|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   custveno zahteven otrok
9.1.2014 13:19:26   
Lukka
To, da je je nasa polza custveno zahtevna, mi je totalno jasno. Ampak v zadnjih dneh,, pa vse skupaj izgleda malo potencirano. To pa ni ok
Ko jo dam spat ob pol dvanajstih, se mi dere ko jesihar, bog ne daj da ne bi sel z njo spat! Ko vstane in je tisto polento, ni variante, da ne sedim ves cas pri njej, ce skocim samo do hladilnika, ze cmeranje!
Sicer ko se mi zaigra sama, jo pustim pri miru, pride ok, vmes po kakega objemcka, ali pa se pride pobozat... Ob igri ni panike, zdrzi!
Ampak samo, ce sem ob njej, ali s tablico na sedezni. Ma ni variante, da grem na wc! Se ji zmesa, mi tolce po vratih, odpira kljuko, cmera...
Pismo, vem da se slisi cudn, samo res je taka, kot en mali zlodaj. Zadnjic je full pripravljala stvari, kao da bo sestrco dobila (itak ne vemo spola, to je na njenem zelniku zrasl), danes dopoldne pa je vse stvari zmetala nazaj, da ne bo nic sestrce, da je ona ne mara! Mislim a je mozno da je otrok pri treh letih pokapiral, da noce imet se enega otroka v blizini!? A je to mozno?
Ok, saj lahko gre samo za obdobje, ampak trenutno njeno stanje izgleda prav paranoicno...

< Sporočilo je popravil Lukka -- 9.1.2014 13:23:33 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:13:41   
HHH
Vsak otrok ima kdaj takšne izpade. Eni večkrat, drugi manjkrat, redki nikoli. Moja starejša jih ni imela skoraj nikoli, manjši pa velikokrat. Vse to enkrat mine, traja pa kar dolgo. Sedaj je mali star šest let in je vse skupaj nekako minilo.
Nima pa to nobene zveze s bodočim novim članom družine. Mala sploh ne razume kaj pomeni, da dobi bratca ali sestrico. Ona si to predstavlja kot novo igračo ali morda prijateljico. Nekaj kar bo fino in fajn. Tako kot ji to vidva verjetno predstavljata in jo na to pripravljata. Šele takrat, ko bo bratec/sestrica že nekaj časa doma, bo dojela kaj to za njo pomeni, in da ima ta zadeva tudi negativne plati. Šele takrat lahko pričakuješ izpade na to temo. Morda pa jih sploh ne bo.
Mogoče pa si tudi sam preveč občutljiv in vse skupaj vidiš kot pretiravanje. 

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:25:15   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Vsak otrok ima kdaj takšne izpade. Eni večkrat, drugi manjkrat, redki nikoli. Moja starejša jih ni imela skoraj nikoli, manjši pa velikokrat. Vse to enkrat mine, traja pa kar dolgo. Sedaj je mali star šest let in je vse skupaj nekako minilo.
Nima pa to nobene zveze s bodočim novim članom družine. Mala sploh ne razume kaj pomeni, da dobi bratca ali sestrico. Ona si to predstavlja kot novo igračo ali morda prijateljico. Nekaj kar bo fino in fajn. Tako kot ji to vidva verjetno predstavljata in jo na to pripravljata. Šele takrat, ko bo bratec/sestrica že nekaj časa doma, bo dojela kaj to za njo pomeni, in da ima ta zadeva tudi negativne plati. Šele takrat lahko pričakuješ izpade na to temo. Morda pa jih sploh ne bo.
Mogoče pa si tudi sam preveč občutljiv in vse skupaj vidiš kot pretiravanje. 


Ja seveda, poskusava ji veckrat na dan alj pac po obcutku povedat, da bo se nekoga dobila, da se bo lahko igrala. Tudi, ko grem kaj pripravljat za bodocega clana jo pac povabim, ce mi bo pomagala (no ja, koliko pomaga veste... toliko da uro dlje delam).
Skrbi me to, ker vem da ne gre ne za trmo, pa ne za scrkljanost. Neki drugega... ne vem. Kot bi bila paranoicna. Sem zdajle na netu brskal, ce je mozno, da bi imela kake sanje tudi, da bi jo vse skupaj strasilo. Se mi je pa veckrat polulala brez razloga cez dan (mogoce v zadnjih dveh mesecih), kar mi ni delala ze vse od leta in pol, ko nima vec plenic!

