|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelnost in porodniška
23.5.2012 16:42:55   
somic
zanima me kako je s tem?

koliko znaša porodniška v primeru brezposelnosti in če je do nje upravičena vsaka, oz če so kje kakšne zanke za katere bi bilo dobro vedeti?

hvala!

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 16:47:43   
Doll
Porodniška ali starševski dodatek? To sta 2 različni stvari.če si v zadnjih 3 letih bila zaposlena 12 mesecev ti pripada porodniška,če ne pa starševski dodatek

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 17:59:05   
Anonimen
zadnja 3 leta oziroma zadnjih 12 mesecev. meni se ni splačalo zaposlit ko sem zanosila, bi imela 225 evrou porodniške, tko ko pa se mi je štelo zadnja 3 leta pa imam 445, drgač je pa 190 evrou

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 18:00:58   
somic
zaposlena sem bila do maja 2010 in potem na porodniški do aprila 2011 in od takrat sem na zavodu. dobivala sem dodatek samo tri mesece.

kako je sedaj s tem? se porodniška tudi šteje kot zaposlitev ali kako?

od kdaj naprej se šteje da nisem zaposlena?



_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 18:01:59   
Anonimen
ja od takrat ko nisi več zaposlena

(odgovor članu somic)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 18:04:13   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: lott

ja od takrat ko nisi več zaposlena


ja ok, a se porodniška ne šteje? ker jaz sem šla na porodniško ko sem še bila zaposlena. med porodniško sem dobila odpoved.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 18:04:43   
Paštetka
Če si bila v času porodniške zaposlena, potem se šteje, če nisi bila zaposlena, potem se ne šteje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 18:22:08   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Če si bila v času porodniške zaposlena, potem se šteje, če nisi bila zaposlena, potem se ne šteje.


ok, če potem prav razumem se v mojem primeru šteje, da sem bila zaposlena do aprila 2011???

razumem prav???

in kako se potem izračunava višina porodniške?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 18:25:49   
Doll
vse ti piše na csd-jevi strani.

http://www.csd-mb.si/sl/page/view/Porodniska

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 20:07:03   
Paštetka
Zaposlitev traja tako dolgo, kolikor traja pogodba o zaposlitvi, dokler te delodajalec ni odjavil. Praviš, da si dobila odpoved v času porodniške. Tole je sicer nezakonito.. To se ne bi smelo zgoditi.
Če si to podpisala, potem poglej datum kdaj se ti je končalo razmerje. Lahko v času porodniške, lahko si dobila odpoved med porodniško in se ti je odpovedni rok iztekel,po porodniški... Papirje poglej.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 23.5.2012 20:10:01 >

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 21:39:43   
caramel
Somic - za starševska nadomestila se (tako kot za nadomestila za brezposelne) šteje zavarovalna doba in ne čas zaposlitve. Zavarovana (za starševsko varstvo) si bila tudi med porodniškim dopustom, tako da se v dobo za izračun šteje tudi porodniška.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 22:01:37   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Somic - za starševska nadomestila se (tako kot za nadomestila za brezposelne) šteje zavarovalna doba in ne čas zaposlitve. Zavarovana (za starševsko varstvo) si bila tudi med porodniškim dopustom, tako da se v dobo za izračun šteje tudi porodniška.


če je pa tako, se potem v to dobo šteje tudi obdobje ko sem na zavodu dobivala nadomestilo- se pravi tiste tri mesece. je tako???

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelnost in porodniška
23.5.2012 22:05:58   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: somic

IZVIRNO SPOROČILO: caramel

Somic - za starševska nadomestila se (tako kot za nadomestila za brezposelne) šteje zavarovalna doba in ne čas zaposlitve. Zavarovana (za starševsko varstvo) si bila tudi med porodniškim dopustom, tako da se v dobo za izračun šteje tudi porodniška.


če je pa tako, se potem v to dobo šteje tudi obdobje ko sem na zavodu dobivala nadomestilo- se pravi tiste tri mesece. je tako???


