|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje
12.1.2014 22:22:46   
ribica.
A ste zasledile tole? Upam da se bo kaj premaknilo, KONČNO!!!

http://www.siol.net/novice/zdravje/2014/01/vse_vec_starsev_zavraca_cepljenje_otrok.aspx
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje
13.1.2014 9:17:45   
respect
Ja naj se kaj premakne ,prav čakam ta dan za takšne starše kot vi. Saj verjetno ne boste doživeli epidemij,bodo pa vaši pravnuki....

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje
13.1.2014 9:47:58   
petea
respect,
tudi dandanes doživljamo izbruhe bolezni;
tudi tistih, proti katerim se lahko cepimo;
in tudi tisti, ki so cepljeni, zbolevajo,
nekateri pa imajo tudi zato, ker so bili cepljeni, hude zdravstvene posledice


pa najsibodi otroci cepljeni ali ne, zanje smo - če gre kaj narobe - vedno odgovorni in krivi starši - pa kakorkoli se že odločamo ...



P.S.: Tudi v času naših pravnukov bodo tisti, ki so precepljeni, po argumentaciji zagovornikov cepljenja tako ali tako zaščiteni in se jim torej ni treba bati posledic ...

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje
13.1.2014 12:41:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

respect,
tudi dandanes doživljamo izbruhe bolezni;
tudi tistih, proti katerim se lahko cepimo;
in tudi tisti, ki so cepljeni, zbolevajo,
nekateri pa imajo tudi zato, ker so bili cepljeni, hude zdravstvene posledice




Samo če je dovolj prebivalstva precepljenega doživaljamo samo posamezne primere bolezni......kakih hudih izbruhov in epidemij pa ne......in cepljenje predstavlja določeno tveganje (kot tudi vsak antibiotik ali narkoza) vendar je skupni učinek cepljenja še vedno bistveno večji kot so tveganja....in cepivo škodi organizmu veliko manj kot bolezen "proti" kateri si cepljen (razen v tistih redkih, ekstremnih primerih).......

Recimo med samo operacijo tudi umre kak 0,1 % operiranih.....pa se ljudje vseeno spravimo pod nož, ker prevlada tistih 99,9 %, ki ne umrejo in to, da ti operacija lahko precej olajša ali celo reši življenje.......

IZVIRNO SPOROČILO: petea

pa najsibodi otroci cepljeni ali ne, zanje smo - če gre kaj narobe - vedno odgovorni in krivi starši - pa kakorkoli se že odločamo ...




Samo pri cepljenju oz. precepljenosti populacije ne gre zgolj za individualno odgovornost ampak tudi za kolektivno......ker ne gre zgolj za individualno vprašanje mojega ali tvojega otroka ampak gre tudi in predvsem za sistemsko in kolektivno vprašanje.......

IZVIRNO SPOROČILO: petea

P.S.: Tudi v času naših pravnukov bodo tisti, ki so precepljeni, po argumentaciji zagovornikov cepljenja tako ali tako zaščiteni in se jim torej ni treba bati posledic ...


Pa se je pomoje treba bati......ker se ne gre zgolj za individualnega precepljenega posameznika......
 

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje
13.1.2014 12:55:39   
Polona31
Do rojstva mojih otrok nisem dosti razmišljala o cepljenju. Pa tudi do prvega cepljenja ne, potem pa...ko se je fantek dvakrat zbudil pomodrel sem pa začela razmišljati...Ali je res nujno da se otroka cepi tako majhnega, ko še nima
vzpostavljenega imunskega sistema? Pojavilo se mi je nešteto vprašanj! K sreči z otročkom ni nič narobe. Pri drugem otroku sem s cepljenjem odlagala, odlagala...bil je dosti prehlajen in sem imela izgovor. No prvo dozo cepiva je dobil pri 10mes
in po 14 dneh je imel ob min. nahodu prvo vnetje ušes. In vnetja ušes so se ponavljala NON STOP, tako da...sem PREPRIČANA so ponavljajoča se vnetja posledica cepljenja. Ne rečem da ne bosta cepljena, ampak...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje
13.1.2014 18:06:38   
kajalin*

IZVIRNO SPOROČILO: respect

Ja naj se kaj premakne ,prav čakam ta dan za takšne starše kot vi. Saj verjetno ne boste doživeli epidemij,bodo pa vaši pravnuki....

podpis
žal delajo drugim škodo, k sami jo ne bodo doživeli...

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje
13.1.2014 20:03:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

respect,
tudi dandanes doživljamo izbruhe bolezni;
tudi tistih, proti katerim se lahko cepimo;
in tudi tisti, ki so cepljeni, zbolevajo,
nekateri pa imajo tudi zato, ker so bili cepljeni, hude zdravstvene posledice




Samo če je dovolj prebivalstva precepljenega doživaljamo samo posamezne primere bolezni......kakih hudih izbruhov in epidemij pa ne......in cepljenje predstavlja določeno tveganje (kot tudi vsak antibiotik ali narkoza) vendar je skupni učinek cepljenja še vedno bistveno večji kot so tveganja....in cepivo škodi organizmu veliko manj kot bolezen "proti" kateri si cepljen (razen v tistih redkih, ekstremnih primerih).......