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:26:00   
darhaha84
Naš bo marca star 3 leta in je isti. Samo večino časa je to med tednom, ko smo v službi on pa v vrtcu in ko se pripeljemo domov že začne, da ne bo šel iz avta ali če mu hočem pomagat ven, ne oči bo (ali konta, če mu želi mož dati roko za ven – ne mami bo), potem noče notri skozi vrata. Samo, da je kontra. Tako, da sedaj sem se kar navadila, če hočemo priti v hišo samo rečem E… kar ostani zunaj in potem on reče »ne notri gem« in lepo pride notri user posted image - malo taktike, če se nočeš že pred hišo razpočit. Potem rabi svojih 15min. crklanja in je čisto prerojen. V vrtcu ga zelo hvalijo, da je priden, ubogljiv… in jaz pripisujem njegovo obnašanje ravno temu – tam naredi vse kot mu rečejo, doma pa hoče pokazat da je on glavni in takoj začne uveljavljati nekaj svojega. To je po moje samo obdobje pri teh letih, ki mine. Glede WCja isto priceplja za mano, vendar me ne moti, itak se ne zaklenem - počaka da opravim svoje, ponavadi nato še on - se umijeva in greva ven... Jaz temu ne pripisujem nek halo...
Drugače pa tudi mi delamo na user posted image in naš ve da bomo enkrat imeli še enega, tako da tudi on bi enkrat imel dojenčka drugič ne, enkrat bratca, drugič sestrico, samo jaz se s tem ne ukvarjam, ko bo prišel ga bo moral sprejeti. Ko bo čas za to ga bomo že ustrezno pripravili in mislim, da ko bo doječek tu, ne bo večjih problemov. Saj se more otrok navaditi na spremebe in more biti prilagodljiv. Kako bo pa v življenju čez prišel, če ga bomo sedaj zavijali in delali kot on želi…
Luka uživaj s svojo polžo, ker bo še prehitro zrasla in ne bo več tako za tabo hodila. Mislim pa, da punčka potrebuje pri teh letih že družbo vrstnikov in ker je nima, se bolj nate fokusira (če me spomin ne vara je punča pri tebi doma, a ne?). Vidim pri našemu, kako uživa v vrtcu in med prijatelji. Meni je fino ker gre zelo rad v vrtec, vendar ko ga pridem iskat, pa tudi hitro prileti k meni in domov user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:26:24   
Izabelina
ko v navadnih družinah dobijo novega člana je starejšim otrokom približno jasno, da se nekej dogaja ker mamica postaja debela in se stvari začnejo spreminjat že ko ga ne more več dvigovat in nosit itd. in se začnejo stiske... pri vas je zadeva še toliko bolj kompleksna ker otroka prinesete iz nič...
pa še, če se spomneš v eni temi si enkrat razlagal, da si polži rekel, da ko dobite pa bratca al pa sestrijo boste pa njo kar stran dali... mogoče si ti pozabu, ona zagotovo ni.

Pomoje je vse kar rabi vajina trdnost in ljubeča podpora, ne v smislu, da ji vse date kar si želi ampak da ve da bo ostala pri vas... pa da ji razložite od kje prihajajo otroci... da ne boste šli v trgovino po novega dojenčka...

predstavli si izpade ki jih ima zdej plus, kričeč in neutolažljiv jok novorojenčka plus ljubosumje plus miljon plenic - to te še vse čaka... zdej je pomoje kr dobr temelje postavt za čustveno stabilnost, kar pomen, da morš to najprej čutit ti sam, ker če ne te bo po enem tednu pobralo...

gut lak!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:35:13   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ko v navadnih družinah dobijo novega člana je starejšim otrokom približno jasno, da se nekej dogaja ker mamica postaja debela in se stvari začnejo spreminjat že ko ga ne more več dvigovat in nosit itd. in se začnejo stiske... pri vas je zadeva še toliko bolj kompleksna ker otroka prinesete iz nič...
pa še, če se spomneš v eni temi si enkrat razlagal, da si polži rekel, da ko dobite pa bratca al pa sestrijo boste pa njo kar stran dali... mogoče si ti pozabu, ona zagotovo ni.

