|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 18:30:43   
Katy78
Zanima me, kako je pri tistih, kjer vam v vrtcu letos nudijo možnost bivanja na kmetiji? Je kakšen normativ, koliko otrok mora iti, da se zadeva realizira? Nam je vzgojiteljica namreč rekla, da jih mora iti vsaj 22 od 24 - nam je bilo vsem jasno, da pri 24 otrocih, se bosta zagotovo našla 2, ki zaradi takih ali drugačnih razlogov ne bosta šla in bo zadeva odpovedana. Zanima me, kako je pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 18:55:36   
tintin
Živjo Katy78...naši so šli lani, mislim da je blo glih nekaj takega, z njimi sta šli pa vzg., pomočnica in ena "študentka". Mora bit kar večina, ne le zaradi organizacije letovanja, ampak tudi zaradi otrok, ki ostanejo v vrtcu...ker jih morajo potem dat v drugo skupino...je pa bivanje na kmetiji luštno za otroke! lp.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 18:56:45   
Najaa
Hm, zanimivo vprašanje. Verjetno cena variira glede na število otrok in sta mislili povedat, da za določeno ceno mora iti vsaj 22-24 otrok.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 20:04:06   
Katy78
tintin - nam sta rekli, da morajo tisti, ki ne grejo, ostati doma ker so druge skupine prepolne. Vzg. je še rekla, da včasih je bilo ok tudi če jih je šlo samo 8 in tudi moja mami pravi, da se ne spomni, da bi bila kdaj takšna omejitev.

Najaa - nič ni bilo rečeno, da cena variira, cena je fiksna, mislim da ca. 75 EUR za bivanje na Starem Vrhu, 3 dni, 2 nočitvi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 20:20:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
da morajo tisti, ki ne grejo, ostati doma ker so druge skupine prepolne.



naš vrtec ne nudi takšnih bivanj v naravi, tako da se oglašam samo za komentar citiranega:
to, da vrtec ne more oz. noče zagotoviti varstva za otroke, ki se takšne dejavnosti iz raznoraznih vzrokov ne udeležijo, je zame kot starša nesprejemljivo, sploh, ker bodo starši v primeru, da bo otrok brez organiziranega varstva in doma, verjetno vseeno morali plačati oskrbnino vrtca user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 20:48:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

tintin - nam sta rekli, da morajo tisti, ki ne grejo, ostati doma ker so druge skupine prepolne.


Ja....pa kaj si še ne bodo zmislili.....nič ne morajo tisti, ki ne gredo ostati doma.....za tiste mora vrtec kar lepo organizirati svoj vzgojno varstveni program.......

Svašta.....a zaračunali bi pa veselo tiste tri dni, ko se vrtec ni sposoben organizirati in bi otroke kar po liniji najmanjšega odpora poslal domov (ker ni baje nobene metodologije, da bi odračunali še kaj drugega razen tistega 1 EUR za prehrano)......

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 20:53:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
da morajo tisti, ki ne grejo, ostati doma ker so druge skupine prepolne.



naš vrtec ne nudi takšnih bivanj v naravi, tako da se oglašam samo za komentar citiranega:
to, da vrtec ne more oz. noče zagotoviti varstva za otroke, ki se takšne dejavnosti iz raznoraznih vzrokov ne udeležijo, je zame kot starša nesprejemljivo, sploh, ker bodo starši v primeru, da bo otrok brez organiziranega varstva in doma, verjetno vseeno morali plačati oskrbnino vrtca user posted image


Naš vrtec ni imel sicer bivanja v naravi, imel je pa zimovanje nekaj dni na Pohorju......in so pač eni šli na zimovanje, tisti ki pa niso šli na zimovanje, pa so šli normalno v vrtec.....

