|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:07:49   
majrim
Punce,prosim za kako besedo ...pred 10 dnevi sem trijni test(odvzem krvi) za downov sindrom,danes pa dobim klic iz Ljubljane,da je izvid pozitiven in da se moram pod nujno zglasit v Lj na pogovoru in po dogovoru iti na amniocintezo...vem,kako to poteka (kar sem pač prebrala)...sem pa trenutno v 19 tednu nosečnosti..zdaj pa me je malo primla panika...na nuhalni je bilo vse ok,celo zelo dobro za moja leta(3599...kaj katera ve,če je ta postopek plačljiv??...kaj mi svetujete??

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:09:26   
rija
V primeru večjega tveganja ga plača zavarovalnica, kar mislim, da pri tebi bo, če je test bil pozitiven.
Sicer pa stane samoplačniško okrog 170 starih tisočakov....no, mogoče so se cene kaj menjale.

Srečno ti želim.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:12:25   
Marogica
Ni plačljiv, če si stara več kot 37 let. Mogoče pa tudi ni plačljiv, če te napoti zdravnik, ne vem. Vprašaj svojega ginekologa. Nuhalna pa je seveda samo 80% zanesljiva, pa še to je vprašanje, kdo jo dela.

Jaz ti želim dosti sreče in da ti amniocinteza pokaže, da je vse OK.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:13:49   
majrim
Rija hvala...dvomim,da bom imela krite stroške,ker  sem imela ta trojni test zastonj,glede na leta...bomo videli kaj bo...bo pa kriza,če je treba plačat,ker smo že za sam postopek zanositve se izprsili...
...hvala...sem optimist in verjamem,da bo...ker mora bit

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:15:22   
Blejka26
user posted image user posted image jaz sicer ne vem kako to poteka,želim pa ti vso srečo!!!!

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:19:17   
majrim
Marogica,nuhalno sem delala v dravljah,kot cel postopek..pri dr.Rešu..saj grem jutri k svoji ginekologinji po napotnice,pa na posvet,da vidim kako in kaj...saj zdej je malo bolje,ampak ,ko dobiš klic...uff...me je čisto vrglo na rit...

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:21:24   
majrim
domennatalija...saj jaz tudi točno ne vem,vem le,da gredo skozi popek v popkovno vodo..ni mi pa ravno jasno kako in kaj..me že panika samo,ko pomislim...hvala ti...res ste zlateuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:40:21   
Anonimen
Živjo, moja nuhalna je bila malce slabša od povprečja, dht je tveganje povečal, ginekolog me je napotil na amniocentezo v lj, stara sem 35 let.
Poseg - test je bil zastonj.
Bolj mukotrpno je bilo čakanje na rezultat.
Na srečo je bil izvid v redu, do srečanja z našo dojenčico nas loči še slabih deset dni.

Srečno pri posegu in rezultatu!

(odgovor članu majrim)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:43:26   
Anonimen
Plodovnice ne vzamejo skozi popek, dr. Cerar je na UV gledal kako otroček leži in potem pazil, da ga  ni ranil pri odvzemu plodovnice, poseg traja slabi minutki.
Po njem te čaka še ležanje cca 3 ure. Jaz sem se na pot domov odpravila kar sama, kar je pri sestrah sprožalo ogorčenje. Se pravi, vzemi spremljevalca, da te vaju bo varno pripeljal domov.

(odgovor članu majrim)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:47:38   
majrim
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Živjo, moja nuhalna je bila malce slabša od povprečja, dht je tveganje povečal, ginekolog me je napotil na amniocentezo v lj, stara sem 35 let.
Poseg - test je bil zastonj.
Bolj mukotrpno je bilo čakanje na rezultat.
Na srečo je bil izvid v redu, do srečanja z našo dojenčico nas loči še slabih deset dni.

Srečno pri posegu in rezultatu!

ojla...kaj se dolgo čaka na izvide??..jaz sem že zdaj živčna..ampak bo že..jaz imam tudi 35 in mogoče sem zato še toliko bolj boječa..kaj čmo..
srečno pri porodu!!!!user posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:49:15   
majrim
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Plodovnice ne vzamejo skozi popek, dr. Cerar je na UV gledal kako otroček leži in potem pazil, da ga  ni ranil pri odvzemu plodovnice, poseg traja slabi minutki.
Po njem te čaka še ležanje cca 3 ure. Jaz sem se na pot domov odpravila kar sama, kar je pri sestrah sprožalo ogorčenje. Se pravi, vzemi spremljevalca, da te vaju bo varno pripeljal domov.

no,si me že malo potolažila..spremljevalca bom vzela...za spremembo starše,ker dragi dela...

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:50:39   
Marogica
Meni so jo delali, ker sem bila pri drugem otroku že toliko stara (skoraj 39). Sam postopek ni boleč. Z dolgo iglo ti pač odvzamejo nekaj plodovne vode. Vse skupaj pa si zdravnica ogleduje na monitorju, da slučajno ne piči ravno v dete. In to je bilo pri meni problematično, ker je mali divjak tako poskakoval sem in tja, da sta se bali odvzeti plodovno vodo. Nakar je pa ta drugi toliko trebuh"noter" stisnila, da je naredila "pregrado", in otroček ni mogel na desno stran. Ja to mi je bilo edino boleče.

Drugače pa je pač 1% možnosti splava, pa saj tako ali tako moraš počakati vsaj 4 ure še v bolnici-za vsak slučaj.