Ja.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelnost in porodniška
28.6.2012 10:02:33   
miš988
Pozdravljene!
Obračam se na vas saj me zanima če sem opravičena do porodniške oziroma kaj lahko naredim da bi bila oziroma če je to mogoče,čeprav vem da je tudi starševski dodatek vredu(250eur), vendar saj veste da otroci zahtevajo veliko.
Bila se zaposlena od 24.11.2008-23.09.2009(10mes), nato sem oktobra postala študentka in to bom še do konca septembra 2012, nato bom na zavodu, prejemala sem tudi pokojnino po pokojnem očetu, PDP imam 27.11.2012 se pravi da grem z oktobru na porodniško. Zanima me ali sem na podlagi tega opravičena do porodniške in če ne kaj lahko storim da bi bila?
Hvala Vam za odgovor

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelnost in porodniška
28.6.2012 20:56:05   
tjasaoasis
Do porodniškega nadomestila nisi upravičena ker:
a) v zadnjih treh letih nisi bila zavarovana za starševsko varstvo vsaj 12 mesecev
b) ker po vsej verjetnosti na dan nastopa "porodniške" ne boš v delovnem razmerju.

Če želiš dobiti nadomestilo je torej edina varianta, da se pred porodniško zaposliš oz. na dan nastopa moraš biti v delovnem razmerju.

(odgovor članu miš988)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelnost in porodniška
28.6.2012 21:09:27   
tulpek
Ali se pa zaposliš še za 2 meseca, samo potem ne moreš imet statusa.

< Sporočilo je popravil tulpek -- 28.6.2012 21:10:01 >

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelnost in porodniška
29.6.2012 8:16:58   
tjasaoasis
Bi bilo premalo..ker če gledajo zadnja 3 leta in če bi to gledali šele oktobra 2012 (ko bi npr računali nadomestilo), potem zadnja tri leta zajemajo obdobje od oktobra 2009 naprej, od takrat pa ona dejansko sploh ni imela nobene zaposlitve.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezposelnost in porodniška
29.6.2012 8:26:57   
tulpek
Uh, pa res user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezposelnost in porodniška
29.6.2012 9:27:18   
Tippi

med porodniško sem dobila odpoved.


To je nemogoče, oziroma mogoče, če je delodajalec kršil zakon.
Po Zakonu o delovnih razmerjih delodajalec NE SME dati odpovedi ženski, ki je na porodniški. Jaz bi na tvojem mestu stvar vzela "pravno" v roke.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezposelnost in porodniška
29.6.2012 10:19:25   
miš988
Sam če se pa zaposlim mi pa gledajo samo zadnjih 12 mesecev in tudi ne bi imela dohodka ker imam status do konca sptembra.
Zanimalo me je ker sej veste da je treba vse poti odpret če bi le lahko dobil kaj več denarja, ker otroci pač potrebujejo veliko stvari.
Če katera kaj ve bi jo prosila če bi mi lahko kaj predlagala.
hvala vam za odgovore in nasvete
lep pozdravček vsem

< Sporočilo je popravil miš988 -- 29.6.2012 10:21:20 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezposelnost in porodniška
29.6.2012 10:36:31   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: miš988

Sam če se pa zaposlim mi pa gledajo samo zadnjih 12 mesecev in tudi ne bi imela dohodka ker imam status do konca sptembra.
Zanimalo me je ker sej veste da je treba vse poti odpret če bi le lahko dobil kaj več denarja, ker otroci pač potrebujejo veliko stvari.
Če katera kaj ve bi jo prosila če bi mi lahko kaj predlagala.
hvala vam za odgovore in nasvete
lep pozdravček vsem


Za manjkajoče mesece vzamejo 55% minimalne plače. Torej, če si na dan nastopa porodniške zaposlena, je vseeno bolje kot da prejemaš samo starševski dodatek. Poleg tega ti, če si zaposlena in na porodniški teče tudi delovna doba.

(odgovor članu miš988)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: brezposelnost in porodniška
29.6.2012 19:01:13   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Za manjkajoče mesece vzamejo 55% minimalne plače. Torej, če si na dan nastopa porodniške zaposlena, je vseeno bolje kot da prejemaš samo starševski dodatek.

Ni nujno. Ker se kot minimalna plača upošteva 588€ bruto (55% je 281,38€ bruto). Če bi se ji upoštevala npr. samo ena minimalna plača, ki pa bi morala biti pred nastopom porodniške že izplačana, bi dobila celo kakšen € manj od starševskega dodatka. Če bi se poleg tega še zaposlila tako, da bi si sama plačevala prispevke, se ji gotovo ne splača.

Miš988 - podaljšati statusa pa ne moreš? Bi bila morda poleg starševskega dodatka upravičena še do štipendije..

