|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:33:16   
slutnja
kdaj zaceti s kravjim mlekom namesto adaptiranim...? imamo namrec domace kravje mleko in sem ze slisala da bi lahko dajala kar domacega, ker ne dojim.. seveda bi ga morala razreciti...
pa me zanima se vase mnenje oz od katerega meseca naprej..? hvala


_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:41:10   
hubi
Po enem letu, kot dodatek gosti hrani okoli 8,9 meseca. Kravje mleko je hrana za teličke. Adaptiranemu mleku se zato reče adaptirani, ker je prilagojen dojenčkovemu razvoju in potrebam. Res da so včasih dajali kravje mleko, če ni šlo drugače. Ampak tudi krave jedo danes drugače. Ne reskiraj kakšne alergije. Potem je šele iskanje hrane problem.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:48:15   
slutnja
mogoce res.. sam pa poznam mamico ko je mali jedel adaptirano mleko in pri 3mesecih je mali bil podhranjen in so ji ga skorajda vzeli..nato je zacela s kravjim domacim mlekom in na naslednjem pregledu pri 6mesecih so ga skorajda dali na dijeto ker je imel previsoko tezo... hecno res a resnicno...   res pa je da je potem na dijeti krava ker ne dobiva nobenih dodatkov ali kake silaze...;)

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:48:17   
amaya
jap, pri enem letu...sicer jaz sem kuhala in delala pri z njim že prej, ker mi je bilo ogabno delat z adaptiranim...sploh pa tako tudi vidiš, če je alergičen na kaj al pa ne...

je pa tudi res, da včasih tega adaptiranega mleka ni blo, pa so ravno tako zrasli brez nobenih alergij...veš ti zdaj kaj je prav?


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:48:47   
Februarka08
Tud mi mamo domače mleko, sem ga začela uvajat pri dobrih 10. mesecih, najprej z zajtrkom (ml. riž, gres, polenta...) tako da sem videla če bo čez dan kaj reakcije... potem pa počasi naprej... najprej seveda mal razredčeno, čez kakšen mesec je pa potem pila že nerazredčeno. So me pa seveda doma tud debelo gledali zakaj nisem že prej začelauser posted image ker naj bi moj mož pil  KM že od 3. meseca naprej... kot je že predhodnica napisala, tudi hrana za krave ni več taka kot je bila včasih in vedno več je alergij... se ne splača reskirat prehitro uvajat. No, moje mnenjeuser posted image

_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:49:36   
slutnja
kdaj si potem dala prvic kravje?? da si sprobala alergije?

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 12:59:05   
misa4
Jaz sem mu začela dajati pri 9,5m, zdaj ima pa 10m in tudi že samega spije, ni pa nobene reakcije. Pije pa domače kravje mleko, od kmeta, če ga pa tam ne dobimo, pa iz mlekomata.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 13:04:08   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

mogoce res.. sam pa poznam mamico ko je mali jedel adaptirano mleko in pri 3mesecih je mali bil podhranjen in so ji ga skorajda vzeli..

Ah prosim no, kaj pa klobasate! Od AM ni postal podhranjen, če ga je seveda sploh pil. Vprašanje je, od česa je postal podhranjen. Ni pa treba takih neumnosti govorit.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 13:20:02   
košuta
Moja izkušnja - začela dajat kravje mleko (za  kakšne-linote in druge kašice) od dopolnjenega 8. meseca dalje. Popoln mlečni obok - dojenje. Najprej sem mešala pol pol s prekuhano vodo in dodala na 2dl pol žličke sladkorja. Po 11. mesecu dajem samo mleko. HB brez alergij. Mleko je pa domače, krave krmljene izključno s senom (ekološko).

_____________________________

14.8.2008 Teodor

Miklavž je radodaren mož - že drugič nam je prinesel +! Naslednje leto bom decembra za vsak slučaj šla nekam, kjer Miklavža ne poznajo;)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 13:50:03   
slutnja

mogoce res.. sam pa poznam mamico ko je mali jedel adaptirano mleko in pri 3mesecih je mali bil podhranjen in so ji ga skorajda vzeli..


