|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija - prezgodnja puberteta
20.1.2012 13:35:21   
Caarmen
Drage mamice prosim za nasvet...

Imam hčerko staro 4 leta in pol, ki skoraj nikoli ni bolana. Letos je začela hoditi v vrtec... Pri mojih domačih se vedno igra in boža živino ( imajo kmetijo) in tudi doma imamo mucka...

V ponedeljek sem hčero peljala k zdravnici, ker je imela okoli nosu rdečino, imela je tudi zatečeno in rdečo dlan. Na hrbtu pa sem ji opazila dober centimeter velik flekec. V vrtcu so božali kače in ... zato sem pomislila, da je kaj staknila...

Dobili sva kremi in se vsak dan pridno mazali. Vsak nasljednji dan pa je dobivala čisto male rdeče pikice. Najprej med prsmi in lopaticama, sedaj pa jih ima že po celem trehubu in hrbtu. Danes pa sem jih nekaj opazila tudi na stegnu... Zopet sem jo peljala k zdravnici... Ta je rekla da nima nobene alergije, da se bo to vštimalo samo od sebe in da lahko tudi traja do mesec dni. Naj pustim kot je. Meni se pa otrok smili, saj se včasih praska... Da pa nebi odšla iz ambulante praznik rok, je zdravnica ugotovila, da tipa žlezna tkiva na obeh dojkah - hčera ima povečani dojki. Poslala naju je na endokrinološko kliniko.

Sprašujem  vas, ali katera pozna primer prezgodnje pubertete? Kaj bodo moji hčerki delal?

Sem čisto obupana. Iz pikic (alergije) sem prišla na prezgodnjo puberteto.....     Kakšno je vaše mnenje? Kaj naj naredim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
20.1.2012 16:01:02   
Hope2
Kakšno kremo pa sta dobili, ker ene kreme lahko vsebujejo kake hormone ali pa vpliva na hormonsko ravnovesje- mogoče od tod nabrekle prsiuser posted image

Drugače pa sem ob zgodbi najprej pomislila na mikrosporijo, bolezen mačk. Od moje teta soseda (punčka 3 leta) jo je tudi fasala in živi praktično na kmetiji in je v stiku vsak dan z živalmi. Isto se je začelo z rdečimi lišaji in oteklinami, rdečina malakot kovanec, samo njej se je potem tudi poznalo na  lasišču, ker so lasi na določenih mesti kar odpadali

Kako pa lahko oceni, da ni alergijauser posted image . Itak sem laik, ampak take pikice po telesu so pa lahko znak alergije- mogoče na kremo

Vse dobro tvoji punčkiuser posted image

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
20.1.2012 16:24:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen
Imam hčerko staro 4 leta in pol, .....Iz pikic (alergije) sem prišla na prezgodnjo puberteto..... 

A je mogoče hčerka bolj "okrogla"? Če je, potem je poleg še kakšnega vzroka, tudi to dodaten vpliv.  imho glede tega problema.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
20.1.2012 16:30:52   
Arwenko
Ja, poznam primer takšne prezgodnje pubertete, ki se punčki vleče že od enega leta starosti, kr pojdita na pregled. 

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
21.1.2012 8:22:05   
Caarmen
kaj pa naredijo na pregledu?

Hčerka je velika 108,5cm in ima 18 kg. Ni debela in ne suhica.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
22.1.2012 14:03:45   
Ajra RR
Mogoče ti kaj pomaga tale odgovor, pa srečno!
Tukaj: http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=375

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
23.1.2012 7:39:19   
Leela
Pri alergijah lahko oteče tudi mehko tkivo, lahko je povezano user posted image
Drugače pa je najbrž dobila claritine ali kakšen drug antihistaminik.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
23.1.2012 11:55:48   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

kaj pa naredijo na pregledu?

Hčerka je velika 108,5cm in ima 18 kg. Ni debela in ne suhica.



Kri bosta dale, da ji pregledajo hormone.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
23.1.2012 13:41:39   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Sem čisto obupana. Iz pikic (alergije) sem prišla na prezgodnjo puberteto.....     Kakšno je vaše mnenje? Kaj naj naredim?



Ne bodi obupana, saj se še nič ni zgodilo. Jaz bi ti svetovala še drugo mnenje, nikoli ni odveč! Pelji jo privat dermatologu glede alergije, na endokrinološki pa ji bodo pregledali kri in bo verjetno potem bolj jasno.

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
25.1.2012 10:45:33   
Caarmen
V ponedeljek sem hčerko zopet peljala k osebni zdravnici, ker se je čez vikend praskala. Dobili sva napotnico za dermatologa, ki sva ga včeraj tudi obiskali. Pravi, da so pikice lahko zaradi prehlada ( imeli smo ga pred božičem, vendar vročina ni bila visoka, malo čez 37). Je pa tudi omenila, da na otrocih to še ni vidla, pri odraslih pa večkrat. Pikice naj bi nastale če oblečemo kakšno obleko, ki jo že dolgo nismo oprali. Za novo leto pa je resnično dobila nekaj oblek, ki jih je probala preden smo jih oprali. Dermatologinja pa mi ni znala razložit, zakaj ima flek na hrbtu... Dobili sva cinkovo olje in sirup proti srbenju, ter čez 3 tedne kontrola.

Sama sem se že nekako potolažila, da je pa mogoče res vse skupaj le nesrečni splet okoliščin...   Nakar popoldan in zvečer z možem opaziva na hčeri, da ima obe lici zabuhli in rdeči.  Mislila sva, da je mogoče imela obraz naslonjen na roki saj je gledala risanke in zraven risala....  a zjutraj je bilo isto.....

Povejte mi še kako naj jo pripravim, da ji bodo vzeli kri iz žile, saj se DERE že ko ji jo vzamejo iz prsta.

Vse skupaj mi čisto nič ne paše... Skrbi me pa še toliko bolj, saj sem sama noseča 15 tednov... 

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alergija - prezgodnja puberteta
25.1.2012 13:07:27   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Je pa tudi omenila, da na otrocih to še ni vidla, pri odraslih pa večkrat. ... 



Me čudi, da tega ne vidi pri otrocih. Kolikokrat je pa tu kakšna tema na pikice po telesuuser posted image
Tudi moj 3 letnik dobi vsake toliko neke rdeče pikice po telesu, ki srbijo (P pa pravi da to ni nič). Sem opazila, da jih dobi če je kakšne klobase...zadnjič sem pa kupila nov mehčalec (duelov) in je spet dobil pikice, kot bi ga komarji popikali. Po moje je to alergija, ki je lahko 1000 in 1 stvar, glede na to koliko kemije je povsod. Spremljaj in na kontrolo, drugega nimaš kaj.
Glede jemanja krvi- to naredijo res hitro, jaz je ne bi nekaj pripravljala. Itak manj boli kot iz prsta. Povej ji kam gresta in zakaj. Srečno!

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?