|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   coca cola?
28.12.2007 17:16:00   
polly80
lp

eno butasto vprašanje imam,ampak me res zanima,če gazirane pijače lahko škodujejo plodu?ker meni se nenormalno lušta ravno teh pijač,sploh coca cole,pred nosečnostjo pa jih niti nisem rada pila..ampak me vsi čudno gledajo in "kregajo" češ da to ni zdravo za otroka?????

hvala

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 29.12.2007 6:56:01 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: coca cola????
28.12.2007 17:21:38   
Taula
Ene pijejo coca colo da premagajo slabost.

Prav zdravo ni za telo, če piješ tega ni litre. V mejah normale poskušaj, če ti tako pašejo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu polly80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: coca cola????
28.12.2007 17:23:10   
Taula
V nosečnosti gazirane pijače niso posebno priporočljive, čeprav niso škodljive za plod. Odsvetujemo jih predvsem zato, ker napenjajo. Nekatere pa vsebujejo tudi ortofosforno kislino oz. fosfate, ki vežejo nase minerale, kot so magnezij, kalcij in železo. Ti minerali se potem izločijo iz telesa, ne da bi jih telo lahko vsrkalo. Zato pitje teh pijač ni priporočljivo.

 Tole sem našla.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: coca cola????
28.12.2007 17:35:14   
Pia77
Za pretiravat ni... V Coca-coli je tudi kar nekaj kofeina.
Jaz sem si je občasno privoščila kakšen kozarec, še raje pa Cockte (ki ne vsebuje niti ortofosforne, niti kofeina, še vedno pa veliiiiko cukra. :)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: coca cola????
28.12.2007 17:36:07   
Anonimen
Raje ne, da se ne bo otrok navadil.

(odgovor članu Pia77)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: coca cola????
28.12.2007 18:07:14   
lelaval
Će ti paše, komot lahko spiješ kozarec (naj pa ti to na preide v navado, da se "nacejaš") - isto, kot za alkohol

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu polly80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: coca cola????
28.12.2007 18:16:53   
Aurea
Ha, tudi pri meni je ista situacija, pred user posted image  nisem pila gaziranih pijač, sedaj pa mi zelo zapaše kakšen kozarec coca cole med kosilom. Še rajši pa popijem cockto.
Glede škodljivih učinkov se pa ne sekiraj, dokler boš to pila v mejah normale, kakšen kozarček ob obroku, ni panike.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: coca cola????
28.12.2007 18:43:51   
Naja30
Mah ne bo nič škodilo. Če ne škodi, ko nekatere zaradi slabosti cele dneve nič ne jejo, tudi kakšen kozarec gazirane pijače ne škodi. Nosečnice imamo (nekatere) zelo povečano željo po teh pijačah. No jaz si občasno privoščim coca colo (s fish menijem v mc donaldsu user posted image ).

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: coca cola????
28.12.2007 19:53:32   
metkica1
Jaz sem jo popila zelo veliko, ker mi je noro pasala, že ko sem jo zagledala sem dobila sline v usta.user posted image
Sem večkrat pomislila, da le ni zdravo toliko.
Hvala bogu sem rodila zdravo pupo.          user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: coca cola????
28.12.2007 20:56:01   
Alfabeta
če ti zelo paše, ti ne bo škodilo, niti otroku. Saj ne vem koliko preveč je tudi ne moreš spiti. Moja svakinja npr.je v zadnjem trimesečju spila ogromno coca-cole in sem se ji vedno čudila, da kako je lahko to dobro za otroka.... Sedaj je njen sin star 5 mesecev pa je popolnoma zdrav, zelo priden, spi in je, sploh ne joka, razen kadar je zelo zaspan. V glavnem zelo neproblematičen.
Jaz sem v prvi nosečnosti zelo pazila kaj sem nesla v usta, pila samo vodo in kak naravni sok pa imam takega razgrajača, da je joj. Ima "tumač" energije, spal ni skoraj nič ko je bil dojenček. No, sedaj ima skoraj 4 leta.
Sedaj pa tudi meni neizmerno paše cockta in pa šveps. In ju pijem, ko mi zapaše. Včasih več, včasih manj.

