|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:10:30   
mika
včeraj smo bili na poroki, bila sem priča in toliko bolj na udaru. iz vseh strani so padala vprašanja, zakaj sem tako suhauser posted image . povedala sem, da sem takšna že od začetka in da takšna pač sem.
čudenje je bilo večje zato, ker že imam otroka in bi mi po njihovem moralo nekaj ostati. potem vprašanja, zakaj hujšam, da je lepo če je človek suh, ampak tako kot jaz pa ne. bolj sem govorila, da ne hujšam, ampak normalno jem, bolj so mi govorili da je z mano nekaj narobe. potem sta še oče in mama slišala nekaj kritik, da me morata prislit jest, ker sem anoreksičnauser posted image . moža pa so spraševali, kaj dela z mano, da sem presušenauser posted image .

me res zanima kaj bi bilo, če bi jaz vsem tistim predebelim ženskam rekla naj shujšajouser posted image .

na koncu se mi je zdelo že prav smešno in bedasto tako da  sem se samo smejala. kaj pa naj druga?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:13:55   
Anonimen
Enak problem imam jaz. Že po naravi sem zelo suha, višina 176 cm, teža 63 kg. Zdaj po operaciji me je v 4 dneh vzelo za 6 kil in me vsi še bolj čudno gledajo. Račem ti lahko samo to, da jim enostavno reč, da s svojo težo se ne obremenjuješ, ker z njo nimaš težav, ješ še preveč in zato je rezultat tak kot je.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:20:41   
Marogica
TUdi jaz opažam, da se drugi bolj obremenjujejo z mojo težo, kot pa jaz sama. PRi višini 170 imam trenutno 54 kg, kar se sicer tudi meni zdi premalo. Jem za dva oz več, kot moj mož, ne pazim na kalorije, maščobe.... kaj vem kaj še.... Imam pač hitro presnovo, pa trenutno dosti skrbi in sem pač zelo aktivna(fizično in psihično) in to je to.

Moja ugotovitev-prav tako se je težko zrediti, kot shujšati.

In nič ni čudnega, če ženske, ki rodijo pridejo na svojo prvotno težo. Večina jih pač ne, vendar to ni neko pravilo.

Tako, da se s tem ne obremenjuj, če si "normalno" težka. Bodi srečna, da s kilogrami nimaš problemov.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:39:11   
ticika
tud jaz pašem kvam, imam 170 cm in 53 kg in za sabo dva poroda, zadnjega pred 9imi meseci. Kaj čmo take smo.... Ne sekiraj se zarad tega, jaz sem se nekaj časa, zdaj mi pa dol visi, kaj drugi mislijo!

_____________________________

Imam dva prekrasna sončka, ki mi sijeta in polepšata vsak dan.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:47:59   
Dejča
Po moje greš najbolj v nos tistim, ki imajo preveč kg - takšni (beri: takšne) so ponavadi najbolj pametni, kako so vsi, ki so suhi, anoreksični. Jaz se ne bi preveč obremenjevala z njimi, bi pa imela pri roki kakšen oster odgovor, ko bi šlo že vse čez mejo dobrega okusa. Tisti o tem, da je boljše imeti kakšno kilo manj kot preveč, bi najbrž kar zadel pravo mesto user posted image .

(odgovor članu ticika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:50:42   
Anonimen
Ma tisti, ki niso zadovoljni sami s sabo, se najraje ukvarjajo z drugimi.

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 20:56:53   
Erdbeere
evo punce, če katera rabi, jaz dam kakšen kilogramček, trenutno jih stran mečem user posted image user posted image user posted image user posted image pa postajam (zeloooooooooooooo počasi) anoreksična user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
8.7.2007 23:35:31   
soncece24
Jaz pa si srčno želim vaših težav user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 7:49:18   
puncica
Jaz pa mislim da to govorijo predvsem tiste ženske ki so predebele in so tako na nek način fouš tebi ki si tolk suha. No jaz sem prišla na to idejo, vsaj meni ponavad govorijo da sem ful suha tiste ki so mal bol debelušne, da ne govorim o kakšnih tetah in mamkah ja imam pa 163 cm in 51 kg in za pome pojme nisem presuha ampak normalna.

Ne se sekirat in skoz eno uho not in skoz drugo ven


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 7:57:12   
srki
Če pa kaj sovražim, sovražim taka vprašanja. Aja, če rodiš, pa moraš biti kot slonuser posted image .

Verjetno pa bi reagirala kot ti, nekaj časa bi se izgovarjala, kaj in kako, potem pa samo še smejala, razen če ne bi postala slabe volje in še kakšnega nazijala, da naj mi da že gmahuser posted image .

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 9:10:45   
lojzika
Jaz pa vsakemu rečem da šparamo in da me ded zažira, potem pa utihnejo user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 9:20:00   
Felicity
Meni gre to tako na živce (na žalost jaz nisem več tako zelo suha, meni je ostalo od nosečnosti in poroda, ampak pustimo to).
Hotela sem samo reči
- če si suh te lahko vsakdo "nalaja" kako suha da si, ali sploh ješ, ali si anoreksična, bulimična, ... ipd.
KAj pa če bi vse obrnili : Kako si ti debela? Ma kaj vsak dan sprazniš hladilnik? Ali cel dan samo ješ? Ma kaj delajo s tabo, da si tako debela?

