|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 7:57:30   
Brbs
Zdravo,

a ve katera - če potaneš brezposeln in javiš na CSD - a se ta sprememba takoj upošteva in ti na novo izdajo odločbo za vrtec in otroški dodatek? kakšne dohodke potem upoštevajo?

recimo, da s partnerjem oba hkrati izgubiva službo in imava 3 otroke - kaj se zgodi z OD in plačilom vrtca?

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:04:37   
gsatalema
če se je to zgodilo brž javita na vse potrebne ustanove spremembo. Veljati pa začne, ko csd iza novo odločbo - to lahko prinas traja tudi malo dlje (tudi do 3 mesece). Vmes pa tako dobita nadomestilo za brezposelnost, če sta bila na zadnje zaposlena neprekinjono 9 mes.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:06:27   
Najaa
Če sta brez nadomestila, takoj javi na CSD. Odločbo bodo spremenili takoj oz. od meseca, v katerem si javila spremembo. Gleda se pa trenutno finančno stanje.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:14:52   
mamica deklicam
ko poteče denarno nadomestila na zavodu za zaposlovanje, šele upoštevajo novo stanje.

Govorim iz lastnih izkušenj. Ko sem izgubila službo, sem šla na CSD, a mi je tam obrazložila postopek. Takrat v roku 8 dni sporočiš novo situacijo. Kako dolgo boš potem morala čakati na nove odločbe, ti pa ne znam povedat, je verjetno odvisno od vsakega centra posamezno. Jaz še prejemam nadomestilo, tako da spremembe še nisem nesla.

Upam, da sem ti pomagala. Vem pa da je hudo, ker nadomestilo ni tako veliko kot prej plača in se kar pozna pri družinskem proračunu.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:21:02   
Brbs
ni se še to zgodilo, ampak v teh časih nikoli ne veš...
user posted image
torej csd izda novo odločbo in upošteva tekoče dohodke (npr nadmestilo itd) - to preračuna na letno raven? torrej ni pomembno kaj si prejemal do zdaj?

isto verjetno velja za vrtec?

kaj pa če npr. ne izgubiš službe ampak podjetje ne izplačuje plač? to csd upošteva?

hvala


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:23:03   
caramel
Sprememba se ti upošteva z naslednjim mesecem po zadnjem nakazilu (če dobiš plačo/ nadomestilo) nakazano v novembru, se ti OD zviša šele z decembrom (torej dobiš višjega šele januarja). Verjetno je enako za plačilo vrtca.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:26:50   
Najaa
Ne Brbs, če prejemaš nadomestilo, še ne bo spremembe. Takoj po prenehanju prejemanja nadomestila moraš javit spremembo v 8 dneh na CSD in ti na novo naredijo odločbo. Upošteva se trenutno stanje, ko si brez prihodkov. Za vrtec nisem sigurna sam med letom se ne da spreminjat. Vsaj mislim tako.
Če podjetje ne izplačuje plač pa nimaš kaj... tega CSD ne upošteva. Žal.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 8:55:55   
Brbs
aha.

hvala za odgovore!

lp

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 9:04:07   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne Brbs, če prejemaš nadomestilo, še ne bo spremembe. Takoj po prenehanju prejemanja nadomestila moraš javit spremembo v 8 dneh na CSD in ti na novo naredijo odločbo. Upošteva se trenutno stanje, ko si brez prihodkov. Za vrtec nisem sigurna sam med letom se ne da spreminjat. Vsaj mislim tako.
Če podjetje ne izplačuje plač pa nimaš kaj... tega CSD ne upošteva. Žal.



No, tole mi je ena veleumna slovenska cvetka. Če podjetje ne izplačuje plač - kaj narediš? A moraš hodit v službo dokler ne gre recimo v stečaj? Če ostaneš doma, ti podjetje lahko da iz krivdnih razlogov odpoved, ostaneš brez nadomestila na zavodu. A greš tja, pa prosiš, da te odpustijo al kako? Če sta oba zaposlena v tem podjetju, naredita kaj? Živita 2,3,4 mesece z 0? Plačujeta enak vrtec? Kako če nimata dohodkov, sploh?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 9:22:34   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne Brbs, če prejemaš nadomestilo, še ne bo spremembe. Takoj po prenehanju prejemanja nadomestila moraš javit spremembo v 8 dneh na CSD in ti na novo naredijo odločbo. Upošteva se trenutno stanje, ko si brez prihodkov. Za vrtec nisem sigurna sam med letom se ne da spreminjat. Vsaj mislim tako.
Če podjetje ne izplačuje plač pa nimaš kaj... tega CSD ne upošteva. Žal.



