|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   boleči šivi, krema
14.12.2007 12:52:10   
Viki-2
Poydrav!
A si je katera s čim mazala šive, pa da je pomagalo. Danes mi je sestra priporočila hrastovo lubje za umivanje. Je to katera probala? jaz pa sem se namazala s tea tree kremo. menda mi ne bo škodilo.
Aja, pa kako zgledajo vneti šivi? Bi jih prepoznala, če bi jih imela? Nekak čuden vonj se mi zdi, ampak menda je to od še čisto malo čišče. ker zjitraj je vonj še čisto naormalen. potem pa se čez dan nabere.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 13:08:50   
želva
Mene je tud ful zategvalo, pa sem si sam z ledeno vodo ene 4 do 5 krat na dan hladila tamalo, pa sem tud hotla kej mazat, sam mi je patronažna rekla da ne. Zdaj en teden po porodu je stanje občuno boljše. Pa vložek sem si z mrzlo vodo navlažila, da me je hladilo in da se mi ni na šive prpopal.
Mam pa jest tud en čuden vonj, sam to je vrjetn od čišče. Sem mal s špeglom tam spodaj pogledala in ni nič vneto. Pejd mal pokukat kaj dogaja tam spodaj. Baje, da se ti lahko naredijo modrice pod šivi in tisto pol boli, ker se ne more celit, da pol mažeš z lohohepanom. Če te skrbi, pa naj patronažna pogleda.

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 13:09:27   
urskas
ja hrastovo lubje se uporabi za izpiranje vnetih šivov. Jaz na srečo nisem imela takšnih problemov. Sem se pa tuširala 2-3 krat dnevno le s toplo vodo (nič kremic) in uporabljala bombažne vložke VIR80.

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 13:33:11   
Vrtnica79
Ja, izpiranje z hrastovim lubjem pomaga in pa šentjanževo olje! Tega si malo kapneš kar na vložek, na tisto stran ko so šivi.

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 14:29:41   
Spark
Jaz sem se vsakič po mali ali veliki potrebi umila z mlačno vodo-ali malo bolj mrzlo vodo. Mazala se nisem nič. Pa dvakrat na dan sem dajala mrzle obkladke gor. V porodnišnici so mi dali kar led v tisto vrečko za umivanje dojenčka, potem sem pa doma še tako prakticirala. 

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 14:35:37   
2 Sraki
Hladna voda zelo paše in pomaga pri celjenju.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 14:38:57   
Viki-2
Ja, kot da je modrica pod šivom. Šiv je namreč na sramni ustnici, ker se je nekaj razklalo. A tist lohohepan se kupi v lekarni? Naj povem, da sem 3 tedne po porodu in šivi presredka so ok.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 16:10:50   
Anonimen
Vsak dan sem si spirala z vodo, in so boleči šivi hitro minili, res pa je, da med menstro včasih čutim šive, in bolijo, a vsaj ne toliko kot po porodu. Daj si z hladno vodo spirat, tako sem jaz delala... 

(odgovor članu Viki-2)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 16:52:18   
želva
Ja, lokohepan(prej sem se zatipkala) se kupi v lekarni.o je nekej za buške in modrice. Smo otroke s tem v vrtcu mazal, pa pomagauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 17:08:52   
Antigona
Tea tree krema od Justa je zakon. Kar z njo se maži se ti bo hitro zacelilo!!!

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 17:40:31   
sandra113
Meni je pomagala bepanthen krema.

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 19:02:51   
Laubica
Šentjanževo olje -sem si na vložek nakaplala in dajala gor-ful pomaga-to olje je protivnetno

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: boleči šivi, krema
14.12.2007 20:12:49   
Anonimen
Jaz sem se večkrat na dan tuširala s hladno vodo, pa obvezno bombažne vložke, ter obkladke iz kamilic.

(odgovor članu Laubica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: boleči šivi, krema
15.12.2007 16:55:52   
bsasab
Torej ce prav razumem, lahko na oboleli siv namazem kremo Tea tree, katero tudi uporabljam proti hemeroidom, ali je boljse se posvetovat z ginekeologom... 

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: boleči šivi, krema
15.12.2007 17:01:50   
Viki-2
jaz sem se včeraj namazala s tea tree, pa ne vem če me ni malo peklo. Boljš vsekakr ni. Sem pa se tudi namakala v hrastovem lubju. To pa je dobro delo. Upam da bo kamlu bolje.

