|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelna-PORODNIŠKA?
18.5.2006 23:07:19   
lin
Pozdarvljene.
Prijateljica je noseča in je brezposelna pa me je prosila da vas povprašam koliko dobite porodniško mamice katere ste brezposelne!?
Hvala!
p.s. Pa še neki jo zanima če je res da moraš bit 12 mes. neprekinjeno zaposlen in ko nastopiš porodniško še zasposlen da dobiš normalno porodniško (pač povprečje 12 mes)?Kaj pa če bi bila pač samo 6 mes.zaposlena in dva mes. pred porodniško doma-brezposelna,v tem primeru se šteje kot da je brezposelna in dobi tisto minimalno porodniško ne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
18.5.2006 23:56:32   
Pigy
 tukaj vse lepo piše

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/porodniskiDopust.asp

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 1:28:47   
Anonimen
Če je v trenutku nastopa porodniškega dopusta (28 ali 42 dni pred PDP) ženska zaposlena, bo dobila porodniško preko zaposlitve, izračunano na podlagi povprečja zadnjih plač in minimalne plače.
Če pa na dan nastopa porodniškega dopusta ni zaposlena, potem je pa popolnoma vseeno, koliko časa je bila zaposlena prej. Dobivala bo starševski dodatek od CSD, ki znaša 40.950 SIT.

(odgovor članu Pigy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 7:16:15   
Sibil_
Kerensa to ni res.
Če je bila pred porodniško zaposlena celih 12 mesecev se izračuna povprečje, če je bila ob nastopu porodniške zaposlena, prej pa ne celih 12 mesecev, se za manjkajoče mesece šteje, da je imela nek minimalni oziroma povprečni dohodek.Če je bila v zadnjih treh letih zaposlena več kakor 12 mesecev, se za vsak mesec več od 12 prišteje določen procent k najmanjši porodniški, do zneska zajamčene plače.user posted image

LP,
Sibil

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 7:22:27   
Anonimen
Pred nastopom porodniškega dopusta nisem bila zaposlena polnih 12 mesecev, ampak sem bila 6 mesecev pred PDP brezposlena, 6 mesecev pa zaposlena. In mi pripada samo starševski dodatek. Torej?
Ob nastopu porodniškega dopusta nisem mogla več uveljavljati nobenih pravic iz delovnega razmerja, ker nisem bila več zaposlena.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 8:27:44   
kofetek2010
Sibil ima prav, le da ni odstotek, ampak sta dva odstotka za vsak mesec nad 12 mesecev v teh 3 letih pred nastopom porodniške user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 10:48:22   
Anonimen
A potem so mene nategnl? user posted image
In kam nej se zdej obrnem?

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 10:53:24   
Sibil_
So te, če je tako kot praviš.

Ker sem sama nastopila porodniško septembra 2004, zaposlena sem pa bila do marca 2003, potem sem še 3 mesece na zavodu dobivala nadomestilo.In sem imela 97% zajamčene plače porodniške-kar je bilo takrat okrog 67000 sit.

Pojdi na CSD in se pozanimaj.user posted image

LP,
Sibil

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 10:54:42   
Anonimen
No, fajn... Pa gremo spet zakonike študirat... user posted image

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
19.5.2006 20:58:57   
bobek05
Jaz imam še to sept. štud. status in sem brezposelna. Zdaj se mi bo ravnokar izteklo 1 leto, kar sem dobivala cca. 41 jurjev starševskega dodatka (+ 9 jurjev otroškega)... Za otroškega bom itak znova dala vlogo, starševski pa traja samo leto dni - sicer pa ni panike, ker itak grem sept. oz. okt. delat.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
20.5.2006 15:11:34   
lin
Punce hvala za toliko inf.,danes pride prijateljica k meni na obisk pa ji bom kr dala anj si prebere.
Hvala še enkrat

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
22.5.2006 13:06:47   
Anonimen
Pomagajte mi malo pri teh izračunah porodniške, ker mi nil ni jasno.
Da povem kar na konkretnem primeru.
Zdaj sem zaposlena za določen čas, 10 mesecev, to je moja prva zaposlitev. Če po preteku pogodbe zanosim in grem na porodniško in bom nezaposlena, dobim 40.000 in nekaj socialne. Je tako?

