|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 12:52:19   
ČebelicaMaja
Mene pa zanima, ali lahko koristim letni dopust glede na to, da sem na bolniški... izkoristit moram namreč še dopust iz 2012 in januarja dobim novega za 2013. Na bolniški bom do konca nosečnosti in moram v bistvu izkoristit celotni dopust, ker mi sicer ves propade... sem pa dobila informacije, da nekje ne dovolijo izkoristiti dopusta, če si na bolniški...

Če katera ve, kako je s tem, bi prosila še za morebitni člen Zakona...HVALA!!!

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 13:08:47   
Paštetka
Ld je Ld, bolniška je pa bolniška. Oboje naenkrat ne moreš. Lahko pa prekineš bolniško, koristiš Ld in potem greš nazaj na Bolniško.
To kar si pa slišala pa ni nekje, ampak po zakonu o delovnih razmerjih.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.12.2012 13:10:17 >

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 13:21:10   
pezbar
Ne poznam zakona in člena. Imam pa sama podobno situacijo.
Jaz grem na porodniško februarja in sem zdaj že na bolniški pred porodniško. Dopust 2012 sem že v celoti pokoristila pred nastopom bolniške.
V službi (državna uprava) sem se pozanimala, kako je s prenašanjem dopusta 2013 v leto 2014. Rečeno mi je bilo, da moraš vsaj 10 dni koristit v letu 2013, ostalo se lahko prenese in koristi do konca junija 2014. Če ne koristiš vsaj 10 dni LD 2013 v letu 2013, ti teh 10 dni propade.
Zato bom jaz zdaj po novem letu najprej štartala z 10 dni LD 2013, potem nadaljujem z bolniško. Malo sem se zanimala v službi in pri mojem zdravniku, če lahko tako naredim, pa mi ni nihče rekel, da se ne da. Edino sestra pri zdravniku me je opozorila, da imajo nekateri delodajalci lahko kaj proti.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 13:34:42   
Paštetka
Da popravim oz. natančneje je: v tekočem letu je potrebno izkoristiti 2 tedna dopusta in ne 10 dni. nimajo vsi 5 dnevnega delovnega tedna.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 13:41:09   
mate0ja
Bolniško ki traja do 30 dni plača delodajalec, če se pa zavleče čez 30 dni pa dobi refundirano od ZZZS in nima stroška s takim delavcem. Če bolniško prekineš, zato, da bi koristil letni dopust to pomeni, da ko greš po dopustu spet na bolniško mora delodajalec spet plačat eno mesečno plačo zate, kljub temu, da nisi na delovnem mestu.
Če bi bila jaz na bolniški in bi imela neizkoriščen dopust bi ga pustila, da propade. Zakaj bi imel delodajalec z mano stroške, če nima od mene nobenih pozitivnih učinkov, ker me ne v službi. Raje ohranjam dobre odnose z delodajalcem in mu nisem v breme, kot da bi prekinjala bolniško zaradi dopusta zgolj zato, ker mi pripada, čeprav ga v resnici ne potrebujem. Razlika je v 20% izplačila za tistih nekaj dni, par eur torej. In glede na to, da sem včasih delala v kadrovski tudi vem, da se taki manevri zavedejo kot opombo v personalno mapo in če je potreba po odpuščanju in sta na dlani dve popolnoma enakovredni osebi, potem tista s takim zaznamkom odleti. Na žalost. Vsaka stvar ima dva zorna kota.
Sicer se pa s koriščenjem letnega dopusta itak mora strinjat nadrejeni. Če je v tistem trenutku preveč dela, ti lahko ne dovoli. Nenapovedano pa lahko koristiš zgolj dva dni v letu.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 13:53:49   
Paštetka
Mateja, podpišem se pod tvoje mnenje. user posted image user posted image