Ne tega ne boste nikjer slišali, ampak zakaj suhe se lahko vpraša vse živo, debele pa je treba pustiti pri miru? Zakaj že?user posted image

Tega enostavno ne razumem! Živi in pusti živeti!

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 9:20:51   
Anonimen
Take težave sem imela jaz v SŠ, ko sem (tudi od domačih) poslušala, kako sem anorektična, pa naj pojem več kot eno žlicouser posted image

Ampak nihče pa ni vedel da sem na dan pojedla dve 100 gr milki, pa ćips itd...  (itak, če sem pa jedla na skrivaj, da je blo več zameuser posted image user posted image user posted image )

No, ampak na mojo žalost so se ti časi končali in zdaj moram presneto fejst pazit kaj pojem, da se ne zredimuser posted image user posted image user posted image

Aja.... jaz se po navadi nisem zagovarjala, ker so tisti ki so bili veliko z mano itak videli, da pojem nenormalne količine hrane.
Doma pa tak ni melo smisla se zagovarjat ker mi nihče ni verjeluser posted image

(odgovor članu lojzika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
9.7.2007 10:36:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 10:54:55   
Anuška79
Meni pa ni jasno, kaj se toliko ljudi tako obremenjuje s težo drugih. Verjetno se za tem skriva le nezadovoljstvo s svojo težo.

No, jaz nikoli nisem bila res suha - vedno kak kg preveč, pa mi na misel ne pade, da bi se vtikala v druge. Me je pa ful prizadelo, ko mi je v najstniških letih stric rekel - Ja, čigava si pa ti, ti pa nisi naša, glej kako si okrogla. Mi nismo taki. No, po prvem porodu sem pa poleg vseh pridobljenih kg izgubila še ene štiri dodatne in prišla na idelano težo - takrat so bili pa vsi tiho.
Mislim...

Zdaj spet govorijo kako sem se zredila zaradi nosečnosti. Pa se samo obrnem stran in rečem - Pa kaj potem... saj so moje kile.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 11:01:51   
Olivija
ponavadi rečem, da moram še kakšno kilo dol dat za moje sanjske kavbojke. Itak pa nisem čisto med vami, ker imam 58 kg na 169 cm, kar se meni zdi čisto ok in se ful čudim pripombam o tem, da sem preveč suha.

Ponavadi pa začnejo tako: Dva otroka in taka postava, nevem zakaj vsi pričakujejo, da moraš imeti po dveh otrocih vsaj 10 kg več. user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 11:06:40   
lemavrica
Sama sem tudi poslušala da sem presuha in da nič ne jem,... tašča je bila 100% da sem anoreksična in bulimična. Pol sem se pa zredila pa spet ni bilo vedu. V glavnem skoz neki komentarji na težo.
Ponavadi se v kilažo po porodu spotikajo tiste ki so dejansko ostale k sloni oz. ki so nezadovoljne glede svoje teže ampak naredijo pa itak nič.


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 12:14:22   
BaByGiRl
Osebno sploh ne maram ljudi ki se vtiikajo v druge.
Jaz bi bila srčno vesela, če bi lahko takole jedla kot ve, brez da pazite kaj in koliko.
Jaz se sploh ne oziram na to, kaj kdo pravi....zase naj se brigajo, pa bo svet lepši.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 12:29:54   
bobika
Tudi sama sem imela podobne težave v osnovni in srednji šoli. Sem bila tako suha, da so mi cote kar dol padale. Tudi zdravnik je rekel, da bi se mogla zrediti.
In sem se res zredila, nehote.
Kg so se iz leta v leto nabirali  in sedaj jih imam od idealne telesne teže kar 20 preveč.
Po porodu sem ostala na prejšnjih kilah od takrat, ko sem bila "presuha" je pa še majn kot 10 let.

Tako, da ti svetujem, da se nič ne obremenjuješ s svojimi kg. Je pa res bolje majn kot pa preveč user posted image

Še to moram komentirati:
Glede na to, da večini suhic pravijo da so anoreksične, se kar strinjam s tem. Saj ni tako veliko punc, ki bi jedle kolikor jim paše in bile suhe. Večina jih je res takšnih, ki so pretirano suhe po svoji volji.