Pomoje je vse kar rabi vajina trdnost in ljubeča podpora, ne v smislu, da ji vse date kar si želi ampak da ve da bo ostala pri vas... pa da ji razložite od kje prihajajo otroci... da ne boste šli v trgovino po novega dojenčka...

predstavli si izpade ki jih ima zdej plus, kričeč in neutolažljiv jok novorojenčka plus ljubosumje plus miljon plenic - to te še vse čaka... zdej je pomoje kr dobr temelje postavt za čustveno stabilnost, kar pomen, da morš to najprej čutit ti sam, ker če ne te bo po enem tednu pobralo...

gut lak!


navadna družina te lahko stane prijave, da bosta otroka prinesla iz nič je pa še mene vrglo user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:44:09   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: darhaha84

Naš bo marca star 3 leta in je isti. Samo večino časa je to med tednom, ko smo v službi on pa v vrtcu in ko se pripeljemo domov že začne, da ne bo šel iz avta ali če mu hočem pomagat ven, ne oči bo ...
Luka uživaj s svojo polžo, ker bo še prehitro zrasla in ne bo več tako za tabo hodila. Mislim pa, da punčka potrebuje pri teh letih že družbo vrstnikov in ker je nima, se bolj nate fokusira (če me spomin ne vara je punča pri tebi doma, a ne?). Vidim pri našemu, kako uživa v vrtcu in med prijatelji. Meni je fino ker gre zelo rad v vrtec, vendar ko ga pridem iskat, pa tudi hitro prileti k meni in domov user posted image


Ja pri meni je, seveda, pri nas je bila pac taka odlocitev, oziroma zelja mojega partnerja, da samo on dela kariero, jaz pac poskrbim, da so ostale stvari poslihtane... ampak ok, to sploh ni pomembno. Popoldne je z njim vecinoma. Kar se tice druzbe ok, sigurno jo bomo morali priskrbeti. Tudi za vrtec razmisljam, da jo bova dala jeseni.

Navezana je sigurno, ne samo na mene, tudi na mojega, pa na babico, ki jo ima v blizini. Ampak tole paranojo bi stezka povezal s kako pametno razlago, a ves... To se kar trese vcasih, ko pride iz sobice. Kot bi se necesa bala.
Pa saj vcasih je imela tudi trmo, pa zoprnijo, pa neprespana je bila... Ampak tisto je bilo drugace! To lulanje kar iz brez veze, ko se ustrasi necesa mi je tudi malo cudno. Sklepam, da se potem mocno ustrasi?

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:56:07   
Lukka
Ja Izabelina

Se strinjam, pa ves da sem se tudi jaz nedolgo nazaj spomnil, sa sem jo res enkrat neki zbadal s tem, da jo bomo stran dali! Hahahaha, bistro dete. Vse si zapomno! Ah ne, smo ji takoj potem razlozili, da ne, da jo imamo najrajsi itd., itd. Mislim, da ni to.
Res je ja, ker pac ne more bozat bratca v trebuscku (ali sestrice), je to sigurno za njo, kot bi res kar s trgovine neki dobila....
Ceprav, to nekako ve in ji je razlozeno, da pac vsak otrocek zraste iz srcka, ker se imata dva rada in si zelita, da bi imela se nekoga rada, in da ko si v srcku mocno zelis, nekje v enem trebuscku zrastes in ko se rodis, takoj poiscejo tistega srcka, ki si je to najbolj zelel.
Pa ok, to nekako tut razume. Ve, da ze raste, tudi slikice ultrazvoka vidi, celo narisala sva plakat po tednih in potem gor piseva stvari koliko je velik, pa ji tudi pokazem, pa kaj dela v trebuscku itd, itd.

Tako, da v smislu priprave je kar nekako tako, kot v navadnih druzinah, ko mamici raste buhi, pri nas pac ve govorimo o tem in tudi bolj pripravljamo, zato da je poleg.

