|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 9:52:01   
Mesečnica
Mene pa zanima, kdaj lahko oddam vlogo za znižano plačilo vrtca za naslednje leto, torej za 2013. Včasih je veljalo do 15. novembra, kaj pa zdaj? Bomo tudi letos lahko oddajali šele v decembru, tako kot je veljalo lani? Jaz bi jim že kar zdaj poslala, da ne bodo spet pol leta mečkali ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 9:55:03   
Paštetka
Vloga se oddaja en mesec prej, kot ti je prejšnja začela veljati. ČE imaš zdaj odločbo veljvno s 1.1.2012, jo oddaš v mesecu decembru. Lahko 1.12. :)

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 9:58:08   
Mesečnica
Hvala! Sem mislila, da to velja samo za otroške dodatke.
Ah, ja, torej bomo spet vsi oddajali v decembru in bo cela zmešnjava user posted image .

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 10:00:25   
Mesečnica
Sem poslala vprašanje preko portala javne uprave. Bom videla, če mi bodo odgovorili ...

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
21.9.2012 10:04:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 10:09:51   
Zora*
Upamo pa lahko vsaj, da bodo dva meseca prej kot letos, saj letos baje prva dva meseca sploh niso mogli izdajat odločb, ker program še ni deloval. Potem pa lahko seveda upamo, da so v tem času odpravili tudi kakšno napako v programu (da bi jih večino, je že preveč za pričakovat; to bi že mejilo na čudež) in da bo posledično manj napačnih izračunov in pritožb. Čeprav glede na eno temo tu gori o razkritem bogastvu user posted image
Ja, upanje umre zadnje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 10:48:37   
Najaa
Ne vem al se naj jokam al smejem... Mi še odločbe za letos nismo dobili, ko se bo kmalu že nova oddajala. user posted image user posted image

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
21.9.2012 11:23:23   
tinaaleks
Najaa nisi edina, tudi mi še vedno čakamo na odločbo.....user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
23.9.2012 15:14:29   
aknela123
jaz tudi ne vem, ali se naj jočem ali smejim - sem dobila že tretjo odločbo, vsakič mi nekaj spremenijo plačilni razred... sploh mi ni nič več jasnouser posted image

(odgovor članu tinaaleks)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
14.1.2013 11:45:23   
supaprincess
Tudi sama sem imela osebno dve leti zapored smolo.... in se pritožila...in uspela...

Sama sem po poklicu pravnica in se ukvarjam s pisanjem pritožb ravno vezano na znižano plačilo vrtca in otroških dodatkov...

Če potrebujete pomoč, vam spišem pritožbo, ker je napak in nepravilnosti ogromno..Pritožba se lahko poda tudi če že nenormalno dolgo čakate na odgovor....vsak dan imam par takšnih primerov, da se lahko samo za glavo primem 'kaj se grejo'...in če se pravilno pritožiš in pošteno ter učinkovito argumentiraš ter podkrepiš svojo pritožbo z vsemi ustreznimi členi, zakoni in pravilniki, je pravica zagotovljeno na vaši strani...

Pišite na pritozba.info@gmail.com povejte svoj primer..potem pa se bomo pogovarjali naprej, kaj in kako..

pa srečno!

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
15.1.2013 14:38:49   
felicia
Ne morem verjet, matr ste pravniki mrhovinarji. Služite pa res na svemu in svačemu, bljak.user posted image

(odgovor članu supaprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
15.1.2013 16:42:01   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Ne morem verjet, matr ste pravniki mrhovinarji. Služite pa res na svemu in svačemu, bljak.user posted image


Mogoče sem čudna, ampak jaz pa ne gledam na to tako. Dan danes vsi dobimo teźko službo. Ponavadi in niti ne vedno imajo na večji firmi zaposlenega 1 pravnika, drugi ne dobijo službe. In ne vem zakaj si ne bi sam poiskal delo in delal nekaj kar lahko.
Zakaj pa je mrhovinar pravnik? Bom malo drugače vprašala. Zakaj potem trgovci niso mrhovinarji, frizerji... Saj frizuro si lahko komot doma arediš, marsikaj pridelaš doma, izdelaš, skuhaš.... Vsi nismo za vse. In zakaj nekdo, ki ne zna napsati pritožbe ne bi šel k nekomu, ki se stem ukvarja? Saj dan danes ne dobiš nikjer ničesar zastonj. A dobiš v trgovini zastonj solato? Dobiš v restavraciji zastonj pico? Ti kdo natanka avto zastonj? user posted image

