|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 18:31:07   
natasaxy
pozdravljene,

ravno me je kolegica, ki je bila sicer na porodniški pred 7 leti opozorila na izračun starševskega nadomestila. Zdej sem pa čisto zbegana.

Skratka trenutno sem brezposelna in noseča v 5 mesecu. V zadnjih treh letih sem bila zaposlena in zavarovana za starševsko varstvo 2,6 let. Na strani centra za socialno delo piše, da mi pripada starševsko nadomestilo brez dopusta (v kolikor sem bila v zadnjih treh letih zavarovanja za starševsko varstvo 12 mesecev). Zdej pa ne vem.........ona je rekla, da v kolikor ne bom na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena, da mi bodo šteli samo 55% minimalne plače in tista povečanja za vsak mesec 2%. Naj povem še to, da sem si za uredila, da si plačujem prispevke za te tri mesece sama (osnovno zavarovanje ter pokojninsko zavarovanje) urejeno preko ZZZZ

MENI TO NI LOGIČNO KAJTI po mojem se mi bodo dohodki šteli za zadnjih 12 mesecev. Marca nastopim porodniško in dohodki se štejejo od februarja 2009 do janurja 2010. V tem času sem 6 mesecev prejemala plačo in 3 mesece nadomestila z zavoda. Zadnje tri mesece sem brez dohodka?

JOJ PUNCE PROSIM POMAGAJTE. Po mojih izračunih bi morala dobiti vsaj neko povprečno porodniško, ne morejo mi sedaj vzeti 55% plače če sem bila zaposlena!!!!!!!!!!!!

ČE JE BILA KATERA V PODOBNI SITUACIJI NAJ ME POMIRI OZ. MI POVE KAKO SE VSE SKUPAJ IZRAČUNA.

ZELO BOM HVALEŽNA.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 18:34:28   
zmajaz
Zelo mi je žal, ampak ti moram povedati, da ima kolegica prav. Morda če imaš kako varianto, da bi te kdo zaposlil, magari 2-3 dni preden bi morala nastopiti porodniški dopust, tako da bi bila na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena in bi se ti potem štelo povprečje zadnjih 12 mesecev. Pa mu potem pač ti vrneš tisto plačo za teh nekaj dni in pokriješ stroške, ki so itak minimalni.

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 18:48:48   
natasaxy
ja ni mi logično jaz nastopim porodniško 27.03., vlogo moram oddati že v februarju,.......kdaj naj bi me potem zaposlil. Kako pa izgleda če se zaposliš kot gopsodinjska pomočnica? Vse mi je dol padlo.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 19:21:54   
zmajaz
vloge ni treba oddati v februarju - sploh pa v takem primeru ne. Zaposliš se recimo 22. marca, potem greš pa 23. odnest vlogo in 27. nastopiš porodniško. Jaz sem isto oddala vlogo samo 2 dni pred nastopom porodniške, ker se mi je tako štela 1 plača več - zavarovana sem bila namreč samo 7 mesecev pred nastopom porodniške in se mi je vsaka plača zelo poznala pri izračunu.

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 19:23:24   
zmajaz
Aja tole z gospodinjsko pomočnico je pa tudi ena varianta ja, samo ti je ne znam razložit, ker tega nisem raziskovala, vem pa da je že bilo govora o tem. Morda ti bo katera druga napisala kaj več, če ne pa probaj malo po starejših temah pobrskati.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 20:10:11   
Kepica83
sem ti ravno htela svetovat da kontaktiraj zmajaz, pa vidim da sta se že našliuser posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 20:39:02   
zmajaz
Lej tule sem nekaj malega našla o gospodinjski pomočnici.

Drugače je pa še ena varianta celo, da nekaj dni pred nastopom porodniške odpreš s.p. in ga potem pač zapreš. To se itak uredi v 1 dnevu in ni praktično nobenih stroškov - samo za teh nekaj dni si moraš plačati prispevke od minimalne plače (kar je za nekaj dni res samo malenkost), med porodniško pa tako ali tako nimaš stroškov, potem pa ga (ali pa kar že med porodniško) lepo zapreš. Je pa to skrajna varianta - vseeno je enostavneje, če te nekdo zaposli nekaj dni pred nastopom porodniške in to s pogodbo za določen čas, recimo kake tri mesece – tako da se pogodba med porodniško izteče.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2009 20:41:52 >

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 21:13:29   
natasaxy
to pomeni zdej če prav razumem če dobim da me nekdo zaposli npr. od 01.02.2010 - 31.03.2010 (27.03.2010 nastopim porodniško) da se mi potem šteje povprečje zadnjih 12 bruto plač in ne več samo 55% minimalne plače, kajti potemtakem bom zaposlena na dan nastopa porodniškega dopusta.

