|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija na KM
24.8.2007 20:08:13   
lunca2
Tudi naš user posted image je alergičen na kravje mleko. Star je 2 meseca in 7 dni. Takoj dobili recept za mleko pregomin, ki ga zaenkrat ne zavrača.
Upam, da bo alergija s časoma izginila. Ima pa zelo minimalen odstop. 0.47 normalno pa je do 0.35. Tako da imamo ponoven pregled čez par mesecev.

Kako ste ugotovile, da ima vaš malček alergijo na KM in na koga ste se obrnile? Jaz sem šla kar na pediatrično kliniko v Ljubljano.


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija na KM
24.8.2007 22:23:03   
Mlada mamica
Tudi Daša ima alergijo na km!Daša se pri 3 mescih ni kaj dosti zredila,zato so naju poslali v bolnico_in tam so po opravljenih izvidih ugotovili,da ima alergijo!Sedaj je stara 10 mescev in še vedno uživa mleko Pregomin!Sedaj pa imama oktobra ponovno kontrolo!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija na KM
24.8.2007 22:34:51   
rožica81
IZVIRNO SPOROČILO: lunca2

Kako ste ugotovile, da ima vaš malček alergijo na KM in na koga ste se obrnile?


Meni je pediatrinja na prvem pregledu (6 tednov) rekla, da ima mali atopično kožo, da je verjetno na nekaj alergičen in mi dala hipoalergijsko dieto (se samo dojiva). Diete sem se držala, delala obremenilne teste in videla, da postane po mlečnih izdelkih, ki sem jih zaužila pikast. Tako da moj jedlinik ne vsebuje ničesar s kravjim mlekom. Pa brez čokolade tudi. To je bilo to. Na naslednjem pregledu pa je rekla, da bo potrebno testiranje.

LP

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija na KM
24.8.2007 22:52:51   
ribicau
Zdravo!

Mi smo ji pri skoraj 3 mesecih dali Aptamil, zgoj zato, če bi ji bil všeč in če bi se meni kaj "zgodilo", da bi jo lahko kdo nahranil! Pa je dobila ful hudo koprivnico in smo šli v dežurno, kjer je dobila 2 injekciji....no potem smo šli pri 5 mesecih na testiranje na Jesenice in smo dobili potrdilo, da smo alergični na KM! Me pa nekaj zanima lunca2...

IZVIRNO SPOROČILO: lunca2

. Ima pa zelo minimalen odstop. 0.47 normalno pa je do 0.35.


Mi smo na izvidu dobili napisano št. 2, za jajce pa 0 (ni alergična)! A mi znaš to obrazložit!

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija na KM
28.8.2007 10:24:06   
lunca2
IZVIRNO SPOROČILO: ribicau

Mi smo na izvidu dobili napisano št. 2, za jajce pa 0 (ni alergična)! A mi znaš to obrazložit!


To pa ne vem. Ponavadi naj bi bile številke, lahko da imajo na Jesenicah kakšen svoj sistem pisanja v laboratoriju. Res ti ne znam povedati.


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija na KM
4.9.2007 21:12:04   
binabona
pozdravljene

Te številke 0,35, 0,60... pomenijo količino protiteles v krvi in na podlagi tega razvrstijo v razrede od 0-3. Naša je imeli pri 6 mesecih 0,60 IgE v krvi in je bila razvrščena v 1 razred. Ravno danes sem klicala na alergološko in drugi test je razred 0-ni več alergije. IgE pod 0,35 se šteje da je v razredu 0. Koliko pod to mejo je naša pupa, pa izvem ko dobim pisne izvide domov po pošti.

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija na KM
5.9.2007 14:00:52   
ribicau
Binabona hvala. Se pravi smo mi še dokaj visoko user posted image  s št. 2 na izvidu!

(odgovor članu binabona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija na KM
5.9.2007 15:28:25   
ŠpelaP
Razpredelnica (mislim, da jo je že tako ena enkrat tu gor pripopala):
Alergijski razred    IgE-Koncentracija (kU/l)     RAST test*
0                            < 0,35                                0
1                            0,35 - 0,70                          1
2                            0,70 - 3,5                            2
3                            3,5 - 17,5                            3
4                            17,5 - 50                             4
5                            50 - 100                              4
6                            > 100                                  4

*RAST test (Radio-Alergo-Sorbentni-Test) - z njim dokazujemo specifična IgE protitelesa

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?