|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   aerobika v času ko želiš zanositi
1.12.2009 16:23:13   
kopriva79
Živjo punce,

sem nova na forumu in nisem zasledila, da bi imela katera podobno vprašanje...če pa se pa opravičujem za novo odprto temo.
Z možem sva začela delat na user posted image . Zanima me kako je z navadno in step aerobiko v času ko delaš na user posted image  oz ko niti še ne veš ali si že noseča ali ne.
Sama sem namreč vaditeljica aerobike, vodim skupino  do 35 let tako da ja vadba visokointenzivna 2 x na teden po 1 uro obenem pa uporabljamo vse mogoče pripomočke (step, bosu, žoge , elastike, uteži...) + 1x na teden pilates.
Zanima me ali moram takoj ko bom izvedela da sem noseča prenehati z vadbo ali lahko nadaljujem , mogoče zmanjšam intenzivnost in spustim poskoke in hitre obrate,če bi se npr dobro počutila?
Hvala za odgovor!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
1.12.2009 16:50:39   
nuala
Bolje je, da vprasas svojega ginekologa, ki tebe in tvoje telo pozna bolj.

Osebno menim, da vadba ni skodljiva, ce je nosecnost normalna. Sploh pa ne skoduje zanositvi.
Sama sem bila v casu 1. zanositve aktivna, in sem ostala se precej casa, dokler me trebuh ni zacel prevec ovirati.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu kopriva79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
1.12.2009 21:40:10   
novakatja
Če je to tvoja normalna aktivnost, če si vaditeljica, potem je intenzivna vadba zate normalna in ne more ovirati zanositve.
Drugo so vrhunske športnice, ki se spravijo na rob v sezoni.
Jaz sem obakrat zanosila v času najbolj aktivne telovadbe in prvič sem telovadila normalno do trebuha.
Ginekologinja je rekla, da če se dobro počutim ob tem, potem ne škodi.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
2.12.2009 8:19:17   
kopriva79
Hvala punce, ste me res potoložile, ker je res težko planirat user posted image  ravno poleti tiste dva meseca ko ni sezona. Ne bi bilo pa fer da celo skupino punc razpustim sredi sezone, ker živim in vodim aerobiko v majhnem kraju, kjer ni zanimanja da bi me katera od punc nadomeščala.

(odgovor članu novakatja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
2.12.2009 8:47:15   
Jessy_ce
Pozdravljene!

tudi jas sem nova na teh straneh, prvič nosečka in se še malo lovim, ampak sem se našla v tem pogovoru, ker sama tudi vodim aerobiko:)   po tem ko sem izvedela da sem noseča sem se odločila da ne prekinem kar takoj... prešla sem iz 6 ur na teden, na 2 uri na teden, tudi moja G je rekla da sem prav nardila, da dokler se bom dobro počutila, naj vodim, do konca pa tko al tko ne bom mogla met.

sem pa drugače zelo utrujena, fuuul zaspana in slabo mi je že od samega začetka, bruham in upam da me mine če ne bom morala počasi zaključiti z vadbo, ker sem preveč utrujena...:(

Lp vsem

(odgovor članu kopriva79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
2.12.2009 8:54:08   
kopriva79
Jessy_ce tudi mene to skrbi (slabost in utrujenost)...samo na to pa res nimam vpliva, kar bo pa bo.
Ti si bila pa res full aktivna (no sej jaz mam tut 6 ur tedensko, samo od tega 2 uri pilatesa). Kako pa je s poskoki in hitrimi gibi, ter višino pulza pri tebi...baje je treba kar merkat da se ne pregreješ.

(odgovor članu Jessy_ce)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
1.1.2010 19:40:30   
bcljka
oj punce! jst sm tud inštruktorca aerobike, ampak zato ker sem večinoma vodila attack in step sem takoj nehala k sm zvedla da sm noseča (pred tem, une tri tedne pa delala tud po 2 attacka na dan)... potem sm bla itak tok zmatrana da nisem mogla kej več k to da grem 2x na teden na vadbo za nosečnice... zdej pa obiskujem bodystep, kjer delam opcije-brez poskokov... spet z vodenjem bom pa začela potem po porodu k se mi bo zdel primeren čas za to...
sicer pa sm tud jst mnenja, da dokler se počutiš ok, ni panike za strah... user posted image

(odgovor članu kopriva79)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
1.1.2010 19:48:14   
phelps
Nekje sem prebrala, da se srčni utrip med nosečnostjo ne sme povečat čez 140 udarcev na minuto. Sama bom aerobiko nadomestila s tekom (rabim spremembo). Verjetno bom tudi uporabljala Polar. Se pa strinjam, da če se počutiš dobro, ni razloga, da prenehaš...

_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: aerobika v času ko želiš zanositi
1.1.2010 19:54:42   
bcljka
ja, res je... pulz naj bi bil max do 140 ker pri višjem se začne plod pregrevat...
sama sem zelo zagreta tekačica in sem se mogla (zdej že lani) odpovedat teku na ljubljanskem maratonu 42km... pri aerobiki ko ne skačem nikol ne presežem pulza 140, medtem ko pri teku pa se mi to zgodi takoj (zarad hitrosti teka)... zato sem se žal mogla sprijaznit da bom tekla in ornk skakala šele po porodu k bom pripravljena...

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?