Čist se mi že meša od vseh podatkov:):)


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 21:22:25   
zmajaz
Tako je - v tem primeru se ti šteje povprečje zadnjih 12 plač oziroma, če smo natančni, povprečje plač (ali recimo nadomestil za brezposelnost) v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, pri čemer se samo za mesece, ko nisi imela dohodka, vzame 55% minimalne plače.

Nima pa smisla, da te nekdo zaposli že od 01.02.2010, če porodniško nastopiš šele 27.03.2010, kajti v tem primeru boš morala pokriti prispevke in stroške skoraj za 2 meseca - če gre seveda za take vrste zaposlitev, da ti nekdo naredi uslugo in te zaposli, toliko da boš imela višjo porodniško, v resnici pa ne delaš in mu povrneš stroške. V takem primeru je dovolj, če te zaposli recimo od 22.03., ker potem bodo stroški samo za 5 dni. Če gre za pravo zaposlitev, kjer dejansko delaš in dobiš plačo, ter ti ni treba delodajalcu povrniti stroškov, potem se pa seveda splača biti čimdlje zaposlen. user posted image

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 23:10:46   
natasaxy
zmajaz hvala ti. Vendar še nekaj mi ne da spati danes, vem da ste me že site pa kljub temu.

Z mesecem oktobrom se mi je pravica do nadomestila z zavoda prenehala. Plačevala si bom pa za manjkajoče mesece prispevke za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (57€ mesečno + 14€ obvezno zavarovanje). Na ZZZS so mi izpolnili obrazec M1 in iz Dursa dobim položnico potem.

K temu pa so verjetno vključeni prispevki za starševsko varstvo? Mislite, da to ne bi zadoščalo a moraš biti ravno pri nekom zaposlen?

Upam da mi bo katera znala še to odgovoriti?

Hvala.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
17.11.2009 23:29:05   
zmajaz
Ne - to se žal ne šteje. Vem pa zato, ker sem jaz pred časom razmišljala o tej varianti, da ne bi odpirala s.p.-ja, ampak bi delala prek avtorske pogodbe in si prostovoljno plačevala prispevke, potem pa sem pomislila, kako bo pa, ko bom šla na porodniško, zato sem se ravno s tem vprašanjem, kako je potem v primeru porodniške, obrnila na svetovalce na CSD, pa so mi rekli, da v tem primeru NIMAM zavarovanja za starševsko varstvo in nisem upravičena do redne porodniške.

(odgovor članu natasaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
2.12.2009 14:34:57   
lunka1
Kako pa je v primeru, da če me nekdo zaposli pač nekaj dni pred porodom in prej nisem bila nikoli še zaposlena? Koliko potem znaša "porodniška" oz. starševsko nadomestilo (kakorkoli se to že imenuje v tem primeru..)? Hvala, LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
2.12.2009 14:36:07   
zmajaz
55% minimalne plače oz. cca. 250 eur

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
2.12.2009 14:38:52   
lunka1
hvala, zmajaz

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
3.12.2009 7:30:51   
MLADAMAMICA
zmajaz, kako pa si izračunaš porodniško, glede na to, da si plačuješ samo prispevke. tudi sama sem s.p. in si plačujem 326eur prispevkov - štiri mesece, ostalo se šteje le 55% povprečne plače... hvala za odgovor

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
4.12.2009 16:50:36   
ZmajTolovaj
MLADAMAMICA, točno tako, štejejo se ti meseci, za katere imaš plačane prispevke, ostalo pa 55%. Za izračun se ti vzame zavarovalna osnova, se pravi če plačaš npr. za november 2009 328,66 eur, se upopšteva bruto zavarovalna osnova 860,36 eur (zgornja vrstica v tabelci na Dursovi strani) - to pol vnesi v tisti obrazec (pač za vsak mesec posebej) na strani CSD in ti zračuna porodniško. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
5.12.2009 0:12:23   
zmajaz
Tako je - šteje se bruto osnova, od katere plačuješ prispevke - kot pravi ZmajTolovaj je pri teh prispevkih, ki jih ti plačuješ to 860,36 eur.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali je to res - starševsko nadomestilo
7.12.2009 6:51:28   
MLADAMAMICA
hvala obema

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?