No, tole mi je ena veleumna slovenska cvetka. Če podjetje ne izplačuje plač - kaj narediš? A moraš hodit v službo dokler ne gre recimo v stečaj? Če ostaneš doma, ti podjetje lahko da iz krivdnih razlogov odpoved, ostaneš brez nadomestila na zavodu. A greš tja, pa prosiš, da te odpustijo al kako? Če sta oba zaposlena v tem podjetju, naredita kaj? Živita 2,3,4 mesece z 0? Plačujeta enak vrtec? Kako če nimata dohodkov, sploh?

v primeru, da mi podjetje ne da plače se grem še isti mesec zmenit z delodajalcem. Naj mi da odpoved iz poslovnih razlogov (v tem primeru se lahko prijaviš na zavod takoj in prejemaš nadomestilo, vložiš novo vlogo za vrtec, OD). V primeru, da ti da delodajalec odpoved iz poslovnih razlogov, ti sicer pripada še odpravnina. Tukaj bi sicer probala to iztržiti kar mi pripada od delodajalca, če pa ne gre, ko veš, da je itak v K***+, pa raje pozabim tisto odpravnino, samo, da se lahko prijavim na zavod in čim prej poiščem kakršnokoli drugo službo. POtem pa imaš čas iskati boljšo službo.
Ne vem...jaz enostavno ne razumem folk, ko ve, da bo šla firma zu grunt, da ne dobi po par mesecev plač, pa še vedno visi na tisti firmi. Ne razumem od česa živi ta folk?

tole zgoraj odebeljeno... v tem primeru dam raje jaz izredno odpoved delodajalcu, ker ne izpolnjuje pogodbe o zaposlitvi. Imaš več fint, kako priti do nadomestila...samo čakati ne smeš, da se kaj zgodi samo od sebe. saj včasih se, samo to je manjša verjetnost, kot to, da bom jaz v petek dobila 11 milijonov na Jackpotu.

Še ena finta, kako do nadomestila... (seveda, morata biti obe strani za). Pogodbo o zaposlitvi lahko spremenita kadarkoli, če se obe stranki strinjata. Če imaš npr. PZ za nedoločen čas, se zmeniš z delodajalcem, da skleneta novo in sicer za čas, do konca meseca. Ko ti pogodba preteče, ti enostavno preteče in se prijaviš na zavod. Nobena od obeh strank ni na izgubi.
Tako ne rabite živeti v agoniji, kdaj bo šla firma v stečaj, da se lahko prijaviš na zavodu..

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 10:15:24   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Še ena finta, kako do nadomestila... (seveda, morata biti obe strani za). Pogodbo o zaposlitvi lahko spremenita kadarkoli, če se obe stranki strinjata. Če imaš npr. PZ za nedoločen čas, se zmeniš z delodajalcem, da skleneta novo in sicer za čas, do konca meseca. Ko ti pogodba preteče, ti enostavno preteče in se prijaviš na zavod. Nobena od obeh strank ni na izgubi.
Tako ne rabite živeti v agoniji, kdaj bo šla firma v stečaj, da se lahko prijaviš na zavodu..


Sicer nisem pravnica, ampak sem že slišala, da so ljudje v takih primerih imeli težave. Očitano jim je namreč bilo, da so si samo poslabšali položaj, ko so se s sklenitvijo nove pogodbe za določen čas samovoljno odpovedali pravicam iz pogodbe za nedoločen čas in so si sami krivi za izgubo zaposleitve. Ne vem, če je tole tako nedolžna finta in če gre res skozi.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 10:22:30   
Paštetka
in kako bodo vedeli, da si imel prej pogodbo za nedoločen čas?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 18:41:43   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne Brbs, če prejemaš nadomestilo, še ne bo spremembe. Takoj po prenehanju prejemanja nadomestila moraš javit spremembo v 8 dneh na CSD in ti na novo naredijo odločbo. Upošteva se trenutno stanje, ko si brez prihodkov. Za vrtec nisem sigurna sam med letom se ne da spreminjat. Vsaj mislim tako.
Če podjetje ne izplačuje plač pa nimaš kaj... tega CSD ne upošteva. Žal.



