|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a ima kdo kak nasvet
11.9.2008 15:11:59   
mom4
smo družinica sestavljena iz dveh družin... dober začetek a ne:) zanima me, če bi mi kdo lahko dal kak nasvet ali mi znal povedati kam se obrniti po pomoč. skupaj imava 4 otroke, vsak je v novo vezo pripeljal dva. načeloma so stiki dokaj urejeni, se pa dogaja in to kar pogosto, da mamica njegove dece zna ponagajati in to konkretno. sama sem človek načel, da ne mešam otrok v svoje zdrahe kr se jih ne tiče in kr jim želim le najbolje, pa čeprav ne živim z njunim očetom več skupaj, se oba trudiva da njuno odraščanje in vzgoja poteka kar se da normalno. no v glavnem, z druge strani pa ni ravno tako enostavno, nekateri se pač ne sprijaznijo z potekom življenja in da je treba na neki točki pot nadaljevat. zato pa tolk raje drugim grenijo življenje. sedaj pa, če je le kdo, ki bi mi znal povedati kako naj postopam proti temu, da ta ženska ne bo črnila mojih otrok in govorila, ter s tem vplivala na njenega sinčka kako mi nepravilno živimo, se okoriščala z njim,onemogočala stikov, nas izsiljevala, postavljala pravila in nam krojila življenje. najhuje je to, kr je bogo dete že čisto zmedeno in ne ve več kaj je prav kaj pa ne, kr njemu vsi odgovarjamo in je srečen ko je z nami, a ko pride od svoje mamice pa je popolnoma nastrojen in mislim, da dejansko ne razume, zakaj mu mama pravi, da je slabo to kr imamo mi urejeno življenje, njemu pa je lepo ko smo skupaj. lepo prosim, če je le kdo ki bi mi znal kaj povedati bom zelo hvaležna za pomoč.

pozdravčki
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a ima kdo kak nasvet
11.9.2008 15:37:13   
Shuka
Kaj pa, če bi se mal tvoj mož pogovoril s svojo bivšo gospo in ji povedal, če sama ne dojame, kolk slabo dela svojemu otroku. Sej vemo, da je prizadeta ampak s tem si ne bo olajšala duše, če otroka hujska proti očetu in njegovi sedanji družini. Otroku dajte možnost, da sam dojame, kako lepo se ima pri vas in čez čas, če le ni premali, bo dojel, da to kar mu mama govori ni resnično. Dokler gospa bivša ne uredi svojega življenja kot je treba bo otrok še naprej trpel, ker taki ljudje pač, ko so prizadeti in ljubosumni na bivše, če jim gre bolje kot njim samim ne pomislijo na druge ljudi. Vsekakor jim je pa treba odpreti oči. Kako se pa to naredi je pa težko reči.
Najbolje je, da se z otrokom veliko ukvarjate, počnite skupaj stvari pri katerih mu bo lepo in si jih bo zapomnil, da sam vidi in oceni svoje bivanje pri vas. Žal več kot to je skorajda nemogoče napovedati.


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu mom4)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a ima kdo kak nasvet
11.9.2008 16:02:15   
Anonimen
Najprej...

user posted image user posted image user posted image

Drugače se pa popolnoma podpišem pod "Shuko".

(odgovor članu mom4)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a ima kdo kak nasvet
11.9.2008 17:21:46   
massylou
Se strinjam. Najprej probat na lep način, s pogovori... Vprašaj jo, kaj jo tako moti, zakaj to počne, če se zaveda posledic takega ravnanja... Daj tudi njej nekaj časa.

V nasprotnem primeru ji zagrozi z pristojnimi inštitucijami, recimo CSD, da jo misliš prijavit in da če ne bo nehala, se boš potrudila, da se to neha po drugi poti. In se tega tudi drži.
Ker trpi otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a ima kdo kak nasvet
12.9.2008 7:56:17   
mom4
najlepša hvala za vzpodbudne besede in lahko mi verjamete, da naredimo vse za to. ampak kot rečeno, resnično se ne zaveda kaj počne otroku. saj mi odrasli ljudje lahko pogledamo preko tega in prenesemo marsikaj, ko pa gre za deco pa je hitro konec. žal ji nič ne pride do živega, nikakršni pogovori, prigovarjanja ali kaj podobnega. jaz upam, da bo čim hitreje dojela da žal pač tako je, šla je sama in da se svet ne vrti okrog nje ampak okrog naših otrok.
drugače pa vam moram povedat, da je prav lepo imeti tako veliko družinouser posted image