je pa bil pogoj za izvedbo zimovanja določeno število otrok......vendar so pri nas združili otroke iz vseh enot.....ker nikoli ni šlo 20 otrok iz samo naše enote, ampak le kakih 10......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 21:00:08   
tintin
pri nas je šla samo ena skupina 5 letnikov, šla je večina, tisti ki so ostali "doma" so bili tiste tri dni v sosednji skupini...brez težav. Ne, to res ni sprejemljivo, da morajo bit doma..:S Je pa res, da letos nekaj komplicirajo (mož je v svetu staršev, zato vem) z pravili in normativi ipd...je bila pa lani cena ista 75 evr, plačilo na 3 obroke.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 21:15:58   
Katy78
Ma ja, itak, da to, da morajo tisti, ki ne grejo, potem ostati doma, ni v redu in da bi moral vrtec poskrbeti za varstvo. Ampak jaz sem spraševala nekaj drugega - ker da se pogojuje bivanje na kmetiji z 22 od 24 otrok, se mi zdi mimo in je brezveze, da ga potem sploh ponujajo, ker zagotovo vsaj 2 iz skupine ne bosta šla. Združiti z drugimi skupinami jih ne morejo, ker so v našem vrtcu samo 3 skupine in so oni edina skupina, za katero je letos predvideno bivanje na kmetiji.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 21:34:31   
petea
Možno, da gre za neke vrste pritisk na starše, da bi bilo čim manj takšnih, ki bi oklevali s prijavo otrok na ta izlet.
Ker lahko da ne bo (skoraj) noben hotel biti 'črna ovca', zaradi katerega bodo tudi otroci drugih staršev ostali brez te dejavnosti.

Vrtec pa bo posledično imel tudi manj težav zaradi neorganiziranja varstva zaradi manjšega števila izpadlih otrok.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
5.10.2013 21:44:36   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Možno, da gre za neke vrste pritisk na starše, da bi bilo čim manj takšnih, ki bi oklevali s prijavo otrok na ta izlet.
Ker lahko da ne bo (skoraj) noben hotel biti 'črna ovca', zaradi katerega bodo tudi otroci drugih staršev ostali brez te dejavnosti.

Vrtec pa bo posledično imel tudi manj težav zaradi neorganiziranja varstva zaradi manjšega števila izpadlih otrok.


V skupini je po novem en fantek s PP in se revček zelo težko prilagaja tako da on verjetno ne bo šel potem pa je dovolj samo še eden. Ah, saj ne bo konec sveta, če ne grejo, ampak bedasto se mi zdi, da sploh ponujajo pod takimi pogoji. Kaj pa če se jih prijavi 22 pa potem na dan odhoda kdo zboli? A bodo na licu mesta letovanje odpovedali. Brezveze.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 10:45:55   
Anonimen
Mi oz. tamala bo imela tudi letos opcijo bivanja na kmetiji par dni ... pa na roditeljskem ni bilo govora o kaki omejitvi števila otrok ... je pa res, da se pri nas vse skupaj organizira na ravni celega vrtca, ki ima kar nekaj enot, tako da iz cca. 20-30 skupin ni hudič, da se jih nebi nabralo recimo teh 24. Edina stvar kar je, je vzgojiteljice rekla, da če bo šla res večina otrok iz naše skupine poleg, da bo šla ona zraven, drugače bo pa ostala v vrtcu in bodo šle vzgojiteljice iz drugih skupin zraven ... seveda je v času te kmetije za otroke, ki ne gredo v vrtcu poskrbljeno ... pač v najhujšem primeru, če bi cela enota šla na kmetijo razen par otrok, potem bi teh par otrok porazporedili po ostalih enotah.

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 10:55:27   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
V skupini je po novem en fantek s PP in se revček zelo težko prilagaja tako da on verjetno ne bo šel potem pa je dovolj samo še eden.


Saj vem, da zahajam s teme, ampak:

Kako lahko skupina obsega 24 otrok, če je vanjo vključen otrok s PP? Praviloma so v takšnih primerih v skladu z določili v otrokovi odločbi skupine zmanjšane za dva otroka.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 18:06:30   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
V skupini je po novem en fantek s PP in se revček zelo težko prilagaja tako da on verjetno ne bo šel potem pa je dovolj samo še eden.