Verjamem, da ne. In zakaj bi potem nekdo pisal pritožbe zastonj oz. bil mrhovinar zaradi tega? Pa vsaj vsi na vsem želijo zasluźiti. Ta vsaj na svojem znanju služi, dela in ne cuza države. Da ne bom napisala, kako me je ena na Bolhi zadnjič nategnila, ko mi je za flekast in luknjast otroški pulover zaračunala 9€. To je zame mrhovinar in popoln nateg, ne pa tisti, ki prodaja znanje. Pa četudi mi zaračuna 50€ za pritožbo in uspe, bom zato vseeno še vsak mesec plačala manj vrtca, kot če ne bi šla do nje.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
15.1.2013 16:49:16   
LuLu
Je nekaj zastonj... milijon situacij, na katere se lahko pritožiš user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
15.1.2013 16:59:09   
Paštetka
user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
16.1.2013 15:16:24   
felicia
Paštetka - stvar je v tem, da pritožba nima neke formalne oblike, lahko jo napišeš kakor želiš in hočeš, lahko tudi ustno na zapisnik. Prav tako pravniki služijo mastne denarce na račun staršev, ki se ločujejo in jim za sestavo dogovora o preživnini in stikih z otroci zaračunajo. na csd-ju to naredijo strokovni delavci zastonj. Služenje denarja na stiski drugega me pa jezi, še osebaj, če se oglašuje na takih portalih.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
16.1.2013 16:56:51   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Paštetka - stvar je v tem, da pritožba nima neke formalne oblike, lahko jo napišeš kakor želiš in hočeš, lahko tudi ustno na zapisnik. Prav tako pravniki služijo mastne denarce na račun staršev, ki se ločujejo in jim za sestavo dogovora o preživnini in stikih z otroci zaračunajo. na csd-ju to naredijo strokovni delavci zastonj. Služenje denarja na stiski drugega me pa jezi, še osebaj, če se oglašuje na takih portalih.

Moje mnenje: motiš se. user posted image
Ponavadi je tako, da ko folk zaj** do konca zadevo s temi svojimi neformalnimi oblikami, gre do odvetnika. Torej takrat,ko je solata narejena. Potem je pa potrebno ure in ure se seznanjati z zadevo, reševati na ne vem kolikih sestankih, mediacijah...in ja. Takrat je cena drugačna kot, če bi takoj prišel, še preden je zadevo sam pripeljal do solate.
Nihče ne sIli nikogar ne k odvetniku, ne k notarju, ne na sodišče, ne k pravnikom... Vsak lahko naredi po svoje. Meni se zdi vredu, da nekdo to naredi, ki se v to razume, ker se jaz lahko s čim drugim ukvarjam ta čas. Zakaj pa je pritožba stiska drugega????? Stiska bo takrat, ko se ne bo pritožil ali bo pa naredil zmazek, ki mu ga bodo zavrnili. Evo, to je tja metanja denarja in pametovanje osebka. In takih pametnjakovičev je vedno več. Potem se pa derejo kje je pravica, ko zamudijo vse roke in zmešajo solato. Neodgovorno, če mene vprašaš.

O tem kakšno pritožbo napišejo delavci na CSD, pa raje ne bi o tem,. Ker to, da ima nekdo stisko, in splošno moraliziranje....še ni razlog za zmanjšanje položnice vrtca. Žal, bo potrebo malo več napisati, priložiti dokazila, poiskati kakšno finto....tega pa žal soc. delavci na CSD-jih ne počnejo.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 16.1.2013 17:01:31 >

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Znižano plačilo vrtca - vloga za leto 2013
17.1.2013 7:14:17   
felicia
Pri otroških dodatkih nimaš kaj iskat fint in ne vem kakšnih lukenj v zakonu, čeprav se tudi to lahko najde. Navesti moraš v vsaki pritožbi dejastva; torej niste mi upoštevali tega pa tega, napačno ste uporabili dohodke torej konkretno kaj in kako z dokazili ja. In zdi se mi, da je vsak, ki dobi odločbo na katereo bi se želel pritožiti v stiski, ker če ne bi bil v njej ne bi iskal pomoči. Socialni delavc na CSd- ju pa ti ne more iskat lukenj v zakonu pa "fint", vsekakor pa se lahko s tistim kateri je pisal odločbo pogovoriš in ti lahko tudi sam reši pritožbo in jo ne pošilja na drugostopnjo, ki pa je s primerom seznanjena samo iz papirjev. Seveda pa je res, da je odvisno od strokovnega delavca, ki ti je pisal odločbo kako ti bo pomagal. Načeloma velja, da splošno razgledan ali izobražen človek, ki prebere odločbo od začetka do konca (pa vem, da so te odločbe o otroških ena zmešnjava) ve koliko časa ima za pritožbo, kam jo mora poslati.

Se pa strinjam, da lahko vsak naredi po svoje res.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?