|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedeža recaro young sport in evolva 1-2-3...
15.8.2012 16:15:51   
pupika_30
Smo v fazi nakupa otroškega avtosedeža 9-36 kg. Odločamo se med Recaro young sport in Britax Romer Evolva 1-2-3 plus.
Zanima me, če ima kdo od vas katerega od teh dveh avtosedežev in kako ste z njimi zadovoljne. Katere so prednosti in slabosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
15.8.2012 21:36:50   
Teyla
Ojla

Jaz lahko samo za Recaro Young sport povem, ki ga imamo doma. Uporabljamo ga skoraj eno leto in smo zelo zadovoljni. user posted image
Blago je super, še vedno izgleda popolnoma novo, čisto NIČ znucano, čeprav sem enkrat že v celoti oprala celotno prevleko v pralnem stroju. Imamo pa takšnega:
http://www.devonpramcentre.co.uk/images/d205bbd1cd.jpg

Obstajajo tudi taki iz mikrofibre, ki pa meni na videz niso bili všeč, pa funkcionalno niti ni bistvene razlike.

Edina pripomba ki bi jo imela je, da včasih, recimo 1x na mesec ali dva meseca, se ramenski pas obrne. Težko razložim zadevo brez slike, ampak pas se pri zaponki "zarotira". Ni otrok nič ogrožen ali kaj manj varovan, je zgolj estetskega pomena in se zadeva lahko takoj nazaj obrne. Samo meni gre pač na živce, zato omenjam. user posted image user posted image

(odgovor članu pupika_30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
15.8.2012 22:33:16   
pupika_30
iz kakšnega materiala pa je vaš, če ni mikrofibra?
A ne mikrofibra boljše diha?

Imate fantka ali punčko, koliko kg imate? Ne zdi se mi ravno širok, pa ne vem ali je otrok pozimi težko notri več oblečen ali kako?
Smem vprašati od kje ste in kje ste ga kupili?


(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
15.8.2012 22:42:07   
cilla
A pa vaš mali v obeh sedežih enako dobro sedi, da se odločate med tema dvema? Ker sta res ful različna, sploh naslon za glavo mi pri Evolvi deluje ful širok, zato sem imela jaz pomisleke nad njim, koliko je varen za manjšega otroka.

(odgovor članu pupika_30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
16.8.2012 8:33:55   
zlatolaska
mi imamo recarota že dobro leto in smo zelo zadovoljni. Imaš na voljo dva materiala mikrofibra in alcantara. Mi imamo iz alcantare ker se mi je zdelo ko sem rabljene gledala iz mikrofibre da imajo tak zmečkan videz. Prala ga še nisem ker ni potrebe (pa je črno bele barve). Čisti se z vlažno cunjo. Zadnjič ga je pobruhal in ga je moj zbrisal, čist, nič se ni vpilo, nič ne smrdi po kislem v glavnem nam je super.

Ja mogoče pozimi je malo bolj zoprno ga notri dajat ker ima pri strani tako velika "ušesa" za zaščito pred bočnim trkom, ampak se navadiš. Smo ga posedeli tudi v evolvo ampak nas ni prepričala...občutek sem imela da je sedalo kar nekaj na dol in da ni tako varno pripet kot v recarotu. Kupili smo ga ko je imel okrog 11, 12 kg, sedaj jih ima okrog 15 pa smo edino enkrat dvignili pasove oz zgornji del ker je postalo prenizko za njegovo višino.

Kupili smo ga v LJ podutik kjer ima recaro trgovino.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
16.8.2012 8:50:04   
Anonimen
Imamo pri dediju in babi v avtu Evolvo 123 že odkar je šla ven iz lupinice pri cca. 1 letu V njem sedi super, material tudi ni še nič obrabljen. Smo zelo zadovoljni z nakupom (ki smo ga mimogrede opravili pri pramworldu, kjer smo sedež dobili s poštnino vred za 100€ manj kot v BC).

(odgovor članu zlatolaska)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
16.8.2012 9:17:10   
zaspancek1
Najprej smo kupili Recaro, potem še Evolvo. Recara smo po dobrem letu prodali in kupili še Evolve. Absolutno zmagajo te. Prednost Recara je edino blago (imeli smo mikrofibro), pa mogoče je dobra tista sponka zgoraj za pritrditev avtomobilskega pasu (Evolva ima drugačen sistem, kjer je spodnji del dobro fiksiran, zgoraj pa bi se dalo še bolj ravno s kakšno takšno sponko), pri vsem ostalem zmaga Evolva (tudi mulček se je raje vozil v njej).
Teyla, ramenski pasovi se radi obračajo - so se pri nas tudi (pa ok, to mi ni šlo tako na živce, bolj tista neumna zaščita), ravno tako se pri kolegih, ki ga še imajo (so pasovi malo ožji v primerjavi z Evolvo).
Aja, v Recara je šel starejši nekje pri slabih 6. mesecih, mali pa v Evolvo tam pri enih 7. mesecih. Ni bilo nobenega problema, da bi bila npr. preširoka.

Skratka - glasujem za Evolvo!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
28.8.2012 20:48:50   
Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: pupika_30

iz kakšnega materiala pa je vaš, če ni mikrofibra?
A ne mikrofibra boljše diha?

Imate fantka ali punčko, koliko kg imate? Ne zdi se mi ravno širok, pa ne vem ali je otrok pozimi težko notri več oblečen ali kako?
Smem vprašati od kje ste in kje ste ga kupili?




Je malo trajalo, da sem tole videla, pardon.
Takole, prodajalka je rekla, da je mikrofibra taka:
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=en&sa=X&biw=1680&bih=916&tbs=isz:l&tbm=isch&tbnid=_1smbQjgKcX5EM:&imgrefurl=http://www.babyonboardonline.co.uk/car-seats-c2/group-1-2-3-9months-12-years-c22/recaro-young-sport-p586&imgurl=http://www.babyonboardonline.co.uk/images/products/zoom/1295888565-01457600.jpg&w=1000&h=1000&ei=3xA9ULrrPIek4ASL1oD4Cw&zoom=1&iact=hc&vpx=621&vpy=155&dur=80&hovh=225&hovw=225&tx=136&ty=125&sig=108709803164524987054&page=1&tbnh=109&tbnw=115&start=0&ndsp=58&ved=1t:429,r:4,s:0,i:89

Imamo punčko, težka je 11kg, notri je šla lani decembra. Z bundo ni bilo težav, se da tudi naslon za glavo dvigniti, če je bunda predebela. S širino pa nikoli nismo imeli težav, pa uporabljamo tudi pralne plenice, tako da verjetno je jasno, da ritka ni ravno majhna. user posted image
Drugače smo ga pa nabavili v kosezah, pri zastopniku, drugje ga sploh še nisem videla.

zaspancek, no dobro da vem, sem mislila, da sem ravno jaz dobila tak sedež, da me včasih nekaj razjezi. user posted image

(odgovor članu pupika_30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedeža recaro young sport in evolva 1...
28.8.2012 21:46:51   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

Drugače smo ga pa nabavili v kosezah, pri zastopniku, drugje ga sploh še nisem videla.


Tudi v Mothercare v BTC imajo Recarote.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?