|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   blato+kri
1.9.2011 10:54:01   
sakuL
Zdravo.

nujno bi rabila en nasvet, predno grem do dohtarja... Mogoče sem preveč panična, pa vseeno.

Že v ponedeljek zjutraj sem v blatu opazila sledi krvi, tuki ko sem se obrisala, sem videla rahlo rozkaste sledi....
Čez dan potem nič več, tudi ko sem šla na blato, ni bilo videti takih sledi... tudi pri brisanju ne....

Za torek sem že malo pozabila kako je bilo,---sem se pa včeraj panično zazrla v straniščno školjko.... Nekaj me je zašraubalo, in letela sem na stranišče. Ko sem opravila, sem na wc papirju spet zasledila rahle sledi krvi, in pogledala v školjko... sicer v sami vodi ni bilo toliko krvi, kot pa okoli po školji, po kapljicah (nevem kako naj se izrazim drugače)... (npr. ko imaš drisko je večkrat "posrano" tudi vse okoli....) no nekaj takega... kapljice so  bile živo rdeče barve, tudi voda je bila obarvano rahlo rdeča (kot če bi imela menstruacijo -pa je nimam).... In potem nič več te krvi v blatu....

Danes sem naročena k nadomestni dohtarci (ker moje ni), pa bi se rada prej prirpavila na pogovor o tem...

kaj bi to lahko bilo. Naj še omenim, da danes pa spet ni bilo nič.

Ali zastonj delam paniko. Če mi reče da to ni nič takega, naj zahtevam kakšne dodatne preglede - katere? Nazadnje sem bila hospitalizirana pod nujno, ker sem imela hude boleečine desno ob strnai trebuha, ko so mo morali dati protibolečinske infuzije..... Nevem ali je mooče povezano to kaj  s tem (to je bilo konec junija...).

Hvala vam za kakršne koli nasvete...


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: blato+kri
1.9.2011 10:58:52   
Petka09
Pa so ti takrat odkrili kaj so bile tiste bolečine??? Ker mislim, da zna bit povezano mogoče s tistim??
Obvezno daj spet pregledat kri, pa potem dodatne preiskave. Ultrazvok trebuha, gastroskopija, po potrebi kolonoskopija...

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: blato+kri
1.9.2011 11:12:18   
sakuL
takrat so mislili da so žolčni kamnii, pa so z ultrazvokom vse to izničili, UZ trebuha ni pokazal popolnoma nič. sem pa takrat bruhala in imela vročino, pa je potem vse to samo izginilo, tečnarla sem jim, pa ni bilo nič drugače, tudi zdravniki sami niso znali povedati kaj mi je (bilo)??? - to so naši dohtarji.

imela sem gastroskopijo 20.07.2011.

kaj pa misliš da bi lahko bilo? je brezvezna panika?


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: blato+kri
1.9.2011 11:15:01   
Petka09
Kolikor vem, sveža kri pomeni, da je krvavitev nekje na koncu zadnjika, lahko so notranji hemoroidi (te kaj boli zadaj?). Če bi bilo kakšno črevesno krvavenje, potem bi bilo blato v celoti kao črno. Sveža kri pa naj bi pomenila, da se nekaj "dogaja" na koncu oz. čisto pri zadnjični odprtini. Hemoroidi so največkrat vzrok ali pa kakšna počena žilica.


(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: blato+kri
1.9.2011 11:43:12   
sakuL
če je bolj trdo blato mam manjše bolečine...ampak nič me tako ne boli...
je to kaj resnega?

žila naj bi počila zaradi.....?

hvala user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: blato+kri
1.9.2011 11:43:31   
sakuL
če je bolj trdo blato mam manjše bolečine...ampak nič me tako ne boli...
je to kaj resnega?

žila naj bi počila zaradi.....?

hvala petka

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: blato+kri
1.9.2011 11:47:31   
Petka09
Lahko imaš kao prvo stopnjo notranjega hemeroida, kar pomeni, da se kaže samo s krvavitvijo. Če pa imaš večkrat trdo blato oz. si ga imela zdej te dni, pa je možno, da ti je počila kakšna žilica okoli zadnjične odprtine in se je zato pokazala kri... Oz. ti žilica pač zdej poči pri odvajanju in zato vidiš svežo kri.

