|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ambulantni porod
3.7.2009 10:34:53   
Anonimen
lep pozdrav!
punce, mene pa zanima, ce se je katera od vas odlocila za ambulantni porod?
mene je najbolj od vsega groza, da bom morala par dni lezati v porodnisnici, in ze vem, da bom cele dneve samo user posted image user posted image user posted image ...
najraje bi se odlocila za A. porod, kjer gres po treh urah domov. samo ok, bi sklenila kompromis in ostala 24 ur. seveda, ce bo vse popolnoma ok z obema.
ne vem. nisem se se odlocila, samo mi je pa zamisel vsec.
pa ne me prevec kregat prosim.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 10:36:26   
Anonimen
aja....rodila sem ze 2x, zdaj grem v tretje.
dojenje mi je obakrat steklo takoj, samo od sebe takoj po porodu, in tudi sama sem se takoj ko sem prisla na oddelek pocutila, kot da ne bi rodila...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 10:43:04   
bskrle
Lahko to storiš, pač tvegaš,da se zlatenica ne pojavi oz. se  domeniš, da prideš na odvzem krvi 3. dan.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 10:44:02   
Anonimen
ja, saj ko sem brala na mon-u, je pregled tretji dan po porodu

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:05:08   
katka11
hja, tud jaz bi sla zarad tamalcka najrajs takoj domov... pa vseeno ne bi tvegala...
seveda pa je to stvar vsake posameznice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:20:06   
giotti
miska_mccute, popolnoma te podpiram! Sama bom prvič rodila in če se bom počutila okej in dojenček tudi, torej da ne bova potrebovala zdravniške nege iz ne vem kakšnega razloga, bom prav gotovo silila domov. Bolnice name ne vplivajo niti malo pozitivno! Drugo bi bil kakšen porodni center in svoja soba z zakonsko posteljo, tako pa, če se bo le dalo, skidnem čim prej. Pa saj bo bolnica še vedno nekaj km stran, tako da res ne vidim razloga, čemu zdrav prebivati v bolnišnični postelji. Sem raje v svoji, kjer je ob meni partner in dojenček!

< Sporočilo je popravil giotti -- 3.7.2009 11:21:28 >

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:22:40   
živa
Od kdaj je pa to možno  - in kje?

Lp,

živa

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:23:25   
Anonimen
v ljubljanski porodnisnici vem, daje mozno. za druge pa ne vem.
http://med.over.net/forum5/read.php?1,4285521

http://med.over.net/forum5/read.php?1,739

http://med.over.net/forum5/read.php?1,664


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 3.7.2009 11:28:13 >

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:24:02   
Anonimen
Zakaj pa ne? Sploh ker boš že tretjič rodila in imaš vsaj približen občutek.

Meni je bilo na primer prvič super, da sem bila tam in nisem imela druge skrbi kot zase in otroka, drugič pa mi je bilo grozno (zaradi osebja) in sem hotela samo domov.

(odgovor članu giotti)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:26:27   
giotti
živa, kako to misliš? Pa saj te nihče ne sili, da si v bolnici. Pač podpišeš, da greš na lastno odgovornost (logično, da se zavarujejo) domov in to je to. Pa saj ne živimo v represivni državi, kjer bi te zakonsko preganjali zaradi tega, ker uveljavljaš samo lastne pravice po lastni svobodi. Ti si sam gospodar svojega telesa in zdravja. Še rodit ti ni treba prit v bolnico, če ne želiš. To je vse tvoja izbira.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:28:03   
giotti
Meta., pa si šla domov, ko si želela? Ali si šla preko sebe in potrpela na tipično "slovenski" način?

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:29:24   
Anonimen
ja, meta, ce si sla domov....kaksna pa je bila reakcija sester in zdravnikov?

(odgovor članu giotti)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:31:35   
Anonimen
, po mojem, da bojo kr veseli, ce se odlocim hitro domov....ker kakor spremljam stanje v ljubljani je groooozna guzva in posiljajo nosecnice rojevat drugam ali pa jih prej odpuscajo:)
upam, da se bo ta baby boom zavlekel tudi cez august, pa mi mogoce niti prosit ne bo treba....me bojo sami vrgli venuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:37:16   
Taddy78
Nevem zakaj bi te lahko katera kregala, saj je to tvoja odločitev, ampak jaz zaradi otoka ne bi upala iti tako hitro domov.
Ko se samo spomnim našega...če bi šla naslednji dan domov, bi se mi verjetno zadušil, saj  mi je po tretjem dojenju naenkrat postal plav in so ugotovili da je še poln plodovnice...

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:38:24   
oka
Meni se to sliši super. Ampak moja izkušnja je žal taka, da sem prišla do tega, da sem raje kak dan več v P (huda zlatenica, ki je nastopila četrti dan). Če me pa spomin ne vara, je Kerensa šla domov zelo hitro po porodu (prvi ali drugi dan, ne vem točno).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:39:09   
Anonimen
taddy, kaj pa so mu potem naredili?
je bila potrebna zdraniska pomoc, al se je potem sam "spucal" s kasljanjem, ali kako?