No, tole mi je ena veleumna slovenska cvetka. Če podjetje ne izplačuje plač - kaj narediš? A moraš hodit v službo dokler ne gre recimo v stečaj? Če ostaneš doma, ti podjetje lahko da iz krivdnih razlogov odpoved, ostaneš brez nadomestila na zavodu. A greš tja, pa prosiš, da te odpustijo al kako? Če sta oba zaposlena v tem podjetju, naredita kaj? Živita 2,3,4 mesece z 0? Plačujeta enak vrtec? Kako če nimata dohodkov, sploh?

v primeru, da mi podjetje ne da plače se grem še isti mesec zmenit z delodajalcem. Naj mi da odpoved iz poslovnih razlogov (v tem primeru se lahko prijaviš na zavod takoj in prejemaš nadomestilo, vložiš novo vlogo za vrtec, OD). V primeru, da ti da delodajalec odpoved iz poslovnih razlogov, ti sicer pripada še odpravnina. Tukaj bi sicer probala to iztržiti kar mi pripada od delodajalca, če pa ne gre, ko veš, da je itak v K***+, pa raje pozabim tisto odpravnino, samo, da se lahko prijavim na zavod in čim prej poiščem kakršnokoli drugo službo. POtem pa imaš čas iskati boljšo službo.
Ne vem...jaz enostavno ne razumem folk, ko ve, da bo šla firma zu grunt, da ne dobi po par mesecev plač, pa še vedno visi na tisti firmi. Ne razumem od česa živi ta folk?

tole zgoraj odebeljeno... v tem primeru dam raje jaz izredno odpoved delodajalcu, ker ne izpolnjuje pogodbe o zaposlitvi. Imaš več fint, kako priti do nadomestila...samo čakati ne smeš, da se kaj zgodi samo od sebe. saj včasih se, samo to je manjša verjetnost, kot to, da bom jaz v petek dobila 11 milijonov na Jackpotu.

Še ena finta, kako do nadomestila... (seveda, morata biti obe strani za). Pogodbo o zaposlitvi lahko spremenita kadarkoli, če se obe stranki strinjata. Če imaš npr. PZ za nedoločen čas, se zmeniš z delodajalcem, da skleneta novo in sicer za čas, do konca meseca. Ko ti pogodba preteče, ti enostavno preteče in se prijaviš na zavod. Nobena od obeh strank ni na izgubi.
Tako ne rabite živeti v agoniji, kdaj bo šla firma v stečaj, da se lahko prijaviš na zavodu..


Tri mesece moraš počakat, da ti ne da plače, da lahko daš tako odpoved sama,.. preverjeno, poglej malo zakon,..user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 18:44:32   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne Brbs, če prejemaš nadomestilo, še ne bo spremembe. Takoj po prenehanju prejemanja nadomestila moraš javit spremembo v 8 dneh na CSD in ti na novo naredijo odločbo. Upošteva se trenutno stanje, ko si brez prihodkov. Za vrtec nisem sigurna sam med letom se ne da spreminjat. Vsaj mislim tako.
Če podjetje ne izplačuje plač pa nimaš kaj... tega CSD ne upošteva. Žal.



za vrtec ti tudi spremenijo, oboje pa ti spremenijo le, če ne prejemaš več nadomestila na zavodu, nič prej.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
6.11.2012 21:53:02   
Paštetka
Blaža, preberi še enkrat, kaj sem napisala, da bi storila prvi mesec. Zakon pa recimo, da ga moram poznati zelo dobro. user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
7.11.2012 9:16:04   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ne Brbs, če prejemaš nadomestilo, še ne bo spremembe. Takoj po prenehanju prejemanja nadomestila moraš javit spremembo v 8 dneh na CSD in ti na novo naredijo odločbo. Upošteva se trenutno stanje, ko si brez prihodkov. Za vrtec nisem sigurna sam med letom se ne da spreminjat. Vsaj mislim tako.
Če podjetje ne izplačuje plač pa nimaš kaj... tega CSD ne upošteva. Žal.