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a ima kdo kak nasvet
12.9.2008 8:15:20   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: mom4

najlepša hvala za vzpodbudne besede in lahko mi verjamete, da naredimo vse za to. ampak kot rečeno, resnično se ne zaveda kaj počne otroku. saj mi odrasli ljudje lahko pogledamo preko tega in prenesemo marsikaj, ko pa gre za deco pa je hitro konec. žal ji nič ne pride do živega, nikakršni pogovori, prigovarjanja ali kaj podobnega. jaz upam, da bo čim hitreje dojela da žal pač tako je, šla je sama in da se svet ne vrti okrog nje ampak okrog naših otrok.
drugače pa vam moram povedat, da je prav lepo imeti tako veliko družinouser posted image


ja poznam tako situacijo, enostavno pač verjame v svoj prav in bo tako tudi naprej delala. Pri nas so meli tudi na socialni pogovore, kjer ji je socialna delavka razložila kako vse to vpliva na otroke, pa je bilo naslednji dan že ista scena hujsanje, manipuliranje z otroki, izmišljene izjave o nama,.... v glavnem.... jaz še nisem našla rešitve. Pač poskušamo za otroke narediti najboljše in upamo, da bodo sami spoznal kakšna je situacija in kdo komu kej nabija...
Ene bi pa morale prebolet zadeve oz. vsaj ne mešat otroke med vse te zadeve.

(odgovor članu mom4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a ima kdo kak nasvet
12.9.2008 9:46:10   
mom4
točno tako, ne mešaj otrok v to. žal zame to ni dobra mama, ki gleda samo na svojo korist in ravna tako. ni mi jasno kako ne vidi, da ne bo s tem nič dosegla razen slabo otroku. sama imam dvoje čudovite dece in mi včasih tudi ni njunega očeta za gledat, ampak za njiju mi ni težko nič "požret". menim, da bi vsaka ženska morala tako nekako funcionirati... a žal. samo mislim, da če si zadamo nam bo tudi uspelo...držati družino skupaj, pomagati otročkom in predvsem jim dati občutiti kako so ljubljeni, pa čeprav niso tisto čisto prav našiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a ima kdo kak nasvet
12.9.2008 10:22:58   
ronja
Ali ima tvoj mož še kakšne stike s kom, ki bivši veliko pomeni (razen skupnih otrok)? Kaj če bi se pogovoril še s to osebo, da bi ji on/a lahko mogoče lažje predstavil situacijo, ker ne bo tako nastrojena in postavljena v obrambo/napad, kot pri neposrednem pogovoru z njim?
Ali bi bila bivša pripravljena it z njim na kako posvetovanje h kakemu psihologu - v dobro otroka? Predlagat ni greh... Psiholog bo nepristranski in mogoče bo ona za, da se bo lahko komu izpovedala in s tem se prenese breme iz otroka na odraslega, ki je zato plačan...

Na žalost mame dostikrat reagirajo narobe, ker same niso dorasle situaciji - in ali ne zaščitijo otrok ali pa jih celo same prizadanejo s svojim otročjim ravnanjem. To se dogaja tudi v "celih" družinah, če te kaj potolaži...

Predvsem se ne pustita sprovocirat, bodita pozorna do vseh otrok in ga sprejmita, sčasoma bo spoznal, da se tudi ljudje, ki jih imamo radi, včasih zelo grdo motijo in so včasih precej sebični... Škoda, da mora to spoznat že tako mali otrok, ampak ti je ne moreš spremenit. Če misliš, da bi se lahko vidve sami pogovorili na 4 oči, potem probaj, če veš, da bo še huje, potem pa rajši ne...

Ne ji govorit, kako je slaba mama, ker to počne, rajši ji probajta nekak dopovedat, da je nihče ne napada, da ji nočeš nič njenega vzet...

(odgovor članu mom4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a ima kdo kak nasvet
13.9.2008 12:12:55   
karmy
tvoj bo mogel malo ostro nastopiti proti bivši ženi, in ji povedat kar ji pripada. to pa zato ker je otrokova varnost prva, in ne sebičnost zafrustrirane babe,ki ima zgleda preveč časa

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mom4)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?