|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška za otroka (en od staršev brezposelen)
23.4.2008 21:32:56   
Petra B
Živjo,

mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z bolniško za otroka. Jaz sem zaposlena, mož pa ne. Ali mi sploh pripada, glede na to, da je mož doma? A to kaj preverjajo in na kakšen način? A je bolje, da se prijavim kot mati samohranilka?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
23.4.2008 21:39:56   
N _ B
Mislim, da ne moreš dobit (uradno) bolniške, če je eden od staršev brezposeln. V primeru, da bi se prijavila kot samohranilka, dobiš bolniško, če ima otrok enak naslov stalnega bivališča. Drugače ne.


(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
23.4.2008 21:40:36   
piščanc
sej najbrž bom okregana, ampak a se ti ne zdi, da je za otroka poskrbljeno, kjub temu da si ti v službi. me prav zanima ali bi premišlejvala o tem, če bi bil mož zaposlen, ti pa brezposelna. a bi rekla možu, daj ti vzemi bolniško, ker je otrok bolan, jaz sem pa brezposelna (pa vem, da to ne pomeni brez dela).

če tko pogledaš ti bolniško da pediater in ga sploh ne briga kaj je s partnerjem, samohranilstvo pri tem nima pomena. ampak čist tko logično pa ni.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
23.4.2008 21:40:36   
ana b
Za tvoj primer ti ne znam odgovorit, vem pa, da mož ni mogel vzeti bolniške, ker sem jaz na porodniški, pa sta bila oba otroka bolnauser posted image

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
23.4.2008 21:44:21   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: ana b

Za tvoj primer ti ne znam odgovorit, vem pa, da mož ni mogel vzeti bolniške, ker sem jaz na porodniški, pa sta bila oba otroka bolnauser posted image


Tudi pri nas je bilo tako. Jaz na porodniški, 1 teden po CR, še ne 4-letnica pa doma s škrlatinko. 3 tedne kasneje je dobila še vnetje kolka, bila 4 dni v bolnici, potem pa še 2 tedna doma z omejenim gibanjem. Mož je koristil dopust, ker drugače ni šlo.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
23.4.2008 22:52:20   
Anonimen
Če je eden prijavljen kot brezposelen ne dobi bolniške za nego otroka. Preverjajo oz. naknadno te obvestijo in mislim, da je potrebno vrniti ves denar, če pa še kaj drugega, pa ne vem.

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
24.4.2008 8:35:39   
tralala
Ko sem bila jaz brezposelna (jan, feb letos), je moj mož brez problema dobil bolniško. Res, da sva zanjo zaprosila, ker sem bila sama polno zaposlena z razgovori, več x tudi po dva na dan in tudi v tujini. Razgovorov za službo res nisem mogla preložiti, saj sem umirajoče čakala na vsako povabilo možnega delodajalca. Sestra pa tudi ni delala problemov.

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
24.4.2008 11:54:10   
mojsoncek
Mislim da morata biti oba zaposlena, da je bolniska upravicena.

V ZD res ne morejo vedeti, ce sta oba zaposlena, ima pa ZZZS podatek o tem in urgira naknadno.


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 24.4.2008 11:56:14 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu tralala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   bolniška za otroka (en od staršev brezposelen)
24.4.2008 17:33:12   
Petra B
Hvala za odgovore.
Drugače sem pa na tej strani http://209.85.135.104/search?q=cache:P8k65lfM0cgJ:www.zps.si/index2.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D83%26pop%3D1%26page%3D0%26Itemid%3D303+zzzs+bolni%C5%A1ka+za+otroka&hl=sl&ct=clnk&cd=5&gl=si&client=firefox-a zasledila, da bolniške za otroka ne more vzeti oče, ampak samo mati.
Se bom še malo pozanimala, pa bom vidla.
Piščanc, glede tega, da je za otroka poskrbljeno, ko je mož doma pa ... a tebi ni bilo lažje, če si bila doma pri bolanem otroku? Sem še vedno mnenja, da mora biti mati pri bolanem otroku. Ne vem no, jaz bi bila bolj mirna, če bi bila zraven. Pa ne me narobe razumet, mislim, da je v večini  mati bolje poskrbela za bolanega otroka kot oče, seveda pa obstajajo izjeme.