No, tole mi je ena veleumna slovenska cvetka. Če podjetje ne izplačuje plač - kaj narediš? A moraš hodit v službo dokler ne gre recimo v stečaj? Če ostaneš doma, ti podjetje lahko da iz krivdnih razlogov odpoved, ostaneš brez nadomestila na zavodu. A greš tja, pa prosiš, da te odpustijo al kako? Če sta oba zaposlena v tem podjetju, naredita kaj? Živita 2,3,4 mesece z 0? Plačujeta enak vrtec? Kako če nimata dohodkov, sploh?

v primeru, da mi podjetje ne da plače se grem še isti mesec zmenit z delodajalcem. Naj mi da odpoved iz poslovnih razlogov (v tem primeru se lahko prijaviš na zavod takoj in prejemaš nadomestilo, vložiš novo vlogo za vrtec, OD). V primeru, da ti da delodajalec odpoved iz poslovnih razlogov, ti sicer pripada še odpravnina. Tukaj bi sicer probala to iztržiti kar mi pripada od delodajalca, če pa ne gre, ko veš, da je itak v K***+, pa raje pozabim tisto odpravnino, samo, da se lahko prijavim na zavod in čim prej poiščem kakršnokoli drugo službo. POtem pa imaš čas iskati boljšo službo.
Ne vem...jaz enostavno ne razumem folk, ko ve, da bo šla firma zu grunt, da ne dobi po par mesecev plač, pa še vedno visi na tisti firmi. Ne razumem od česa živi ta folk?

tole zgoraj odebeljeno... v tem primeru dam raje jaz izredno odpoved delodajalcu, ker ne izpolnjuje pogodbe o zaposlitvi. Imaš več fint, kako priti do nadomestila...samo čakati ne smeš, da se kaj zgodi samo od sebe. saj včasih se, samo to je manjša verjetnost, kot to, da bom jaz v petek dobila 11 milijonov na Jackpotu.

Še ena finta, kako do nadomestila... (seveda, morata biti obe strani za). Pogodbo o zaposlitvi lahko spremenita kadarkoli, če se obe stranki strinjata. Če imaš npr. PZ za nedoločen čas, se zmeniš z delodajalcem, da skleneta novo in sicer za čas, do konca meseca. Ko ti pogodba preteče, ti enostavno preteče in se prijaviš na zavod. Nobena od obeh strank ni na izgubi.
Tako ne rabite živeti v agoniji, kdaj bo šla firma v stečaj, da se lahko prijaviš na zavodu..


Tri mesece moraš počakat, da ti ne da plače, da lahko daš tako odpoved sama,.. preverjeno, poglej malo zakon,..user posted image


blaža, če še malo dopolnim tvoj odgovor, ker imam glih malo časa user posted image
Kopirano:

(1) Delavec lahko v osmih dneh po tem, ko predhodno pisno opomni delodajalca na izpolnitev obveznosti in o kršitvah pisno obvesti inšpektorja za delo, izredno odpove pogodbo o zaposlitvi, če:

– mu delodajalec več kot dva meseca ni zagotavljal dela in mu tudi ni izplačal zakonsko določenega nadomestila plače,

– mu ni bilo omogočeno opravljanje dela zaradi odločbe pristojne inšpekcije o prepovedi opravljanja delovnega procesa ali prepovedi uporabe sredstev za delo dalj kot 30 dni in mu delodajalec ni plačal zakonsko določenega nadomestila plače,

– mu je delodajalec vsaj dva meseca izplačeval bistveno zmanjšano plačilo za delo,

– mu delodajalec trikrat zaporedoma ali v obdobju šestih mesecev ni izplačal plačila za delo ob zakonsko oziroma pogodbeno dogovorjenem roku, (to pomeni, če mu delodajalec ni dal plače na datum, ki ga imata v pogodbi o zaposlitvi - torej je zamudil z izplačilom plače oz. jo je dal kasneje kot je v PoZ.)

– delodajalec ni zagotavljal varnosti in zdravja delavcev pri delu in je delavec od delodajalca predhodno zahteval odpravo grozeče neposredne in neizogibne nevarnosti za življenje ali zdravje,

– ga je delodajalec žalil ali se nasilno vedel do njega ali če kljub njegovim opozorilom ni preprečil takega ravnanja s strani drugih delavcev,

– mu delodajalec ni zagotavljal enake obravnave glede na spol,

– delodajalec ni zagotovil varstva pred spolnim nadlegovanjem v skladu s 45. členom tega zakona.