Ah prosim no, kaj pa klobasate! Od AM ni postal podhranjen, če ga je seveda sploh pil. Vprašanje je, od česa je postal podhranjen. Ni pa treba takih neumnosti govorit.


ja pa je res... tudi am je pil... zenska ki pa jo poznam je pa daljna moja sorodnica pa vem da mi  nebi lagala


_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu košuta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 14:15:17   
hubi
Krave danes ne jedo isto, tudi če se pase na istem pašniku kot 30 let nazaj. Žal so podnebne razmere, industrija in kemija naredile svoje. Zato tudi mleko ni isto.
Žal pa ljudje lažejo, tudi sorodniki. Velikokrat zato, da bi sami lepo izpadli. Morda je otrok polival, bil kaj bolan.....

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 14:26:12   
slutnja
no nevem..nebom trdla da ni blo tko, sam imel smo se za zbrat vsi pa mi je predlagala oz omenila... saj sama vem da krave niso iste, tko kot ljudje nismo isti kot smo bili...malo pa lahko prasam za mnenje..

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 18:20:54   
hubi
Ni panike, ti kar vprašaj. Pri kravjem mleku je tako, da imamo že odrasli težave pri prebavljanju (en encim v želodcu nas zafrkava, bo vedla kakšna bolj ekspertno povedati), kaj šele mulčki.

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 19:06:58   
Najaa
slutnja, jaz ga ne bi prehitro dajala. Tam po 1.letu, prej ne. Sploh domačega ne. Sama imam zarad prehitrega uvajanja, ko sem bila majhna, alergijo.
Odločiti se moraš pa sama.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
20.7.2009 21:10:01   
Anonimen
jst res ne zastopim ( po vsem tem času), kam se vam tok mudi s tem kravjim mlekom? avam je škoda unga denarja za adaptirano al kaj? pa ne zarad alergij tolk, če je otrok na adaptiranem in nima težav, pol ne more bit alergičen na kravje mleko, ker tud adaptirano je kravje. ampak v tem je point, je adaptirano, se pravi je prilagojeno otrokom. človeškim mladičem. kravje mleko je prilagojeno teletom. pa je lohk še tko eko in bio in nevemkakšna še vse krava, še zmeri ma mleko, k je prilagojeno teletom. a se vam ne zdi, da si vaši otroci zaslužijo mleko, ki ustreza njimuser posted image ki je prilagojeno njihovemu telesnemu in umskemu razvoju, in ne mleko, ki je za 50kilogramskega teleta, ki nima nekih blaznih možganskih  funcij, razen kakaj, muli travo, spi, pij vodouser posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 8:28:19   
sončnica24
Mene tudi muči to kravje mleko pa ne ker bi mi bilo škoda denarja ali česar koli, moj pikec gre z 10,5 mesci v vrtec in tam dobijo takoj alpsko mleko nič razrečeno, ne dajo ga samo če imaš potrdilo da je otrok alergičen na mleko?

Jema pa skutice in jogurte pa ni nič narobe, zadnjič je dobil tudi malo pire krompirja z alpskim mlekom pa ni bilo nič narobe, upam da ne bo kasneje kaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 10:07:58   
slutnja
no en razlog je tud v tem da ko grejo mali v vrtec potem morajo biti pripravljeni na vse.. ni nobenega adaptiranega mleka in ker gre tud moja mala kar kmalu v vrtec nevem kako bo potem..

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 10:36:38   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24


Jema pa skutice in jogurte pa ni nič narobe, zadnjič je dobil tudi malo pire krompirja z alpskim mlekom pa ni bilo nič narobe, upam da ne bo kasneje kaj?