Za rak na debelem črevesju pa je značilno črno blato (torej NE sveža kri, tako kot pri tebi), tako da mislim, da je panika odveč user posted image .

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: blato+kri
1.9.2011 12:20:44   
sakuL
ampak obisk zdravnika vsekakor potreben?

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: blato+kri
1.9.2011 12:51:44   
Petka09
Ja, ja, absolutno k zdravniku, saj ne moremo tu postavit diagnoze ampak samo domnevamo user posted image .

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: blato+kri
1.9.2011 12:59:14   
sakuL
hvala ti petka user posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: blato+kri
1.9.2011 13:28:45   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

ampak obisk zdravnika vsekakor potreben?


Verjetno ni nič hudega, ampak zdravnik je pa obvezen. Pa fajn zrihtaj.user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: blato+kri
1.9.2011 13:32:30   
Andromeda
Verjetno gre res za hemoroide, ker če gre za notranjo krvavitev, ki izvira iz bolj "zgornjih# prebavil, ni kri nikoli sveža, ampak je blato izrazito temno oz. črno . No, jaz ne bi šla na vrat na nos k zdravniku, bi si najprej kako kremico proti hemorodiom kupila, pa morda toaletne robčke za hemoroide, če pa se stvar ne bi izboljšala ali celo poslabšala, pa bi šla k dohtarju.

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: blato+kri
1.9.2011 14:04:54   
sakuL
hvala vam punce... in kaj naj potem nardim user posted image
kako pa naj vem da ima hemeroide?
kje kupiš robčke, kremce?

kuko jih zdravit?

verjetno bom sla se pogledat.... samo ko bom cel dan u čakalnici čakala... user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: blato+kri
1.9.2011 14:05:25   
sakuL
hvala vam punce... in kaj naj potem nardim 
kako pa naj vem da ima hemeroide?
kje kupiš robčke, kremce?

kuko jih zdravit?

verjetno bom sla se pogledat.... samo ko bom cel dan u čakalnici čakala...

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: blato+kri
1.9.2011 14:06:07   
sakuL
hvala vam punce... in kaj naj potem nardim 
kako pa naj vem da ima hemeroide?
kje kupiš robčke, kremce?

kuko jih zdravit?

verjetno bom sla se pogledat.... samo ko bom cel dan u čakalnici čakala...

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: blato+kri
25.9.2011 19:32:08   
benika
Oj,

naj najprej povem, da te ne želim prestrašiti, vendar ti bom vseeno napisala, kaj je pri meni pomenila kri na blatu (p.s. mpri meni je bila kri vedno sveža, blato je bilo normalne barve).

Meni se je kri na blatu pojavljala nekje 5 let, od prvega poroda. In vsa ta leta sem bila prepričana, da je to posledica hemeroidov. Preizkusila sem nešteto krem, vendar kri ni izginila. Letos aprila pa so se pojavile bolečine v trebuhu, bruhanje in driska. 3 mesece sem preživela v postelji, v plenicah, blata nisem več nadzorovala. Maja so mi po rektoskopiji potrdili Chronovo bolezen. Dobila sem zdravila, ki pa niso prijela. In tako sem hirala iz ure v uro in izgubila od aprila do danes 55kg. Problem je bil tudi, ker sem zbolela ravno med velikonočnimi in prvomajskimi prazniki in me živ bog ni želel obravnavati. Hodili smo od Poncija do Pilata ampak povsod so mi dajali le injekcije proti bolečinam in slabosti. Potem me je pa junija zadela blažja kap in končno so me odpeljali v bolnico. Tam sem bila en mesec, toliko, da so me malce spravili k sebi. Po prihodu domov se je stanje bistveno poslabšalo in konec julija so me sprejeli nazaj v bolnico. 1. avgusta pa mi je počilo črevo in še isti dan sem bila operirana. Med operacijo so mi odstranili debelo črevo in na trebuh namestili ileostomo oz. vrečko za blato.

sakuL, res ni namen te zgodbe strašenje, vendar te lepo prosim, na kolenih te prosim, stopi do zdravnika, prosi za napotnico za rektoskopijo ali kolonoskopijo. Pregleda nista prijetna, lahko pa ti prihranita marsikaj. Sej če so samo hemoroidi, HB, samo da ne bi bilo kaj hujšega. Prosim, pojdi na pregled!