Pa brez panike, saj ni tako hudo. Bolje, da ti povedo, kako in kaj, kot pa da te čaka pri porodu presenečenje. In z amniocintezo boš tudi imela zanesljive rezultate, kar se tiče spolauser posted image  TU ni več kaj....

p.s. Jaz sem sicer skoz upala, da je bila tiskarska napaka in da imamo kljub temu punčko. Pa kaj hočeš-moj mož zna samo fantke delatuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:57:59   
Anonimen
Na izvide čakaš 3-4 tedne,
če te pokličejo po treh tednih pomeni, da je rezultat slab.
Sicer en teden kasneje dobiš izvid po pošti, tam tudi vidiš ali boste dobili xx - za deklico in **** za dečka.

Vse dobro tudi tebi.

(odgovor članu majrim)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 20:59:57   
majrim
marogica....uffffffff,kako olajšanje...pa še za spol bom zvedela,kar še ne vemuser posted image ...vsaj nekaj dobrega...bom poročala kako in kaj,če ne pa smo itak tukajuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:01:18   
majrim
tolko časa se čaka na izvide????user posted image ...o moj bog,a ni to malo dolga doba???user posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:04:36   
Marogica
TO čakanje na izvide je mučno in te resnično dela nervoznega. Pa tudi to mine.

Torej **** 46 zdrav fant, xx 46 zdrava punčka. To si moraš zapomnitiuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:08:23   
Anonimen
Drži, dolga čakalna doba,
cel mesec ne veš, ali te čaka nadaljevanje ali prekinitev nosečnosti.
Zakaj je toliko časa potebno čakati na rezultat boš najbolj natančno izvedela, če se preseliš na med.over.net -  forum ginekologija, kjer je Pušenjak napisal vrsto prostih spisov na temo amniocenteza, gre za kromosonski pregled, obravnavo, ta pa traja dalj časa. O vsem ti bodo pred posegom temeljito razložili, no, jaz imam očitno slabo spomin, hm...
Nikar se ne boj, kot so napisale poseg ni boleč, po njem počivaj in misli pozitivno.
Čeprav, po pravici povedano, jaz nisem ne počivala, ne mislila pozitivno, pa je moja punčka vztrajala skupaj z mano...

(odgovor članu majrim)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:15:34   
Anonimen
Samo še to,
obstaja tudi horionska biopsija, na rezultat čakaš tri tedne, ampak poseg naj bi bil bolj tvegan za splav. Jaz sem zaupala mojemu ginekologu, ki mi je napotil na amniocentezo.

(odgovor članu majrim)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:16:55   
majrim
no ja...bo treba pač dat še eno čakanje skozi...mislim pozitivno pa že od vsega začetka,tako,da kar se tega tiče ni problema...hvala za nasvet,bom pokukala še malo tam..

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:17:43   
rija
No glede plačila: po dopolnjenem 35 letu starosti imaš na voljo brezplačno nuhalno ALI tht....če so rezultati slabi, pri nuhalni manj kot 1:300 je AC plačana, pri tht pa ne vem za razmerje, ker nanj zaradi slabe nuhalne nisem šla. AC je prezplačna kot ena izmed možnosti NS, THT ali AC ob PDP po dopolnjenem 37 letu starosti.

Poseg sam je skoraj neboleč, vendar bodi popolnoma sproščena. Kolikor se bo seveda dalo in po posegu si kar vzemi čas in počivaj. Da boš mirnejša, si pred posegom nabavi v lekarni test za ugotavljanje plodovnice, da ne boš delala take panike kot sem jo jaz. Naslednji dan po AC sem pri zajtrku opazila, da mi je nekaj "steklo" vsa panična sem potem na urgenci GK čakala par ur, da mi je G potrdila, da ni plodovnica. Pač pozabiš tistih nekaj evrov....

Sem pa prepričana, da bo vse ok in da boš potem lahko v miru kupovala roza al modro user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:18:50   
rija
Za horionsko biopsijo je že prepozno, ker se dela med 12 in 16 tednom, po 16 tednu pa AC, ki pa je tudi bolj zanesljiva v smislu rezultatov in tveganja.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:19:01   
majrim
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Samo še to,
obstaja tudi horionska biopsija, na rezultat čakaš tri tedne, ampak poseg naj bi bil bolj tvegan za splav. Jaz sem zaupala mojemu ginekologu, ki mi je napotil na amniocentezo.


no ja...jaz nimam kaj preveč izbire...moja ginekologinja mi itak full malo pove,tako,da je po eni strani še dobro,da grem gor..bomo videli,kaj bo jutri rekla,ko grem po napotniceuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:23:47   
majrim
rija,ti si pravi doktoruser posted image ...zlata si...sem kar bolj mirna zdej in bom šla spat boljše volje...bom že javla konec tedna kako in kaj...kaj pa glede na to,da bom v 19 tednu,ko grem v lj,ni pozno za ta pregled??

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:32:07   
Bučika

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

TO čakanje na izvide je mučno in te resnično dela nervoznega. Pa tudi to mine.

Torej **** 46 zdrav fant, xx 46 zdrava punčka. To si moraš zapomnitiuser posted image

Ogovor Marogici malo višje...Je to prav, da je 46xy ali ww zdravo dete, ampak...jaz imam doma 46xx in je davnovček.Tako, da...ni vse tako hudo 100%.

Želim pa vse lepo in prav majrim!Srečno

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:32:36   
Dashenka
AC dela tudi dr.Pušenjak v Dravljah. Rezultate dobiš bistveno prej, ker je laboratorij, ki izvede potem celoten test, skoraj 10 svetlobnih let pred ljubljansko GK.

Lahko pa doplačaš tudi za Fish test - to je hitri test, ki pa da rezultate v nekaj dneh.

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?