|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali obstaja kontrola?
24.11.2008 12:53:45   
mojamura
Evo že nekaj tem je bilo tu. zdaj na kratko še dva primera ljudi ki jih poznam.

1. nista poročena in imata otroka. on zasluži cca. 1500€ na mesec. nista prijavljena na skupnem naslovu, urejeno mata preživnino. ona velja za enostarševsko družino, dobi baje največje otr. dodatke, dobiva tudi soc. pomoč, ker je brezposelna. v realnosti živita skupaj in gradita še hišo.

2. bila sta poročena, pa sta se ločila, ker se jima baje to splača. on težki privatnik, ona prej zaposlena pri njemu, zdaj kao na cesti. živita v isti hiši, ona v zgornjem nadstropju on spodaj. imajo nek dogovor, da ona kao njemu plača najemnino on pa njej preživnino. kasira ona pomoč in dodatke.
enkrat sem ga vprašala, kaj bi naredil če pride kdo iz CSD v kontrolo, pa je rekel, da nima kdo na njegovem hofu kaj iskat ter, da mata na dvorišču enga lepega kužota - rotwailerja.


zanima me:
ali v naši ljubi Sloveniji sploh katera inštitucija izvaja kontrolo nad takimi goljufijami in če obstaja, kakšna pooblasila imajo oz. kako sploh lahko kontrolo izvajajo. zanima me tudi kakšne so sankcije, če sploh so.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 12:57:11   
Anonimen
Preverjajo običajno šele po prijavi.
Oz. če obstaja sum.

Na žalost.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 12:59:43   
Kerensa*
So inštitucije za kontrolo.
Imajo vsa pooblastila.
Sankcija je načeloma samo vrnitev z goljufijo pridobljenega.

In teorija je eno, praksa pa drugo. user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:01:39   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Preverjajo običajno šele po prijavi.
Oz. če obstaja sum.

Na žalost.



in kdo je to, mislim institucija: CSD?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:02:42   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


In teorija je eno, praksa pa drugo. user posted image


to pa itaq...ampak ne poznam niti enega samega primera, kjer bi bilo to izvedeno.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:05:56   
Šaki
takih ponavad itak nikol ne bodo "dobili"
se raje na prave reveže spravljajo.
user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:11:47   
Kerensa*
Prva prijava je na CSD, ja in oni potem preverijo in "preverijo". Če te dobijo in če vse vrneš, z obrestmi, potem je to zaključek. Če te dobijo in če ne vrneš, tvoj primer lahko predajo policiji kot KD goljufije. Če je mala goljufija, moraš vrniti z obrestmi in plačati denarno kazen. Če je velika goljufija, moraš vrniti z obrestmi in lahko še odsediš en čas na Igu.

Ampak če ti uspe nekaj let pošteno nategovati državo in prigoljufati znesek, s katerim si lahko (ali pa vsaj z njegovo pomočjo) sezidaš hišo, potem te najbrž sladko bli ku*ac, če greš za ene tri mesece na "dopust" v državno inštitucijo, da si malo odpočiješ. Hišo si, kot goljuf, tako ali tako napisal na starše in ti je ne morejo vzeti, ti pa še dalje blefiraš, da nimaš prigoljufanega od česa vrniti, vzeti ti pa uradno nimajo česa. Za KD ni uklonilnega zapora, samo za prekrške je, goljufija je pa KD, torej 2x za isto stvar ne boš sedel. Blokirali ti bodo TRR, ti si boš pa lepo minimalca nakazoval in razliko na roke, pa še naprej boš goljfal državo, ker nakazil od CSD ti pa ne zarubijo.