< Sporočilo je popravil benika -- 25.9.2011 19:33:53 >

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: blato+kri
25.9.2011 19:47:36   
mika
O moj bog benika, kaj pa je tebe doletelo?
Kakšna kap te je? A od chronove bolezni, je črevo počilo?

Želim ti, da čimprej okrevašuser posted image


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: blato+kri
25.9.2011 20:01:54   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: mika

O moj bog benika, kaj pa je tebe doletelo?
Kakšna kap te je? A od chronove bolezni, je črevo počilo?

Želim ti, da čimprej okrevašuser posted image




Blaga srčna kap me je trofnila. Črevo pa mi je počilo zaradi neke bakterije. Pa prej napisano še niti ni bilo vse. Po operaciji sem najprej dobila MRSO, nato se je v trebuhu začelo naabirati blato in gnoj, potem se mi je v pljučih nabrala voda, pa rana se mi je odprla. Po enem mesecu sem staknila še sepso in trombozo v obeh nogah.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: blato+kri
25.9.2011 20:35:43   
uškinamama
Joj Benika, nate pa se je res vse zgrnilo. Kako si sedaj?
Sicer se mi zdi, da si ti spraševala na eni drugi temi o chronovi bolezni? Sin moje bivše delodajalke je bil operiran dobra dva tedna nazaj , po desetih letih diagnoze Chron. Vem, da je bil na antibiotikih, medrolu in da mu biološka zdravila niso pomagala. Nima pa ileostome. Če želiš kontakt me zs-jaj pa vaju lahko povežem.
A ja še to, vidim, da imaš tri otroke, upam da imaš kakšno pomoč user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: blato+kri
25.9.2011 21:16:56   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Joj Benika, nate pa se je res vse zgrnilo. Kako si sedaj?
Sicer se mi zdi, da si ti spraševala na eni drugi temi o chronovi bolezni? Sin moje bivše delodajalke je bil operiran dobra dva tedna nazaj , po desetih letih diagnoze Chron. Vem, da je bil na antibiotikih, medrolu in da mu biološka zdravila niso pomagala. Nima pa ileostome. Če želiš kontakt me zs-jaj pa vaju lahko povežem.
A ja še to, vidim, da imaš tri otroke, upam da imaš kakšno pomoč user posted image


Zdaj sem OK. Ni več bolečin in ni več driske. V bistvu mi je ileostoma povrnila čas, ko sem se počutila zdravo. Pri otrocih mi pa poleg moža pomagajo še moji in njegovi starši ter moja babica.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: blato+kri
25.9.2011 21:21:19   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: mika

O moj bog benika, kaj pa je tebe doletelo?
Kakšna kap te je? A od chronove bolezni, je črevo počilo?

Želim ti, da čimprej okrevašuser posted image




Blaga srčna kap me je trofnila. Črevo pa mi je počilo zaradi neke bakterije. Pa prej napisano še niti ni bilo vse. Po operaciji sem najprej dobila MRSO, nato se je v trebuhu začelo naabirati blato in gnoj, potem se mi je v pljučih nabrala voda, pa rana se mi je odprla. Po enem mesecu sem staknila še sepso in trombozo v obeh nogah.



o đizs, to pa je bil ruker. kako si sedaj?