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 16:53:11   
jakaracman
user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Bolniško ki traja do 30 dni plača delodajalec, če se pa zavleče čez 30 dni pa dobi refundirano od ZZZS in nima stroška s takim delavcem. Če bolniško prekineš, zato, da bi koristil letni dopust to pomeni, da ko greš po dopustu spet na bolniško mora delodajalec spet plačat eno mesečno plačo zate, kljub temu, da nisi na delovnem mestu.
Če bi bila jaz na bolniški in bi imela neizkoriščen dopust bi ga pustila, da propade. Zakaj bi imel delodajalec z mano stroške, če nima od mene nobenih pozitivnih učinkov, ker me ne v službi. Raje ohranjam dobre odnose z delodajalcem in mu nisem v breme, kot da bi prekinjala bolniško zaradi dopusta zgolj zato, ker mi pripada, čeprav ga v resnici ne potrebujem. Razlika je v 20% izplačila za tistih nekaj dni, par eur torej. In glede na to, da sem včasih delala v kadrovski tudi vem, da se taki manevri zavedejo kot opombo v personalno mapo in če je potreba po odpuščanju in sta na dlani dve popolnoma enakovredni osebi, potem tista s takim zaznamkom odleti. Na žalost. Vsaka stvar ima dva zorna kota.
Sicer se pa s koriščenjem letnega dopusta itak mora strinjat nadrejeni. Če je v tistem trenutku preveč dela, ti lahko ne dovoli. Nenapovedano pa lahko koristiš zgolj dva dni v letu.



(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 19:02:38   
ČebelicaMaja
vse kar ste napisale vem... vem da moraš koristit dva tedna v tekočem letu, vem da sem 30 dni v breme delodajalcu, vem da je razlika 20%, vem, da se zaznamek naredi, ampak moj delodajalec še nikoli ni naredil nič zame (nobenih ekskurzij, nobenih bonov za novo leto, nobenega izobraževanja, ni Dedka Mraza ali kogarkoli za novo leto za otroke, ni piknika enkrat letno za kolektiv, ničesar, kar javna uprava pač ima...pa še kdo, ki je normalen delodajalec...), zakaj bi torej jaz pustila neko pravico njemu, če mi to pripada... če bi ali bom, bom letela tako ali drugače, pri nas so namreč odnosi ful slabi, tipični kapitalistični režim do konca in še naprej, če se da... torej sem razmišljala, da se zmenim (če se da), da mi da zdravnica bolniško skoraj do konca, ki je k sreči okrogli datum, potem nadaljujem z dopustom, ki ga ne bo tako malo (cca 37 delovnih dni) in potem direkt nastopim porodniško... obstaja pa tudi verjetnost, da bom rodila prej, zato pač vprašanje...prijateljici namreč niso dovolili na dopust, češ, da je na bolniški...niti za tri dni...pa sem se mislila prepičat še tu, ker v ZDR nisem zasledila člena, ki bi govoril o prehodu med bolniško/letnim dopustom... tudi to vem, da se mora delodajalec strinjat, sem upala, da mi boste povedale kaj novega... torej mi ne preostane nič drugega, kot da vprašam našo kadrovsko kaj je mogoče... z glavo skozi zid ne bom rinila, samo da bi jim pa na lepe oči pustila še 20%, ko imam že tako eno leto kar precej znižano plačo, na to plačo sedaj še bolniško, mi pa ne diši...hvala vseeno za odgovore.

< Sporočilo je popravil ČebelicaMaja -- 5.12.2012 19:09:53 >


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 20:22:16   
Paštetka
ZDR zelo lepo določa kaj je letni dopust in čemu je namenjen. Za bolniško tudi vemo čemu je namenjena. Torej, če si na bolniški ne rabiš dopusta. In ja, če bi imela jaz svojo firmo, tudi ne bi dovolila takšnemu delavcu koriščenje dopusta.
Zakaj bi ti delodajalec moral dati bone, ekskurzije, darila za otroke??? A imaš to v pogodbi? Ne, to ni pravica, ampak ugodnost, dobra volja delodajalca.

Najprej si preberi kaj je pravica, kaj so obveznosti.

Oprosti, ampak, če si na bolniški (oz. če vzamem točno tvoj primer), še nimaš pravice do dopusta. Ne vem kje si to vzela.
In kot je mateja napisala, to da greš z bolniške na dopust je izkoriščanje sistema, delodajalca...in v končni fazi, ja, delodajalec ti ima pravico reči ne in je dobra volja delodajalca, ki ti odobri dopust.

