|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bi tožile voznika?
15.1.2010 18:59:36   
mala maja
Če bi vas sredi vasi povozil avto in zelo poškodoval?

Ne bi šli čez prehod za pešce, je pa ta oddaljen cca 250 m stran.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:01:32   
Kerensa*
Bi.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:03:48   
Tejči
Premalo podatkov, da bi rekla "ja" ali "ne".

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:04:17   
mala maja
joj meni se pa res smili user posted image user posted image Vsakomur se lahko zgodi. Nočem kaj več napisat ker je lahko voznik na RR. Ampak smo doma pred res težko odločitvijo. Mož je za jaz pa odločno proti. Končno besedo ima seveda sorodnica katero je avto povozil...ampak vseeno meni se smili.

je pa nekdo povozil bližnjo sorodnico, ponoči, ko je šla domov. ja šla je sredi vasi in ne čez prejod za pešce. vas je osvetljena in ni šla čez na ovinku ampak na ravnini. Tisti ki jo je povozil jo je zbil na full. Ima zlomljen kolk in poškodovano roko in pretres možganov.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 15.1.2010 19:06:50 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:05:21   
Kerensa*
Izvensodna poravnava ne pride v poštev?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:08:34   
madela
Jaz verjetno ne bi. Vzrok je ta,da se te tožbe vlečejo leta in leta. Da ne govorimo o tem,koliko živcev in seveda denarja pustiš za eno tako stvar.
Morda tako,kot je omenila Kerensa,izvensodna poravnava.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:08:38   
mala maja
ma nimam pojma kako to gre. Kolikor sem zasledila je ta sorodnica ki jo je povozil nekdo dolžna plačati škodo na avtomobilu, ampak sama se mora pa odločit a bo voznika tožila.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:10:37   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

ma nimam pojma kako to gre. Kolikor sem zasledila je ta sorodnica ki jo je povozil nekdo dolžna plačati škodo na avtomobilu, ampak sama se mora pa odločit a bo voznika tožila.


A prav berem user posted image
Najprej jo povozi,potem pa mora ona krit škodo na avtu user posted image
Pa saj ne morem verjet,no!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:11:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
sama se mora pa odločit a bo voznika tožila.

Zdaj šele začenjam razmišljati... a ženska sploh ima podlago za tožbo, glede na to, da je bila očitno ona obravnavana kot krivec za nesrečo (sklepam po tem, da mora povrniti škodo za avto)?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:15:45   
bumerang
Če je poleg prehod za pešce, nimaš kaj prečkat cesto tam kjer ga ni.
V tožbi bi bila, po moje, krivda kvečjemu deljena.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:16:35   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
sama se mora pa odločit a bo voznika tožila.

Zdaj šele začenjam razmišljati... a ženska sploh ima podlago za tožbo, glede na to, da je bila očitno ona obravnavana kot krivec za nesrečo (sklepam po tem, da mora povrniti škodo za avto)?


Kerensa, ravno zato moraš poznat malo več zgodbe, da lahko rečeš, ali iti v tožbo ali ne...user posted image Meni je malo sumljivo vse skupaj..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:16:55   
Anonimen
Ja nevem kak je s tem,če jo je povozil ne na prehodu.Mislim,da je tudi nekaj kriva,če ni šla prek kjer se mora.Ok to ne pomeni,da jo mora povozit pa vseeno nevem kak bi na tole odvetniki gledali.Pojma nimam.Če bi mene povozil na prehodu bi ga toćila,če ne pa sem si po mojem sama kriva saj zato pa so prehodi.Pojma nimam kak je s tem.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:17:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
V tožbi bi bila, po moje, krivda kvečjemu deljena.

