zavarovanje plača občina,vsaj pri nas je tako-če si samska,če pa si poročena oz.v  izvenzakonski skupnosti se pa štejejo tudi partnerjevi dohodki in če presegaš cenzus plačuješ sama.Sicer pa pokliči  pa boš vse najbolj točno izvedela.

O hudo, potem tisti sramotno nizki cenzus velja tudi za plačevanje OZZ? Kristus, pa ta banda res na vse pretege spodbuja krajo - beri: lažno samohranilstvo... user posted image
A mogoče kdo ve, kje najti dotični člen v zakonu?

Ja ,na žalost je vsepovsod istouser posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:21:20   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
Če si pa že zavarovana po partnerju pa tako ne rabiš kaj spreminjat-

Gre se mi za to, da vem, v kaj se ev. podajam, če bi šla delat (nadomeščanje) za recimo 3 mesece, potem pa bi spet ostala brez zaposlitve. Pa mogoče še komu drugemu pride prav informacija.
A kdo ve, koliko pride OZZ, če ga sam plačuješ?
 
Klicala pa na ZZZS ne bom, ker bi me preveč stal telefon, preden bi doklicala osebo, ki bi mi znala odgovoriti na vsa moja vprašanja, dobro poznam fijakarske konje tam user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:22:02   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja




IZVIRNO SPOROČILO: špelin@







IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
Če se zavaruješ na novo pa že mogoče,da je zakon spremenjen,ampak če si brez dohodkov potem ti zavarovanje plača občina,vsaj pri nas je tako-če si samska,če pa si poročena oz.v  izvenzakonski skupnosti se pa štejejo tudi partnerjevi dohodki in če presegaš cenzus plačuješ sama.Sicer pa pokliči  pa boš vse najbolj točno izvedela.

O hudo, potem tisti sramotno nizki cenzus velja tudi za plačevanje OZZ? Kristus, pa ta banda res na vse pretege spodbuja krajo - beri: lažno samohranilstvo... user posted image
A mogoče kdo ve, kje najti dotični člen v zakonu?



Ja ,na žalost je vsepovsod istouser posted image


A verjameš, da mi gre na bruhanje in mi je kar malo žal, ker sem šla brskat na to temo? user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:43:02   
Arwenko
Mislim da je tam nekje okrog 15 eur OZZ če si samoplačnik.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:55:51   
Anonimen
12 € pa še nekaj je.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 10:59:40   
špelin@
Punci, hvala za info.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 11:24:00   
špelin@
Prosim, če mi pomagate najti link do zakona oz. dotične spremembe, žal ne najdem user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 11:38:05   
lukec
Jaz to spremembo zakona iščem že od prejšnje variacije na temo, pa je ne najdem, tko da še vedno nisem prepričana, da je to res. Že tako je čudno, da tisti, ki so že zavarovani so lahko, na novo pa ne.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 11:39:18   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

A mogoče kdo ve, če je res, da po 1.1.2009 več ne moreš biti zavarovan po zakoncu, če ostaneš brez službe, in si moraš kot občan plačevati prispevke za OZZ?


Naju s tamalo je pa ravno ta mesec mož zavaroval po sebi. Veljat začne 1.2.2009 tako da to sigurno ne drži.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 11:46:16   
špelin@
Zdaj mi pa ni jasno...
 
Bom si kasneje vzela čas in spisala en mail ter vprašanje poslala na ZZZS, pa naj mi točno odgovorijo, z vsemi členi zakona ipd. Ko se v nekaj zapičim, hočem temu priti do konca.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 11:54:01   
Najaa
Daj bodi tako dobra in povej, kaj ti bodo odgovorili, ker me to res zanima.
Mož naju je zdaj prijavil preko sebe in ni bilo nič kompliciranja.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 12:45:27   
suzy85
špelin@ in ostale - upam, da vam bo kaj pomagalo
pravilnik

_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 12:57:58   
suzy85
še ena pomoč:

zakon o spremembah... , objavljen 25.7.2009, na katerega se nanaša zgornji pravilnik


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 13:30:18   
ThinkPink
Mene je moj hotel zavarovati preko sebe, ker sem trenutno brezposelna, pa ni šlo, ker morava biti najmanj 2 leti prijavljena na skupnem naslovu. To pa bo avgusta in do takrat si moram plačevati sama (če bi bila "samohranilka, bi pa mi to plačala občina). Na ZZZS ni nihče nič rekel o kakšnem novem zakonu, samo naj avgusta pošljeva obrazce in bom zavarovana preko partnerja.

(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 15:41:56   
špelin@
suzy85, najlepša HVALA user posted image user posted image user posted image
 
Najaa in ThinkPink, vajinih primerov ne razumem, bom pa vsekakor za foro poslala mail na ZZZS in objavila potem uraden odgovor.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 15:43:01   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Mene je moj hotel zavarovati preko sebe, ker sem trenutno brezposelna, pa ni šlo, ker morava biti najmanj 2 leti prijavljena na skupnem naslovu. To pa bo avgusta in do takrat si moram plačevati sama (če bi bila "samohranilka, bi pa mi to plačala občina). Na ZZZS ni nihče nič rekel o kakšnem novem zakonu, samo naj avgusta pošljeva obrazce in bom zavarovana preko partnerja.


Jao, pa sej to ni res. Kaj pa potem sploh si, nisi v skupnosti, niti nisi samohranilka, ma sej niso normalni, no.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?