Seveda je pa tvoj predlog, da ti prej zaključi bolniško, da greš na dopust in potem direkt v porodniško dober. Mislim, da tukaj delodajalec ne bi "mogel" ti reči ne. S tem, da moraš dobro preračunati dneve ven, da se za kak dan ne vsekaš.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.12.2012 20:37:14 >

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
5.12.2012 21:15:45   
gsatalema
ZDR zelo lepo določa kaj je letni dopust in čemu je namenjen. Za bolniško tudi vemo čemu je namenjena. Torej, če si na bolniški ne rabiš dopusta. In ja, če bi imela jaz svojo firmo, tudi ne bi dovolila takšnemu delavcu koriščenje dopusta.
Zakaj bi ti delodajalec moral dati bone, ekskurzije, darila za otroke??? A imaš to v pogodbi? Ne, to ni pravica, ampak ugodnost, dobra volja delodajalca.

Najprej si preberi kaj je pravica, kaj so obveznosti.

Oprosti, ampak, če si na bolniški (oz. če vzamem točno tvoj primer), še nimaš pravice do dopusta. Ne vem kje si to vzela.
In kot je mateja napisala, to da greš z bolniške na dopust je izkoriščanje sistema, delodajalca...in v končni fazi, ja, delodajalec ti ima pravico reči ne in je dobra volja delodajalca, ki ti odobri dopust



Podpis

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
6.12.2012 9:32:26   
pezbar
Ja, vemo, čemu je namenjen dopust in čemu bolniška. Ampak če mi pripada 15 mesecev porodniške in hkrati celoten letni dopust, bom pač izkoristila tudi možnost koriščenja celotnega dopusta, če je le možno, to pač ni nezakonito. In če se delodajalec s tem strinja, ne vidim problema.
Če se vam zdi pa tako nemoralno do delodajalca ali zakonodajalca koristiti dopust med bolniško, potem pa najbolje, da predlagate pristojnemu ministru, naj ukine dopust za mamice za čas, ko so na porodniški.

< Sporočilo je popravil pezbar -- 6.12.2012 9:33:00 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
6.12.2012 10:10:13   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Ja, vemo, čemu je namenjen dopust in čemu bolniška. Ampak če mi pripada 15 mesecev porodniške in hkrati celoten letni dopust, bom pač izkoristila tudi možnost koriščenja celotnega dopusta, če je le možno, to pač ni nezakonito. In če se delodajalec s tem strinja, ne vidim problema.
Če se vam zdi pa tako nemoralno do delodajalca ali zakonodajalca koristiti dopust med bolniško, potem pa najbolje, da predlagate pristojnemu ministru, naj ukine dopust za mamice za čas, ko so na porodniški.


Ne, očitno ne razumeš kaj je namen dopusta, namen bolniške,...ker to dvoje ni združljivo.
Sploh ne gre za to a je moralno ali nemoralno do delodajalca. Gre se za namen obeh zgoraj. In če si na bolniškem, torej ne delaš, ne rabiš dopusta. Zakon, dekle, zakon in ne moralnost do delodajalca.... Tukaj so delodajalci velikokrat popustljivi, četudi jim ne bi bilo treba. user posted image

