|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 15:14:28   
tea01
Ravno sem se vrnila od zdravnika in sem vsa presrečna. Naš:modri:tehta že 1 kg. Ga pa zadnje čase čutim bolj malo in razlog je ta, da se je lump vsedel po mornarsko in nič več tak močno ne brca.
(upam, da sem katero potolažila, če svojega sončka ne čuti toliko kot prej.)

Drugače pa vse ok.
Danes zaključujeva 6. mesec in začenjava 7.

Sm pa govorila z ginekologinjo glede epiduralne in ker bom rodila v tujini, tukaj ni potrebno iti prej na razgovor h anestezistu ali na kakršnekoli druge pogovore. Ko prideš v bolnišnico imaš takoj pri roki anestezista. Pri nas pa ful strašijo.

Ful sm happy.

Mamice uživajte čez vikend.

Tea01
Neposredna povezava do sporočila: 1
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 15:18:11   
Tiamo
čestitke :bravo::bravo::bravo::bravo: moja :duda: tako brca, da me kar premetava po stolu, trebuh mi valuje, kot bi bil potres. :sloncek::sloncek::sloncek:

Kako to, da boš rodila v tujini?

V SLO, kakor jaz vem, je potrebno iti na razgavor, a je v tujini drugače?

Lp Tia74

Sorry k sem firbčna.

(odgovor članu tea01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 15:34:26   
tea01
Oj Tia hvala za čestitke! Ni problema, delam v tujini zato bom tukaj tudi rodila v tujini in bom imela 3. mesece porodniške. Tako je v tujini. S tem, da si sama bolnišnico izberem in sobo ( ali imam v sobi WC, tuš, ali pa sem v sobi še s kom; 1. posteljna soba, 2. posteljna soba ali 4. posteljna soba. Tukaj seveda tudi plačam, ampak mi zavarovalnica povrne 85%) in fizioterapevta, ki je tudi prisoten pri porodu.

Če imaš pa še kakšno vprašanje pa rade volje odgovorim.

Pozdravček

Tea01

(odgovor članu tea01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 15:41:35   
Jessy
:bravo::bravo::bravo: tea01, za korenjačka!!!

Jaz pa že težko čakam torkovega pregleda, da kaj novega izvem!

Ženske, veste, da meni nič ne pomaga, če imam noge v luft. Vseeno so zatečene, vse do jutra. Še zjutraj se mi zdi, da niso čisto ok. :(

(odgovor članu tea01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 16:08:48   
miševi
Čestitam tea01 za dobre novice!!! Ja, sem že slišala, da je v tujini EA praksa in da ponavadi poveš, da je ne želiš, drugače jo pa dobiš. Drugače je pa na Jesenicah tudi dostopna 24 ur na dan. Mora res kaj extra bit, da ti je ne morejo dat (toda na predavanje pa moraš). Fizioterapevtka pa pride vsak dan po porodu in dela s tabo vaje - vsaj tako je bilo prvič...

Mene že tudi firbec matra, kako bo v torek pri gin. Jessy- ti ga maš tudi, a ne? Bova tudi midve poročali kako in kaj.

Mene noge ne matrajo (fejst trkam, da ne bodo slučajno jutri kot balon), me pa matra seneni nahod. Robčki so že kar del mojega nosu:ups:.

Zdej grem pa še malo pod marelo pelode lovit;).

Lepo se imejte, potem še kaj napišem.:rozica:

(odgovor članu tea01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 16:10:01   
miševi
Aja - Tia74, čisto ok voziček. Jaz imam podobnega, samo drugačen ročaj in malo večja kolesa.

LP

(odgovor članu tea01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   avgustovke- ravno prišla od zdravnika
27.5.2005 21:28:47   
Tiamo
Jessy jaz sem na istem z nogami k ti, z miševi imava pa seneni nahod.

Mene tole zaradi nog full skrbi, taka sem kot nilski konj :((:((:((:((:(( Nič več nemorem zvečer obut!!!! Držanje v luft tudi men nič ne pomaga. :(:((:(:((

Na med.over.net sem pri Pušenjaku zasledila, naslednje:
:angel:otekanje nog in včasih tudi drugih delov telesa (rok, obraza) je v nosečnosti do neke mere dopustno, hkrati pa je ob prevelikem zatekanju lahko tudi znak bolezni. Zlasti smo zaskrbljeni, če ob zatekanju prične naraščati tudi krvni tlak in če se v seču pojavijo beljakovine, če omenjenih dveh "dodatnih sprememb" ni, pa so otekline praviloma nenevarne. kakorkoli pa na s vseeno skrbi, če se teža poveča za več kot 1kg na teden v povprečju več tednov, (recimo > 4kg v 4 tednih). To je zelo verjeten znak prekomernega kopičenja vode v telesu, kar nakazuje možnost nosečnostne okvare ledvic. Popolnoma neslane diete nosečnicam nikoli ne priporočamo, pač pa priporočam zmanjšanje vnosa kuhinjske soli na 3g / dan. Za primerjavo pojdite v lekatrno in poprosite, če vam natehtajo 3 g soli v zavitek, da boste dobili občutek, kako malo je to.

:angel:najpogotejši razlog za otekanje nog brez drugih bolezenskih sprememb v nosečnosti, so slabe vene na nogah in pod ravnijo trebuha. Priporočam, da si priskrbite močne elastične nogavice proti krčnim žilam ali si z elastičnimi povoji povezujete noge takoj zjutraj, ko se prebudite do večera, ko greste spat.

Lih povijala si jih nebi v tej vročini!!!

Zdaj grem pod tuš in namakat noge, če bo kaj pomagalo.

Lp Tia74

(odgovor članu tea01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?