Sem nedavno odprla temo Mleko da ali ne?, pa si preberite, zakaj da ali pa ne. Kravje mleko je dejansko namenjeno teličkom in ne ljudem. Dojenčki in odrasli imamo težave s presnavljanjem tega mleka in s tem so lahko povezane marsikatere težave. Osebno sem ga nehala piti (pila sem ga sicer samo s kavo),ker imam težave z dermatitsom in alergijo, čeprav nisem alergična na mleko. Mlečni izdelki so pa že toliko predelani, da jih telo lažje prebavi, čeprav so mlečni izdelki tudi težje prebavljivi. Dejansko sedaj, ko ne zaužijem več mleka, nimam skoraj nobenih vetrov in me redko tudi napenja. Če bi že pili mleko, naj bi pili kakšnega kozjega, pa še to svežega, direkt od koze. Tudi človeško mleko ne bi bilo primerno za teličke in druge mladiče. Sedaj pijem pač črno kavo, ker ni nadomestka za mleko, sojino in riževo pa mi gresta na bruhanje, pa še draga sta.
Tako da moje mnenje - čimkasneje ponuditi otroku kravje mleko za piti, če pa je kanček mleka v hrani, pa ni take panike.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 13:41:52   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24


Jema pa skutice in jogurte pa ni nič narobe, zadnjič je dobil tudi malo pire krompirja z alpskim mlekom pa ni bilo nič narobe, upam da ne bo kasneje kaj?

Sem nedavno odprla temo Mleko da ali ne?, pa si preberite, zakaj da ali pa ne. Kravje mleko je dejansko namenjeno teličkom in ne ljudem. Dojenčki in odrasli imamo težave s presnavljanjem tega mleka in s tem so lahko povezane marsikatere težave. Osebno sem ga nehala piti (pila sem ga sicer samo s kavo),ker imam težave z dermatitsom in alergijo, čeprav nisem alergična na mleko. Mlečni izdelki so pa že toliko predelani, da jih telo lažje prebavi, čeprav so mlečni izdelki tudi težje prebavljivi. Dejansko sedaj, ko ne zaužijem več mleka, nimam skoraj nobenih vetrov in me redko tudi napenja. Če bi že pili mleko, naj bi pili kakšnega kozjega, pa še to svežega, direkt od koze. Tudi človeško mleko ne bi bilo primerno za teličke in druge mladiče. Sedaj pijem pač črno kavo, ker ni nadomestka za mleko, sojino in riževo pa mi gresta na bruhanje, pa še draga sta.
Tako da moje mnenje - čimkasneje ponuditi otroku kravje mleko za piti, če pa je kanček mleka v hrani, pa ni take panike.


Te popolnoma razumem, samo kaj če bo v vrtcu spil celo šalčko se pravi cirka 2dcl in bo potem kaj narobe? Mene samo to skrbi če ne bi šel v vrtec vprašanje kdaj bi mu jaz sploh mleko ponudla verjeno še pozneje kot pri 12 mesecih, čeprav ga jaz obožujem.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 14:18:59   
miapia
Ja, res dilema. Pač v vrtcu pijejo mleko. Ne vem kako je, če naročiš, naj tvojemu otroku ne dajejo mleka za piti.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 17:27:15   
slutnja
no mislim da tole s prebavljanjem nevem kok je res, sama sem celo otrostvo in tam do 20tega leta pila skoz mleko, jedla same mlecne stvari, mesa zelo malo zelenjavo in sadje pa malo pa nikoli nisem imela tezav zaradi mleka..vcasih so sploh imeli da je mleko zelo zdravo pa poglejte kok je bla starostna meja visja kot je sedaj..ce umrejo ljudje od starosti in bolezni... nevem no

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
21.7.2009 18:13:21   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

no mislim da tole s prebavljanjem nevem kok je res, sama sem celo otrostvo in tam do 20tega leta pila skoz mleko, jedla same mlecne stvari, mesa zelo malo zelenjavo in sadje pa malo pa nikoli nisem imela tezav zaradi mleka..vcasih so sploh imeli da je mleko zelo zdravo pa poglejte kok je bla starostna meja visja kot je sedaj..ce umrejo ljudje od starosti in bolezni... nevem no

Tole se mi zdi zadosti strokovno, da bi kar verjela. Tudi mleko je bilo včasih drugačno, krave bolj "naravne". etc etc

http://www.ringaraja.net/forum/m_4319082/mpage_1/tm.htm#4340878

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: adaptirano mleko - kravje mleko???
22.7.2009 14:24:50   
slutnja
no stara sem 23 let-se ne..v parih letih pa se tud krave ne spremenijo 100%

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?