|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avokado
12.1.2010 13:33:03   
daisyb
zivjo,

mene pa zanima, ce je katera dajala otrokom avokado....in kdaj. ali ga pri 7 mesecih lahko dam.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avokado
12.1.2010 13:58:35   
neli365
V Paparici piše da je avokado eden prvih sadež ki jih lahko dobi za pojest. Surovega, vendar mu moreš dati takoj ko ga pripraviš.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avokado
12.1.2010 14:09:28   
Katy78
Jaz sem probala okoli 8. meseca pa mu ni šel v ritko. Sem ga probala vmešati v drugo zelenjavo, pa v pire in ne vem kaj še vse, pa ni hotel. Sicer pa tudi meni ni dober. user posted image

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avokado
12.1.2010 14:33:45   
manna
Jaz sem ga že dala moji 7-mesečnici. Enkrat sem ga kar zmečkala v mlečno-žitno kašo. Enkrat pa sem ga samo olupila, odrezala kos in ji ga dala v rokico da ga je malo gulila. 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avokado
12.1.2010 16:03:01   
Hope2
Dala pri 6 mesecih. Sprva je jedel v pire krompirju ali pa v kaki drugi kašici, noto je bil nor na sveže kocke, samo tak brez vsega. No zdaj po 1 letu, ga še povohat ne moreuser posted image

Ti mu kar daj

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avokado
12.1.2010 23:16:10   
jutranja rosa
Sem mu ga dala skupaj z banano pri 7. mesecih, v kašici in je z veseljem pomlackal 2x, tretjič ni več hotel. Bom poskusila ponovno. Fajn, da si me spomnila.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avokado
12.1.2010 23:18:33   
Najaa
Jaz sem starejši tudi dala avokado že pri 7m in sicer z banano in ji je bilo zelo všeč.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avokado
13.1.2010 8:26:25   
Tanja_
Jaz sem ga dala pri 6 mesecih s krompirjem-je bil tak okusen pire. Zdej ga pa že dolgo nisem dala, ker je tok občutljiv-čim ga zrežeš na pol postane črn, pa pol ga morš takoj porabit-celega itak ne poje, meni pa ni tok dober, da bi ga pojedla.user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avokado
13.1.2010 9:12:55   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Jaz sem ga dala pri 6 mesecih s krompirjem-je bil tak okusen pire. Zdej ga pa že dolgo nisem dala, ker je tok občutljiv-čim ga zrežeš na pol postane črn, pa pol ga morš takoj porabit-celega itak ne poje, meni pa ni tok dober, da bi ga pojedla.user posted image


Črn nastane tam ko ga odrežeš, v notranjosti pa ne. Drug dan ga komot samo malo obrožeš in ga spet ponudiš. Drugače pa ga namaži z limono, pa ne bo tako hitro počrnel.

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avokado
18.1.2010 22:11:52   
marjetica8
Jst sem mu tudi dala okrog 7m z jabolkom, pa mu je blo dobro. Pol mu pa nisem več dala, ker se nisem spomnla na to...bom morala spet enkrat datuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avokado
21.1.2010 14:28:43   
niwaj
Avokado je baje ful dober za otročke. Jaz ji bom dala ko pride fant iz trgovine! :D Je pa stara 5 mesecev! 

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avokado
21.1.2010 18:34:35   
Tanja_

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Jaz sem ga dala pri 6 mesecih s krompirjem-je bil tak okusen pire. Zdej ga pa že dolgo nisem dala, ker je tok občutljiv-čim ga zrežeš na pol postane črn, pa pol ga morš takoj porabit-celega itak ne poje, meni pa ni tok dober, da bi ga pojedla.user posted image


Črn nastane tam ko ga odrežeš, v notranjosti pa ne. Drug dan ga komot samo malo obrožeš in ga spet ponudiš. Drugače pa ga namaži z limono, pa ne bo tako hitro počrnel.


Ma ja, sej vem to. Samo to bi pomenilo, da bi mogla jest par dni zaporedoma avokado-dokler ga ne poje....Bom ga spet dala, obljubimuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avokado
21.1.2010 18:38:49   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Jaz sem ga dala pri 6 mesecih s krompirjem-je bil tak okusen pire. Zdej ga pa že dolgo nisem dala, ker je tok občutljiv-čim ga zrežeš na pol postane črn, pa pol ga morš takoj porabit-celega itak ne poje, meni pa ni tok dober, da bi ga pojedla.user posted image


Črn nastane tam ko ga odrežeš, v notranjosti pa ne. Drug dan ga komot samo malo obrožeš in ga spet ponudiš. Drugače pa ga namaži z limono, pa ne bo tako hitro počrnel.