In tako so srečno živeli do konca svojih dni. user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:12:10   
mojamura
če lahko obstaja neka protikorupcijska komisija, bi lahko meli neko komisijo tudi za take zadeve. pa da ne bi čakali na neko prijavo (ker roko na srce, kdo bo pa še dandanes koga prijavil?), ampak bi šli skozi vse take primere enostarševstva in samohranilstva.
tako komisijo bi lahko imeli recimo na vsakem CSD-ju in bi pokrivala samo tisto dotično območje, seveda bi se povezovali tudi z ostalimi komisijami na drugih csd-jih.

pred ureditvijo statusa bi se morale zadeve prečekirati. nato pa še vsaj letno enkrat nenapovedana kontrola.


ampak se mi zdi, da je vse to....sanja svinja kukuruz...

mogoče bo pa se zdaj z drugo vlado tudi kaj glede tega spremenilo.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:14:23   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Prva prijava je na CSD, ja in oni potem preverijo in "preverijo". Če te dobijo in če vse vrneš, z obrestmi, potem je to zaključek. Če te dobijo in če ne vrneš, tvoj primer lahko predajo policiji kot KD goljufije. Če je mala goljufija, moraš vrniti z obrestmi in plačati denarno kazen. Če je velika goljufija, moraš vrniti z obrestmi in lahko še odsediš en čas na Igu.

Ampak če ti uspe nekaj let pošteno nategovati državo in prigoljufati znesek, s katerim si lahko (ali pa vsaj z njegovo pomočjo) sezidaš hišo, potem te najbrž sladko bli ku*ac, če greš za ene tri mesece na "dopust" v državno inštitucijo, da si malo odpočiješ. Hišo si, kot goljuf, tako ali tako napisal na starše in ti je ne morejo vzeti, ti pa še dalje blefiraš, da nimaš prigoljufanega od česa vrniti, vzeti ti pa uradno nimajo česa. Za KD ni uklonilnega zapora, samo za prekrške je, goljufija je pa KD, torej 2x za isto stvar ne boš sedel. Blokirali ti bodo TRR, ti si boš pa lepo minimalca nakazoval in razliko na roke, pa še naprej boš goljfal državo, ker nakazil od CSD ti pa ne zarubijo.

In tako so srečno živeli do konca svojih dni. user posted image



mater....user posted image user posted image , zdaj sem šele besna ko ris!!

neki mehanizmi in to učinkoviti mehanizmi bi pa morali pobstajati!!!


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:16:20   
Kerensa*
Naj bi, ja... nisem izučen strokovnjak, sem pa laik s kupom izkušenj okrog tega... in se mi niti sanja ne, kaj bi bil učinkovit mehanizem proti temu.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:32:44   
ThinkPink
Mene zanima, kako imajo ljudje obraz tako švinglati? Dobro razumem nekoga z nizkimi prihodki, ki mu tistih nekaj "našvinglanih" eurov pomaga preživeti, ne razumem pa tistih z več kot 1000 eurov prihodki...

Ja, pa sama poznam tudi x primerov, ko ljudje raje igrajo na "samohranilsko" karto in zaslužijo toliko, kot da bi delali.

Vem, da se da kontrolirati, če je prišlo do prijave zlorabe. Je pa finta, da ti tudi kontrola nič ne more. če te dobijo, da skupaj prebivaš, se lahko izgovoriš, npr. da si le na obisku, kako ti kdo kaj more? Nič! Ker je sistem v k****.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:56:48   
snikolina
Moram povedat, da so tole goljufanje "priporočili" tudi nama (pričakujeva prvega otročka), pa sem samo odgovorila: midva sva se zavestno odločila za otroka torej zavestno za vse kar spada zraven! In ne da se mi ukvarjat s tem al me bojo preverjali; če bo kdo prišel v kontrolo... bla bla bla. No, potem je bilo vse tiho.user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 13:58:58   
marty5
Vsaka rit svojo šibo najde....

Npr. tista dva iz prvega primera, ki skupaj hišo gradita. Na koga bo ta nepremičnina pisana? Najbrž ne na oba, če uradno nista skupaj. No, oba pa v gradnjo vlagata in bog ne daj, da gresta čez čas tudi zares narazen - tisti, na katerega ni pisana, se lahko pod nos obriše - saj uradno nista skupaj in nimata niti izvenzakosnke skupnosti. Pri takih preračunljivcih, se kaj takega rado zgodi - osebno vem za par podobnih primerov.

