|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   darilna pogodba
17.3.2006 13:24:22   
Anonimen
moj lastni oče je pred petimi leti napisal darilno pogodbo za hišo in jo razdelil na dva dela: pol meni , pol moji sestri.Z majhnim dodatkom  ki se glasi : hiša se ne sme odtujevati oz.prodajati do njegove smrti.
To hišo z sestro vzdržujeve že dobrih 15 let in jo flikava z vseh strani, ker pa bi ogromno denarja privarčevali pri sami kurjavi , če bi bila le-ta izolirana in zamenjana okna  , sva predlagali očetu da darlno pogodbo spremeni na kateri ne bo te opombe kot sem jo zgoraj napisala ( da bi lahko dobile hipotekarni kredit ) , mi je rekel da to ne bo nikdar naredil sa meni da ne bove mogle plačevati kredita in tako izgubile hišo.Zdaj pa me zanima ali mislite da lahko spremeni darilno pogodbo kar tako in ali lahko jaz kako drugače dosežem da se to spremeni?????
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: darilna pogodba
17.3.2006 16:20:44   
Anonimen
Praktično sta že lastnici te hiše, to pomeni , da upravljata za njo in samo do smrti je ne smeta odtujizi drugemu (npr. najem) ali prodati....sam ne se sekirat, vidve kar lepo začnita z delom...pri nas je blo isto, pa nam je tko svetoval odvetnik in verjemi mi, da je tko prav...pa veliko sreče...
Nati

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: darilna pogodba
17.3.2006 20:30:26   
Suza
Lahko ga prosita, da napiše izjavo s katero vama dovoljuje, da vzameta kredit. Več pa vama bodo povedali na banki.

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: darilna pogodba
17.3.2006 23:53:44   
Anonimen
Nisem sicer pravni strokovnjak za te stvari, ampak mislim, da tukaj vidim razliko...
Očitno sta že lastnici hiše. Zaradi člena v darilni pogodbi (ki je očitno veljaven, drugače bi ta "posel" težko izpeljali) je edina omejitev ta, da hiše do očetove smrti ne smeta prodati. Prodaja in hipoteka pa se meni zdita dva različni stvari. Nikjer ne piše, da na hišo ne smeta vzeti posojila. Kajti če data hišo pod hipoteko, to niti slučajno ne pomeni, da sta jo prodali, ampak zastavili.
Jaz mislim, da za hipotekarni kredit ne potrebujeta očetovega dovoljenja, saj sta lastnici hiše.
Kako pa naj bi bilo v primeru, da kredita ne plačata (iz kakršnegakoli razloga že) in da banka vzame hišo, pa ne vem. Po mojem mnenju niti to ne bi bila prodaja, ampak takorekoč rubež. To pa spet ni isto in vidve spet ne bi kršili določila darilne pogodbe. Kakšna pa naj bi bila kazen, če hišo prodata ali "izgubita"? Ste to v darilni pogodbi tudi določili?

(odgovor članu Suza)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?