Ne vem.... Se pa strinjam, kot pravis, jo moram zdaj stabilizirat, ker res ne bom potem z dvema kricacema v hisi!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:56:27   
Izabelina
ne razumem, navadna družina, njihova pač ni navadna ampak je nenavadna... namenoma nism napisala normalna, ker nism hotela bit provokativna, ker to ni bil moj namen... in če bom mogla pazit vsako besedo zato, da me ne bo kdo prijavil pol se je pa namen foruma popolnoma zgubil...

in če gledaš skozi oči 3 letnega otroka, bodo dojenčka prinesli iz nič, ker trenutno nima nobenih otipljivih dokazov o tem novem članu (razen, če nadomestna mama živi z njimi)...

moj post je bil mišljen pozitivno in se ne bom razlagala...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 14:59:27   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ja Izabelina

Se strinjam, pa ves da sem se tudi jaz nedolgo nazaj spomnil, sa sem jo res enkrat neki zbadal s tem, da jo bomo stran dali! Hahahaha, bistro dete. Vse si zapomno! Ah ne, smo ji takoj potem razlozili, da ne, da jo imamo najrajsi itd., itd. Mislim, da ni to.
Res je ja, ker pac ne more bozat bratca v trebuscku (ali sestrice), je to sigurno za njo, kot bi res kar s trgovine neki dobila....
Ceprav, to nekako ve in ji je razlozeno, da pac vsak otrocek zraste iz srcka, ker se imata dva rada in si zelita, da bi imela se nekoga rada, in da ko si v srcku mocno zelis, nekje v enem trebuscku zrastes in ko se rodis, takoj poiscejo tistega srcka, ki si je to najbolj zelel.
Pa ok, to nekako tut razume. Ve, da ze raste, tudi slikice ultrazvoka vidi, celo narisala sva plakat po tednih in potem gor piseva stvari koliko je velik, pa ji tudi pokazem, pa kaj dela v trebuscku itd, itd.

Tako, da v smislu priprave je kar nekako tako, kot v navadnih druzinah, ko mamici raste buhi, pri nas pac ve govorimo o tem in tudi bolj pripravljamo, zato da je poleg.

Ne vem.... Se pa strinjam, kot pravis, jo moram zdaj stabilizirat, ker res ne bom potem z dvema kricacema v hisi!


user posted image evo sej se zastopmo...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 15:10:10   
skuštrana
Po moje vzrok ni v dojenčku ker punčka nima pojma kaj to je (kljub vajinemu razlaganju, za njih je to abstrakcija). Strinjam se s tem da ji razlagajta še naprej o tem kako in kaj, pa da jo vzameta s seboj ko bosta kupovala, pripravljala za dojenčka (vključita jo v vse), ampak trenutne taževe pa po moje niso povezane s tem.

Preberi si kakšno knjigo o razvoju otrokovih čustev, če se ne motim se ravno okoli tretjega leta začne javljati nekakšen imaginaren, domišljiski strah (ne vem točno, sem že pozabila).



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 15:55:13   
m_o_i
otroku reces samo enkrat, da ga bos dal stran oz. nekje pustil, pa ga bo lepo stevilo let preganjalo!
ja, lahko je bilo dovolj takrat...enkrat samkrat...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 16:56:46   
Lukka
Jah imaginaren strah... ok. Necesa jo je strah, samo ta obcutljivost bo pocasi malo odvec no.... Tole no vredu, tamala prevec trpi! Joj, a vam lahko dam se eno vprasanje - mogoce je kdo imel podobne pomisleke...

Moja mamica ji je poslala za miklavza ene cdje od pevke, ki dela pesmi za otroke. Hm, a je mozno, da bi ji ta njen glas ali pa ta besedila, ki so tudi malo mem (vsaj meni se zdijo) ustvarla v njej kak podzavesten strah? Ker ce danes pomislim, prejle se je mozu polulala v narocje, pa so ble pesmice prizgane...

Zdaj ko pocivam, me hodi gledat sem v spalnico na vsake pet minut. Prejle, ko je moz sel ven skozi vrata v avto po neke papirje, je tako dirjala za njem, pa se drla, da samo pocla ni!
Malo premisljujem, da bi jo dal na pocitnice nekam za dva tri dni. Bi to blo ok? Hahahaha, za naju z mozem definitivno ok, hahahahaha, za gostitelje take tecnobe, pa niti slucajno!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:06:37   
HHH

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Jah imaginaren strah... ok. Necesa jo je strah, samo ta obcutljivost bo pocasi malo odvec no.... Tole no vredu, tamala prevec trpi! Joj, a vam lahko dam se eno vprasanje - mogoce je kdo imel podobne pomisleke...

Moja mamica ji je poslala za miklavza ene cdje od pevke, ki dela pesmi za otroke. Hm, a je mozno, da bi ji ta njen glas ali pa ta besedila, ki so tudi malo mem (vsaj meni se zdijo) ustvarla v njej kak podzavesten strah? Ker ce danes pomislim, prejle se je mozu polulala v narocje, pa so ble pesmice prizgane...

