|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   božič in novo leto
19.10.2005 18:24:33   
Anonimen
Iščem ideje za okrasitev božičnega drevesca. Imate kakšne fine, pa ne predrage ideje? Prosim zaupajte mi jih.
Čaw
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: božič in novo leto
19.10.2005 18:35:02   
soncece24
user posted image posušene pomarančne in limonine rezinice, doma pečeni medenjaki

user posted image kupiš celofan, darilne trakce in kakšne bombone. bombone zaviješ v celofan, tako da nastane taka vrečica, povežeš z vrvico, nato še s trakcem, obesiš na drevo

user posted image cigaretne, šibične ali katerekoli druge škatlice zaviješ kot paketke v ostanke darilnega papirja in jih obesiš na drevo. če sama ne kadiš prosi koga, ki kadi, da ti špara škatlice




_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: božič in novo leto
19.10.2005 18:38:16   
morskadeklica
Jaz že dve leti delam sama "bunke". In sicer moraš iti v posebno trgovino (ne vem od kod si, pri nas jo imamo), kjer prodajajo take stvari za ustvarjanje. Bunke so iz stiroporja, najprej jih pobarvaš z barvo, ko se posušijo, pa s posebnim premazom nanje daš motive iz prtičkov, servietov. Meni so to full lepi okraski. Pa včasih se spomnim, da sem še kot otrok barvala storže z eno srebrno barvo. Drugih idej pa nimam

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: božič in novo leto
19.10.2005 20:49:26   
sašaš
Oj!

Skoraj najcenejša in zelo luškana varianta so okraski iz slanega testa - razvaljaš, uporabiš modelčke za piškote in je (lahko samo polakiraš, lahko barvaš ali posuješ z bleščicami ali pa sploh nič)... Posušijo se pa itak na zraku - pa preden so suhi še luknice narediš.

Pa po kakšnih revijah še malo pobrskaj...


_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: božič in novo leto
20.10.2005 11:48:07   
Anonimen
Jaz sem lani naredila okraske iz slanega testa in mi je najlepse od vsega. Pa seveda morajo biti obeseni na rafijo :)

Pa kaksne pomarance se dodas in to, pa je pomojem super :)

LP

(odgovor članu sašaš)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: božič in novo leto
20.10.2005 22:21:33   
Anonimen
Tudi jaz bi prosila za pomoč.  Na šoli bomo imeli tehniški dan na temo božični okraski in voščilnice, pa ne vem, kaj bi z njimi izdelovala. Izdelki iz slanega testa odpadejo, ker jih bo izdelovala že druga skupina.

Rada bi res kaj originalnega, pa ne vem, kaj...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 8:50:17   
Anonimen
Skutica!
Jaz sem do sedaj imela okraske s špago. Male balončke (tiste vodne), oviješ z špago ali pa barvno volno. Potem to premažeš z lepilom, ki ga sam skuhaš doma (škrob), posušiš, lahko pospricaš z sprejem (belim- tisti za jelko) in počiš balonček ter ga vzameš ven. So mi zelo všeč. vendar sem se jih sedaj že naveličala. Za otroke je pa to kar lahko in tudi cenovno je ugodno.
LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 9:00:20   
klavdijas
Jaz imam idejo, samo časa nimam. Nakvančane zvezdice ali naklekljane oblike, ki jih daš v žični krog. Ko bojo otroci večji se sigurno lotim tega.
Do takrat pa medenjaki, obeski iz slanega testa...

LP,

             Klavdija

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 9:05:43   
baklica
Cel kup idej najdeš v reviji Unikat (men je super, pa nočem reklame delat).
Men so najlepši naravni okraski: orehove lupince, suhe rožce, storžki pa rafija.

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 10:27:56   
Anonimen
Tash...a se ti ljubi malo bolj natančno opisati. Nisem razumela tisti del, ko balonček počiš in ga vzameš ven?????

Prosim, če imaš toliko časa.

Thx!