Deljena krivda bi bila samo v primeru, če je ona prečkala cesto tam, kjer ni prehoda (kar je storila) in če bi on vozil prehitro (o čemer pa ne vemo nič).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:20:24   
zmajaz
Kaj pa vem - če nisi na prehodu za pešce, to ne pomeni, da te pa sme avto kar povoziti, ker je bil prehod 250 m stran. user posted image  Osebno vem, da ne bi šla tako daleč do prehoda. Je pa spet tako - če jo je povozil na ravnini, je tudi ona morala njega videti in ne bi smela prečkati ceste. Če mu je slučajno skočla pred avto, potem spet ne more biti on kriv. Kot pravi Kerensa - če mora povrniti škodo na avtu, potem je že moralo biti tako, da je ona kriva za nesrečo bolj kot voznik.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:20:56   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
V tožbi bi bila, po moje, krivda kvečjemu deljena.

Deljena krivda bi bila samo v primeru, če je ona prečkala cesto tam, kjer ni prehoda (kar je storila) in če bi on vozil prehitro (o čemer pa ne vemo nič).


Zato pa sem napisala kvečjemu.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:23:44   
mala maja
No dobr no. Lej tašča je šla od naju k sebi domov. Zvečer. Voznik pravi da je sploh ni videl, da je kar padla pred avto.user posted image user posted image Poškodbe sem že napsiala je imela Voznik je imel kar precej razbit avto. Havba, sprednja šipa, glede na taščine poškodbe in razbit avto jo je povozil sredi ceste brez zaviranja. Lej to so ugotovitve policajev in zdravnikov. Kaj je bilo ne vem nisem vozila, tašča pa se nič ne spomni. Avto je tako poškodovan da baje sploh ni vžgal. Nas ni bilo doma takrat.Policaji pravijo da se ne da izmerit koliko je voznik peljal ker je full padal dež in se ni videlo bremzanjauser posted image . Sosed pravi da je bila full megla, druga soseda pravi da ni bilo megle, da pa je full padal dež. Vas je osvetljena in povozil jo je na ravnem odseku. Imaš vsaj cca 150 m da vidiš pešca ko pripelješ iz ovinka.Aja pa tašča pravi da toliko se spomni da ko je prečkala cesto ni bilo nobenega avtomobila videti.

Tašči vsi govorijo naj voznika toži, da je neumna če ga na bo. Aja naj še povem, da alkohol ni bil prisoten.
Sem spraševala malo okli kako ta tožba sploh gre in vsi pravijo da nekdo mora poravnat škodo na avtu. Če voznik nima kaska, da bi postopek sprožila zavarovalnica(kar verjetno res nima-star avto) mora to storit sam voznik. če se za to odloči.
Tašča pa se mora sama odločit če bo voznika tožila za poškodbe. Ne glede na to ali voznik njo toži ali ne.

No torej tožit ali ne?

< Sporočilo je popravil mala maja -- 15.1.2010 19:25:57 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:29:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

No dobr no. Lej tašča je šla od naju k sebi domov. Zvečer. Voznik pravi da je sploh ni videl, da je kar padla pred avto.user posted image user posted image Poškodbe sem že napsiala je imela Voznik je imel kar precej razbit avto. Havba, sprednja šipa, glede na taščine poškodbe in razbit avto jo je povozil sredi ceste brez zaviranja. Lej to so ugotovitve policajev in zdravnikov. Kaj je bilo ne vem nisem vozila, tašča pa se nič ne spomni. Avto je tako poškodovan da baje sploh ni vžgal. Nas ni bilo doma takrat.Policaji pravijo da se ne da izmerit koliko je voznik peljal ker je full padal dež in se ni videlo bremzanjauser posted image . Sosed pravi da je bila full megla, druga soseda pravi da ni bilo megle, da pa je full padal dež. Vas je osvetljena in povozil jo je na ravnem odseku. Imaš vsaj cca 150 m da vidiš pešca ko pripelješ iz ovinka.Aja pa tašča pravi da toliko se spomni da ko je prečkala cesto ni bilo nobenega avtomobila videti.

Tašči vsi govorijo naj voznika toži, da je neumna če ga na bo. Aja naj še povem, da alkohol ni bil prisoten.
Sem spraševala malo okli kako ta tožba sploh gre in vsi pravijo da nekdo mora poravnat škodo na avtu. Če voznik nima kaska, da bi postopek sprožila zavarovalnica(kar verjetno res nima-star avto) mora to storit sam voznik. če se za to odloči.
Tašča pa se mora sama odločit če bo voznika tožila za poškodbe. Ne glede na to ali voznik njo toži ali ne.

