|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolniška za otroka starega več kot 7 let
3.4.2013 16:30:28   
žirafica
Prosim za mnenja oz. izkušnje.

Ali ste kdaj morali biti zaradi bolezni otroka (starejšega nad 7 let) doma več kot samo 7 delovnih dni (kot pripada po zakonu) in je zdravnik moral dati prošnjo na zd. komisijo za podaljšanje? Kako je s temi podaljšanji? Odobrijo ali ne? Ali je odvisno, kako zadevo napiše zdravnik otroka?

Moj primer je takšen, da je otrok zbolel pred tednom dni, antibiotik je začel delovati šele peti dan(!), zdravljenje gre zelo počasi in še daleč od tega, da bi bil že zdrav in primeren že za šolo. Ker če se sinusitisa dobro ne pozdravi, lahko postane kroničen.

Čeprav se je zdravnica strinjala, da otrok še ni zdrav, je kar komplicirala okoli te komisije. Žal je situacija pri meni taka, da sem z bolnim otrokom lahko doma samo jaz (nobene tete, strici, babice ipd.)

_____________________________

V živalskem vrtu nas je že pet:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
3.4.2013 19:23:09   
uškinamama
Kaj pa oče otroka?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
3.4.2013 19:53:00   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kaj pa oče otroka?


Tu gre za to, da očitno otroku po 7 letu pripada le 7 dni nege, ki jo lahko koristi oče ali mama in je problem v iskanju varstva za čas nadaljevanja okrevanja. Takega primera sicer še nisem imela, sem pa (skoraj) prepričana, da bi pediatrinja (naš), če bi videla, da otrok res nujno potrebuje ostati na negi tudi po enem tedni, da bi naredila vse, da bi lahko ostal doma - bi pa napisala še kakšno dodatno diagnozo.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
4.4.2013 7:09:09   
nyna84
Naša starejša je imela enrat škrlatinko. Ker je bila že prej tri mesece skoraj ves čas bolna, nam je pediatrinja ukazala, da mora 14 res počivati, ker lahko šklatinka pusti posledice. Odprla mi je bolniško, po enem tednu sem jo peljala na pregled in še teden kasneje je šla v šolo, jaz pa v ZD po bolniško. In potem mi sestra mirno pove, da mi pripada samo 7 dni. user posted image Sem imela srečo, ker sem vmes delala iin sem v službi manjkala le par dni. Sem mogla v kadovsko, kjer so mi zračunali, kolio ur sem manjkala v službi in so mi potem v ZD napisli bolniško samo za tiste ure.

Sem se potem prav vprašala, kaj i se zodilo, če bi si dejansko vzela čas in ostala doma 14 dni user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
4.4.2013 7:33:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Sem se potem prav vprašala, kaj bi se zodilo, če bi si dejansko vzela čas in ostala doma 14 dni user posted image


za preostale dneve bi ti ''vzeli'' ustrezno dni letnega dopusta


podobno je, če je otrok v bolnišnici; starš, ki je v bolnici z otrokom, mlajšim od 6 let, ima krite stroške postelje in hrane, bolniškega dopusta pa ne dobi, tako da mora koristiti letni dopust user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
4.4.2013 9:01:32   
t5t6
Če imaš dva otroka naj ti napiše bolniško za drugega. Če ne za en dan prekini bolniško, ne vem vzami dopust, nadure... in naj ti napiše neko bolniško za nekaj drugega. Kako je odvisno od zdravnice do zdravnice, jaz vem, da moja bi za take zadeve sama predlagala rešitev in meni se s tem nebi bilo treba ubadati niti minute.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
4.4.2013 9:33:08   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kaj pa oče otroka?


Tu gre za to, da očitno otroku po 7 letu pripada le 7 dni nege, ki jo lahko koristi oče ali mama in je problem v iskanju varstva za čas nadaljevanja okrevanja.


Saj, ravno za čas nadaljevanja okrevanja  (po sedmih dneh) sprašujem , če bi lahko vskočil oče.

Mama sedem dni bolniške, oče recimo tri dopusta, vikend, pa še oče ponovno 4 bolniške.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
4.4.2013 12:44:50   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kaj pa oče otroka?


Tu gre za to, da očitno otroku po 7 letu pripada le 7 dni nege, ki jo lahko koristi oče ali mama in je problem v iskanju varstva za čas nadaljevanja okrevanja.


Saj, ravno za čas nadaljevanja okrevanja  (po sedmih dneh) sprašujem , če bi lahko vskočil oče.

Mama sedem dni bolniške, oče recimo tri dopusta, vikend, pa še oče ponovno 4 bolniške.


Ja, z dopustom se verjetno da, ampak sem razumela, da iščemo rešitve v smeri zakonskih možnosti izrabe nege za otroka, če jo ta potrebuje, ne pa da se za te dni koristi dopust.

Kar piše nyna84 je čista katastrofa. Na take stvari mora zdravnica prej opozoriti in najti rešitev, ne pa da se išče možnosti za uveljavljanje bolniške, ko si jo izkoristil že preveč - svašta. Če bi meni zdravnica rekla, naj bom z malim doma 2 tedna, mi na misel ne bi padlo, da bi jo morala vprašat, če bom za vse dneve dobila plačano nego, ker bi mi bilo to samoumevno.
Evo, jemljem na znanje, da za otroke starejše od 7 let pripada le 7 dni.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolniška za otroka starega več kot 7 let
4.4.2013 13:44:15   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kaj pa oče otroka?


Tu gre za to, da očitno otroku po 7 letu pripada le 7 dni nege, ki jo lahko koristi oče ali mama in je problem v iskanju varstva za čas nadaljevanja okrevanja.


Saj, ravno za čas nadaljevanja okrevanja  (po sedmih dneh) sprašujem , če bi lahko vskočil oče.

Mama sedem dni bolniške, oče recimo tri dopusta, vikend, pa še oče ponovno 4 bolniške.


Ja, z dopustom se verjetno da, ampak sem razumela, da iščemo rešitve v smeri zakonskih možnosti izrabe nege za otroka, če jo ta potrebuje, ne pa da se za te dni koristi dopust.

Kar piše nyna84 je čista katastrofa. Na take stvari mora zdravnica prej opozoriti in najti rešitev, ne pa da se išče možnosti za uveljavljanje bolniške, ko si jo izkoristil že preveč - svašta. Če bi meni zdravnica rekla, naj bom z malim doma 2 tedna, mi na misel ne bi padlo, da bi jo morala vprašat, če bom za vse dneve dobila plačano nego, ker bi mi bilo to samoumevno.
Evo, jemljem na znanje, da za otroke starejše od 7 let pripada le 7 dni.

Ja, to ja. Lahko bi prej vsaj opozorili. Teden dni dopusta pa niti nimam na razpolago, ker nam v podjetju skoraj vse požrejo s kolektivnimi dopusti.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?