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   boleči šivi, krema
15.12.2007 17:17:13   
karatina
Jaz pa sem slišala, da obstaja neki sprej (poleg pospeševanja celjenja baje ful prijetno hladi), ki ga imajo v celo v P, ampak so zelo skopi z njim.
Mi je kolegica rekla, da ti ga je pred leti v primeru težav celo patronažna pustila, se pa nikakor ne spomni, imena. Mogoče katera od vas ve?

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: boleči šivi, krema
15.12.2007 17:27:05   
Viki-2
mogoče misliš xilocaine? to je analgetik in ga ne dobiš brez recepta. obstaja pa tudi gel.

(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: boleči šivi, krema
15.12.2007 20:29:02   
kai1
Odsvetujem ti kakršnokoli mazanje, saj lahko povročiš kakšno vnetje. Če je zelo boleče si tuširaj mesto z mrzlo vodo nato, pa dobro osuši s čisto brisačko. Jaz sem bila ful šivana ( notranje in zunanje ) samo zunaj sem imela 10 šivov, pa so mi v porodnišnici svetovali in tudi tam sem dobila led, ki sem ga dala v vrečko to pa zavila v čisto krpo nato , pa sem si predel masirala ( polagala). Tako je bolečina hitreje minila in tudi podpludba je izginila.
Če misliš, da  je kaj vneto ali narobe vprašaj patronažo in te naj pogleda ( to je tudi njeno delo ).

lp in srečno

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: boleči šivi, krema
16.12.2007 14:25:43   
* Mateja *
mene so šivi zategovali 1 mesec. Toerej en mesec nisem sedla na tir, da ne govorim o hoji, ker sem z nogami drsala po tleh, ne pa hodila. SEm bila kar šivana, tud noter, zdej imam čisto majhno brazgotino, sam takrat  je bila pa ene 10 cm dolga, pa modre barve, nagravžno no. Na koncu sem si šive ven pocukala, ker nisem več prenesla. SEm si pa mazala z bepantenom, ma s kamilico sem si spirala. 

(odgovor članu kai1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: boleči šivi, krema
20.12.2007 21:33:19   
malena26
Tudi mene so grozno boleli šivi,zategovali nisem mogla ne hodit ne sedet,ležat.....skratka nič!(na koncu se mi je pa še vse zagnojilouser posted image imela sem smrdeč temn izcedek)
Meni je rekla zdravnica samo z mrzlo vodo in kamelcam!Tko,da sem non stop samo spirala in je pomagalo!
Če imaš pa temn izcedek bi pa jaz šla do ginekologa nikol ne veš!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: boleči šivi, krema
20.12.2007 21:36:17   
malena26
Še nekaj pozabla napisat če je vonj smrdeč in temen to nekaj ni uredu!

(odgovor članu malena26)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: boleči šivi, krema
21.12.2007 14:26:24   
lilprincess
Meni so šli en teden po porodu šivi narazen in sem dobila Fibrolan kremo. Takrat so mi tudi naredili bris za vnetje, ki je bil pozitiven. Spodaj zgleda vse normalno, lepo celi in se vrača v status quouser posted image . Kljub temu si mažem z antibiotično kremo ki sem jo dobila zaradi izvida. Če nebi takrat šla nazaj, sploh nebi posumila na nič, ker je res spodaj vse normalno.

(odgovor članu malena26)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: boleči šivi, krema
21.12.2007 14:28:16   
lilprincess
Aja sem še pozabila. V porodnišnici mi je babica rekla da naj NE spiram s kamilicami ker sušijo. Tudi mila ne uporabljat. Najboljše je navadna voda, da temeljito posušiš, da je cel čas na suhem, sem si pa jaz po tuširanjem z fiziološko še posprejala, osušia in namazala s Fibrolanom. Hrastovo lubje pa pripraviš, če bi imela vnetje. To je z moje strani.

(odgovor članu lilprincess)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: boleči šivi, krema
23.12.2007 22:32:12   
kristinaj
jaz sem na vnete šive dajala led. v plastično posodo sem na dno nalila za mm vode in to zmrznila. ko je led narejen sem le tega zdrobila, položila v tetra pleničko in vse skupaj dala tja dol. presenetljivo hitro je pomagalo.

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: boleči šivi, krema
24.12.2007 23:04:28   
ninaintomaz1
jaz pa ko so se mi šivi vneli sem se špricala z bivacinompa mi je kmalu odleglo

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?