Kaj pa če se po teh 10 mesecih zaposlim, po parih mesecih zanosim in grem na porodniško recimo v 10 mesecu dela. Kako se mi potem izračuna porodniška? Kaj pa je s temi 12 meseci zaposlitve, da dobiš potem polno porodniško? In če greš vmes na bolniško?

Čist sm zmedena in bom vesela vaših pojasnil in odgovorov!

(odgovor članu lin)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
26.1.2007 17:45:21   
andreja80
MOJA  PRIJATELJICA JE NOSEČA PA TUDI BREZPOSELNA  ZANIMA JO KAJ JI PRIPADA KOLIKO DENARJA MESEČNO BO PA TUDI MATI SAMO HRANILKA.KOLIKO KO JE BREZPOSELA IN KOLIKO KO BO MATI SAMO HRANILKA.HVALA ZA ODGOVOR

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
26.1.2007 17:59:44   
mateja80
Ne verjamem, da če si zaposlen vsaj 12 mesecev, potem greš pa takoj na porodniško, da dobiš povprečje plač? Al sm narobe prebrala? Jst sm sedaj neprekinjeno zaposlena tri leta in pol, sedaj pa načrtujeva in bi šla v porodniško po preteko pogodbe , torej bi se morala prijaviti na zavodu in kolikor vem, bi tako dobila za tiste mesece do porodniške dodatek od zavoda, potem pa okrog 350 eur porodniške eno leto. A to ni tako? Če pa bi se v firmi zmenila, da bi mi še podaljšali pogodbo in bi bila v bistvu še zaposlena prek njih cel porodniški dopust, bi pa dobivala celotno porodniško ( ne vem al ja 100 procentna al kolk).

(odgovor članu andreja80)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
26.1.2007 18:03:18   
Anonimen
andreja80 vtipkaj v iskalnik,vse je povedano že milijonkrat

(odgovor članu mateja80)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
29.10.2008 13:51:48   
RockOn
No sedaj še pa moj primer. Zaposlena sem še do konca tega meseca to se pravi do 31.10.2008 potem se mi pa izteče pogodba, ki mi je pa ne bodo podaljšali.
24.11.2008
naj bi nastopila moja porodniška. Zaposlena sem bila celih 12 mesecev ampak do porodniške bom morala biti en mesec na zavodu!! Kaj mi seda pripada.????
Prosim za nasvet

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
30.10.2008 11:05:33   
Sibil_
Rockon-pojdi obvezno na bolniško!In to do nastopa porodniške.Tako boš dobila v redu porodniško.user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
30.10.2008 17:55:33   
RockOn
Ja malo manj kot mesec dni bom morala biti na zavodu ker sem ravno danes zaključila z delom oz so mi prekinili pogodbo 

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
30.10.2008 21:37:10   
benika
Ja ženska, zakaj nisi šla z današnjim denem na bolniško? Tako bi ti pripadala porodniška, sedaj ti pa ne bo pripadalo nič razen 180€ starševskega dodatka.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
30.10.2008 23:16:32   
dreamz
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ja ženska, zakaj nisi šla z današnjim denem na bolniško? Tako bi ti pripadala porodniška, sedaj ti pa ne bo pripadalo nič razen 180€ starševskega dodatka.


Ni res!

Jaz sem imela isti primer kot RockOn in sem dobila normalno porodniško kot bi bila zaposlena do zadnjega, ker so izračunali zadnjih 12 mesecev: 11 plač in 1 mesec nadomestilo zavoda. In sem dobivala porodniško skoraj enako plači.

_____________________________



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezposelna-PORODNIŠKA?
31.10.2008 22:42:13   
benika
Ja sori no, sem spregledala,da bo prejemala nadomestilo na Zavodu.

(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?