Lp

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
27.4.2008 23:29:13   
piščanc
sicer je malo odvisno kakšna je bolezen, ampak ne, ne mislim da lahko mati bolje poskrbi za bolanega otroka od očeta user posted image . pa če te ni 8 ur, še vedno pomeni, da si vseh ostalih 16 zraven. razen, če ni res huda bolezen, bolnica ipd. tukaj je pa že stres sam po sebi prevelik.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
28.4.2008 23:35:12   
kukvasje
Jaz sem tudi imela tak primer. Bila sem na porodniški, en otrok star približno 10 mesecev, drugi dve leti. Imela sem zlomljeno roko, oba še v plenicah, pa mož ni mogel dobiti bolniške. So naju poslali iz zdravstvenega doma na zzzs, pa so povedali, da mu ne pripada bolniška. Šel je k svojemu zdravniku, mu povedal situacijo in potem je njegov zdravnik njemu odobril bolniško, še dobro, da je bil tko dobr. Žalostno je v naši Sloveniji, da tudi ko resno rabiš take vrste bolniško, je ne moreš dobit. Zakon je tak in konec. Jih ne brigajo vzroki. Lep pozdrav vsem.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
28.4.2008 23:40:25   
kukvasje
Se opravičujem, odgovor je bil namenjen Petri B. Sorry piščanc. lp

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
29.4.2008 7:40:00   
qwasy
... mislim, da je v večini mati bolje poskrbela za bolanega otroka kot oče, seveda pa obstajajo izjeme.


Petra b, moj mož ti sporoča, da je skrajno užaljen, ker takele kvasiš. On za svojega otroka v vsakem primeru dobro poskrbi, pa ni nikakršna izjema - samo eden izmed očkov. Izjeme sicer obstajajo povsod, ja. Ampak oče, ki poskrbi za svojega otroka pač ni izjema.
Evo, to je bila jutranja duhovna misel našega atija.user posted image

_____________________________

ojej!

(odgovor članu kukvasje)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
29.4.2008 7:52:37   
Anonimen
petra b sej ne šiviš ti kje v srednjem veku a ne?
pa tut da oče ne bi mogel vzet bolniške za nego otroka prvič slišim! svašta!

(odgovor članu qwasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
29.4.2008 7:59:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Petra B

Hvala za odgovore.
Drugače sem pa na tej strani http://209.85.135.104/search?q=cache:P8k65lfM0cgJ:www.zps.si/index2.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D83%26pop%3D1%26page%3D0%26Itemid%3D303+zzzs+bolni%C5%A1ka+za+otroka&hl=sl&ct=clnk&cd=5&gl=si&client=firefox-a zasledila, da bolniške za otroka ne more vzeti oče, ampak samo mati.
Se bom še malo pozanimala, pa bom vidla.
Piščanc, glede tega, da je za otroka poskrbljeno, ko je mož doma pa ... a tebi ni bilo lažje, če si bila doma pri bolanem otroku? Sem še vedno mnenja, da mora biti mati pri bolanem otroku. Ne vem no, jaz bi bila bolj mirna, če bi bila zraven. Pa ne me narobe razumet, mislim, da je v večini  mati bolje poskrbela za bolanega otroka kot oče, seveda pa obstajajo izjeme.

Lp



user posted image

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
29.4.2008 10:58:55   
benika
Hvala za odgovore.
Drugače sem pa na tej strani http://209.85.135.104/search?q=cache:P8k65lfM0cgJ:www.zps.si/index2.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D83%26pop%3D1%26page%3D0%26Itemid%3D303+zzzs+bolni%C5%A1ka+za+otroka&hl=sl&ct=clnk&cd=5&gl=si&client=firefox-a zasledila, da bolniške za otroka ne more vzeti oče, ampak samo mati.
Se bom še malo pozanimala, pa bom vidla.
Piščanc, glede tega, da je za otroka poskrbljeno, ko je mož doma pa ... a tebi ni bilo lažje, če si bila doma pri bolanem otroku? Sem še vedno mnenja, da mora biti mati pri bolanem otroku. Ne vem no, jaz bi bila bolj mirna, če bi bila zraven. Pa ne me narobe razumet, mislim, da je v večini mati bolje poskrbela za bolanega otroka kot oče, seveda pa obstajajo izjeme.