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
6.12.2012 10:52:52   
ČebelicaMaja
Paštetka, očitno si pač na strani delodajalcev- treba je izkoristit delavca do konca, ga izcuzat in izpljunit (verjemi, sem doživela vse živo) in tak sistem trenutno vlada v Slovenskem kapitalizmu, ki ga ti s svojim pisanjem dobesedno poosebljaš, vendar pa dober delodajalec tudi poskrbi za svoje delavce z izobraževanjem, s kakšnimi boni za novo leto, ki se jih pač vsak razveseli, s kakšnim druženjem za dobro klimo- mogoče še nisi slišala za Human Resource Management- no jaz sem to študirala in pač moj delodajalec dela vse v nasprotju s tem, kar je dobra praksa delodajalca, ki hoče obdržat ljudi v tujini- v Sloveniji pa vsi razmišljajo tako kot ti- in vsi v ospredje vlačijo samo pravice in predvsem obveznosti... a mora biti res vse zapisano v pogodbi, ali se danes morda kje še kaj naredi samo od sebe... sory ampak moje prijateljice imajo vse Dedka Mraza za otroke in za vsakega otroka so dobile med 20-30€, da izberejo darila, to ni nič nenavadnega (no morda v tvojem podjetju, meni se pa to zdi pač lepa gesta, da se pocrklja zaposlene...pač na nek način...), tudi to, da se pošlje na izobraževanje je ponekod nuja, pri nas pa privilegij, nekje dajo božičnico, jaz je še nikoli nisem dobila... zato je za delodajalca še najmanj, če mi odobri vsaj dopust, da ga lahko izkoristim- če bi vedela, da me čaka bolniška do konca, bi ga seveda izkoristila še, ko mi je bilo neskončno slabo in sem se mogla privleči v službo, kjer z vestnostjo in poštenostjo opravljam svoje delo, pri čemer pa mi zmanjuje veselja do tega, da hodim v službo ravno zaradi takega odnosa delodajalca, kot ga opisuješ ti- lahko se presekaš na pol, pa zaradi tega ne boš nič več vreden...kaj vse sem žrtvovala za mojega delodajalca, pa to ni prineslo nobene prednosti v "moji kartoteki", ja dobre stavri ne štejejo, slabe pa se takoj zavedejo... tako ali tako upam, da mi ne bo treba nazaj, da bom pred potekom našla kaj drugega... koliko bolniških zaradi otrok je moral biti doma mož, ker jaz dobesedno nisem smela na bolniško (ja vem, po ZDR imam vso pravico, to sem naredila samo enkrat in doživela totalni mobing, da nisem vedela ali bom šla sploh lahko na poletni dopust, kolikokrat sem bolna prišla delat, ker sem sicer dobila pod nos, da smo leni in da smo bolni, ker se nam ne ljubi delat, kolikokrat smo dobili pod nos, da delamo nadure, ker nismo sposobni svojega dela opraviti v 8 urah....) tako da mi gredo kar lasje pokonci, ko berem tvoje enostranske poste...daj se postavi v vlogo ljudi, ki nimajo tako idelanih delovnih odnosov in pogojev in ne zavidajte bolniške, pač pa boditer odpkrite, tudi če bi bile ve na mojem mestu, bi bverjetno izkoristile ali pa vsaj hotele izkoristiti, kar bi vam pripadalo....

ZDR določa kaj je bolniška in določa kaj je LD, nikjer pa ne piše, da ne moreš koristiti LDja če prekineš bolniško...pač v soglasju z delodajalcem...vidim pa, da tukaj velja splošno menenje, da dajmo nekomu vzet še tistega nekaj, ki je pozitivno, samo, da mu ne bo bolje kot meni...tipično Slovensko, se vidi kam nas je taka mentaliteta pripeljala... me je prijateljica opozorila na to križanje na forumu, kadar se govori o bolniških, ne  razumem pa kaj imaš ti od tega, saj ne veš zakaj sem doma in kakšna je moja zgodba, vse nismo doma kar za brez vezeuser posted image ...in ja, nekateri smo se v službi zelo trudili, tako zelo, da je trpelo zdravje, tako da ne govori mi o pravicah in obveznostih in kaj mi mora in česa mu ni treba...meni tudi ni treba objet partnerja, pa ga, ker mu je to všeč in se bolje počuti, tudi otroka ni treba objet, ko pade, pa ga, ker ga to potolaži in mu da zalet za naslednje izzive, ali je tako težko razumeti, da dobra praksa, daje pozitivne rezultate, učinke, pa četudi le ta ni zapisana v pogodbi in je- kot praviš ti- ni treba....