Zdaj ko pocivam, me hodi gledat sem v spalnico na vsake pet minut. Prejle, ko je moz sel ven skozi vrata v avto po neke papirje, je tako dirjala za njem, pa se drla, da samo pocla ni!
Malo premisljujem, da bi jo dal na pocitnice nekam za dva tri dni. Bi to blo ok? Hahahaha, za naju z mozem definitivno ok, hahahahaha, za gostitelje take tecnobe, pa niti slucajno!

Ja seveda, otrok potrebuje pocitnice. Nujno in takoj. Stran od doma in brez starsev.




KO BO STARA 30 LET!


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:08:11   
HHH

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ne razumem, navadna družina, njihova pač ni navadna ampak je nenavadna... namenoma nism napisala normalna, ker nism hotela bit provokativna, ker to ni bil moj namen... in če bom mogla pazit vsako besedo zato, da me ne bo kdo prijavil pol se je pa namen foruma popolnoma zgubil...

in če gledaš skozi oči 3 letnega otroka, bodo dojenčka prinesli iz nič, ker trenutno nima nobenih otipljivih dokazov o tem novem članu (razen, če nadomestna mama živi z njimi)...

moj post je bil mišljen pozitivno in se ne bom razlagala...

Tudi jaz se sem se hecala in razumem kaj si hotela povedati. Brez zamere

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:08:17   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

otroku reces samo enkrat, da ga bos dal stran oz. nekje pustil, pa ga bo lepo stevilo let preganjalo!
ja, lahko je bilo dovolj takrat...enkrat samkrat...

podpis!enkrat je dovolj,ne glede na to,koliko časa/kolikokrat hočeš potem to popravljati.

meni se pa zdi,da se ona "boji"novega člana,zato se te tudi tako drži,Lukka.mi ravno v teh dneh pričakujemo:tamala je zdaj že 2x pri babici jokala,da hoče mami(pa je bila že x-krat tam).tudi z njo se veliko pogovarjamo,ampak mislim,da se boji,da potem mogoče mene ne bo tam zanjo(ve,da grem k zdravniku in da bova z dojenčkom spala nekaj časa v bolnici).mogoče se vajina polža tudi tako boji,da potem ne bo več časa zanjo ali pa da jo bosta res dala stran-kot ste ji že rekli.zato te hoče imeti stalno na očeh.

svetujem ti,da se ji ne izogibaj in ji daj toliko pozornosti,kolikor jo hoče,da se pomiri.pa ne razlagaj ji,da se bo z dojenčkom lahko igrala,ker se ne bo!je bolje,da ji razložiš,da bo na začetku dojenček spal in jokal,pa da včasih ne bo več toliko časa zanjo itd.,ampak da si ga boš kasneje vzel itd.,da bo lahko pomagala pri opravilih(že ima kakšno punčko/dojenčka,ki ga lahko "hrani,previja,daje spat"?),igrala se bo pa lahko z dojenčkom šele,ko bo malo zrasel.pa meni osebno ful dobra ideja je,da starejšemu otroku dojenček prinese darilo.


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:20:54   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Malo premisljujem, da bi jo dal na pocitnice nekam za dva tri dni. Bi to blo ok? Hahahaha, za naju z mozem definitivno ok, hahahahaha, za gostitelje take tecnobe, pa niti slucajno!

upam,da ker se zraven smeješ(user posted image ),da tega ne misliš resno.omenjaš pa le vaju z možem in gostitelje.kje so pa čustva "te tečnobe"?

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:23:25   
emma83
Jaz bi pa rekla, da je to normalno obnašanje za to starost. Naš je tudi nekako pri tej starosti jokal in cmihal, bog ne daj, da je kateri od naju s partnerjem kam šel, da je on videl, je takoj začel neutolažljivo jokati. Sva dejansko morala na skrivaj oditi od doma, oziroma ga pustiti v varstvu. Zdaj pri dobrih treh letih je situacija čisto drugačna, vse se da zmeniti z njim, ko kam greva, mu poveva, da prideva nazaj in ni več štale, po domače povedano.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:34:48   
Lukka
Ne, kar se tice tistega heca, kje pa, ona je pozabla ze milijonkrat. Pa vsak dan ji je razlozeno, da bomo imeli se enega dojencka zato, ker tudi ona rabi imet nekoga za igrat, predvsem pa ga bova z ocijem mela zato, ker ima ona rada dojencke in da bo to njen dojencek... ja, drugace ima enega dojencka, pa posteljico, tako da se malo igrava.