No torej tožit ali ne?



Ja mislim,da to najbolje vedo odvetniki.Kaj če bo nas deset reklo DA sedem pa NE?Tule mislim,d ani važno kaj mi mislimo.Vse je odvisno od situacije,ki je bila.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:30:19   
madela
Florina se podpišem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:31:14   
Vijoličarka
Ženska je šla čez cesto tam, kjer se čez cesto ne hodi in pri tem ali slabo, morda celo nič preverila, če je varno ali pa morda celo pričakovala, da ji morajo kar ustaviti. Očitno je tudi policija ugotavljala krivdo in jo tudi dorekla ter jo prisodila njej, če je odločeno, da mora ona kriti škodo, ki je nastala na avtomobilu. Če bi bila ugotovljena deljena krivda, bi kril vsak svojo škodo.

Zato niti pod razno ne razumem, zakaj in na kakšni podlagi, bi ženska sploh lahko tožila. Žal mi je, ne privoščim ji bolečin in vseh neprijetnosti dolgotrajnega okrevanja in najbrž tudi posledic, ki nikoli ne bodo čisto izgine. Vendar pa imamo zato vzgojo, pa cestnoprometne predpise in še vedno je tako, da je treba pač odgovarjati za posledice svojih dejanj. Pri tem je čisto irelavantno, kolikokrat je bila neprevidna ona sama ali kolikokrat so bili neprevidni drugi in kako poceni so jo odnesli.

Dodano kasneje, ko so bila podana dodatna pojasnila:

Težka megla. Nihče se nič ne spomni. Ne vremena, ne tega ali je sploh šlo za prečkanje ali ne - mogoče je bila zamišljena. Da je voznik ni videl v takem vremenu, ni tudi nič čudnega. Poskusi enkrat za hec opazovati ljudi ob cesti v temi (brez dežja) in kako težko jih je opaziti. Zato so kresničke in odsevni trakovi zelo koristna stvar.

Če na hitro pogledam: zdi se mi, da bi tukaj še najboj profitirali odvetniki. Precej odvisno od tega, kako se bo obnašal voznik.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 15.1.2010 19:38:58 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:38:42   
mala maja
Nisem spraševala za to kaj boste ve rekle in koliko jih bo za in koliko proti. Kot sem napisala sem odločno proti tožbi. Tudi jaz nisem tožila punce, ki mi je pred leti povozila sina, na tej isti cesti cca 100 m stran. Vozila je pa več kot 80 km na uro pa še veljavnega vozniškega za slovenijo ni imela (tuj državljan). In čeprav sva bila kriva midva z možem (otok na cesti mlajši od 8 čet) so nama še policaji rekli naj toživa voznicouser posted image

Pa še nekaj, noben ni moji tašči rekel da je dolžna plačati škodo na avtu in nihče je ne toži za škodo na avtu. In čeprav ni šla na prehod za pešce ni kriva ker je oddaljen več kot 250m. Tko da o vseh merilih baje ni kriva, niti niso krivde pripisali vozniku.
Gre za čisto mišljenje oškodovanca ali voznika. Seveda pa bi potlej o krivi odločalo sodišče.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:39:52   
Oceania
Se strinjam z Vijoličarko in ne razumem kaj bi bila podlaga za tožbo. Če bi šla dokazovat deljeno krivdo na sodišče, bi s tem zmanjšala škodo, ki jo mora plačat vozniku, iz avto.nzavarovanja pa bi dobila sorazmeren znesek za hude telesne poškodbe. Mislim da niti zavarovalnica nima interesa da do tožbe pride. Bi mogla pa peška že od začetka imeti trdnejšo zgodbo, priče, torej da je hodila po robu ceste, ne da jo je prečkala.... Ne, jaz ne bi šla v tožbo.