(odgovor članu baklica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 15:10:16   
Anonimen
Gekko, to sva midve z mojo mami že delali (luster  za luč), samo da sva imeli večjo žogo za napihnit, pa špago in sva potem omotavali okoli napihnjene žoge in mazali kar z nekim močnim lepilom. Potem sva pustili nekaj dni, da se je posušilo in spustili žogo ter jo vzeli ven. Pridejo res super oblike. Pa še špago lahko pobarvaš kar s temparami...

Super ideja!

Za revijo Unikat pa sem že slišala in jih imam doma cel kup, samo sem hotela slišat še kakšne druge ideje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 18:24:53   
Anonimen
Jaz sem lansko leto vodila kreativne delavnice za otroke tako, da imam ker precej idej. Par takih za na drevesce:

* iz barvnega papirja izrežež cca. 10 cm veliko telo ptičke (2x), npr. iz druge barve izrežeš perutničke. Na mestu, kjer bodo perutničke zarežeš v telo dve črti, skozi kateri napelješ zlat trakec 20 cm (iz papirja) in ga na zunanji strani malo zavihaš. Zareze nato skriješ s perutničkami, ki jih spneš s spenjačem. Isto narediš na drugi strani telesa tako, da s trakecem povežeš obe telesi. Narediš neke vrste vrečko. Mi smo potem z otroci dali v telo ptičke lizike ali bombončke in jih obesili na drevesce.

* na podoben način lahko narediš "vrečkice" v obliki smrečiče itd.

* kupiš plastične - prozorne kroglice, ki se v sredini dajo razdreti.
Mi smo npr. na njih risali z barvami za steklo, z vročo pištolo zalepili posušene rožice, trakce, bleščice,...  Vanje lahko daš tudi božično darilo, bombone

* okraski iz gipsa - v knjigarnah se kupijo modelčki, v katere enostavno vliješ gips in čez uro imaš že gotov okrasek. Potem, ga lahko z otroci samo še pobarvate z vodenimi, tempera barvami. Vse skupaj popestriš z barvo za steklo, ki vsebuje bleščice. Ne pozabi takrat, ko vliješ gips v model dati na mestu, kjer bo šla vrvico skoz, palčke. Lahko pa daš vanj sponko.

*okraski iz gline - otroci zelo radi gnetejo glino. Lahko narediš razne figurice ali enostavno razvaljaš glino kot testo in nato z modelčki za peko peciva izrežete zvezdice, angelčke, .... Ne pozabi narediti luknjice za nitko in na drugi dan jih že lahko pobarvaš in obesiš.

* Iz barvnega papirja izrežeš zvezdice, škorenjčke in nato na njih lepite razna semena in začimbe ter ustvarjate zanimive mozaike. Na enak način lahko narediš tudi čestitke.

* na katerem koli izdelku lahko uporabi tudi servietno tehniko. (serviete s posebnim lepilom lepiš na sveče, bučke, keramične ploščice,..

*laterne - rabiš verigo lučk, ki se dajo na jelko. Okrog vsake lučke oviješ transparent papir,ki si ga prej izrezala npr, v obliki zvončka, ga porišeš... 

Ali pa iz transparent papirja izrežeš božičkov obraz, na ta papir zalepiš iz barvnega papirja izrezano kapico, nosek, oči, brado, ušesa. To narediš večkrat. Potem še izdelaš na isti način zadnjo stran glave božičkov. Na koncu spneš božičke za ušesa skupaj (obrazeke skupaj, ...), izrežeš dolg in 5 cm širok trak na katerega na vsako stran nanizaš božičke. Na eno stran obrazeke na drugo stran zadnjo stran glave. Dobiš verigo božičkov. Vmes na koncu spelješ lučke. In dobiš svetleč "vlakec božičkov"



Upam, da ti je katera ideja všeč.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 18:55:02   
Anonimen
Čestitke:
za vsako seveda rabiš barvni karton, ki ga lahko s npr. posebnimi škarjami izrežeš.
Za prednjo stran pa potem lahko uporabljaš različne tehnike npr.:

* zalepiš semena ali začimbe v obliki srčkov, ...