No, samo primer, kako se lahko lastna igra obrne proti tebi. Še najmanj oz. sploh pa ne morem razumeti tiste, ki se namerno ločijo zaradi finančnih ugodnosti. Tega pa res nikoli ne bom mogla razumeti, pa vem, da bi se nama še kako splačalo....

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 14:02:07   
ZARA
Obstaja, samo ne deluje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 14:03:57   
liliana
Kot pravijo, denar ne smrdi......user posted image

Kakšno kontrolo nad tem ne moreš vzpostaviti.....v teoriji bi sicer šlo, v praksi pa zelo težko......a bo nekdo hodil kontrolirat take "pare", ki so ločeni, če spijo skupaj......a je kaznivo, da ne smeš kdaj pa kdaj prespati pri svojem ločenem partnerju.......user posted image

Lahko bi se pa to "kaznovalo" v primerih, če pri takih navidezno ločenih parih pride do resnične ločitve......in dvomim, da bo takrat mama samohranilka zadovoljna z nizko preživnino s katero je zadovoljna zdaj, ko se iščejo luknje v sistemu ......kajti za tako izigravanje se večinoma odločajo pari z višjimi dohodki, ker se pač pozna, če si v 7. ali 8. razredu za plačilo vrtca ali pa v 2., pozna pa se precej tudi pri dokladah.....in če pride do resnične ločitve se takim mamam pač ne bi še enkrat določila višja preživnina, saj je enkrat že podpisala, da se z nizko strinja.......

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 16:08:41   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: snikolina
Moram povedat, da so tole goljufanje "priporočili" tudi nama (pričakujeva prvega otročka), pa sem samo odgovorila: midva sva se zavestno odločila za otroka torej zavestno za vse kar spada zraven! In ne da se mi ukvarjat s tem al me bojo preverjali; če bo kdo prišel v kontrolo... bla bla bla. No, potem je bilo vse tiho.user posted image

user posted image user posted image user posted image  Kapo dol pred tabo user posted image

(odgovor članu snikolina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 16:14:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Naj bi, ja... nisem izučen strokovnjak, sem pa laik s kupom izkušenj okrog tega... in se mi niti sanja ne, kaj bi bil učinkovit mehanizem proti temu.


Učinkovito bi bilo sam to da ljudi neb vodil pohlep. Da bi mel moralo. Pričakovat to je pa utopično.
Pač eni se radi poceni prodajajo.

V bistvu brezveze se jezit punce. Le zakaj bi zavidali nesposobnemu, pohlepnemu, nemoralnemu, goljufivemu, kradljivemu, lažljivemu....človeku? Zato ker ni sposoben sam nudit standarda takega k si očitno želi otroku pa zato krade? Ha....takim pa res ni treba zavidat.
Otroc morjo bit zelo ponosni na njih k v šoli lažejo da oči ne živi z njimi.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 24.11.2008 16:17:53 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 20:35:11   
hrchy
zavidam jim se na dalec ne, ampak moti me pa tolk da bi kr kksnmu glavo odgriznila...
ce bi ljudje imeli mal vec vesti in postenosti, bi lahko tisti, ki jim je res tezko, bolje ziveli... tako se pa vsi teli goljufi okoriscajo na racun socialno najsibkejsih! mene ne moti, da grejo moji davki za take, ki to res rabijo, ampak za take barabe, kot napisane zgoraj pa... grrrr....
delo bi mogla bit vrednota, ne pa nujno zlo. pa postenost (do sebe in do drugih).



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 21:25:55   
farm
Jaz tudi poznam podobne primere.Mislim,da jih ni sram.Jaz res ne vem,kako te ljudje lahko spijo z mirno vestjo.Jaz vem,da ne bi mogla.

Pa midva nisva poročena,imava dva otroka in sva že od prvega dne prijavljena na istem naslovu.Pa sem bila tudi vmes brez službe,pa mož je imel kredit...ampak nisva niti pomislila,da bi goljufala.Raje pošteno živiva in mirno spiva.