(2) Delavec je v primeru odpovedi zaradi ravnanj iz prejšnjega odstavka upravičen do odpravnine, določene za primer redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov, in do odškodnine najmanj v višini izgubljenega plačila za čas odpovednega roka.


Ponavadi preden gre firma zu grunt so sledeče faze pri delodajalcu: najprej preneha delodajalec plačevati prispevke, potem zamuja z izplačili plač, potem ne plačuje pogodbeno dogovorjene zneske in šele naslednja faza je neizplačevanje plač delavcem.

Torej: delavec ima v večini primerov, ko gre firma k vragu že dosti prej pogoje da da izredno odpoved, kot pa da čaka, da mu delodajalec ne da 3 zaporedne plače. Recimo: alarm pri delavcu bi se moral prižgati pri fazi neplačanih prispevkov, ki je hkrati že razlog za izredno odpoved user posted image



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.11.2012 9:20:25 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
7.11.2012 9:49:36   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

Zdravo,

a ve katera - če potaneš brezposeln in javiš na CSD - a se ta sprememba takoj upošteva in ti na novo izdajo odločbo za vrtec in otroški dodatek? kakšne dohodke potem upoštevajo?

recimo, da s partnerjem oba hkrati izgubiva službo in imava 3 otroke - kaj se zgodi z OD in plačilom vrtca?

hvala


in še ta odgovor. kopirano iz zakona:

VIII. SPREMEMBA OKOLIŠČIN IN NEUPRAVIČENO PRIZNANA PRAVICA IZ JAVNIH SREDSTEV

42. člen

(1) Upravičenec centru za socialno delo sporoči vsa dejstva, okoliščine in vse spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali obdobje prejemanja.

(2) Upravičenec mora dejstva in okoliščine oziroma spremembe iz prejšnjega odstavka sporočiti v osmih dneh od dne, ko je zanje izvedel.

(3) O spremembah iz prejšnjega odstavka center za socialno delo odloči s prvim dnem naslednjega meseca po nastopu spremembe.

(4) Pravica iz 8. oziroma 9. točke 6. člena tega zakona preneha veljati z dnem, ko Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije prejme odločbo iz prejšnjega odstavka, na podlagi katere se ta pravica ukine. -to se ne nanaša na njeno vprašanje

(5) Spremembe iz prvega odstavka tega člena, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja, so sprememba števila oseb, sprememba vzgojno-izobraževalnega oziroma visokošolskega zavoda, sprememba statusa učenca, dijaka ali študenta ter izguba ali začetek prejemanja dohodka iz dela, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje, kjer se upoštevajo tudi vse druge spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravice iz javnih sredstev, njeno višino ali na obdobje prejemanja. -

Ta zakon ne poznam toliko, vendar po tej logiki bi se ji moralo upoštevati takoj in ne šele takrat, ko preneha prejemati nadomestilo na zavodu. user posted image
Mamica deklicam, ne vem, zakaj in na podlagi česa so tebi drugače razložili. Mogoče si imela enako plačo kot je bila višina nadomestila...
Nekak mi ni logično, da nekdo, ki ima npr. 3.000 EUR plače in izgubi službo, pa potem prejema na zavodu nadomestilo, da plačuje še naprej 300 EUR vrtca na mesec. user posted image


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.11.2012 9:51:48 >

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
7.11.2012 10:19:52   
pezbar
Moja izkušnja: v letu 2010 nisem prejemala plače po 2, 3 mesece, kljub temu sem redno hodila delat. Sem šla na CSD in predložila pisno izjavo delodajalca, da mi ni nakazoval plače, sem zaprosila za izredno denarno socialno pomoč in jo dobila. Po dveh mesecih sem zaproslia še enkrat in jo tudi dobila. No, kmalu po tem pa sem menjala službo.
Šla sem tudi na občino - takrat je še občina določala višino plačila za vrtec. Razložila sem svoj položaj in so mi odobrili izredno zmanjšanje plačila za 1 razred.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
7.11.2012 11:44:45   
mamica deklicam