Pravzaprav sem razočarana nad takimi posti in temi, ki ploskate... mislila sem si, da bom dobila normalne odgovore, ne pa napadnja in očitke... to, da pa si pač želim tistih 20% gor, pa meni trenutno veliko pomeni, ker nimam riti polne denarja in se hudičevo trudimo, da preživimo tole krizo...eno leto imava že z možem znižane dohodke, sedaj še bolniško - in ja, odločila sva se z otroka, ker kriza bo minila, leta pa grejo in življenje ostane...to razlagam, če bi se katera hotela vtakniti tudi v to- in ja, imam vso pravico, da bom delodajalcu predlagala dopust in bom vesela, če mi ga bo odobril, v nasprotju s tistimi tukaj gor, ki mi tega nikakor ne bi privoščile...


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
6.12.2012 11:40:30   
Paštetka
Paštetka, očitno si pač na strani delodajalcev- treba je izkoristit delavca do konca, ga izcuzat in izpljunit


Nop, se prekleto motiš. Nisem na nobeni strani. Pišem ti samo dejstva, ki pa tebi niso všeč in zato misliš, da je cel svet proti tebi.

Prebrala sem samo ta stavek, ostalega se mi ne ljubi brati, ker je brezpredmetno. Žal zakon ne določa, če je nekaj fer ali ni fer.

Še enkrat, kar se tiče tvojega primera. Ne vem zakaj ne razumeš, da ti pravice do LD ne moreš izkoristiti, ker si na bolniški.
To ne pomeni, da nimaš pravice do Ld, ampak je enostavno ne moreš izkoristiti, ker si predolgo na bolniški oz. greš potem spet na porodniško in ti ta pravica propade.

Če boš pa še kaj rabila, pa lahko komot vprašaš. user posted image Saj sem ti napisala zgoraj tudi finto, kako bi se temu lahko izognila. NE moreš z glavo skozi zid, lahko pa greš na drugi strani skozi vrata.



(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
6.12.2012 17:42:47   
ČebelicaMaja
Ne vem pa, kako ti ne razumeš, da bom bolniško prekinila in koristila letni dopust... saj je vendar jasno, da ne morem koristiti obojega naenkrat in ja, delodajalec se strinja, torej je vsaj nekaj na moji strani, kajne!? Meni bi sicer pasalo LD koristiti čim prej, a potem bi me imeli še dodatnih 30 dni na grbi in ker sem toliko fer, vsaj tega nisem prosila v zameno pa so oni pristali, da mi odobrijo... očitno se nekaj z lepo besedo (pa čeprav ni zapisano v pogodbi in čeprav ZDR nalaga drugačne inercije) vseeno da doseči...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
7.12.2012 13:38:10   
mate0ja

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

ZDR zelo lepo določa kaj je letni dopust in čemu je namenjen. Za bolniško tudi vemo čemu je namenjena. Torej, če si na bolniški ne rabiš dopusta. In ja, če bi imela jaz svojo firmo, tudi ne bi dovolila takšnemu delavcu koriščenje dopusta.
Zakaj bi ti delodajalec moral dati bone, ekskurzije, darila za otroke??? A imaš to v pogodbi? Ne, to ni pravica, ampak ugodnost, dobra volja delodajalca.

Najprej si preberi kaj je pravica, kaj so obveznosti.

Oprosti, ampak, če si na bolniški (oz. če vzamem točno tvoj primer), še nimaš pravice do dopusta. Ne vem kje si to vzela.
In kot je mateja napisala, to da greš z bolniške na dopust je izkoriščanje sistema, delodajalca...in v končni fazi, ja, delodajalec ti ima pravico reči ne in je dobra volja delodajalca, ki ti odobri dopust.

Seveda je pa tvoj predlog, da ti prej zaključi bolniško, da greš na dopust in potem direkt v porodniško dober. Mislim, da tukaj delodajalec ne bi "mogel" ti reči ne. S tem, da moraš dobro preračunati dneve ven, da se za kak dan ne vsekaš.

prej zaključi bolniško, da greš na dopust in potem direkt v porodniško dober. Mislim, da tukaj delodajalec ne bi "mogel" ti reči ne. S tem, da moraš dobro preračunati dneve ven, da se za kak dan ne vsekaš.