A si razmišljala kaj da bi vzporedno s sodobno medicino, poskusila še alternativo? Chronova bolezen bi naj bila neozdravljiva s strani sodobne medicine, s strani alternativne pa je. Pa glede nato, da se ti je toliko vsega pojavilo praktično naenkrat...ne vem.... predlagam....

http://www.domanciczdenko.eu/node/6

če ti je za pogledat.... prvi gost v oddaji je imel Chronovo bolezen


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: blato+kri
26.9.2011 5:37:11   
Hope2
Ojoj, benikauser posted image user posted image

Nekaj podobnega je skoraj mene dočakalo. Pri meni se je začelo pa z zelo tankim kakcem in vedno mehkim blatom. Nikoli nisem posvečala kaj veliko pozornosti, dokler se mi ni čist razsulo črevesje, driskala tekoče, bolečine da umiraš zraven, nič ostalo v želodci in črevesju dlje od 5 minut, bruhanje, ogromno sluzi in krvi v blatu. Takrat smo živeli v tujini, po 3 dneh sme šla k zdravniku, ki je našel da sta se v črevesju nenormlano povečali 2 vrsti zelo slabih bakterij. Dobila antibiotik in neko zdravilo in ravno takrat smo šli v Slovenijo na dopust. Stanje se mi je malenkost izboljšalo (imela tudi dieto), ampak ker mi ni dalo miru sem težila znancem, ki jih poznam na gostru. Ti so mi zrihtali, da sme prišla takoj na vrsto za kolonoskopijo- seveda samoplačniško. Tu pa nastopi vsa katastrofa slovenskega zdravstva. Po parih cm kolonoskopije, naletijo na oviro- mučili so me na živo 20 minut- mož je šel v 2 nadstropje, ker ni mogel poslušat mojih krikov. Rezultat je bil, žal gospa ne moremo naprej, ne vemo kaj je tam, če vam bo še kaj hudo, pa pridite nazaj. Najbrž imate kakega chrona, ampak nismo ziher. Nato so me še našopali z sredstvi proti bolečinam, ker sem jim 2 skup padla.
Po vrnitvi nazaj v tujini, smo takoj drug dan šli še tu v bolnico. dOBILA NAVODILA Za ponovno kolonoskopijo in čez 2 dni, ko sem se spucalo so jo opravili. Tudi tu niso mogli skozi, pa so vzeli cevko za gastroskopiranje, ki je precej tanjša- KAK S ENAŠI TEGA NISO SPOMNILI. Pridejo brez problema skozi, dali so mi tudi pomirjevala in protibolečinam, da sme na pol spala. Isti dan so me sprejeli v bolnico, odkrili kao tumor, me dali isti dan na CT in na drug dan operirali, ter odvzeli cca 14 cm debelega črevesja. Po prvi diagnozi tumarja, je slidilo olajšanje- tetsi so pokazali endometriozno bulo. Sledil ap je šok, ko so mi povedali, da mi j epraktično že skor zaprla črevesje. Le nekaj dni in bi počilo tudi vse k vragu. In če pomislim, kako so me v slo odslovili, koliko časa bi čakala na CT... bi ravno pristala tam ko benikauser posted image . Žalostno, najprej zato, ker se že sami takoj ne odpravimo, in še bolj žalostno, ker te prelagajo sem in tja, ter čakaš ko budala na čakalno vrsto.

Je pa bilo čudno zdravnikom, da nisem imela še več krvi v blatu in še večjih težav. Vse kar sem jaz čutila so bile občasne hude boečine, predvsme pred Menstruacijo, te so bile vedno hujše in tanko blato ali rahle driskice. Šele tik pred najhujšim scenarijem se je poslabšalo.

Zato vsak sum takoj na kolonoskopijo. Res da je neprijetna, ampak reši marsikaj. Jaz zdaj hodim na 3 leta in ne pustim več da bi brskajo tam dol na živo. Letos sem šla tak na 1 kontrolo  (v sloveniji), malo sem nekaj posumila (bolečine, driske- nenadzorovane...) pogledali so izvide iz tujini in me isto našopali z protibolečinskimi. Sploh nisem vedela, da so že končali- res pa je, da so mi takrat odtsranili ravno ta najhujši del, kjer je baje črevo najbolj zavito- tak so mi po domače razložili.

iN kot je ena že rekla, svetla kri ni nikoli iz želodca, zato je gastroskopija praktično nepomembna. Če je želodec kri potemni, zato je v kakcu videt črno. Svetla pride iz debelga črevesja ali danke


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.9.2011 5:52:34 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?