|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:23:50   
monika1
Pozdravljene!Midva pa imava težavo z kakanjem.Včasih se zgodi,da moj sinček en ali pa dva dni ne kaka.V lekarni mi je rekla,da je to od aptamila in naj zamenjam za novalac..Zanima me kaj mi svetujete,ima katera podobne izkušnje?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:25:02   
sonček33
Ja, znano je, da aptamil povzroči zaprtje. Žal.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu monika1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:25:15   
Noseckica
Točno to se je zgodilo pri nas.....zaradi zaprtja smo Aptamil zamenjali za Novalac in potem so bile težave rešene.

(odgovor članu monika1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:27:46   
vanilla
Mi smo izključno na AM in smo od začetka tudi imeli Aptamil. Ker je moja pupa kakala vsak drugi dan enkrat, sem potem zamenjala na Milumil. Pa je ostalo isto. Zdaj ta teden imamo celo tako, da je kakala šele tretji dan. In zdaj zopet čakamo kakec... danes je že spet tretji dan user posted image .
Baje naj bi Aptamil res zapiral, zato pa sem tudi zamenjala... Ampak zdaj pri Milumilu opažam njen ritem kakanja, da je enak, tako da ne vem. Sicer pa mislim, da ni zaprta, ker četudi kaka na dva, tri dni, je "glih prave gostote" oz. ni trdo user posted image .

(odgovor članu monika1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:29:19   
Pikica_82

IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica

Točno to se je zgodilo pri nas.....zaradi zaprtja smo Aptamil zamenjali za Novalac in potem so bile težave rešene.


Pri nas isto...

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:32:21   
vanilla
A je možno, da bi Milumil tudi zapiral oz. je to splošno znano? Sicer sem ful forumov prebrala za to mleko, pa nisem ravno zasledila, da bi tudi zapiral, zato pa ga kupujemo.

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 12:38:12   
monika1
hvala vam za odgovore,bom menjala za novalac.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 13:05:10   
srki
Jaz sem mu tudi dajala Aptamil, da je kakal po vsakem obroku.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 13:56:10   
benika
Tudi našega je Aptamil zapiral, zato smo menjali za Milumil.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
21.6.2009 17:05:36   
Katy78
Tudi pri nas je Aptamil zapiral in to celo tisti Aptamil, ki naj bi uravnaval prebavo - mislim, da se imenuje Aptamil Comfort. Kakal ni tudi po 4 ali 5 dni. Potem smo kupili Novalac in od takrat kaka vsak dan, le včasih kakšen dan izpusti. Je pa takrat, ko smo prešli na Novalac, trajalo par dni, da se je prebava uredila na vsakodnevno kakanje.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
22.6.2009 9:00:27   
dushka
Aptamil našo tudi zapira in še full napenja jo. Tako, da ji aptamila nikoli več ne dam.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
22.6.2009 10:33:07   
simonakr
Oj naša je na Aptamilu, pa kaka vsak dan, kdaj pa kdaj kakšen dan spusti, jo pa kakšen dan malo napenja. Conforta še nisem sprobala, sm pa sprobala Novolac pa ji ni odgovarjal - ga je tako vn spluvala user posted image user posted image . Je pa stara 4 mesce in ji dajem vsak dan ene par žličk jabolčnega sokca, pa to tud pomaga da kaka vsak dan!

_____________________________

"Nihče ni nikoli tako visok kot tedaj, ko poklekne k pomoči potrebnemu otroku."

RDEČI NOSKI

19.2.2009 se je rodil naš škorček Larisa

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
22.6.2009 10:35:59   
Splišni
Ja, mojega je Aptamil tudi zaprl, zelo, zato sem ga začela mešat z Amtamil Comfortom. Pol - pol.

(odgovor članu simonakr)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
22.6.2009 11:19:43   
Taddy78
Smo bili na Aptamilu in nikoli nismo imeli problemov s kakanjem. Kakal vsaki dan, včasih celo več krat...no kolik tudi nismo imeli, tako da je verjetno imel dobro prebavo.

Pač vsakemu otroku ne paše isto, svakinja je tudi kupovala Novalac proti kolikam, pa se je mali isto cele dneve drl in zvijal...