* jih obrobiš z barvo za steklo, ki vsebuje bleščice, v sredini enostavno nekaj narišeš, zalepiš iz papirja, razne motive

* uporabiš rafijo, travico, posušene vrtnice, lešnike, orehe in z vročo pištolo vse skupaj prilepiš

* uporabiš barvno travico na katero prilepiš izdelke iz gipsa, gline (glej zgoraj)

* narediš razne mašnice, ki jih kombiniraš k prejšnjim predlogom

* prilepiš iz kartona izrezano smrečico in nanjo prilepiš gumbke ki predstavljajo okras za jelko

* zunaj še lahko najdeš zdaj kakšno marjetico ali drugo cvetočo rožico, ki jo lahko posušiš in stisneš in nato prilepiš

* izrežeš na prvi strani platnice čestitke kvadrat ali zvezdico. Na folijo narišeš nekaj z barvami za steklo. Prilepiš folijo z motivom na notranji strani čestitke, tako, da prekriješ luknjo. Lepilo skriješ npr. z umetnim snegom.

* uporabiš servietno tehniko

*enostavno s pomočjo ravnila in debelih barvnih flomastrov vlačiš in nizaš črtico poleg črtice, čez celo prvo stran ali samo v liku zvezdice,... V kot prilepiš rožice izbarvnega papirja,...

* izrežeš na belem papirju neke motive zvezdice, smrečice, ... jih daš na čestitko in z barvnim lakom ali snegom pošpricaš, in nato motive odstraniš. 

* iz krompirja izrežeš razne kalupe, ki jih uporabiš kot štampiljke. Krompir npr. v obliki smrečice namažeš z vodenimi barvami in nato narediš odtis na čestitki. Popestriš s snegom v spreju...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: božič in novo leto
21.10.2005 21:45:56   
Anonimen
Uau, Urška, hvala, res si se potrudila!!! Nekaj od tega bom res uporabila!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: božič in novo leto
22.10.2005 12:57:37   
Anonimen
Skutica, če imaš mogoče kje šanso dobiti žaklovino, so zelo lepi okraski iz nje. Izrežeš kakršnekoli oblike in nanjo otročki lepijo različne makarončke. zelo lepo pride, sem jaz s prvarčki delala pred 3 let.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: božič in novo leto
23.10.2005 21:12:27   
Anonimen
Kristina, lahko to malo bolj podrobno opišeš? Se to lepi na papir?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: božič in novo leto
25.10.2005 9:04:49   
Anonimen
Skutica, takole smo delali.
Iz kartona sem izrezala nekaj osnovnih oblik: krogce, srčke, rombe, kvadrate... Otroci so oblike obrisali na žaklovino, nato smo jih izrezali. Zlepili smo po dve obliki skupaj (torej dva kroga skupaj, dva trikotnika skupaj....) in vmes vtaknili rafijo (za obesit)-to sem jaz lepila s silikonsko pištolo, ker bi drugače preveč dolgo čakali, da se lepilo posuši.

V trgovini sem kupila različne testenine-različnih oblik. Fajn je, da so majčkene-npr. tiste rožice al pa krogci, ki so za v juho zakuhat. In smo potem lepili na žaklovino...v različnih okraskih.

Lej, doma imam še en primer takega okraska, pa ga bom poslikala, ko pridem domov in slikico dala v album, da si boš lažje predstavljala, prav?
Popoldne dobiš user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: božič in novo leto
25.10.2005 10:36:22   
Anonimen
Lahko pa iz žaklovine narediš vrečkico. Zgoraj vpelješ vrvico, da boš vrečko lahko zavezala. Na vrh vrečke zalepiš božičkovo glavo s kapico, bradico, ki si jih izrezala iz barvnega kartona. Na sredino vrečke zalepiš gumbke za gumbe. Lahko pa izrežeš še rokavičke in prav tako prilepiš na vrečko.

Vrečko lahko obesiš na drevo, jo napolniš s sladkarijami,... ali nad kamin  - odvisno, kako veliko vrečo boš dobila. (Vrečo enostavno ob robu sešiješ, nato pa jo obrneš navzven, da lepše zgleda) - enostavno pakiranje daril.


Žaklovino pa lahko uporabiš za čestitko. Iz rdečega kartona enostavno izrežeš čestitko in na prvo stran nalepiš s pištolo izdelke iz žaklovine (zvezdice različni oblik,...). dodaš sneg, rafijo, suho pomarančo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?