_____________________________

Fornication Under the Consent of the King.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:42:00   
Klemy82
Naj gre na posvet h kakšnemu odvetniku, ki se s tem ukvarja.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:42:10   
Anonimen
Ja seveda da lahko toži. Krivec za prometno nesrečo je očitno ona in bo za to odgovarjala. Toži pa lahko za povzročitev hudih telesnih poškodb (kamor zlom kolka pač spada) in se bo to krilo iz police zavarovanja.
Hude telesne so podlaga za tožbo, neglede kdo je kriv za prometno nesrečo. Sej če se dva stepeta, pa je poškodovan tisti, ki je pretep začel, lahko ravno tako toži za hude telesne, kljub temu, da je on pobudnik pretepa, oni drugi se pa v bistvu sploh ni hotu tepst, ampak ga je žal mal preveč kresnu. Žal.

< Sporočilo je popravil jaknik1 -- 15.1.2010 19:45:24 >

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:45:21   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

No dobr no. Lej tašča je šla od naju k sebi domov. Zvečer. Voznik pravi da je sploh ni videl, da je kar padla pred avto.user posted image user posted image Poškodbe sem že napsiala je imela Voznik je imel kar precej razbit avto. Havba, sprednja šipa, glede na taščine poškodbe in razbit avto jo je povozil sredi ceste brez zaviranja. Lej to so ugotovitve policajev in zdravnikov. Kaj je bilo ne vem nisem vozila, tašča pa se nič ne spomni. Avto je tako poškodovan da baje sploh ni vžgal. Nas ni bilo doma takrat.Policaji pravijo da se ne da izmerit koliko je voznik peljal ker je full padal dež in se ni videlo bremzanjauser posted image . Sosed pravi da je bila full megla, druga soseda pravi da ni bilo megle, da pa je full padal dež. Vas je osvetljena in povozil jo je na ravnem odseku. Imaš vsaj cca 150 m da vidiš pešca ko pripelješ iz ovinka.Aja pa tašča pravi da toliko se spomni da ko je prečkala cesto ni bilo nobenega avtomobila videti.

Tašči vsi govorijo naj voznika toži, da je neumna če ga na bo. Aja naj še povem, da alkohol ni bil prisoten.
Sem spraševala malo okli kako ta tožba sploh gre in vsi pravijo da nekdo mora poravnat škodo na avtu. Če voznik nima kaska, da bi postopek sprožila zavarovalnica(kar verjetno res nima-star avto) mora to storit sam voznik. če se za to odloči.
Tašča pa se mora sama odločit če bo voznika tožila za poškodbe. Ne glede na to ali voznik njo toži ali ne.

No torej tožit ali ne?


Vesela naj bo, da je sploh ostala živa in naj vam bo vsem v poduk, da se cesto prečka na prehodu za pešce in ne na neki ravnini od koder bi izza ovinka moral videt neko taščo ki prečka cesto in to v dežju! Tožba?! Predrznost pa taka - izgubila jo bo v 99,8% in ja, lako tudi voznik od nje upravičeno zahteva odškodnino zaradi povzročene mu materialne škode..Tožila bo šoferja zaradi lastne nepazljivosti...ph!


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bi tožile voznika?
15.1.2010 19:46:09   
Anonimen
če je deževalo ali če je bila megla, je bila vidljivost verjetno slaba kljub javni osvetljavi. po vsej verjetnosti je bila tašča še v temnih oz. neopaznih oblačilih,...
sem zelo previden voznik, a priznam, da se včasih kakšnega pešca kar ustrašim, na cesto priletijo kot fantomi... verjamem, da je ni opazil in da niti ni uspel zabremzati, je pa seveda vprašljivo kako hitro je vozil.

sicer pa, če je pred vasjo kakšna oznaka, da cesto prečka kakšna divjad, bi moral biti dvojno previden.

jaz osebno verjetno ne bi tožila, ker bi se čutila krivo... zaradi prehoda za pešce, ki ga ne bi uporabila.
ampak, kot je že svetovala ena: k odvetniku pa naj on presodi, če se tožba splača!

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Matevž, Jaka ali Aljaž?
mel79



Matevž (23%)

Jaka (37%)

Aljaž (40%)


Število vseh glasov: 341

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!