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
22.6.2009 15:26:23   
nana81
Živjo,

predvsem brez panikeuser posted image . Tudi moja punčka je imela težave z zaprtjem. Poskusi Aptamil Comformil (po najnovejših podatkih naj bi Comfort šel ven iz prodaje). Jaz ne bi šla na Novalac (pač moje izkušnje), sploh na tistega ne, ki je proti zaprtju in je res za tiste, ki imajo kronične težave. Pa še navadi se lahko  in potem je hudič, ko more kakat brez tega mleka...
Poskusi ji nogice dvigniti k trebuščku, pa zelo sladke kamilice tudi pomagajo, v skrajnem primeru pa svečke.

Pogum, vse se bo uredilo.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
22.6.2009 15:30:20   
c_helena
Živjo,
tudi mi smo imeli zaprtje po aptamil-u in šli na Milumil... ki mu ustreza user posted image

Lp, Helena.

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
23.6.2009 9:44:58   
girly
mi smo tudi na aptamilu in kaka vsak drugi dan.sem vprašala pediatrinjo in je rekla, da je to ok, dokler je blato normalno (tekoče in obilno),tako da se potem nisem odločila za menjavo.sicer pa mu dajem vsak večer ene naravne kapljice proti krčem,tako da jih hvala bogu nimauser posted image

_____________________________

Kris je najin sonček :)

(odgovor članu c_helena)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
23.6.2009 10:44:30   
vanilla
Ja, naša tut kaka na dva dni enkrat - enako je blo Aptamilu in zdaj po Milumilu. In je tut ok, če je ne matra in če je obilno.
No, zadnjič je bilo tri dni brez in je bila že nervozna, pa sem v 50ml prekuhane vode zamešala tri žličke sladkorja in ji dala par žličk samo... V roku pol ure se je obilno pokakala. Pa ni bila zaprta, ker ni bil trd kakec, ampak samo nekako ven ni šlo.
Problem pri tem AM je, ker jih mogoče moraš več probat, da ugotoviš, kateri ustreza, pa še to se pravi učinek pokaže šele po kakem tednu uporabe. A spet preveč menjavat ni dobro.
Baje, da je tudi BabyLove od DM-a v redu... Me včasih mika, da bi probala, ker je tudi cenejši.

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
7.12.2010 16:25:53   
j.urska
Moj je bil pa po Novalacu zaprt, zdaj imamo na preizkušnji Aptamil. Te pa bomo videli, kaj in kako. Upam, da bo ok.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
7.12.2010 17:59:06   
zaspancek1
Pri našem starejšem smo začeli z Milumilom (pa je imel kar hude krče), nadaljevali z Milumil Comfort (kasneje se je preimenoval v Aptamil Comfort, sestava pa je ostala identična) - po tem je bilo malenkost boljše (malenkost manj krčev, zaprt pa še vedno) na koncu smo prešli na Beba Sensitive, po katerem so krči in zaprtje izginili. Kakal je še vedno precej na redko - enkrat oz. največ dvakrat na teden, ampak ni imel več nobenih znakov zaprtja (je bil pač dober porabnik in od mleka ni ostalo veliko). Milumil smo poskusili še enkrat kasneje, pa je ponovno imel težave, tako da mu to mleko očitno res ni ustrezalo.
Pri drugem smo pa z začetne Bebe prešli na Babylove in moram reči, da mu res ustreza - nima nobenih problemov, kaka pa tudi vsak dan. user posted image

Da bi Aptamil Comfort šel iz prodaje pa prvič slišim, se je pa lansko leto to zgodilo z Milumil Comfort (čeprav sem potem v Muellerju primerjala sestavo z Aptamil Comfort in videla, da je bila identična, cena pa seveda višjauser posted image ) - tudi na nemški strani je še vedno med proizvodi in nikjer ne piše, da bi karkoli menjali. Kolikor se spomnim, je bilo prejšnje ime zanj Comformil, sestava pa je bila malenkost drugačna. No, mogoče je za naš trg kako drugače...

V glavnem, preden začneš s temi posebnimi vrstami mleka, bi ti jaz svetovala najprej kakšno drugo navadno AM (Babylove,Humana, Beba, Hipp, tudi Bebivita, ) - učinek navadno ni nič slabši od teh AC (velikokrat je celo boljši), cena pa je bistveno nižja!

(odgovor članu j.urska)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali aptamil povzroča zaprtje?
7.12.2010 18:02:37   
m_o_i
novalac ni nic boljsi user posted image
kot ze omenjeno-kupi kako mleko nizjega cenovnega razreda (ki je v tem razredu samo zato, ker ne zdevajo miljone v reklame) v muellerju, DMu, ko ima tudi okus po mleku. odprl se ti bo nov svet-otroku pa tudi!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?