Kar se tice pocitnic, bo sla k babici. T0dva dni, zato da se tudi z njo pogovori in da vidimo, kako bo s temle strahom in lulanjem med vikendom. Pa na zivce mi ze gre, da vsako risanko prej pregledam, pa izlicam ven... haloooo, samo posasti pa meci, pa medvedi! Niti grafike nobene prijazne! Ma ni cudn, da so otroci sfuzlani!

< Sporočilo je popravil Lukka -- 9.1.2014 17:35:51 >

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:38:29   
saragr
Ah pa daj no Lukka, večkrat na dan otroku razlagaš da bo dobil bratca/sestrico. In da rišeš rasti ploda, pa halo. Otrok ima 3 leta, nima pojma zakaj se gre ti pa mu razlagaš o rasti ploda v nekom drugem. Otroku za dojenčka poveš enkrat, in če bo ona želela te bo že sama kaj vprašala, ne pa nadlegovat otroka s takimi stvarmi.

Glede pesmic je pa možno, naš se je tako prestrašil ene lutkovne predstave, da je še več tednov imel histerične napade.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 17:58:03   
Lukka
IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Ah pa daj no Lukka, večkrat na dan otroku razlagaš da bo dobil bratca/sestrico. In da rišeš rasti ploda, pa halo. Otrok ima 3 leta, nima pojma zakaj se gre ti pa mu razlagaš o rasti ploda v nekom drugem. Otroku za dojenčka poveš enkrat, in če bo ona želela te bo že sama kaj vprašala, ne pa nadlegovat otroka s takimi stvarmi.

Glede pesmic je pa možno, naš se je tako prestrašil ene lutkovne predstave, da je še več tednov imel histerične napade.


Sara a mi verjames, da pa resno prav vsak dan omeniva tudi dojencka. Ko se igra s tistim svojim, in me vprasa obicajno v tem stili: Papi koliko je moj taprav dojencek velik?
Pa greva do plakatka jaz pokazem z roko, ona pa narise okroglo bunkico. Za ene smesno, ampak pri nas se o tem pogovarjamo. Res. Spotoma igre!

In se glede pesmic - HVALA ZA BESEDO jaaaaaaaaa, tako se rece, histericne napade ima! In to res ni histerija, ne trma. Evo, Romana Kranjcan bo romala v smeti! Pa ce po pravici povem, mi je tista huda mravljica, tudi meni kar strasljiva, ali pa zvok.. Ne vem!
No, ni receno, da je zdaj to krivo...


< Sporočilo je popravil Lukka -- 9.1.2014 18:01:25 >

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 18:47:44   
saragr
Glej Lukka, njo je lahko ena sama pesem asociirala na veliko "groznih" stvari, ki so ji prisle iz podzavesti in prebudile domišljijo. Spomnem se sebe, ko sem bila mala in so me starši peljali na neko otroško zabavo v mesto. Tam je bla ena velika pisana maskota ( še danes imam slike, in ta maskota je prav luštna ), ki me je ful prestrašila. Mama mi je že velikokrat razlagala, kako histeričen in prestrašen otrok sem postala po tistem karnevalu. Še ko je šla mami v wc, sem taborila pred vrati, luči so mogle biti po celem stanovanju prižgane, ko sem šla spati,ponoči obvezno tihotapljenje v spalnico od staršev, jokanje in vreščanje za vsako malenkost...
Moj starejši sin je pa recimo za rojstni dan dobil enkrat ono glupo knjigo, ki govori ( mislim, kaj vse ljudje kupijo za darilo in za kakšne bedarije trošijo denar; naj raje kupijo pravo knjigo, saj znam jaz čitat, ni treba da neki globoki glas hrešči iz zvočnika ) in ko jo je odprl in slišal oni glas, je začel na polno kričati. Knjigo sem pospravila za kakšen mesec in ko sem mu jo znova pokazala je bil njegov odziv isti, tako da smo jo podarili dalje, z upanjem da na drugega otroka ne bo imela tako negativni vpliv.
Kar se pa prihoda dojenčka tiče je pa tako, da ne verjamem, da ima to vpliv na otroka, ker otroci se ne odzivajo na še ne doživete stvari. Takšno histerično obnašanje bi bilo "normalno", če bi dojenček že bil v hiši, in bi bil tudi on deležen vajine pozornost, dokler se pa o dojenčku samo govori, pa si ona niti predstavljati ne more, kaj prihod dojenčka povleče za sabo.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 19:06:37   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: saragr
...ker otroci se ne odzivajo na še ne doživete stvari....

bi samo tole komentirala,če smem,ker se ne strinjam.