Recimo med samo operacijo tudi umre kak 0,1 % operiranih.....pa se ljudje vseeno spravimo pod nož, ker prevlada tistih 99,9 %, ki ne umrejo in to, da ti operacija lahko precej olajša ali celo reši življenje.......

IZVIRNO SPOROČILO: petea

pa najsibodi otroci cepljeni ali ne, zanje smo - če gre kaj narobe - vedno odgovorni in krivi starši - pa kakorkoli se že odločamo ...




Samo pri cepljenju oz. precepljenosti populacije ne gre zgolj za individualno odgovornost ampak tudi za kolektivno......ker ne gre zgolj za individualno vprašanje mojega ali tvojega otroka ampak gre tudi in predvsem za sistemsko in kolektivno vprašanje.......

IZVIRNO SPOROČILO: petea

P.S.: Tudi v času naših pravnukov bodo tisti, ki so precepljeni, po argumentaciji zagovornikov cepljenja tako ali tako zaščiteni in se jim torej ni treba bati posledic ...


Pa se je pomoje treba bati......ker se ne gre zgolj za individualnega precepljenega posameznika......
 

Podpis.
Zlajnana tema, pa vseeno ne moreš verjeti kako so nekateri ozkogledni.
Lahko se je izgovarjati, da epidemij ne bo, ko pa je kljub posameznikom, , ki so tako " napredni", k sreči še večina ljudi " zahojenih" in nezavedno s cepljenjem svojih otrok dajejo zaščito še tistim necepljenim.
Meni to zgleda podobno kot bi " osveščeni" pešec hodil po nevihti brez dežnika, ker te zaradi njega lahko udari strela, po drugi strani, pa bi se tiščal pod dežnik nekoga "zahojenega", ker se mu pa vseeno ne bi dalo imeti mokre riti .
Ne rečem, da je vse okrog cepljenja super brez napak urejeno, vendar , kot sem že rekla, so nekaterim "osveščenim" staršem takšne skrajnosti dovoljene le zato, ker so se vse hude bolezni iz preteklosti ravno zaradi cepljenja naših prednikov tako izničile. Me prav zanima, kako bi se prav tisti ta glasni metali v zrak, ko bi živeli v času hudih črnih koz, tuberkoloze itd. Po moje bi bili prvi v vrsti pri šprici.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje
13.1.2014 20:19:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Do rojstva mojih otrok nisem dosti razmišljala o cepljenju. Pa tudi do prvega cepljenja ne, potem pa...ko se je fantek dvakrat zbudil pomodrel sem pa začela razmišljati...Ali je res nujno da se otroka cepi tako majhnega, ko še nima
vzpostavljenega imunskega sistema? Pojavilo se mi je nešteto vprašanj! K sreči z otročkom ni nič narobe. Pri drugem otroku sem s cepljenjem odlagala, odlagala...bil je dosti prehlajen in sem imela izgovor. No prvo dozo cepiva je dobil pri 10mes
in po 14 dneh je imel ob min. nahodu prvo vnetje ušes. In vnetja ušes so se ponavljala NON STOP, tako da...sem PREPRIČANA so ponavljajoča se vnetja posledica cepljenja. Ne rečem da ne bosta cepljena, ampak...


Ne rečem, da ni krivo cepljenje. Čisto lahko pa je kriv tudi kakšen virus, bakterija, genska napaka, polna luna, neprimerna oblačila, prehrana, prepih....Mogoče sem še kaj pozabila. Pa saj je brez veze- krivo je cepljenje pa basta.
Glede imunskega sistema pa- pri kolegici imajo doma štiri škrate. Doma so sredi Ljubljane, normalna familija z normalno cepljenimi otročki. Po rojstvu četrtega, je kolegica ravno prišla domov z novorojenčkom in doma še ni bila niti teden dni, ko se je dete ponoči začelo dušiti. Buf na urgenco in otrok za teden dni v umetno komo. Diagnoza oslovski kašelj, ki ga je bogo dete snelo, ko ga je eden od cepljenih otrok, kot prenašalec prinesel domov. Vsi ostali trije so bili zdravi le malo dete je zaradi tega, ker je bilo premajčkeno in še ni smelo biti cepljeno, za las ušlo smrti. Če bi mulčki domov prinesli oslovski kašelj šele čez tri mesece, bi bilo dete že cepljeno in bi najverjetneje šla zadeva mimo brez posebnih težav- tako pa jih je povzročila kar nekaj.
V tem primeru, je bilo zdravstveno potrjeno, da je otrok pač zbolel , ker še ni bil cepljen in njegov imunski sistem niti pod razni ni tvoril protiteles , ki bi bili kos tako hudi bolezni, kot je oslovski kašelj.
Ti le predvidevaš in ugibaš, da je za vse vaše težave krivo cepljenje.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje
14.1.2014 12:44:50   
kajalin*
Kljub cepljenju je polno sranja in okužb, kako bi bilo šele brez cepljenja...ma si ne predstavljate, pa verjetno ste vsi starši bili cepljeni v svojem otroštvu, ne ?Ja, zlajnana tema...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?