Pač,kakor komu odgovarja,samo res ni pošteno!

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali obstaja kontrola?
24.11.2008 23:34:36   
Anonimen
Da še jaz svoj piskrček pristavim.
Je prišla patronažna na obisk k prijateljem, ki živita "lažno" ločeno življenje. Seveda vzpostavi pogovor, kako in kaj, nakar ji povesta, da mamica od dojenčka živi čisto na drugem naslovu in da se ona izdaja za samohranilko, saj veste, zaradi denarja. Patronažna je rekla, da jih ogromno živi na tak način in da pozna celo tako "ločen"  par, ki imata 3 stanovanja (dva ima pisana mož, tretji pa ona, kjer je prijavljena kot samohranilka) in jih oddajata v najem. Ko pa je bila patronažna pri nas (ne ista), sem jo vprašala za družine v stiskah, če jih opazi, ko pride na dom in če lahko ona kaj posreduje. Odvrnila je, da ne sme nič reči socialni, da je njeno delo samo priti do družine, postoriti kar mora in oditi ter biti tiho.
In kakšna kontrola?
Mar ni čudno že v porodnišnici, ko vprašajo porodnico, na kateri naslov naj pride patronažna? Pa velikokrat to ni ne začasni niti stalni, kar eden nekje.
Država ima res tukaj še ogromno za "pošlihtati". Najbolj žalostno pa je, da zaradi takih nastradajo res pomoči potrebni državljani.

(odgovor članu farm)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali obstaja kontrola?
25.11.2008 1:22:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Le zakaj bi zavidali nesposobnemu, pohlepnemu, nemoralnemu, goljufivemu, kradljivemu, lažljivemu....človeku?

Ker si nemoralen in pohlepen in ker ima citirani (na lahek način pridobljen) denar, kar je razlog za zavist. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka
Mar ni čudno že v porodnišnici, ko vprašajo porodnico, na kateri naslov naj pride patronažna? Pa velikokrat to ni ne začasni niti stalni, kar eden nekje.

Ni čudno. Greš po porodu pač k mami, tašči, prijateljici, sodelavki, da ti pomaga - ker si "samohranilka". user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali obstaja kontrola?
25.11.2008 8:49:40   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
V bistvu brezveze se jezit punce. Le zakaj bi zavidali nesposobnemu, pohlepnemu, nemoralnemu, goljufivemu, kradljivemu, lažljivemu....človeku? Zato ker ni sposoben sam nudit standarda takega k si očitno želi otroku pa zato krade? Ha....takim pa res ni treba zavidat.
Otroc morjo bit zelo ponosni na njih k v šoli lažejo da oči ne živi z njimi.

Skrajno žalostno... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali obstaja kontrola?
25.11.2008 10:13:11   
mojamura
decemberka, mogoče bi pa res morali tudi patronaži povedat, da morajo kaj na csd-je javit. ampak dvomim, da bi bila pri naslednjem obisku pri takih ''samohranilkah'' dobrodošla.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali obstaja kontrola?
26.11.2008 13:04:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

decemberka, mogoče bi pa res morali tudi patronaži povedat, da morajo kaj na csd-je javit. ampak dvomim, da bi bila pri naslednjem obisku pri takih ''samohranilkah'' dobrodošla.


Sicer pa, kdo pa pravi, da bi mogli vedet, kdo je povedal. Saj patronažna pride dokler ni popek zaceljen, je tako?
Sicer je pa meni bolj to žalostno, da niso povezani s CSDjem za družine, v katerih vlada nasilje.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali obstaja kontrola?
26.11.2008 13:17:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ni čudno. Greš po porodu pač k mami, tašči, prijateljici, sodelavki, da ti pomaga - ker si "samohranilka". user posted image


A da greš s stalnim naslovom pri mami v poporodno oskrbo na naslov, na katerem je prijavljen "ločen" mož?user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?