Saj vem, da zahajam s teme, ampak:

Kako lahko skupina obsega 24 otrok, če je vanjo vključen otrok s PP? Praviloma so v takšnih primerih v skladu z določili v otrokovi odločbi skupine zmanjšane za dva otroka.



Ja, petea, jaz sem tudi o tem razmišljala. Na rod. sestanku v četrtek, ko sta nama vzg. povedali, da so s tem tednom dobili v skupino otroka s PP, se nisem spomnila, sva se pa doma z mojim pogovarjala in prišla na to, da bi se moral znižati normativ. Bom povprašala naslednji teden. Čeprav ne vem, kam bodo dali npr. 2 otroka. Naš vrtec je majhen in ima samo eno skupino 5-6 letnikov tako da bi morala npr. 2 v drug vrtec... Se pa sprašujem, zakaj niso tega uredili že na začetku. Sicer je res ta fantek prišel v skupino šele pred 1 tednom (prej je bil v enem drugem vrtcu) ampak verjetno so vedeli, da bo prišel v našo skupino. Sicer poznam fantkovo babico, je moja soseda in mi je rekla, da v vrtcu, kjer je bil zdaj, se niso z njim dovolj ukvarjali... Sicer ne vem, koliko se bosta lahko naši dve vzg. pri toliko otrocih poglobljeno ukvarjali z njim... Kako je pa s spremljevalcem? Ta verjetno pripada samo gibalno oviranim otrokom ali po defaultu vsakemu otroku s PP?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 20:36:16   
Najaa
Se dogaja ja, da je v skupinah tudi 25 otrok, čeprav je normativ 24. Razen, če ga niso dvignili na 25, ker zdaj sem pa že par primerov slišala in še tukaj berem, da je v skupini 25 otrok. Otrok s PP šteje za 2.

Katy v vašem vrtcu so 3 skupine. Pa imate še kaj enot? Ker pol lahko isto stare otroke združijo za zimovanje.
Kar se tiče tega, da morajo otroci, ki ne grejo, ostati doma, je pa protizakonito. Tega ne morejo zahtevati.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 20:48:24   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Mi oz. tamala bo imela tudi letos opcijo bivanja na kmetiji par dni ... pa na roditeljskem ni bilo govora o kaki omejitvi števila otrok ... je pa res, da se pri nas vse skupaj organizira na ravni celega vrtca, ki ima kar nekaj enot, tako da iz cca. 20-30 skupin ni hudič, da se jih nebi nabralo recimo teh 24. Edina stvar kar je, je vzgojiteljice rekla, da če bo šla res večina otrok iz naše skupine poleg, da bo šla ona zraven, drugače bo pa ostala v vrtcu in bodo šle vzgojiteljice iz drugih skupin zraven ... seveda je v času te kmetije za otroke, ki ne gredo v vrtcu poskrbljeno ... pač v najhujšem primeru, če bi cela enota šla na kmetijo razen par otrok, potem bi teh par otrok porazporedili po ostalih enotah.


pri nas naredijo enako. In vseh enot našega vrtca zberejo otroke za tabor in je prej problem, da bodo katerega zavrnili zaradi prepolnih treminov, kakor da bodo tabor odpovedali. Moji dve hodita v enoto, kjer so tri skupine otrok : 1-3 letniki, 2-4 letniki in 4-6 letniki.

Lani recimo, ko je bilo pozimi veliko bolanih otrok, so jih enostavno združili v eno skupino. tako, da po moje je to larifari, da bi morali biti tisti otroci doma, če ne bodo šli v tabor. Kar pomislite, marsikateremu staršu je zelo težko spraviti skupaj 75€ za tabor.

