|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ceplenje pri alergiji na jajca
19.8.2007 11:12:00   
Aja1
Pozdravljene!
Moja 9 mesečna hčerka je alergčna na jajca. user posted image  Zanima me, kako poteka ceplenje pri enem letu, saj je cepivo na bazi jajc. Pediater nama je rekel le, da bo cepljena v Ljubljani pod nadzorom. Kako to poteka? HVALA.

_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
19.8.2007 15:02:36   
piščanc
tako, da jo cepijo in potem še eno uro čakajo, če je reakcija.

jaz ti predlagam, da preložite cepljenje (ali zaradi bolezni, prehlada ali pa kar tako) vsaj na leto in pol. naš je pri letu in pol cepljenje prenesel super, pa tudi pod nadzorom.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
19.8.2007 21:09:52   
Aja1
A ni nujno, da je cepljena zaradi vrtca?

_____________________________




(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
20.8.2007 9:09:54   
Natali07
To tudi mene zanima, ali je nujno cepit otroka, če želiš da gre v vrtec?? kajti ker ima naš malček alergijo na jajca bom poizkušala to cepljenje pri enem letu prestavit in me zanima, če bodo potem sploh vzeli otroka v vrtec? No najprej moramo sploh dobiti vrtec.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
31.8.2007 14:56:05   
noe
Vid je imel cepljenje pri enem letu in je tudi alergičen na jajca, potekalo je vse ok, samo v Celju ostaneš na opazovanju do štirih popoldne,pol pa domov, če je vse ok,lp

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
31.8.2007 21:38:06   
*ANA*
Naša Pia je tudi alergična na jajca. Bila je cepljena pri enem letu- zaradi tega ker je bil pogoj da ji je pediatrinja dala potrdilo za v vrtec.
Bili smo cepljeni v bolnici- najprej pol doze, nato eno uro počakat za videt če je kaka reakcija, nato še druge pol doze. K sreči reakcije ni bilo in smo šle po popoldanski viziti domov.

Želim vam da uspešno opravite s cepljenjem

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
8.9.2007 23:54:13   
piščanc
naš je bil v vrtcu, pa čeprav je v potrdilu pisalo, da še ni bil cepljen. Celo zamenjali smo vrtec in občino vmes, tako da je bil necepljen v dveh vrtcih. Cepil se je pri letu in pol. Pod nadzorom, ampak brez reakcije, še oteklo mu ni. (bi rekla, da zato, ker so trdili, da ima alergijo na jajca, v resnici je imel pa na mlekouser posted image  )

cepljenje škoduje vašemu otroku, še posebej če je alergik. a mislite, da če bo pod kontrolo, da mu bo kaj manj škodilo? a ni bolje, da se cepi kasneje, kot pa npr, da preboli cepilne ošpice?

nisem popolnoma proti cepljenju, ampak otrok mora biti popolnoma zdrav (to pomeni tudi alergije), ker le tako lahko njegov imunski sistem sprejme cepivo in ga pravilno sprejme.

saj jaz sem bila tud v porodnišnici vesela, ko so ga cepili proti tuberkulozi, da sva šla lahko domov. jaz idiot, še zdaj se tepem po glavi. mar bi počakala, čez par dni so pa ukinili cepljenje.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
10.9.2007 14:25:24   
poliloni
Naš pa pri enem letu sploh ni bil cepljen ravno zaradi alergije na jajčni beljak.

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
10.9.2007 20:37:29   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Naš pa pri enem letu sploh ni bil cepljen ravno zaradi alergije na jajčni beljak.


Pa sploh ne bo cepljen?

_____________________________




(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
10.9.2007 22:59:12   
Naja30
Kaj pa če ti pediater pove, da so fleki po obrazu verjetno od rumenjaka, ne pove ti pa, da če je alergičen na jajca, da mora biti cepljen pod nadzorom? Oz. da je treba pred tem cepljenjem, ki je na bazi jajc (konkretno beljaka) sploh ugotoviti, ali gre za alergijo na jajca? Jaz sem tako razočarana nad to našo pediatrinjo, da jo bom verjetno zamenjala. Vse o flekcih, pikicah in alergiji sem izvedela na RR, ona je samo rekla, da naj tamali ne dajem rumenjaka 3 tedne in potem spet poskusim. Ampak fleki niso izginili, zato sem poslušala nasvet in umaknila iz prehrane vse, kar vsebuje jajca. No, šele zdaj (danes je 3.dan) je stanje na koži boljše.

Aja, oprosti, nočem ti smetit teme, tole sem pa mogla napisat.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ceplenje pri alergiji na jajca
11.9.2007 9:51:28   
piščanc
naja3 tudi jaz sem vse izvedela iz forumov in interneta. pa nisem nezadovoljna s pediatrinjo, samo to ni ravno njihovo področje. sem bila pa razočarana nad alergologinjo, popolnoma. ravno ta, ki naj bi največ svetovala je samo naredila kožne teste in nas poslala domov, brez konkretne razlage, svetovanja, točnih podatkov. tukaj sem bila pa razočarana.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




ime za punčko
smeja2



Mia (52%)

Mija (28%)

Nia (16%)

Nija (4%)


Število vseh glasov: 206

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!