Ma ja, sej vem to. Samo to bi pomenilo, da bi mogla jest par dni zaporedoma avokado-dokler ga ne poje....Bom ga spet dala, obljubimuser posted image


Ne, ne. Namaži z limono, pa zavij v folijo in v hladilnik. Ali pa samo v folijo zavij. Bo več dni vzdržal in bo lahko jedel vsak drug danuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.1.2010 18:39:11 >

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avokado
23.1.2010 21:09:22   
SaaS
Punce, to verjetno pomeni, da ga tudi med dojenjem brez problema jem? Sem se ravno zadnjič v trgovini spraševala, ko sem ga videla in mi je "zadišal". Ne napenja, ali kaj podobnega?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avokado
24.1.2010 19:57:59   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Punce, to verjetno pomeni, da ga tudi med dojenjem brez problema jem? Sem se ravno zadnjič v trgovini spraševala, ko sem ga videla in mi je "zadišal". Ne napenja, ali kaj podobnega?


Jst sem ga jedla celo nosečnost in dojenje. Me ni nikol napenjal in dojenčka tudi ne.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avokado
24.1.2010 20:21:39   
bina30
Punce, če vam avokado ostane, si ga zvečer privoščite kot masko na obrazu. Pretlačiš, dodaš sok limone (mastna koža) ali pa med (suha koža), pa kak jogurt in uživaš s tem zvarkom 10-15min v tišini (če je to le mogočeuser posted image ). Koža bo nahranjena in avokado bo porabljenuser posted image user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avokado
12.2.2010 21:27:28   
PC Baby
Meni se pa že rola od teh kombinacij banana, jabolka, hruška, ki so zdaj na razpolago in sem danes kupla avokado in kaki. Ker avokada sama ne jem (nikoli se ga ne spomnim kupit) pojma nimam kako se to pripravi. A malemu samo pretlačim z vilico, ali ga je treba zmiksat? A se riba tudi? Kaj svetujete za prvi poiskus tega sadeža?

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avokado
12.2.2010 21:32:46   
manna
Svetujem da ga vmešaš v nekaj, ker sam nima skoraj nič okusa.
A kupljenih sadnih kašic v kozarčku nikoli ne daš?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avokado
12.2.2010 21:32:56   
Najaa
Zrel avokado je mehek tak da ga sam z vilico pretlačiš. Lupino seveda odrežeš.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avokado
13.2.2010 8:01:03   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Svetujem da ga vmešaš v nekaj, ker sam nima skoraj nič okusa.
A kupljenih sadnih kašic v kozarčku nikoli ne daš?



Ja, zdaj dajem kupljene kašice iz sadja, ki se ga več ne dobi, npr.: breskve, marelice ipd., ampak probam čimvčkrat sveže narest.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avokado
13.2.2010 9:19:47   
manna
Ja sej zato sm vprašala ker brez sadnih kašic v kozarčku bi blo trenutno res dosadno - samo jabolka, hruške in banane...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avokado
13.2.2010 19:51:01   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Meni se pa že rola od teh kombinacij banana, jabolka, hruška, ki so zdaj na razpolago in sem danes kupla avokado in kaki. Ker avokada sama ne jem (nikoli se ga ne spomnim kupit) pojma nimam kako se to pripravi. A malemu samo pretlačim z vilico, ali ga je treba zmiksat? A se riba tudi? Kaj svetujete za prvi poiskus tega sadeža?


Iz avokada se nardi en fuuuul dober namaz: Zrel avokado prepoloviš, daš ven kost in s žlico daš ven meso. Dodaš na drobno sesekljano čebulo (če maš, lahko šalotko), ščepec soli, 1jušno žlico majoneze, 1jušno žlico kečapa in sok pol limone (jst dam manj, če so limone malo večje). Vse skupaj zmešaš s paličnim v gladek namaz. Namažeš na kruh in dober tek:)!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: avokado
13.2.2010 21:20:50   
mateyka
evo, berem in sem ravno hotela rečt - pa valjda da ni dober kar sam. NAMAZ je treba narest user posted image
evo še en recept:
Zrel avokado prepoloviš, daš ven kost in s žlico daš ven meso (kot pravi že marjetica user posted image ). dodate malo limoninega soka (toliko da avokado ne potemni) in zmiskate s paličnim mešalnikom v gladko maso.

nato dodate:
2 žlici (drobno) sesekljanega drobnjaka ali sesekljane pečene paprike ali paradižnika (če ste ga že uvedli) - lahko tudi vse tri stvari (po želji)
žlico smetane in/ali jogurta
ščep ali dva soli

nato vse skupaj dobro premešajte.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: avokado
13.2.2010 21:30:25   
PC Baby
Uuuu, to se sliši dobro tudi za mami in očija... user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: avokado
13.2.2010 21:52:52   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Uuuu, to se sliši dobro tudi za mami in očija... user posted image

Ja ja, sej za mami in očija je mišljeno...ta mali je pomoje še malo premičken za majonezo in kečap...user posted image Ne vem no, jst mu še nisem dala. Ma glede na to da ma avokado drgač rad, ne dvomim da bo jedu tudi ta namaz ko malo zrasteuser posted image !

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?