|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   absolventka, brezposelnost
8.9.2009 21:53:45   
cestnidrikač
Hej!

Imam dilemo in nikjer ne najdem odgovorov... Sem absolventka, ki ima 1. podaljšan status in mi traja do aprila naslednje leto, rok imam 26. 2. 2010, moj mož pa je od začetka junija brezposeln. Sicer sama nekaj malega delam preko študenta-dobim cca. 300 evrov, on pa dobiva nadomestilo v vrednosti 550 evrov. Zanima me, če kdo ve, kakšne pravice nama pripadajo... Ker je resnično težko shajat s tako malo denarja, in da sva zakreditirana do grla in še čez, da komaj zmoreva mesečno odplačevat položnice in kredit. Imava pa lasrno gospodinjstvo...
Hvala za odgovore...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: absolventka, brezposelnost
8.9.2009 22:10:11   
ledenaa
S tako malo denarja se preživlja družina z dvema otroka.
kako se potem ne bi vidva user posted image
Nočem biti pametna,ampak nihče vama ni kriv če sta zakreditirana
Poglej spodaj po starih prispevkih vse ti piše

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: absolventka, brezposelnost
8.9.2009 22:24:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: cestnidrikač

Hej!

Imam dilemo in nikjer ne najdem odgovorov... Sem absolventka, ki ima 1. podaljšan status in mi traja do aprila naslednje leto, rok imam 26. 2. 2010, moj mož pa je od začetka junija brezposeln. Sicer sama nekaj malega delam preko študenta-dobim cca. 300 evrov, on pa dobiva nadomestilo v vrednosti 550 evrov. Zanima me, če kdo ve, kakšne pravice nama pripadajo... Ker je resnično težko shajat s tako malo denarja, in da sva zakreditirana do grla in še čez, da komaj zmoreva mesečno odplačevat položnice in kredit. Imava pa lasrno gospodinjstvo...
Hvala za odgovore...



Glede na to, da imaš status študenta, ti morda pripada štipendija - razen če bosta zaradi tvojega dela prek ŠS presegla cenzus (o štipendiji si lahko prebereš TUKAJ).

Drugače pa ti od dne poroda dalje 1 leto pripada starševski dodatek v višini cca. 190 eur mesečno + otroški dodatek, pred porodom dobiš še paket za novorojenčka (ali denar - 270 eur), tudi nekatere občine dajo pomoč ob rojstvu otroka (ne pa vse), tu se pa zadeva zaključi.

Če pa imaš slučajno kako možnost, da bi te pred nastopom porodniškega dopusta (če si zaposlena, se nastopi 28 dni pred porodom) vsaj za nekaj dni kdo zaposlil, bi se ti pa potem šteli dohodki zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške - za mesece brez dohodka (kar bi bilo pri tebi v tem primeru itak vseh 12) pa bi se vzelo 55% minimalne plače, torej bi vseeno namesto 190 eur mesečno dobila cca. 280 eur mesečno porodniške, ker za uveljavljanje te pravice je važno samo, da si na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena, pa četudi si se zaposlila samo nekaj dni pred tem.

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: absolventka, brezposelnost
9.9.2009 11:23:04   
cestnidrikač
ledenaa...mhm...če daš ves dnar, ki ga maš za stanovanjski kredit...si res v riti. Tak, da...ne sodi, če ne poznaš situacije, ki je dejanski res težka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: absolventka, brezposelnost
9.9.2009 11:26:46   
Šarki
na CSD se pozanimaj glede enkratne socialne pomoči, ampak to dobiš v enkratnem znesku, ne mesečno.

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: absolventka, brezposelnost
9.9.2009 11:28:44   
ledenaa
Kje sem kaj sodila??

Jah ,tvoj problem je,če ste zakreditirani do riti in čez
Če se ne moreš preživljati z denarjem ki ga imaš,potem ne vzemaš takšnega kredita
jaz sem bila v hujši situaciji ,pa nimam niti enega kredita
Razumno,pametno je treba delati z denarjem.
dejansko vsi živimo,je pa razlika ves denar dajati za kredite ali ubrat drugo pot
Ampak saj ni važno user posted image

(odgovor članu cestnidrikač)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: absolventka, brezposelnost
22.9.2009 9:58:16   
kika9
Živjo!

Jaz imam podoben problem... Trenutno sem še študentka, vendar ko bom rodila, bom že diplomirala (kakšen mesec prej). Kaj je v mojem primeru najbolje? Ali se teoretično lahko potem za ta mesec pri nekomu zaposlim in potem celo leto dobivam tistih 55%? Koliko časa pa moraš biti zaposlen, da dobiš ta delež porodniške?

Moj oče ima tudi popoldanski s.p., kjer je samo on zaposlen. Ali se lahko za ta čas zaposlim pri njemu? Ali bo imel on s tem kakšne dodatne stroške?

Hvala za odgovor in lp!



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: absolventka, brezposelnost
22.9.2009 15:16:32   
Chi_Pita
kika9 ... jaz sem naredila takole: status mi je potekel septembra, zaposlil me je oče normalno za 8 ur (sem pa že prej delala pri njemu preko študenta) ... on ima z mano stroške plače + prispevki ... Ne vem pa če je isto pri popoldansem s.p.

PDP imam aprila in ker hočem prejemati porodniško (kolikor toliko v redu) ni bilo boljše varjante. Drugače pa za porodniško se gleda 12 mesecev plače, za mesece ko pa nisi bila zaposlena pride 55% min. plače. Pogoj pa je da si zaposlena pred nastopom porodniške.

Preberi si še malo truge teme, so punce dosti pisale o tem. Mislim pa, da se ti status študenta podaljša v primeru nosečnosti. Srečno, karkoli se boš odločila.


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu kika9)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: absolventka, brezposelnost
22.9.2009 21:00:43   
maja&m
kika 9-kolikor se jaz spomnim je tako kot je napisala chi_pita...oče ima stroške plače + prispevke, ampak samo do nastopa porodniške

(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: absolventka, brezposelnost
22.9.2009 21:06:53   
water lily
Tukaj si lahko izračunate koliko bi prišel strošek na delodajalca:
http://www.manpower.si/domov/informativni_izracun_place/
Seveda odbijte plačo, ker mnde jo ne boste vzele če ne delate, al kakouser posted image
Meni nekak je logično da daš človeku za tiste stroške, ko te zaposli, saj potem 12mesecev kasiraš na ta račun. Ok, pustmo to če so starši...

Na csd šiška pa lahko izračunate višino porodniške, glede na to koliko plače boste mele tist mesec, ko "boste zaposlene".


< Sporočilo je popravil water lily -- 22.9.2009 21:07:49 >

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: absolventka, brezposelnost
22.9.2009 22:29:50   
zmajaz
Niti te ne rabi zaposliti za cel mesec - lahko re recimo zaposli samo nekaj dni (recimo 2-3 dni), preden bi morala nastopiti porodniški dopust (kar je 28 dni pred PDP) - ker v tem primeru izpolniš pogoj, da si na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena in avtomatsko dobiš porodniško v višini 55% minimalne plače (ker se ti pač za vseh 12 mesecev vzame ta znesek), stroški, ki jih ima oče pa so minimalni - pač prispevki samo za teh nekaj dni, takoj ko nastopiš porodniški dopust, pa nima več nobenih stroškov s tabo. Pogodbo o zaposlitvi pa najboljše, da skleneta za določen čas - največ 1 leto, tako da se izteče med tvojo porodniško in nimata po preteku porodniškega dopusta nobenih skrbi s tem.

(odgovor članu kika9)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?