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: coca cola????
28.12.2007 21:31:35   
Inigo
men je coca cola ful pomagala pri slabostih. spila sem jo pa tudi v enormnih količinah. zdaj mi slabo ni več nič, tako da sem jo opustila. tu in tam pa jo še vseeno kaj spijem. iz luštov pač... user posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: coca cola????
28.12.2007 21:59:25   
lotty4
ojla

meni je kokakola pomagala dvignit pritisk, vsak da sem jo spila en kozarec, včasih tudi več, poslušala sem telo, nisem se nalivala z njo, nič pa ni bilo narobe

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: coca cola????
28.12.2007 22:08:34   
Anonimen
Jaz priznam, da sem coca-colo dostikrat na dan pila, pa sem rodila zdravega sinčka...

(odgovor članu lotty4)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: coca cola????
29.12.2007 9:45:01   
katee
Jaz sem coca-colo spila na galone, ker mi je ful pasala. Edini problem je bil, ker me po tem zgaga pekla kot user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: coca cola????
29.12.2007 13:08:53   
eya
Mah, meni se zdi, da v mejah normale ne more škodit. Glih nacejala se pa jaz z njo ne bi, ker ima en kup stvari notri, ki tudi zate na splošno niso dobre. Za priboljšek si jo pa le privošči, ko ti zapaše.

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: coca cola????
29.12.2007 17:16:34   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: katee

Jaz sem coca-colo spila na galone, ker mi je ful pasala. Edini problem je bil, ker me po tem zgaga pekla kot user posted image

Jaz sem jo pila, ko mi je pasalo. Za zgago pa itak že veva...user posted image

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: coca cola????
7.1.2008 18:27:48   
jakoLUlana
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Raje ne, da se ne bo otrok navadil.


celo nosecnost sem pila na litre in litre coca-cole, vode nisem niti povohala pa moja hcerka zelo rada pije vodo in niti pomisli ne, da bi probala, ko pred njo pijem coca-colo..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: coca cola????
17.1.2008 10:55:07   
Pobalami
Rajši pij cockto. je bolj "zdrava".

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: coca cola????
17.1.2008 10:59:44   
Pobalami
Drugače pa zna biti v albininem odgovoru tudi malo resnice. Vpliv kofeina na plod ni glih dokazan (če piješ litre in litre kokakole). če ena kava, kokakola na dan ne vpliva, pa lahko več kaj vpliva. Konec koncev je kofein poživilo. lahko bo imel otrok kasneje težave s koncentracijo naprimer. Enkrat sem brala en članek pa ni bil glih optimističen. Jaz osebno je ne bi pila veliko.

Cockta nima kofeina niti une kisline. Ali pa kakšna druga podobna pijača. Poleg tega je notri na tone cukra, kar spet ni dobro.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: coca cola?
19.1.2008 16:33:44   
valentina2006
user posted image user posted image  Tud men full pašejo gazirane pijače user posted image ...prej mi še na pamet ni pršlo, da bi jih pila, user posted image zdej pa so obvezno na seznamu, ko grem v trgovino...

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu polly80)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: coca cola?
3.2.2008 18:49:37   
Miss L
Men edino coca-cola pomaga, da mi ni slabo. Glede kofeina pa je zdj na tržišču coca.cola zero, ki ga baje ne vsebuje. Tk da lahko to pijete.

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: coca cola?
22.2.2008 16:13:34   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: valentina2006

user posted image user posted image  Tud men full pašejo gazirane pijače user posted image ...prej mi še na pamet ni pršlo, da bi jih pila, user posted image zdej pa so obvezno na seznamu, ko grem v trgovino...



Valentina, jaz sem to razvado rešila tako, da sem hkrati kupila eno radensko light (z manj mehurčki) ter en naraven gosti sok, pa sem potem to skupaj mešala in imela vsaj občutek, da ne pijem čiste svinjarije a'la kokakola user posted image  
Ker mehurčki pa res pašejo v  user posted image , čeprav nimam pojma, zakaj.

(odgovor članu valentina2006)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: coca cola????
22.2.2008 18:23:37   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Mah ne bo nič škodilo. Če ne škodi, ko nekatere zaradi slabosti cele dneve nič ne jejo, tudi kakšen kozarec gazirane pijače ne škodi. Nosečnice imamo (nekatere) zelo povečano željo po teh pijačah. No jaz si občasno privoščim coca colo (s fish menijem v mc donaldsu user posted image ).


Ojej, katera je to temo potegnila ven?? Zdaj pa več ne smem, ker imam nos. sladkorno user posted image user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?