|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 16:22:03   
bini
Stara je 2 leti in 4 mesece in smo ravno tam kjer smo bili pred meseci... sem ter tja se spomni in pove, da je lulala, da je kakala, ampak tud kadar gremo na školjko ji ne uspe naredit čist nič user posted image ...

pa sej nisem resno zaskrbljena, sam poznam pa en kup mlajših otrok, ki so že čist čisti in takrat se pač mejčken zamislim - pa ne možu povedat, ker pravi da paničarim user posted image in da sem sitna user posted image

kdaj so bli vaši brez pleničk - pa zdej bi rada tle tiste, ki so bli bolj pozni seveda,  da se bom boljš počutila - jest in moj ego user posted image

_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 16:25:13   
piščanc
pa sej sploh niste pozniuser posted image

kdaj je naša postala suha čez dan, se sploh ne spomnim, ampak vem pa da pri dveh letih še sploh ni bilo niti blizu temu. je pa potem kar en dan odrezala in šla na kahlico - res ko je sama dojela, je bilo vse OK. no, nočno lulanje je ostalo v pleničko do 4 let. ko je dobila bratca je pa nehala s plenicami tudi ponoči.

nič bat, vse še pride

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 16:26:07   
Anonimen
Moj pri dveh letih in pol, pa niti enkrat ni šel prej sedet na kahlo ali WC. Ni hotel. Potem sva se zmenila, da ne bo več imel pleničke, parkrat se je še polulal in začudeno gledal lužo, pokakal ene dvakrat, pa je bilo.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 16:32:17   
bini
hm splišni - predvidevam, da sta tale dogovor sklenila poleti ko je blo toplo...al maš pa fajn razumnega fantiča doma user posted image
ker jest se z našo marsikej zmenim, pa vseen ne drži user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 18:28:41   
Anonimen
Ja, poleti je bilo, konec avgusta. Ni pa začel zato hoditi na WC, ker sva se tako zmenila. Zmenila sva se samo to, da je dovolil, da je brez plenice. No, saj ne vem koliko ga nisem spraševala, da ne bi slučajno rekel ne, ker potem ni več trte mrte pri njemu, ampak bolj tako, da sem mu lepo povedala in ni imel pripomb. Potem je šlo pa samo naprej. Vsakič, ko se je polulal v hlače in gledal tisto lužo, sem mu povedala, da se je polulal in da naj naslednjič pa raje prej pove, da bova šla na stranišče lulat. No, tako je bilo ene parkrat, potem pa je že skapiral nastajanje luže in to, kako v bistvu to nastane. Ampak pomebna je zrelost, nimaš kaj. Če po hotela, bo, če ne, pa ne.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 19:12:11   
mily
Ma sploh ni pozna, nč se bat. Nika je pri 2,5let točno vedla kdaj jo tišči. Celo ponoči se mi je zbudila, ker jo je lulat, ampak ni hotla na stranišče. Mogla sem ji prižgat luči, da je šla k štedilniku, počepla in lulala v planico. Potem sem jo mogla previt in smo lahko nazaj zaspali. Isto za kakat. Potem pa je bla enkrat s taščo na sprehodu in ker jo je lulat, ji je tašča rekla če bi zalili rožico. Od tistega dneva naprej ni nikoli več lulala oz. kakala v planičko.

Jaz mislim da kakršno koli prepričevanje in "siljenje" ni potrebno. Naša kahle tut videt ni več mogla, ker sem ji jo skos ponujala. Je pol kr na wc prešaltala.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 19:13:56   
tinica
Mi smo tudi stari 2 leti in smo še zelo daleč od tega da bi naš malček bil brez pleničke. Danes sma spet poskusila pa se je lepo polulal v hlačke pa še nič ga ni motilo. Tako, da mislim dokler ni otrok pripravljen na to ne bo čist.

Lp, Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 21:11:52   
lelaval
Moja je bila konec maja stara 2 leti in nekje proti koncu julija smo poskusili brez pleniče. In je kar dolgo trajalo.
Sin pa je res bil hitrejši, ker je posnemal za njo (je 16 mesecev mlajši) - kadar je šla na kahlico, je za njo šel tudi on. user posted image  Konec septembra je bil star 2 leti, že poleti pa je bil čez dan brez pleničke, kar hitro po RD pa tudi ponoči brez.

Eni so čisti prej, drugi kasneje - ravno tako je pri hoji in govoru - ko je otrok zrel za določeno stvar, takrat jo obvlada. Ne pa prehitevat stvari, ki jih še niso zmožni opravit.

Ti pa se nič ne sekiraj - naenkrat bo suha tako podnevi, kot ponoči - ima še čas.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
5.10.2006 21:46:14   
rainbow
Moja je zagotovo med rekordnimi, suha je postala 1 mesec pred tretjim rojstnim dnevom, nekaj časa pa je še kakala v pleničko, zdaj pa brez problema vse opravlja na wc. apriori ni hotela prej na kahlo ali wc. je nisem silila, prigovarjali pa smo ji.
tak da je še čas tudi za tvojo.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 0:16:17   
Olivija
pri nas je bila stara 2 leti in 9 mesecev, tako da res niste pozni user posted image . Je pa šlo takrat dobesedno čez noč, nekajkrat sva ji dala še plenico za ponoč in ni bila niti enkrat mokra. user posted image Pa še sredi zime je bilo.

Poznam pa tudi eno zelo fletno punčko, ki se je odvadila, ko je bila stara 3 leta in 3 mesece. Enostavno se ji je zdela plenica zelo praktična.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 6.10.2006 0:20:50 >

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 9:15:46   
diva 4
Rainbow - niste rekorderji user posted image .Naša je postala suha en teden pred trejim roj.dnem.Ponoči pa še vedno ni suha user posted image (ima pa 3 leta in 4 m).
Bini - še je cajt user posted image

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 9:24:21   
san
Eni prej, drugi kasnej. Nič se bat, sej okoli 2 leta in pol naj bi šele bili toliko zreli, da so sposobni kontrolirat odvajanje.
Lp, S.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 9:42:53   
vesna.com
RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??


Se slišmo takrat ko bo naša...Pri 2letih ji še na kraj pamet ne pade kaj tazga...

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 9:47:12   
Anonimen
Bo,ko bo napočil njen čas.
Niso vsi otroci na isto obdobje zreli za tako zahtevno nalogo.
Našemu je to uspelo tri mesece pred tretjim rojstnim dnevom.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 6.10.2006 9:48:40 >

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 10:16:22   
Andra
Da te malo potolažim, moj sin Domen je bil star točno 3,5 leta, ko je nehal lulat in kakat v pleničke in to čez noč.
Hči Tjaša, je stara 20 mesecev pa že en mesec lepo hodi na kahlico. Pride sama povedat, brez problema. Ponoči je še kdaj uide, zato ji dajem še pleničko za spanje.  Mislim, da bomo lahko kmalu še to ukinili.
Oba sta moja in tako zelo različna... Le brez panike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a bo naša punca kdaj brez plenic??
6.10.2006 13:36:58   
bini
Hvala punce!
ste me lepo potolažle user posted image ...
sej konec koncev je možna tale zakasnitev tudi zaradi dejstva, da ima trenutno kar nekaj težavic s tem, da je zanjo malo manj časa.. ker je pač tukaj še mali bratec...
panike torej ni, sam mama je misla, da bi končno mal manj plenic iz trgovine trogala - pa bo treba še počakat user posted image ...
nč, fajn lulajte in kakajte - pa kamorkoli že user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?