|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ADHD
4.5.2017 22:01:12   
marjetica8
Pozdravljeni,

Sem mamica 8 letnega fantka z diagnozo ADHD. Motnjo obvladujemo s prilagojeno prehrano, rednimi terapijami in ritalinom. Na forum se obracam, ker sem drugic noseca in me je danes G posteno prestrasla, ko sem ji povedala da ima sin ADHD, ces da je to genetska motnja in se lahko prenese tudi na user posted image . Svetovala mi je genetsko testiranje, vendar se najbrz ne bom odlocila zanj, saj nimam namena splavit v kolikor bi se izkazalo da ima mali motnjo. Na vas se obracam po izkusnje/ mnenja. Ima katera vec otrok z motnjo ADHD? Ve morda katera, kako velika nevarnost je da bi tudi drugi otrok imel ADHD?
V naprej hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ADHD
5.5.2017 8:20:12   
ribica.
kar boli me ko berem take buče, ki jih govorijo zdravniki! adhd pa res ni genetski! pa ta "zdravila" ki jih daješ, to je sam keš, pa čist nobene koristi, vsaj dolgoročno ne. Če bi bla jaz ti, bi nehala s tem is se pozanima o alternativi. Predvsem prehrani! Adhd je samo odraz prehranskega neravnovesja, prevelikega vnosa raznoraznih toxinov, cepiv. Samo tega ti noben ne bo rekel, ker v tem ni keša za njih, le izgubijo tako dobro stranko ko t je tvoj otrok. Pa ne misli da se znašam nate. Sploh ne,moti me stališče stroke. Zato je na tebi, da sama pogledaš globje v zadeve!

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ADHD
6.5.2017 19:36:55   
nejcko
Moj bog, sploh ne morem verjeti, da je res kakšen zdravnik izjavil kaj takega, še manj, da te je res poslal na genske preiskave zaradi tega user posted image

Adhd je motnja v ****cioniranju možganov, na kar res lahko vpliva tudi dednost, vendar enako mnogo, kot pač vpliva na to, da ima otrok modre oči in črne lase.
Nikakor se ne strinjam z ribico., da adhd povzročajo samo prehrana, cepiva in druge kontaminacije, kakor se tudi ne strinjam z njo, da lahko samo prehrana in neka alternativa to motnjo ublažijo, ker adhd pri vsakem otroku deluje drugače in se kaže v nešteto odtenkih. Velikokrat jo najdemo v kombinaciji s še drugimi motnjami, zato je zadeve zelo težko posploševati.

In ne nazadnje - adhd lahko povzročijo tudi zapleti pri porodu.

Na tvojem mestu se na to pametovanje ginekologinje ne bi ozirala, lepo nosečnost še naprej in zdravega dojenčka ti želi. In tudi otrok z adhd je zdrav otrok, le malček drugačen in poseben, kakor je pač vsak posameznik. Srečno user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ADHD
6.5.2017 19:38:51   
nejcko
Še manj pa lahko verjamem, da mi je forum cenzuriral besedo f u n k cioniranje ... o, sveta preproščina user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ADHD
6.5.2017 22:45:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

kar boli me ko berem take buče, ki jih govorijo zdravniki! adhd pa res ni genetski! pa ta "zdravila" ki jih daješ, to je sam keš, pa čist nobene koristi, vsaj dolgoročno ne. Če bi bla jaz ti, bi nehala s tem is se pozanima o alternativi. Predvsem prehrani! Adhd je samo odraz prehranskega neravnovesja, prevelikega vnosa raznoraznih toxinov, cepiv. Samo tega ti noben ne bo rekel, ker v tem ni keša za njih, le izgubijo tako dobro stranko ko t je tvoj otrok. Pa ne misli da se znašam nate. Sploh ne,moti me stališče stroke. Zato je na tebi, da sama pogledaš globje v zadeve!


Torej potem je totalno brez veze to, da stroka da neko potrdilo za otroka, da ima le-ta drugačno obravnavo v šoli in potrebuje poleg učiteljice še pomoč četice raznorazne ne-alternativne stroke......pa bi se dete moralo samo drugače prehranjevati....mi pa mečemo vstran davkoplačevalski denar brez veze in namesto, da bi se obrnili na alternativno ribico, se obračamo na stroko in koristimo pomoč stroke in to zgolj zaradi napačne prehrane.......

Avtorici teme pa, verjetno ti nobena ne more povedati kakšna je verjetnost, da bo tudi drugi otrok imel določeno motnjo......tega ti niti stroka ne more povedati....