Pa se še jaz pod tebe podpišem :)

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
7.12.2012 13:52:26   
mate0ja
Ampak res, kakšni državljani, kakšni delavci ste (smo). Pa ne obstajajo samo taki ki so nezadovoljni in imajo slabe odnose v podjetju, ali so jim kratene pravice. Večina (in tista večina ne piše dolgih postov) je s svojim delovnim mestom zadovoljna. Pa ne navidezno, zaradi strahu, da ga bo izgubil ampak zato ker so odnosi korektni, opredeljene in izpolnjene so tako pravice kot obveznosti. Meni ni mar za božička, božičnico, izdatnejši regres. Zelo pa cenim, da lahko v katerem koli trenutku tečem po bolnega otroka v vrec, da sem lahko na plačani bolniški za otroka, da se z direktorjem dogovarjava, da mi je spregledana kaka napaka (kdo pa jih ne dela).

In da ne boste spet napadle, da sem ena redkih, ki smo zadovoljni. V podjetju nas je več zaposlenih. 10 zadovoljnih in dve nezadovoljni čavsi. Imata pa enake pogoje kot ostali in enak korekten odnos. Imata pa tudi občutek, da bi morali dobiti več oziroma vedno ampak res vedno pri njima nekaj ne štima. Če ju opozori, da sta že cel teden več kot uro na malici je slab direktor, če jima pove, da delo ni bilo opravljeno kot je treba je spet direktor kriv, če ne dobita dopusta kadarkoli se jima zahoče je spet nekaj narobe, če jima ne kupi posebnega pisala je spet štala.
Zato bom jaz vedno zagovarjala delodajalce. Po petnajstih letih dela nimam niti v enem primeru slabih izkušenj.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
7.12.2012 19:45:47   
ČebelicaMaja
Mateja bodi srečna...to je nekaj zelo vrednega, ker v službi smo na dan v bistvu največ časa...jaz si samo želim, da mi ne bi bilo treba zjutraj s cmokom v želodcu v službo hodit, da bi se razumeli in imeli korektne odnose... želela sem si samo malo povprečja, nič več. Pisala sem nosila od doma, ker se jih nisem upala naročit, da bi med delovnim časom šla po otroka, čeprav je bruhal...no way- takrat so peli telefoni, da so mi drugi pomagali, imeli smo max. število dni, ki jih določi za kolektivni dopust (mislim da je bilo okoli 16 ali 18 dni), torej sem po svoji volji (pa še to težko) koristila samo 6 dni, tako da...ja, vem kaj imate tisti, ki imate normalne delovne pogoje, normalne direktorje, korektne odnose in, ki greste zjutraj z nasmehom na obrazu v službo... privoščim ti, privoščim pa tudi sebi, da bi našla takega delodajalcauser posted image  vem da so ljudje različni in verjemi, sem čisto normalna oseba, z visokim tolerančnim pragom za svinjarije in z normalnim delovnim odnosom... ampak, ko imaš enkrat dovolj, je pač dovolj...

...zato pa imam tega odnosa vrh glave in sem hotela oz. sem si želela vsaj to... da mi ustrežejo, da pokoristim dopust do konca...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
9.12.2012 15:28:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

Ne vem pa, kako ti ne razumeš, da bom bolniško prekinila in koristila letni dopust... saj je vendar jasno, da ne morem koristiti obojega naenkrat in ja, delodajalec se strinja, torej je vsaj nekaj na moji strani, kajne!?


Torej delodajalec vseeno ni tako slab, če se strinja.......

Meni bi sicer pasalo LD koristiti čim prej, a potem bi me imeli še dodatnih 30 dni na grbi in ker sem toliko fer, vsaj tega nisem prosila v zameno pa so oni pristali, da mi odobrijo... očitno se nekaj z lepo besedo (pa čeprav ni zapisano v pogodbi in čeprav ZDR nalaga drugačne inercije) vseeno da doseči...


Nič nisi fer....očitno ste se zgolj pogodili.......in še enkrat pravim, delodajalec sploh ni tako slab, kot praviš da je.....ker drugače ne bi na to pristal....ko bi bilo konec tvoje bolniške in če bi je bilo konec pred porodniško, bi ti moral omogočiti koriščenje dopusta......drugače pa ne.....ker je Zakon o delovnih razmerjih povsem jasen, če si na bolniški, ne delaš in ne moreš izkoristiti pravice do dopusta......