Lp


Če bi prebrala celoten članek, pa ga verjetno nisi, bi videla, da to velja v primeru ločenih staršev  oz. če ima oče drugačen naslov kot otrok.

Jah, včasih ene res take kvasite, da glava boli.

Kar se pa tiče tega, da oče ne more poskrbet za otroka...moj včasih precej bolje zna poskrbet za najina sinova kot pa jaz.

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
29.4.2008 14:37:29   
Gina
Ko je bil moj brezposeln, je bil vedno on z otrokom doma, pa se je mali enako dobro pozdravil, kot če bi bila jaz. Nasploh je bil moj mnogo več pri boleznih z vsemi tremi otroki kot jaz. Tudi kasneje, ko je bil v službi je on bolniško jemal, ker je imel pač tako zelo slabo plačo, da se je bolj splačalo, da gre on.

Če hočeš iti pa vendarle na bolniško, pa ti svetujem nekaj kar ti ne bi smela. Ne povej pri zdravniku, da tvoj ni zaposlen. A te bo kdo to posebej spraševal?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
30.4.2008 21:18:52   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Petra B

Živjo,

mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z bolniško za otroka. Jaz sem zaposlena, mož pa ne. Ali mi sploh pripada, glede na to, da je mož doma?



Ne, ne pripada ti.
Bolniško za otroka dobi delodajalec povnjeno s strani države, zato je s stališča države (in tudi mene kot davkoplačevalca) popolnoma nesrejemljivo, da sta oba starša doma ob bolnemu troku - ob tem da za to ni absolutno nobene potrebe.

Meni je popolnoma nepredstavljivo, da leta 2008 oče ne bi znal in zmogel enako dobro poskrbeti za bolnega otroka, kot mati.

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
30.4.2008 21:21:01   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Petra B

A je bolje, da se prijavim kot mati samohranilka?




Samo pazi, da se ti želja po samohraniteljstvu ne bo tudi uresničilauser posted image .

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
1.5.2008 12:04:01   
Petra B
Ok no, saj lahko nehate kritizirat. Pač me je zanimalo. Če bi poznale moj primer v celoti, se ne bi tako obnašale. Ja, članek sem šla pa še enkrat brat, pa sem res zamočila, sem prvi odstavek mal preskočila.
Hvala za odgovore.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
1.5.2008 12:08:37   
Petra B
Gwasy, se opravičujem vašemu očku in seveda tudi ostalim očetom, ki so zelo skrbni in lepo skrbijo za svoje otročke, žalost je pa samo to, da niso vsi takšni. 

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
1.5.2008 22:54:38   
qwasy
Opravičilo sprejeto, seveda. Saj smo res kar planili po tebi.
Tole bo čisto izven teme: spomnila sem se enega para, kjer očka nikakor ni sodeloval pri skrbi za otroka. Ampak na lastne oči sem videla, kako mamica sploh ni dopustila možnosti, da bi on prišel zraven. Prav vehementno je sama skrbela za vse in imela vse (res učinkovito) pod kontrolo. Takrat sem pomislila, da včasih mamice kar same nadaljujejo take patriarhalne klišeje, da moški ne znajo skrbet za otroke. Ja seveda, če pa sploh priložnosti ne dobijo - priložnosti za skrb in konec koncev za vse ta luštno tudi ...

_____________________________

ojej!

(odgovor članu Petra B)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bolniška za otroka (en od staršev brezpos...
2.5.2008 23:06:20   
Petra B
Ja, pri nas je stvar malo drugačna. Jaz se moram 100% angažirat, ker moj mož živi v "srednjem veku" in ga nikakor ne morem spremeniti. Njegovo (bedasto) prepričanje je, da mora za dojenčka skrbeti mati in da mu on ne more pomagati. Sem zelo jezna in razočarana, saj je bila njegova želja po otroku večja kot moja. Nikakor mi ni žal, da imam svojega "sončka", ki ga imam najraje na svetu, ampak mi pa nikakor ne uspe očeta pripraviti na drugačen pristop k očetovstvu. On živi življenje, kot ga je živel pred otrokom, jaz pa... bi mi zelo prišla prav kakšna pomoč z njegove strani, ampak tega on ne vidi in mu lahko govorim to 24 ur na dan, pa je enako. Zato me pa že vnaprej skrbi, kaj bo, ko bom morala it delat. Bomo videli, kako se bodo stvari razpletle. lp

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?