|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija na kravje mleko ??
22.11.2008 12:57:56   
ally79
Zanima me, kako ste vedele, da je otrok alergičen na kravje mleko?
Punčka je stara 3 tedne in ima vsak dan krče. Rekli so mi naj črtam kravje mleko- to sem napravila pa po petih dnevih še ni nič bolje. Ali je potredno črtati vse kar vsebuje mleko? Kruh, maslo, skute, jogurte, palačinke, navadne piškote??
Hvala za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija na kravje mleko ??
22.11.2008 18:02:11   
Isabellabina
Ne razumem..al ti piješ kravje mleko al ga daješ punčki?????Sicer je pa skoraj normalno da se krči pojavljajo pri tej starosti dojenčkain se nehajo pri cca.3 mesecih,tako da bo treba malo potrpeti ob joku tvoje malčice..tako je..sicer jaz nikoli nisem imela problemov s krči in ne vem kako to izgleda saj sem se vedno odpovedala svinjini,solati ,surovi zelenjavi vsej hrani ki napenja in vedno pila ali čaj ali vodo ali kompot ,nikoli sokov iz tetrapaka.Ja imam pa sedaj petega otročka .Tako da ti s te mere lahko samo to povem da se mogoče bolj pazi pri prehrani in mogoče bo bolje s krči.Je pa to recept moje pokojne babice in je vedno deloval.Pa veliko sreče in čim manj joka tvoje malčice!

(odgovor članu ally79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.11.2008 20:17:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Isabellabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija na kravje mleko ??
22.11.2008 21:07:12   
lotty4
pazi tudi na maščobo, od margarin lahko le gea margarino od olj pa sončnično ali olivno, kadar gre za alergijo na kml ponavadi uvedejo še dieto na jajca ki pa za sabo potegne še dodatne pasti, pojdi raje do pediatra in prosti za testiranje da boste vedeli pri čem ste.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija na kravje mleko ??
22.11.2008 21:14:47   
inesc
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz sm bla npr. 3m na popolni dieti, to pomeni nic mleka, jogurtov, sirov, ...


Tudi jaz. Pa še brez jajc in sojinih izdelkov. Pa moram rečt, da se je stanje izboljšalo. Je bilo pa peklensko, vendar se je izplačalo!!!

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija na kravje mleko ??
22.11.2008 21:27:43   
Anonimen
Lahko samo se dodam, da se mleko izloca se cca 3 tedne, ko ga nehas pit/jest tako, da ne bo takoj bolje.
Pa tudi to, da testi pri tako majhnih otrokih so velikokrat lazno negativni.

(odgovor članu inesc)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija na kravje mleko ??
26.11.2008 19:27:14   
ally79
hvala za odgovore.
ali so vaše dojenčke testirali na kaj so alergični, ali ste le predpostavljale da so alergični na kravje mleko?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija na kravje mleko ??
26.11.2008 19:32:57   
Petr_a
ja ne smeš jesti vse kar vsebuje mleko,jogurti,določeni kruhi,piškoti itd

Se gre na testiranje

(odgovor članu ally79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
26.11.2008 20:56:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Petr_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
26.11.2008 21:18:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alergija na kravje mleko ??
27.11.2008 9:49:57   
pikolina66
moj je imel prvi mesec non stop krče po dojenju, ni bilo nič testiranja, ampak P mi je svatovala naj ukiniem KML in vse izdelke, od takrat naprej je že dva meseca brez krčev, ampak jaz se diete strogo držim, nobenih mlečnih izdelkov, kavo npr. pijem z riževim mlekom...pa jajc tud ne jem

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alergija na kravje mleko ??
27.11.2008 14:22:55   
moyca
hmm...pol bom pa jaz tudi poskusila ukinit KM,popijem ga kar veliko. Ker so se začel pojavljat krči po dojenju. Naša user posted image je stara skoraj 2 tedna.

A mi lahko katera pove, kako naj nadomestim mleko, sir, skuto....naj jem kakšne prehranske dodatke???

(odgovor članu pikolina66)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
7.12.2008 21:14:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alergija na kravje mleko ??
7.12.2008 21:17:29   
Petr_a
Moj je imel krče samo ponoči,tako da to ne velja,da naj bi jih imel čez cel dan!!

ne vem kako je pri mamicah,ki pijejo sojino mleko,ampak soja je zelo alergena.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alergija na kravje mleko ??
8.12.2008 6:58:56   
Naty*
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Moj je imel krče samo ponoči,tako da to ne velja,da naj bi jih imel čez cel dan!!

ne vem kako je pri mamicah,ki pijejo sojino mleko,ampak soja je zelo alergena.



Tudi moj je imel najhujše krče ponoči, pa tudi čez dan. Začelo se nam je pri 3,5 mesecih in je blo res hudo. Po ukinitvi mleka, jajc in mlečnih izdelkov je blo bolš, vendar ne dobro. Pri dieti, ki sem jo dobila na pediatrični naj bi lahko pila sojino mleko, pediatrinja pa mi je odsvetovala. No, ker sem se držala navodil pediatrične je mali razvil še alergijo na sojo user posted image . Tko da iz izkušenj svetujem, da soje rajš ne. Imajo pa mleko, jajca, perutnina in soja podobne beljakovine in pri našem je očitno huda alergija, ker je razvil protitelesa za vse našeteto. Pa še pšenico...

ally mlečne beljakovine so tudi v paštetah, salamah, začinka vsebuje laktozo... vse deklaracije preberi, preden poješ izdelek. Včasih je označeno kot sirotka, laktoza, kazein, kazeinat, to je vse mlečno.  Mogoče je zaenkrat samo preobčutljivost in se boste na ta način alergiji izognile. Rezultat se pozna pa šele po dveh ali treh tednih. Veliko sreče!

< Sporočilo je popravil Naty* -- 8.12.2008 7:00:13 >


_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alergija na kravje mleko ??
26.3.2009 11:08:50   
Pacota
Prosim za nasvet tiste, ki imate alergike na KM.

Imam puncko 3.5m, ki se je v zadnjem mesecu oz. 5t zredila za 650g in zrastla 2cm. Ker je to na spodnji meji, moja pediatrinja sumi alergijo na KM. Je polno dojena, jaz pa res pojem veliko jogurtov, mleka...

Zanima me, ce je sum na alergijo na KM sploh utemeljen? Pupika namrec praviloma nima vec krcev, nima nobenih izpuscajev, ne bruha, se ne krega na prsih...

Kaj mislite ve?

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?