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: brezposelnost in porodniška
30.6.2012 7:59:16   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: miš988

Sam če se pa zaposlim mi pa gledajo samo zadnjih 12 mesecev in tudi ne bi imela dohodka ker imam status do konca sptembra.
Zanimalo me je ker sej veste da je treba vse poti odpret če bi le lahko dobil kaj več denarja, ker otroci pač potrebujejo veliko stvari.
Če katera kaj ve bi jo prosila če bi mi lahko kaj predlagala.
hvala vam za odgovore in nasvete
lep pozdravček vsem


Nočem, res nočem zveneti žaljivo, ampak me samo zanima, ker ne razumem...
Kako za vraga šele, ko je otrok že spočet, začne nekdo mislit na denar, koliko ga potrebuje, koliko lahko kje potegnete...
Ne vem. Jaz niti pod razno nisem pomislila na kakšnega otroka v času študija, niti, ko nisem imela zaposlitve, rešenega vsaj stanovanjskega problema. Ne vem, ampak še vedno sem mnenja, da otrok ne samo, da mora biti zaželjen, ampak tudi načrtovan.
Vem, da vse naenkrat včasih ne gre, da se situacije danes hitro spreminjajo, vem, da se eni lepo znajdejo, da nekako vedno bo.... Ampak vseeno..nekak nimam jajc, da bi pa toliko riskirala. Pa saj dojenček še najmanj stane...
Vem tudi, da včasih načrtuješ, pa se zna izjaloviti, vendar vseeno je to bolj naključje kot pravilo.user posted image
Žalostno je, in se lahko fajn zamislimo, da smo prišli tako daleč, da rek: "brez dela ni jela" nikakor več ne drži. user posted image

(odgovor članu miš988)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: brezposelnost in porodniška
2.7.2012 6:57:41   
miš988
Hvala za informacije caramel, ne ne morem podalšati statusa ker sem zdaj ponavljala letnik ker mi manjka še en izpit in diploma, pa nič bat bo do septembra vse rešeno=) no vsaj upam na to=)!

Draga Paštetka najin otroček je bila načrtovan in tudi zaželjen ne glede na tole kar sem jaz napisala, napisala sem pa samo zato da vidim kaj lahko dobim oziroma če lahko dobim kaj več, vse odprte poti moraš preveriti, drugače bi in sem zadovolna tudi z starševskim dodatkom ne glede koliko velik je.
Preveč stvari v življenju sem dala skozi da bi poslušala nekoga ki na nek način obtožuje ljudi(kdaj spočeti otroka,pomisliti na možnost da bi lahko pogledal vse odprte poti)... Pa ne zdaj razumeti slabo vendar to je resnica.
Vsak se odloči po svoji meri

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: brezposelnost in porodniška
2.7.2012 10:22:25   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: caramel


IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Za manjkajoče mesece vzamejo 55% minimalne plače. Torej, če si na dan nastopa porodniške zaposlena, je vseeno bolje kot da prejemaš samo starševski dodatek.

Ni nujno. Ker se kot minimalna plača upošteva 588€ bruto (55% je 281,38€ bruto). Če bi se ji upoštevala npr. samo ena minimalna plača, ki pa bi morala biti pred nastopom porodniške že izplačana, bi dobila celo kakšen € manj od starševskega dodatka. Če bi se poleg tega še zaposlila tako, da bi si sama plačevala prispevke, se ji gotovo ne splača.

Miš988 - podaljšati statusa pa ne moreš? Bi bila morda poleg starševskega dodatka upravičena še do štipendije..



55% od 588 bruto ije točno 251 neto. Torej ne more biti slabše, kot starševski dodatek. Zaposliti se ji tudi ni treba prej, kot nekaj dni (po teoriji je tudi 1 dan dovolj) pred nastopom porodniške, torej nima nobenih (skoraj) stroškov s plačevanjem prispevkov. Kot rečeno, pa ji kot zaposleni in na porodniški teče tudi delovna doma.
Poleg vsega - ne vem, kako je zdaj - imam izkušnje izpred nekaj let; imela sem podaljšano porodniško, ki sem jo kot mama na dopustu za nego in varstvo otroka dobila brez problema. Takrat mama, ki je prejemala samo starševski dodatek, te možnosti ni imela. Pa zagotovo je še kakšna razlika.
Če je le kakšna možnost zaposlitve, je zagotovo boljša od nezaposlenoti in starševskega dodatka.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?