|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 10:02:25   
gregor
Ob dveh povprečnih plačah v družini plačujem 62 000 vrtca za otoka(jasli). Ne predstavljam si, da bi imel še enega ali dva otroka za katera bi plačeval vrtec ali varstvo, ker potem ne bi več preživeli iz meseca v mesec z kreditom, ki ga še plačujemo. IN TAKO NAŠA DRŽAVA SKRBI ZA VEČJO RODNOST!!!SRAMOTA!!!

Po drugi strani naši znanci v Zagrebu(v Hrvaški, ki jo imamo za manjvredno in zaostalo) ob enakih ali celo višjih plačah kot v mi v LJ, plačujejo 400kn/mesec(12.000 sit) za vrtec za 11urno dnevno varstvo. To je max. oz polna cena, ki jo plačujejo prebivalci Zagreba. Za tujce velja ekonomska cena, ki je 1500 kn(48.000 SIT)!!!Podatke sem preveril tudi na internetu in držijo.

SAMO ZA V RAZMISLEK..............

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 10:06:07   
golob
JA se strinjam...POPOLNOMA
Pa veste kaj je še žalostno?! Mi smo vlogo oddali takoj ob rojstvu našega malčka in bomo imeli VELIKO SREČO, če bo čez DVE leti že sprejet!!!!!
Kam pa do takrat?!

(odgovor članu gregor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 10:06:31   
Seven*
Tudi jaz sem razmisljala na ta nacin, vendar sem potem zadevo vzela takole..  20 dni, to je potem 3 jurje na dam, pa ima otrok 3 kvalitetne obroke, zagotovljeno zdravstveno varstvo v primeru nezgode ipd.. Kaj pa vem. Ni ga hotela, ki bi ponujal nocitev za 3 jurje. Tu ti pa se otroka pazijo..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu gregor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 10:09:38   
muki1
ojej, ojej, imam pa res srečo, da so najine plače podpovprečne user posted image . Malo sem cinična, ampak ne do avtorja besedila, ampak do stanja pri nas, da ne bo pomote.
Morda se vam bolj splača dat otroka v privat varstvo kakšni manjši skupinici, to je res rop.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu golob)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 10:29:35   
Anonimen
Se mi zdi, da je Seven kar dobro napisala.
Jaz bi samo pripomnila, da imamo tudi mi 2 povprečni plači, pa pademo v 6. razred  (jasli cca 54.000 sit) in ne v 7. (jasli cca 63.000 sit) za katerega je potrebno imeti plačo kar nekaj nad slovenskim povprečjem. Razen če je vrtec v vašem kraju kaj dražji - v tem primeru se opravičujem.
Ko boste imeli pa naslednjega otroka, boste pa plačevali precej manj kot 2x toliko. Prvič zato, ker boste 4. družinski člani in bo tako dohodek na člana precej manjši in zato tudi razred za 1 ali 2 nižji, pa še starejši otrok ne bo več v jaslih in je potem cena vrca tudi nižja.
Po svetu so vrtci tako dragi, da je zato večina mam doma, ker njoihove plače niti plačila vrtca ne pokrijejo...
Vem, da je v naši državi marsikaj narobe, ampak v primerjavi s svetom v katerega rinemo, je socialno še vedno dokaj ugodna.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 10:38:51   
Anonimen
Ja, pa če se še malo primerjamo s svetom, drugod so tudi šole astronomsko drage, tako da lahko ljudje, ki nimajo blazno visokega standarda, otroke vpišejo "le" v državne šole, ki pa so slabe in imajo otroci tako bistveno manj možnosti za nadaljnje šolanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 11:05:08   
viv_
Ja, tako kot je napisala Seven:

63.000 sit/mesec, pride 3150 sit/dan, in če to deliš še z 8 ur dnevno pride manj kot 400 sit na uro. Pa skoraj vsak otrok je več kot 8 ur na dan v vrtcu. V to so vključeni 4 obroki (zajtrk, malica, kosilo, malica), raznorazne dejavnosti, materiali za ustvarjanje, da o delu vzgojiteljic sploh n govorim.

In preračunano cena ni tako KRIMINALNA!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 11:18:31   
Anonimen




JAZ PLAČUJEM TRETJI PLAČILNI RAZRED, PA SVA Z OTROKOM SAMA IN IMAM POD POVPREČJEM PLAČO,IN SEM TUDI BREZ PREŽIVNINE.
NAŠ VRTEC JE PA ZA POVRHU VSEGA ŠE EDEN NAJDRAŽJIH V SLOVENIJI.-URADNO OBJAVLJENO



(odgovor članu gregor)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 11:31:42   
Ro-La
najbolj žalostno pa je, da ti za tisti dan ko ga ni v vrtcu odbijejo ceeeeliiiiiiih 155sit, kao za hranouser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu gregor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 11:58:26   
April
cene so res pretirane. Glede na to, koliko davkov nam poberejo, davki so tudi na otroške stvariuser posted image , bi potem lahko vsaj vrtci bili brezplačni.
Država je pogoltna! Mi "hlapci" pa to lepo prenašamo. Da jih ni sram potem o premajhni rodnosti jamrat.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 12:03:56   
viv_
Pa dejte no... vrtci brezplačni! A veste koliko ljudi je potrebno plačat, da en vrtec deluje? Ali naj bi vzgojiteljice delale "pro bono"?