Drugače pa.....lepo, da si se izborila za svojo pravico, ki ti po zakonu pripada in da ti bodo vsi šli, revici, na roko.....zdravnica, ki ti bo zaključila bolniško z dnem, kot si želiš in ne kot bi morala in grozen delodajalec, ki te bo spet "zaposlil" in plačeval za mesec in pol......ti boš pa za mesec in pol imela 20 % višjo plačo, porodniško boš pa imela zaradi tega mogoče kake 4 EUR višjo.....

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
10.12.2012 9:05:47   
pezbar
Ja, pravilno je naredila. Za 20% višji prihodek in za 4 evre višjo porodniško. Jaz bi oz. bom tudi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
10.12.2012 18:53:49   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Ja, pravilno je naredila. Za 20% višji prihodek in za 4 evre višjo porodniško. Jaz bi oz. bom tudi.


Itak ti ne gre v osnovo za izračun porodniške. Vlogo je potrebno oddati najkasneje 60 dni pred predvidenim datumom poroda, takrat pa zadnja plača še ni poznana.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
10.12.2012 21:03:44   
ČebelicaMaja
...se mi bo pa poznalo tista dva meseca, ko bom na dopustu in to ni ravno zanemarljivo malo denarja (vsaj zame ne- eni sicer toliko dajo za čevlje, jaz pa iz tega lahko otroku plačam kako dejavnost za počitnice ali pa kaj drugega)... in ja, liliana očitno te to moti...delodajalec očitno za mene- revico- res ni tako slab, še samo me je presenetilo, je pa res, da imamo ravno novega direktorja, in če že ničesar drugega nimamo, ne vem, zakaj ti gre v nos to, da so pristali...ja, porodniške pa ne bom imela zaradi tega nič višje, morda še 2 € ne, ker je res, da moraš oddat papirje najkasneje 30 dni pred rojstvom...jaz jih bom pa 60, ker mi grozi prezgodnji porod, tako da se ne sekiraj preveč...nič kaj dosti več ne bom dobila od državeuser posted image

...res ne razumem, kaj se toliko vtikate v to, če je nekaj možno naredit, saj ne grem mimo zakona in če bi rekli ne, bi bilo pač ne, sicer pa od plače nakazujem zajeten kupček denarja za vse user posted image  prispevke (tako kot vsi v državi Sloveniji) in ja, marsikdaj sem morala za zdravstveno storitev plačat privat , za zobozdravnika pa sploh, tako da, če enkrat pač izkoristim nekaj v sistemu, ki mi to omogoča, ne vem, kaj te ima to sploh za motit... sploh pa ne bom več razpravljala... na RR sem prišla po odgovore, ki sem jih dobila (nekaj tu, nekaj drugje), zadevo sem rešila in pika... hvala in lp...

< Sporočilo je popravil ČebelicaMaja -- 10.12.2012 21:05:10 >


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
11.12.2012 11:47:13   
liliana
Povedala sem le, da delodajalec vseeno ni tako slab, kot si ga opisala, da ne stori nič zate oz. za delavce......če bi tvojo prošnjo odklonil, ne bi delal nič v neskladju z zakonodajo.....oz. po domače povedano, če bi se mu j.eb.alo zate oz. za delavce, bi ti komot rekel ne....in bi šla na porodniško direktno iz bolniške....

In tako kot ti zdaj ne greš mimo zakona, tako tudi on v primeru, če bi ti rekel ne, ne bi šel mimo zakona.......

Od plač pa zajeten kupček denarja nakazujemo vsi......

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
11.12.2012 12:47:36   
Paštetka
Šef je verjetno celo prekoračil svoja pooblastila s tem, ko ti je to omogočil.
Toliko o tem...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bolniška in koriščenje letnega dopusta
11.12.2012 17:38:33   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

oz. po domače povedano, če bi se mu j.eb.alo zate oz. za delavce, bi ti komot rekel ne....in bi šla na porodniško direktno iz bolniške....


Komot bi rekel, pridi delat, če nisi bolna.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?