če otroku dan na dan govoriš,da ga boš dal stran/da ga boš udaril/da ga ne maraš(ne trdim,da dela to avtor ali kdo drug!),vendar tega NIKOLI ne narediš/pokažeš-v glavnem,da so tvoja dejanja drugačna kot besede-lahko takemu otroku pustiš ogromne posledice.ne glede na to,da nikoli ni doživel teh stvari.
primer:otroka je strah,da ga boš nekje pustil,ker si mu to rekel,čeprav nikoli uresničil.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 19:17:07   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Glej Lukka, njo je lahko ena sama pesem asociirala na veliko "groznih" stvari, ki so ji prisle iz podzavesti in prebudile domišljijo. Spomnem se sebe, ko sem bila mala in so me starši peljali na neko otroško zabavo v mesto. Tam je bla ena velika pisana maskota ( še danes imam slike, in ta maskota je prav luštna ), ki me je ful prestrašila. Mama mi je že velikokrat razlagala, kako histeričen in prestrašen otrok sem postala po tistem karnevalu. Še ko je šla mami v wc, sem taborila pred vrati, luči so mogle biti po celem stanovanju prižgane, ko sem šla spati,ponoči obvezno tihotapljenje v spalnico od staršev, jokanje in vreščanje za vsako malenkost...
Moj starejši sin je pa recimo za rojstni dan dobil enkrat ono glupo knjigo, ki govori ( mislim, kaj vse ljudje kupijo za darilo in za kakšne bedarije trošijo denar; naj raje kupijo pravo knjigo, saj znam jaz čitat, ni treba da neki globoki glas hrešči iz zvočnika ) in ko jo je odprl in slišal oni glas, je začel na polno kričati. Knjigo sem pospravila za kakšen mesec in ko sem mu jo znova pokazala je bil njegov odziv isti, tako da smo jo podarili dalje, z upanjem da na drugega otroka ne bo imela tako negativni vpliv.
Kar se pa prihoda dojenčka tiče je pa tako, da ne verjamem, da ima to vpliv na otroka, ker otroci se ne odzivajo na še ne doživete stvari. Takšno histerično obnašanje bi bilo "normalno", če bi dojenček že bil v hiši, in bi bil tudi on deležen vajine pozornost, dokler se pa o dojenčku samo govori, pa si ona niti predstavljati ne more, kaj prihod dojenčka povleče za sabo.


glej ne vem, naša je imela podobne izpade ko sm bla še noseča, ko sem rodila pa ne več... torej je vse možno...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: custveno zahteven otrok
9.1.2014 19:39:03   
Lukka
Izabelina

Takoj, ko si rodila je bilo pa ok? Pismo. Pa jaz tudi trdim, da je mozno to. Hma, ampak zdajle sem pa se spomnil, da sem pa mogoce tudi jaz delal napako... mi smo do tamale kar odkriti in tudi sicer se o otrocih in dojenckih dnevno pogovarjamo, ker je moz vsak dan v sluzbi z njimi. Vcasih seveda doma rece, da je mel enega luskanega fantka, ali puncko, ali da je kdo se sestri skril, da ni dobil injekcije, da je kaksen bil simpaticen ( hahahaha, to prenesem, bolj ponorim, ko zacne govorit, da ima kdo luskanega ocija hahahah). Ok, salo na stran!
No, res pa je, da midva ko urejava stvari (pogodbeno, z donasalko, pregledi, posveti...) skratka midva pac jo dava babici za tisto dopoldne in ji razloziva, da greva pogledat, ce dojencek raste, da greva pogledat, ce je zdrav, da greva to in ono... kaj pa ce je to vzrok te histerije? V smislu, da njo dava stran, midva pa sama hodiva k dojencku itd itd...
Joj kaj bi dal, da bi videl kaj se ji to mede v tisti bucki majhni.


< Sporočilo je popravil Lukka -- 9.1.2014 19:41:17 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?