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 12:13:29   
April
ja viv saj v nekaterih državah so brezplačni, pa vzgojiteljice tudi plačo dobivajo.
jaz ne bi imela nič proti, če bi za privat varstvo dajala 100 000 SIT, če bi jih le imela. Ampak državni vrtci bi pa morali biti drugače organizirani. 
A veste koliko se v državni upravi enga dnarja stran zmeče za ena kvazi izobraževanja pa še polno je takoh primerov malomarnega obnašanja s financami. Tak da sredstev ima država dovolj, sam napačni žaklji se s temi sredstvi polnejo.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 13:44:40   
viv_
Fora je v tem, da mi pač vidimo problem vrtcov. Pa se bo našla skupina upokojencev, ki bo hotela, da so domovi a upokojence zastonj. Pa tako naprej...

Zaenkrat je osnovna šola in srednja šola bolj ali manj zastonj in tudi fakultete, ne plačuje se šolnin.

Ne more bit kar vse zastonj. Vsak vidi neko svoje področje, za katerega bi bilo fino, da bi ga subvencionirala država, ampak tudi proračun ni vreča brez dna.

Pa tudi 100.000 v nobenem primeru ne plačaš vrtca. V naši občini, kjer so vrtci med dražjimi, pride polna cena za jalsi okrog 80.000 Sit. Vrtec je pa občutno cenejši.


(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 16:08:37   
gregor
Vsi gledate ceno v vrtcu ali varstvu za enega otroka. Kaj pa ko(če) bosta v vrtcu 2 otoka in strošek vrtca skupaj(po izračunih) 100-110.000? Ali bo to še vedno "ugodno" ob obstoječem kreditu za stanovanje, ki je 50.000/mesec? Pač cene vrtca ni mogoče primerjati z nekim hotelom ko greš na dopust in ugotoviti, da je 5000 sit na dan ugodna namestitev! Dejansko če je komu v tej državi mar za večjo rodnost, ki bi jo radi dosegli, bi morali biti JAVNI vrtci ZASTONJ za vse, tako kot imajo rešene skandinavske države-Danska, Švedska.... Mislim, da zastonj domovi za ostarele ne bi ravno pripomogli k večji rodnost, a ne???


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 17:03:32   
pina colada
Kriminal.....se strinjam s tabo, Gregor!
Še večji kriminal pa je sistem plačevanja vrtca glede na prihodek.....mislim, kdo se je to spomnil.... več delaš, več zaslužiš, več vrtca plačaš...ful vzpodbudno....ja, takoj bi imela še enega otroka...
Mi plačujemo max., pa vem, da zaradi tega mojega otroka nič bolje ne tretirajo, se nič več ne ukvarjajo z njim, ga nič več ne crkljajo,.....kot nekoga, čigar starši plačajo ceno za 1.razred! Po tej logiki se res ne splača delat.

(odgovor članu gregor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 20:35:17   
andrejaz
Jaz sem se pa že nekako sprijaznila s tem, da pač moram vsak mesec plačati visok račun za vrtec.user posted image user posted image  

A veste kaj pa mene moti v našem vrtcu - da moram skoraj vsak mesec poleg redne cene plačati še razne prispevke za igrice, lutkovni abonmma,... Imajo pa v vrtcu izgovor, da jim občina za to ne da dovolj denarja.
Polna cena jasli pa je pri nas skoraj 100.000 SIT.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu gregor)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 20:40:37   
Anonimen
V Kranju je polna cena za jasli 108.119,00 SIT -

(odgovor članu gregor)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 22:01:22   
viv_
Ampak od polne cene v vsakem primeru vsaj 20% krije država.

Ja, zastonj domovi za ostarele bi pomenili manj bremena za tiste, ki morajo skrbeti za te ostarele in bolne, na voljo bi bilo več prostih stanovanj, s tem bi se znižala cena stanovanj in bi bila tako stanovanja bolj dostopna mladim družinam in tako naprej...

Če se gremo o skandinaviji, recimo, Smrka je rodila na Švedskem, je mislim da morala imeti že v porodnišnici vse svoje pleničke in oblekce in tako naprej.