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ta zakon ne poznam toliko, vendar po tej logiki bi se ji moralo upoštevati takoj in ne šele takrat, ko preneha prejemati nadomestilo na zavodu. user posted image
Mamica deklicam, ne vem, zakaj in na podlagi česa so tebi drugače razložili. Mogoče si imela enako plačo kot je bila višina nadomestila...
Nekak mi ni logično, da nekdo, ki ima npr. 3.000 EUR plače in izgubi službo, pa potem prejema na zavodu nadomestilo, da plačuje še naprej 300 EUR vrtca na mesec. user posted image



Plačo sem imela pred izgubo službe ravno toliko višjo, da so mi prve tri mesece dali samo 73% nadomestila in NE 80%, KAKOR OBJAVLJAJO, DA DOBIŠ. Saj pravim, meni je ženska povedala, ko mi bo prenehalo nadomestilo iz zavoda, naj se v roko 8 dnevih oglasim k njim s to spremembo in bodo na novo preračunali OD in vrtec. Malo sem spraševala okoli in vse pravijo, da naredijo spremembo šele takrat, ko prenehaš dobivati nadomestilo. Pa kljub temu, da je to lahko kar veliko manjše od plače. Tudi meni to ni logično. A očitno moraš "crknit", da ti priznajo kakšno pravico.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
7.11.2012 11:54:09   
Paštetka
mamica deklicam, jaz sem leta 2010 šla z ene firme, pa recimo, da ni važno kako. V glavnem takoj, ko sem se prijavila na zavod, sem dala tudi prošnjo za zmanjšanje vrtca. Ne glede na to, da sem pol leta dobivala nadomestilo, so mi še isti mesec, ko sem se prijavila na zavod, zmanjšali položnico za vrtec. vem, da sem morala na občino prinesti samo potrdilo o brezposelnosti. Za OD ne vem, kako bi bilo, ker nisem nikoli imela vložene vloge do takrat. Mogoče je po novem zakonu zdaj kaj drugače. Pravim, da ga ne poznam toliko, da bi lahko debatirala o njem.

Kolikor mi je znano, bi naj dobil 80% plače, vendar pod pogojem, da teh 80% ne preseže zgornje meje, ki jo določa zakon. Ne vem točno koliko je zdaj zgornja meja. 1.100 eurov???Je pa sigurno na netu. Takrat se mi zdi, da je bila nekje 900 Eurov??? Nisem ziher.
Torej, če si imel prej plačo 3.000 eurov, ne boš dobil 80%, ampak manj oz. "le" 1.100 ob predvidevanju, da je zdaj to zakonski določen maximum.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.11.2012 12:00:24 >

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezposelnost - se spremeni OD?
7.11.2012 14:27:29   
mamica deklicam
saj sem tudi sama naredila tako. Šla sem do svojega referetna in mu oddala izpoljnjen obrazec za spremembo. V mojem primeru za obe stvari. Zraven si je skopiral list, ki sem ga dobila v firmi o odpovedi iz poslovnih razlogov. Nakar me naslednji dan pokliče in mi pove, da lahko to uredim šele, ko mi poteče nadomestilo na zavodu. Nato sem šla še enkrat osebno tja in mi je njegova šefica enako povedala.

Zdajle pri roki nimam papirja iz zavoda a prve tri mesece sem dobila samo po 700 eurov. In imam prijavljene obe hčere kot vzdrževane družinske člane. Ko sem si preračunala, sem ugotovila, da je to samo 73% in bi morala prejemati nekako 750 eurov, da bi bilo 80%. Tudi sama vem, da je neka meja. Ne vem pa točno, pri katerem znesku. Ko sem pred leti že enkrat tudi bila na zavodu in sem obiskala tisti sestanek, ki se ga moraš udeležiti, imam v spominu, da ni tako grozno visoko in mejo kar hitro dosežeš. Bi morala koga vprašat, ki je imel veliko boljšo plačo kot jaz :-)

Skupek okoliščin je bil ravno tak, da sem te papirje dobila preden smo šli na dopust (še nismo šli do takrat kot družina), potem sem pa enostavno pozabila, da bi se hitro pritožila. Ker imaš čas seveda samo 15 dni.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?