V najstarejši skupini, 4-6 letnikov je pri nas normativ 21 otrok in ker sta dva otroka s posebnimi potrebami, je normativ znižan in jih je samo 19.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 20:54:18   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Se dogaja ja, da je v skupinah tudi 25 otrok, čeprav je normativ 24. Razen, če ga niso dvignili na 25, ker zdaj sem pa že par primerov slišala in še tukaj berem, da je v skupini 25 otrok. Otrok s PP šteje za 2.


Normativ je 22 otrok. 24 je že povečan normativ.

V primeru vključitve otroka s PP se lahko normativ zmanjša za dva (torej s 24 na 22 oz. 22 na 20), torej se otrok s PP dejansko šteje za tri otroke brez PP.



Pod kakšnimi variantami bi naj bilo izvedljivo, da bi bilo v skupini 25 otrok?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
6.10.2013 20:57:51   
Najaa
petea ne vem, res ne. Sem pa slišala mnogo primerov, da je v skupini 25 otrok, ena skupina je bila lani v našem vrtcu. Po kakem ključu so to naredili, nimam pojma.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 10:10:20   
liliana
Lokalna skupnost lahko glede na potrebe poveča število otrok v vrtcih...zdi se mi pa, da za največ dva otroka....

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 10:18:30   
Najaa
liliana, normativ je 22+2. Misliš s tem povečanjem ta dva ali še plus dva?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 11:22:40   
rozilu
Katy,

to je res utopično ponujati program pod takimi pogoji... koliko dni v letu so pa vsi otroci v vrtcu?

Naša skupina je mešana, al heterogena. Lani jih je šlo 6 na kmetijo, 6 na morje (ne v istem terminu), 6 pa nikamor (npr. moja, ki je bila še premajhna). Letos so malo bolj homogeni in jih gre pol na morje, pol na kmetijo - vendar število pri nas ni problem, saj se združujejo z ostalimi skupinami, ker je velik vrtec.

Aja, lani smo imeli 2 otroka z odločbo (ne vem kaj naj bi bilo narobe, meni so se vsi zdeli OK) in letos 1 (govorne težave) in je vse skupaj 18 otrok v skupini.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 13:03:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

liliana, normativ je 22+2. Misliš s tem povečanjem ta dva ali še plus dva?


Ne.....22+2 je že povečan normativ s strani lokalne skupnosti.......

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 13:07:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Se dogaja ja, da je v skupinah tudi 25 otrok, čeprav je normativ 24. Razen, če ga niso dvignili na 25, ker zdaj sem pa že par primerov slišala in še tukaj berem, da je v skupini 25 otrok. Otrok s PP šteje za 2.


Normativ je 22 otrok. 24 je že povečan normativ.

V primeru vključitve otroka s PP se lahko normativ zmanjša za dva (torej s 24 na 22 oz. 22 na 20), torej se otrok s PP dejansko šteje za tri otroke brez PP.



Pod kakšnimi variantami bi naj bilo izvedljivo, da bi bilo v skupini 25 otrok?


Se lahko....ni pa nujno oz. obvezno, da se.....o znižanem normativu števila otrok v oddelku odloči strokovna skupina vrtca, če je tako določeno z odločbo o usmeritvi otroka s posebnimi potrebami....in če ima otrok s posebnimi potrebami zagotovljeno dodatno strokovno pomoč verjetno ni potreb po zniževanju normativov........

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 14:30:58   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

liliana, normativ je 22+2. Misliš s tem povečanjem ta dva ali še plus dva?


Ne.....22+2 je že povečan normativ s strani lokalne skupnosti.......


No, to vem. Govorimo pa o 25-ih otrocih v razredu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bivanje na kmetiji - normativ?
7.10.2013 14:40:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa


No, to vem. Govorimo pa o 25-ih otrocih v razredu.


To mi je pa čudno in ne najdem zato nobene podlage.....in če ste v vašem vrtcu imeli tako skupino, bi komot lahko naslovili vprašanje na ravnateljico zakaj je tako ali pa kontaktirali predstavnika sveta staršev glede tega.....če veste, da je sigurno 25 otrok v skupini seveda......

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?