To so pač fiksni stroški, katere moraš upoštevat (ali pa tudi ne) ko se odločiš za otroka. Otroka moraš pa pač preživeti sam, ne moreš pričakovati, da ga bo preživljala država.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
22.3.2006 22:11:30   
Primoza
Vrtec je predrag zaradi plač vzgojiteljic in administracije. Pri vzgojiteljicah bi bilo potrebno omejiti napredovanje kar vsevprek amapk le napredovanje po učinku. Tako bi lahko nesposobne vzgojiteljice delale celo življenje s plačo začetnice.

Drugi stroški vrtcev so zanemarljivi, to je tudi razlgo zakaj prehrana tako malo vpliva. In organiziranost res ni pravšnja, glede na to da plačuješ neko grupno obravnavo po 26 malčkov skupaj.

(odgovor članu gregor)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 7:29:16   
puncica
Ja tudi midva sva bila kr mal šokirana ko smo po novem letu padli v 6 razred in to za 1 odstotek, ja sva se sprijaznila, kaj pa drugega itak pa bom rodila maja, tako da bomo potem šli nazaj v 5 razred. Ampak zanimivo se mi zdi ko me kdo vpraša koliko plačam za vrtec pa rečem 50 jurjev ga skor kap trofi in kr ne more verjet, zdej pa ne vem al imamo samo mi tako veliko al kaj user posted image

Men se samo to ne zdi prav, da nekateri privatniki plačajo po 5 jurjev vrtca, mi, ki pač nič ne dobimo na roko in smo kao "pošteni" do države pa takšno ceno. Ja no pa tudi s tem sem se sprijaznila.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 8:06:16   
Anonimen
Punčica, mi tudi plačujemo 50.000, pa mali ni več v jaslih.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 12:08:46   
makica
Mene pa poleg cene vrtcev moti tudi kdo ga dobi. Zdaj se je zgodilo, da kolegica ni dobila vrtca, ker sta jo prehiteli, dve brezposelni. Otroci bodo v vrtcu skoraj zastonj, kolegica in mož pa oba delata in kljub temu, da bi rada plačevala za vrtec ne moreta, ker ni več prostora. Zdaj naj pa mi katera pove kje je tle pravica. Delaš, otroka nimaš kam dat, če si pa lepo doma ti pa z veseljem otroka vzamejo in še poceni prideš skozi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 12:37:59   
kofetek2010
evo, računala sem, če dam tamalo v privat oz. plačam nekomu za varstvo cca. 5 ur na dan po 800 sit/uro je to 4.000 sit/dan * 20 delovnih dni =80.000 sit user posted image  brez hrane user posted image  
tolk bom plačala tud jasli za 8 ur user posted image  s hrano... a prostor v jaslih moram najprej dobit user posted image

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 13:04:11   
Andra
Jaz se pa popolnoma strinjam z razmišljanjem Jane73. Velik problem je danes, da vrtec sploh dobiš.

Jaz sem za enega otroka plačevala tudi 57 000 za jasli in mi je bilo vsaki mesec slabo, ko sem dobila položnico. Rodilo se nam je drugo dete, pri njem je pa problem, ker ni prostora v vrtcu (torej je dovolj rodnosti, da so vse kapacitete zasedene).
Iskala sem varstvo, ne glede na ceno. Dobilio smo privat (ki je vedno tako opevano, kako je ful dobro), a doživljamo travme iz dneva v dan. Plačamo pa 45 000 SIT, ne glede na to koliko je tam.

Če to dvoje sešteješ, mislim da plačujemo ogromno. Če bi imela oba otroka v vrtcu, bi plačevala točno 65 000 SIT. Moje mnenje je, da vrtci še vedno niso tako hudičevo dragi, glede na to,  kaj vse tam otroku nudijo. Res pa je, da so visoke položnice dokler imaš samo enega otroka, starša pa plače okrog 200 K na mesec...

Ampak vse to ne spremeni dejstva, da je naša ljuba Slovenija v totalnem ku**** user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 18:27:29   
skuštrana
Spodaj sem kopirala mail od moje prijateljice, ki je drugače iz Zagreba, vendar trenutno živi v Bruslju. Vidi se kako tam izgleda vrtec - jaslice in pa cena, ki je skoraj ista kot pri nas. Se opravičujem, ampak se mi ne da prevajatuser posted image

Ovdje je striktna podjela 10oro djece - 3 tete .
Ali jaslice su inače super. Svaki dan mi u bilježnicu bilježe sve što je petra radila, jela itd... sad će uvesti i webcam, tako da preko interneta možeš stalno gledati dijete (nije da je utjeha ali je simpa ideja).
Aktivnosti su im brojne - crtanje, slikanje (čak i bebe s nožicama), ples, pjevanje. Ma sve skupa s programom sam zadovoljna ali i cijena je paprena: 400 eura (ali ne plaćaš dane kad je dijete bolesno).
Jelovnici su im odlični i obzirom da ja radim presretna sam da svaki dan imaju juhicu, i fino kuhanu hranu user posted image e sad me opet sram... ja niš ne stižem pa mi je to bajno...

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?