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ADHD
6.5.2017 22:46:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Adhd je motnja v ****cioniranju možganov, na kar res lahko vpliva tudi dednost, vendar enako mnogo, kot pač vpliva na to, da ima otrok modre oči in črne lase.




Torej kar precej.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ADHD
6.5.2017 22:56:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Še manj pa lahko verjamem, da mi je forum cenzuriral besedo f u n k cioniranje ... o, sveta preproščina user posted image


Mogoče nas slavisti želijo zgolj opomniti, da obstajajo tudi lepe slovenske besede oz. slovenske sopomenke tujim terminom.....recimo delovanje.....user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ADHD
7.5.2017 1:54:50   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Adhd je motnja v ****cioniranju možganov, na kar res lahko vpliva tudi dednost, vendar enako mnogo, kot pač vpliva na to, da ima otrok modre oči in črne lase.




Torej kar precej.....



Seveda. Ampak mislim, da bi se genetiki za glavo prijeli, če bi nekdo prišel tja s prošnjo po pregrešno dragi preiskavi, ki bi pokazala ... kaj že točno? Po mojem še barvo oči lažje odkrijejo kot adhd.
In tako kot ni komisije, ki bi odobrila splav zaradi barve oči, je tudi ni, ki bi odobrila splav zaradi eventualne adhd.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ADHD
7.5.2017 1:56:50   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Še manj pa lahko verjamem, da mi je forum cenzuriral besedo f u n k cioniranje ... o, sveta preproščina user posted image


Mogoče nas slavisti želijo zgolj opomniti, da obstajajo tudi lepe slovenske besede oz. slovenske sopomenke tujim terminom.....recimo delovanje.....user posted image



Imaš res, bi rekel moj sin ... se posipam s pepelom. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ADHD
7.5.2017 2:15:02   
nejcko
Aja, pa da še odgovorim na vprašanje.

Imam tri otroke, prvi ima adhd + disgrafijo in ima v šoli odločbo. Drugi dve nimata adhd-ja, imata pa obe bolj švoh koncentracijo. To čisto moji geni ven tolčejo, da smo vsi malček razštelani user posted image

Delam v šolstvu in srečujem veliko bratov in sester ... eni so si kot noč in dan, eni imajo podobne težave ... ni da ni in enostavno ni recepta.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ADHD
7.5.2017 21:33:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Seveda. Ampak mislim, da bi se genetiki za glavo prijeli, če bi nekdo prišel tja s prošnjo po pregrešno dragi preiskavi, ki bi pokazala ... kaj že točno? Po mojem še barvo oči lažje odkrijejo kot adhd.
In tako kot ni komisije, ki bi odobrila splav zaradi barve oči, je tudi ni, ki bi odobrila splav zaradi eventualne adhd.



Verjetno ta testiranja niso namenjena temu, da bi ženska šla na splav,....ampak so namenjena v prvi vrsti kakim znanstvenim raziskavam, kar upraviči njihovo pregrešno drago ceno........

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ADHD
7.5.2017 21:43:30   
marjetica8
vala za mnenja. Kar se tice uravnavanja adhd zgolj s prehrano in alternativami, sem probala marsikaj, preden smo pristali na tabletah. Pa ni nic pomagalo. Po mojih izkusnjah prehrana pomaga poleg zdravil in vseh terapij, ki jih je delezen otrok.
Genetsko testiranje pa naj bi blo namenjeno nama z mozem, da bi se lazje pripravila na vse kar (v primeru pozitivnega rezultata) ta motnja prinese s sabo. Tisti dan, ko sem prisla od G, sem bla v redu prestrasena. Zato sem se obrnila na forum. Vem da mi ne more nihce napovedat in da tople vode ne bom odkrila. Je pa vseeno tolazece poklepetat s drugimi starsi, ki imajo morda vec otrok (morda tudi kaksnega od njih s adhd) in s tem tudi vec izkusenj...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ADHD
21.6.2017 8:23:49   
bskrle
POznam 2 družini, kjer imata po 2 otroka isto motnjo, povsod imajo fanta.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ADHD
11.3.2022 6:51:22   
RenBru
Pozdravljeni.

Tudi mi se soočamo z težavami ADHD. 10 let
Imamo precej napora na vseh področjih. To je res ogromno pomembno od starša kako otroka razume in kasneje seveda tudi do učitelje v šoli kako deluje z njim. Mi smo z šolo kar zadovoljni.
Hodimo tudi na Senzorno integracijo v Reha Medical, ki mu zelo pomaga in je precej navdušen nad terapijo.
Upajmo, da se v pubertetnem obdobju kaj ne poslabša. Nakako smo se navadli.

Hvala se pišemo

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?