(odgovor članu BaByGiRl)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 14:17:48   
jagoda77
ma to folk mora nenehno nekaj komentirat, pa kaj a sedaj, ker imaš pa otroke, moraš bit pa zavaljena al kaj. Tega jaz sploh ne razumem no. Pa ko bi se vsi toliko s sabo ukvarjal kot se z drugimi user posted image
Jaz tudi dobim kdaj take očitke, ne od babice, sem ji že vbila v glavo, da taka sem, ampak kakšen žlahnik se me kdaj privoščim. Sam rečem, da sploh ne vem, kaj se on tolk z mano ukvarjat, sicer pa kaj... gledamo kaj pojemo, da mal prišparamo, moramo... zidamo user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 14:25:41   
Njuškalo
Jaz bi vam z veseljem dala kakšen kg!Kar vzemte, naj vam ne bo nerodnouser posted image No,načeloma gre tudi meni na živce, da se drugi tako veliko vtikavajo v druge, ampak moram pa priznat, da gledam eno sodelavko in se ne morem načudit, kako je suha.Sej se bom navadila,ampak reeees je ful suha, pa še med najbolj pridnimi je, tako,da če bi bila anoreksična, ziher ne bi imela toliko energije.In ne,da bi jo zdaj zasliševala, kako ,da je tako suha...se pa čudim, to pa res.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 14:46:55   
mika
Jaz pa vsakemu rečem da šparamo in da me ded zažira, potem pa utihnejo


to si pa moram zapomnituser posted image user posted image user posted image .

jaz sem visoka 166cm in moja teža niha od 48kg(poleti), pozimi 50, zelo redko pridem na 52kg.  oblečem lahko vse, razen v pasu ozkih oblek ne, ker mi ven štrlijo kolki. počutim se zdravo in to je to.
.

v nosečnost sem se zredila za 20kg, v 4ih mesecih po porodu sem bila na isti teži, kot pred porodom.
pred nosečnostjo so mi vsi žugali, kako se bom zredila po porodu, zato ker jem vse in mi ni treba paziti na težo. in ker se to ni zgodilo sem sedaj anoreksičnauser posted image

marogica, jaz mislim, da se je težje zredit, kot shujšat. sigurno ni fajn stradat, nažirat pa tud ne. nekateri lahko jedo do onemoglosti, ker je hrana okusno pripravljena. men je pa šlo na jokuser posted image , ko sem prvič jedla meso z omako iz gorgonzole....bila je tako dobra, jaz pa nisem mogla več jest. če mi ostane en miniaturni košček hrane na krožniku, ga ne bom mogla pojest, če sem sita. potem bi lahko samo še bruhala.

kaj pa vem, očitno imam majhen želodecuser posted image  in jem po malem, pa večkrat. lačna pa ne smem bit, ker sem tečna kot user posted image .

ena je omenila čokolado......jaz sem totalni manijak na čokolado, sploh ko se učim.

drugače se jaz s svojo postavo sploh ne obremenjujem, je pa user posted image , ko te napade toliko ljudi in ti pripiše neko bolezen.


(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 14:55:59   
mika
če si suh te lahko vsakdo "nalaja" kako suha da si, ali sploh ješ, ali si anoreksična, bulimična, ... ipd.
KAj pa če bi vse obrnili : Kako si ti debela? Ma kaj vsak dan sprazniš hladilnik? Ali cel dan samo ješ? Ma kaj delajo s tabo, da si tako debela?

Ne tega ne boste nikjer slišali, ampak zakaj suhe se lahko vpraša vse živo, debele pa je treba pustiti pri miru? Zakaj že?


felicity, to se tudi sama sprašujem. jaz nisem imela srca reč , kakšno pikro o teži tistih žensk, ker vem da bi jih prizadela. one pa so meni brez zadržkov, da sem anoreksična. in če je kdo od svatov šel mimo, se je ena oglasila: pa glej jo, zbolela bo, povej, da bi morala jest, to je anoreksijauser posted image .

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 17:31:13   
anckabancka
Tudi jaz jih kar naprej poslušam z vseh koncev kolk sem suha. Pa sem tudi 2x rodila in je tamali star šele 6 mesecev. Jaz pa imam že ene tri mesece tastaro težo - 54-55 kg/170cm. In se prav dobro počutim, sploh ko pogledam veliko drugih mamic, ki se po porodu razlezejo. No, sama se nisem prav nič trudila, ker so kile kar skopnele.

Moja mami me vsakič, ko se vidiva napade, da zdaj pa res že lahko neham hujšatuser posted image In to že od srednje šole teži, da naj se zredim, pa imam že 27 let.. Moja sestra ji pa tudi ni všeč, ker je pa bolj pri tamočnih. Sama pa pravi, da ima dobro postavo, glede na to, da  je rodila 5 otrok.

Mam že poln kufer ljudi, ki imajo preveč kil in mi težijo, da sem presuha.
Pa kaj koga briga koliko in kdaj jem! Zase vem, da se čisto nič ne šparam pri hrani. Če bi se, bi me verjetno pobralo...user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a bi se 'zagovarjale' ali bi bile tiho?
9.7.2007 20:48:48   
purple
Ja vas vse popolnoma razumam. Jaz sem po petih porodih na višino 175 cm mela 60 kg. Vsi povrsti so se vpikvali vame in se še sedaj, pa četud sem se zredila za 14 kg. Pravijo , joj kk si suha- pa nisem več. Sem zadnjič eni prijatlci- ko je mela spet izpad na mojo težo, dala moje hlače za pomerit- pa so ji iz riti padle...user posted image . Upam, da bom zdj vsaj pred njo mela mir.

Drugač pa vprašte vse tiste, ki vas napadajo, če so vam "favš", ker one ne morjo bit take.user posted image

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?