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:40:37   
Anonimen
oka, samo v lj P, te tako in tako spustijo domov tretji dan. zato tudi ce bi dobil cetrti dan zlatenico, bi bili ze doma....
kerensa je sla na svojo zeljo prej domov, ali so jo sami odpustili?
ce je sla sama(po svoji volji), bi jo kontaktirala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 11:43:27   
živa
V bistvu sem samo radovedna, ker res še nisem slišala za to možnost. Jaz žal vedno moram roditi s CR in mi teden dni v porodnišnici ne uide. Rodila sem dvakrat in mi je bilo od 3. dne po porodu, ko mi začnejo nagajat hormoni, prava muka. In sem tečnarila, da sem šla domov 6. namesto 7. dan. Hotela sem že 5., pa so me okregali, da niti pod razno.

Govorim pa za Postojno.

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 13:23:17   
skuštrana
Evo, jaz sem hotela takoj po porodu domov, ampak...

No, najprej sem že rodila kar na poti, že to je bilo vau, potem ko so me v porodni pregledali sem že tam povedala, da si želim čimprej domov in je potem pediatrinja kar takoj pregledala tamalčka in ker se ji je zdel malo rumen so mu takoj vzeli kri. Imel je kar močno zlatenico, tako da sva potem notri ostala 3 dni.

Pediatrinja ni komplicirala glede tega, da greva takoj domov, pač povedala mi je, da na lastno odovornost in da bom morala podpisat ter da bi bilo fajn, da ga tretji dan pripeljem nazaj na preglede ( ni pa nujno, če ne želiš). Jaz bi ga itak peljala.
Je pa bilo potrebno malo več živcev z ginekologinjo, ampak se nisem dalauser posted image No, na koncu mi je rekla, da bolnica ni zapor in če hočem domov pač naj grem user posted image Ji je pa kar odleglo, ko je videla da bova ostalauser posted image

Svetujem ti, da naredi porodni načrt in pojdi z njim v porodnišnico kjer bi rada rodila in se poskusi vse zmenit.

No, po eni strani je pravzaprav super izpadlo, ker so tamalemu takoj vzeli kri in ga začeli zdravit, drgač bi bila noter vsaj 5,6 dni.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 13:36:29   
kalypso
Hmm... zakaj bi silile domov? No, pač, seveda vsaka po svoje doživlja vse, ampak... ko sem jaz prvič rodila je zgledlo vse super krasno, dojenje je blo OK in vse, 3. dan (ali 4. dan ne spomnim več) pa je mali sredi noči fasal tako vročino, da je sestro skoraj kap, ko ga je prišla gledat ker sem js stokala, da nekaj ne štima. Hvala bogu so bli vsi dohterji na dosegu roke, da so ga takoj spravli v red. Če bi se to zgodilo doma, bi verjetno še mene kam pelali...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 14:39:38   
miapia
Ne vem, zakaj bi te katera morala kregat. Saj je tvoja odločitev. Če ti je to v redu in če misliš, da bo vse ok, potem ni s tem nič narobe. Edini problem, ki ga vidim je, da bi se morala voziti gor in dol, če bi bilo s tabo ali otročkom kaj narobe. Je pa moja cimra v P šla drugi dan že domov, rodila je tretjega, bila je ok, nič šivana. Je pa par dni po porodu morala operirati hemeroide, ker se je doma preveč naprezala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 14:46:02   
sayuri
No, jaz si ne predstavljam, da bi šla takoj domov. kO sem drugič rodila (sicer s CR), mi ni bilo problem ostati notri 8 dni (pred CR sem itak 2 meseca ležala v porodnišnici). PA še kak dan bi, ker sem bila in sem še prepričana, da sem tam najbolj na varnem, če bi se karkoli zgodil z otrokoma ali z menoj. Po pravici povedano, ne razumem tistih, ki si želite takoj domov. Res ne.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 14:49:16   
Anonimen
Zame je to neodgovorno dejanje. Ne rečem, če živiš 5 min stran od porodnišnice, drugače pa tega ne podpiram. Ker zgodi se v 15 minutah lahko marsikaj, ko si pa v porodnišnici pa si pod 24 urnim nadzorom.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 14:51:41   
Anonimen
Nisem se odločila ,KER je zame pomemben moj otrok in ne to ker se mi ne da biti tam uboga 3 dni
kot so že napisale,marsikaj se lahko zgodi in sem rajši ,kjer imam pomoč pri roki,kot pa da sem doma

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ambulantni porod
3.7.2009 14:55:31   
Anonimen
miška jaz te pa čist razumem,ker če imaš še doma otročka ti je še težje kot to da te doma čaka možek,jaz sm pri prvem bila 7 dni potem sm pa rekla da greva z malim vn ker kot prvo se sprostit nisem mogla ne jaz in ne mali,vroče je bilo v sobi ful tko da niti jest ni hotel,tko da odvisno od situacije v kateri boš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?